10 věcí, které váš eCommerce potřebuje, aby prosperoval

Stažení prvních několika prodejů na novém webu elektronického obchodu může být vzrušujícím zážitkem pro každého.

Nicméně pro některé startupy elektronického obchodu, tím také vzrušení končí. Udržet tyto objednávky a rozvinout firmu ve velké impérium nebo alespoň úspěšný podnik se stává velkou výzvou.

Proč?

Nejčastějším důvodem je, že e-shop nebyl správně nastaven. Některé klíčové prvky chybí, což ztěžuje jak přilákat, tak dlouhodobě udržet zákazníky. Ale nemusí to být konec cesty.

Můžete dát chybějící kousky dohromady a dát věci do pohybu.

Ať už jste stále ve fázi plánování spuštění e-shopu nebo chcete zhodnotit, proč se prodeje zpomalují, můžete níže uvedené body použít jako kontrolní seznam.

1. Správný produkt

Hodně průzkum trhu je vyžadováno, než se rozhodnete, které produkty zařadíte do svého elektronického obchodu. Neměli byste tedy zakládat jen proto, že někdo ohlásil úspěch v konkrétním výklenku nebo pravděpodobně proto, že máte něco, co chcete, aby si lidé koupili.

Prodej toho, co je vaše cílový trh chtít koupit je vždy jednodušší než prodat to, co chcete, aby trh koupil.

Nejžhavější produkty jsou ty, které už mají hladové publikum, s relativně omezená konkurence. K objevování trendů použijte zdroje, jako jsou Nichehacks nebo nástroj pro výzkum klíčových slov. Klíčová slova všude je bezplatný doplněk prohlížeče Chrome a Firefox, který je dobrým místem pro začátek. Když máte na webu ty správné produkty, to znamená, že jste si ověřili, že je po nich skutečná poptávka, vše ostatní je jednodušší.

Mějte na paměti, že vaše manipulace se zásobami může mít dopad na vaše provozní náklady a cash flow. Existují určité náklady spojené s vysokými zásobami a nízkými prodeji a nízkými zásobami a vysokými prodeji. Budete chtít zkusit najít šťastné médium, abyste zbytečně neutráceli peníze.

2. Silná strategie budování značky

Chcete-li se odlišit na trhu dominují giganti jako Amazon a eBaystrávit nějaký čas váš branding. Branding zahrnuje základy, jako je název a logo vašeho obchodu, a rozšiřuje se na vaši filozofii zákaznických služeb. Přemýšlejte o čem vás odliší od konkurence. Co chcete, aby si vás vaši zákazníci zapamatovali?

Nabízíte 2denní přepravu? Pokud ne, proč by měli vaši zákazníci čekat, až váš produkt dorazí, než nakupovat přes Amazon Prime?

Pokud prodáváte na několika různých platformách, jako jsou vaše vlastní stránky, Amazon, eBay nebo jiné, pamatujte, že je důležité udržovat materiály pro značku konzistentní napříč platformami.

3. Plně optimalizované webové stránky

Pokud jste se ještě nerozhodli, zda si vytvořit vlastní web nebo použít stávající platforma elektronického obchodu, podívejte se na tuto příručku.

Pokud jsou vaše stránky již nastaveny, je čas je optimalizovat pro prodej. Nejlepší webové stránky elektronického obchodu se vyznačují snadnou navigací, čitelnými texty, jasnými obrázky produktů, snadným načítáním košíku, jednoduchým procesem placení, kompatibilitou mezi více zařízeními a rychlými časy načítání.

Klíčem je zde přistupovat k optimalizaci webových stránek jako k něčemu, co neustále testujete a vylepšujete, od organizace vaší domovské stránky až po produktové stránky a popisy na barvy tlačítek s výzvou k akci na vašem webu. Podívejte se na toto průvodce testováním a optimalizací vašeho webu pro růst. The cestu zákazníka prostřednictvím vašeho webu by mělo být co nejméně třecí. Nesnažte se lidem najít to, co hledají – a usnadněte jim nákup co nejvíce.

Kromě samotného webu se ujistěte, že rozumíte SEO, popř optimalizace pro vyhledávače základy, takže se nastavujete tak, aby vás bylo možné objevit ve vyhledávání Google. Odtud se podívejte na své strategie placené reklamní kampaně. V dnešní době si všimnete, že prakticky na každé stránce s výsledky vyhledávání plavou placené reklamy. Nenechte se opomenout.

4. Snadná registrace/přihlášení a cesta k platbě

Na téma snížení tření na vašem webu se vyhněte zdlouhavým registračním formulářům. Získejte jejich jméno, e-mailovou adresu a platební údaje – jen to nejnutnější. Budete chtít jejich e-mailovou adresu, abyste je mohli kontaktovat, pokud ano opustit svůj vozík než dokončí svou transakci.

Jedním ze způsobů, jak zákazníkům usnadnit dokončení nákupu, je integrovat možnosti přihlášení, jako je Facebook nebo Google. Podívejte se také na své platební možnosti. Nabízíte PayPal? A co Venmo? Mohou vaši zákazníci bezpečně uložit informace o své kreditní kartě na vaše stránky, aby nemuseli při každé transakci fyzicky vytahovat svou kreditní kartu a zadávat své číslo? Udělejte vše pro to, abyste snížili bariéry mezi záměrem koupit a dokončeným nákupem.

5. Doporučení nebo affiliate program

Pokud je s produktem nebo službou, které prodáváte na svém webu, spojen nějaký zisk, sdílení těchto zisků s přidruženými společnostmi výměnou za větší prodeje není nikdy špatná volba.

Největší internetový obchod Amazon vyplácí přidruženým společnostem 4,5 – 8 % provize z prodeje, takže se můžete rozhodnout, jaké procento svých příjmů budete sdílet s přidruženými společnostmi, a nastavit takový systém na svém webu elektronického obchodu.

Váš obchod se tímto způsobem více zviditelní, protože přidružené společnosti pomohou dostat vaše produkty před mnoho lidí, se kterými byste se jinak nemuseli setkat.

6. E-mailový marketing

Máte e-mailové kampaně nastavit oslovení zákazníků o nadcházejících výprodejích? Máte na svém webu blog nebo jinou vzdělávací složku, kterou používáte k budování důvěry a povědomí? Vytvořte e-mailovou marketingovou strategii, která (s respektem) vašim zákazníkům připomene, že existujete, a poděkuje jim za jejich věrnost.

Nebuďte protivní a nevyžádejte si spam, jinak vám bude zablokováno privilegium průběžné komunikace se zákazníky.

7. Dobře definovaná návratová politika

Dobře definované zásady vracení zboží, které lze snadno najít na vašich webových stránkách, vám v budoucnu ušetří čas a bolesti hlavy. Poslední věc, kterou chcete, je, aby vaši zákazníci zanechali negativní dojem kvůli nejasnostem v politice vracení zboží.

Nechte to jasné, stručné a rozumné. Pamatujte, že soutěžíte o dopravu zdarma a bezplatné vrácení, které si mohou užívat masy prostřednictvím Amazon Prime.

8. Skvělé hodnocení zákazníků

Skvělé, viditelné recenze od spokojených zákazníků může být velkým signálem důvěry a autority pro nové zákazníky, kteří zvažují nákup od vás. I špatné recenze jsou příležitostí poučit se ze svých chyb – a existují důkazy, že perfektní záznam jen vyvolává skepsi tak jako tak.

Za prvé – požádejte o recenze. Prostřednictvím e-mailu, na účtenkách, na stránce s poděkováním po nákupu. Usnadněte zákazníkům podělit se o své zkušenosti a poděkujte jim za jejich čas, ať už je recenze nadšená nebo ne.

9. Spolehlivá zákaznická podpora

Jak zacházíte s nespokojenými zákazníky nebo potenciálními kupci, kteří mají dotaz na vaši firmu?

Usnadněte svým zákazníkům kontakt s vámi. Pokud na našem webu nabízíte e-mailovou adresu nebo kontaktní formulář, nezapomeňte na tyto e-maily rychle odpovědět. Pokud nabízíte telefonickou podporu, jasně označte na svém webu otevírací dobu a časové pásmo. Integrace živého chatu pro webové stránky elektronického obchodu je stále rozšířenější, protože zákazníkům umožňuje získat pomoc s jakýmkoli problémem, se kterým se na vašem webu setkají, aniž by museli opustit stránku.

Nemusíte nabízet všechny způsoby podpory, ale klíčové je být konzistentní a včasné ve svých odpovědích.

10. Konzistence

Jakmile provedete všechny kroky, které jsme zmínili výše, moje poslední rada bude být důsledná. Když testujete různé aspekty svého podnikání za účelem optimalizace, ujistěte se, že těmto testům věnujete dostatek času, abyste získali data, která vám pomohou činit správná rozhodnutí.

Neexistuje jediný osvědčený a pravdivý vzorec pro růst podnikání v oblasti elektronického obchodu – každá společnost je jiná a prostředí v tomto odvětví se neustále mění. Pokud ale začnete s tímto kontrolním seznamem, najdete spoustu příležitostí k provedení změn, které udrží vaše podnikání v růstu a prosperitě.

Ronak Meghani je sériový podnikatel, který spolupracoval s malými, středními i velkými společnostmi. Má více než osm let zkušeností a od roku 2009 úzce spolupracuje s podniky v oblasti elektronického obchodování. Je spoluzakladatelem společnosti Magneto IT Solutions, která se zabývá vývojem webových stránek elektronického obchodu s kompletními službami v USA, Indii a Bahrajnu. Je nadšený z fitness, startupů, podnikání a všeho marketingu.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *