10 způsobů, jak přizpůsobit marketingovou strategii v krizi

V důsledku COVID-19 byly podniky postiženy téměř ve všech odvětvích. Vzhledem k tomu, že mnoho značek si není jisté, kam se během krize obrátit, připomínáme si, jak důležité je mít flexibilitu v rámci našich marketingových strategií. Zatímco tyto strategie lze plánovat až rok dopředu, mnohé snahy již nejsou použitelné kvůli různým omezením, kterým spotřebitelé čelí.

Je to v dobách, jako jsou tyto, kdy potřebujete upravit své marketingové strategie.

Jak přizpůsobit marketingovou strategii

Spotřebitelé se cítí nesví. Takže to nejlepší, co můžete udělat, je pokusit se poskytnout jim trochu klidu a připomenout jim, že jsme v tom všichni společně. Zjistěte více o tom, jak být dostupný pro své spotřebitele pomocí těchto 10 strategií.

1. Přehodnoťte základní hodnoty vaší společnosti

Kdy jste se naposledy podívali hlouběji na poslání vaší společnosti? Ať už to bylo přes rok nebo se k vašemu týmu připojili různí noví členové, nyní je ideální příležitost zvážit, jaké hodnoty vedou a ženou vaše podnikání k úspěchu.

Povzbuďte své zaměstnance, aby si našli čas na přemýšlení o morálce a praktikách, díky nimž je vaše organizace tak jedinečná. Jakmile stanovíte své aktualizované základní hodnoty, můžete vytvářet grafiku a sdílet je na svých sociálních kanálech, což lidem připomene důvody, proč jsou rádi vašimi zákazníky.

2. Podporujte transparentnost

Jedním z nejlepších způsobů, jak si udržet důvěru s publikem, je podporovat otevřenou a upřímnou komunikaci. Tím, že budete své zákazníky informovat o krizi, které vaše společnost čelí, budete schopni posílit pouto se svým publikem. To také dodává vaší značce osobní dotek a připomene vašim zákazníkům, že vaše společnost se skládá z empatických lidí, kteří čelí podobným bojům.

Pokud je to možné, pokračujte v poskytování aktualizací dostupnosti produktů, aby věděli, co je na skladě a co bude dostupné v blízké budoucnosti. Zvažte také oficiální prohlášení vysvětlující, jak udržujete své zaměstnance a zákazníky v bezpečí v karanténě. Vaše publikum se tak nebude moct divit, jak zvládáte pandemii.

3. Požádejte spotřebitele o zpětnou vazbu

Další strategií, kterou značky praktikují, je ptát se svých následovníků, o jaký typ obsahu mají zájem. I když to není ideální čas na propagaci vašich produktů, existuje mnoho dalších typů obsahu, který zaujme vaše následovníky.

Veřejně vyzkoušejte své fanoušky na platformách sociálních médií, jako je Instagram, Twitter a Facebook, a zeptejte se jich, jaký obsah je právě zajímá. To může zahrnovat pozitivní citace, scénické fotografie a memy, které nabízejí dobrý smích – všechny jsou v současné době velmi populární. Tato změna strategie je účinná, protože umožňuje sledovatelům poskytnout svůj příspěvek k příznivému obsahu. Ukazuje to také, že značce skutečně záleží na vytváření obsahu, o který má jejich publikum zájem.

Nestačí však pouze požádat své zákazníky o zpětnou vazbu, musíte také reagovat, když vás vaši zákazníci osloví. Zůstaňte v kontaktu se svým publikem a ukažte jim, že jste tu vždy pro podporu. Interakcí se svými spotřebiteli vytvoříte zvláštní spojení, které si budou vždy pamatovat, protože ukazuje, jak moc si vztahu vážíte.

4. Změňte sdělení vaší značky

I když to není vhodné k propagaci setkání, cestování a nakupování v obchodě, můžete změnit pozici své značky. Právě teď byste měli spotřebitelům připomínat, že i když se situace změnila, jste tu stále pro ně.

Nabídněte obsah, který odráží jejich nové životní rutiny. Tyto trendy zahrnují zábavné aktivity doma pro rodinu, produktivní chování, které lze praktikovat v karanténě, a pozitivní afirmace, že svět to společně zvládne. To zanechá ve vašich spotřebitelích trvalý dojem, který si zapamatují, až budou připraveni k nákupu.

Zvažte také zvýraznění možností elektronického obchodu, které máte k dispozici a zároveň nabízíte dopravu zdarma. To je povzbudí, aby si zakoupili vaše produkty a přitom zůstali bezpečně doma. Udržujte své zákazníky v obraze o všech zpožděních, která mohou narušit dodávky produktů, a zároveň se zaměřte na to, jak vaše sklady dodržují pokyny CDC.

5. Rozvíjejte včasné úhly sklonu

Buďte ve svých prezentacích kreativní a zahrňte zprávy o tom, že zůstanete doma. Přemýšlejte o tom, jak mohou vaše produkty poskytnout hodnotu nebo řešení čtenářům, kteří pobývají uvnitř. Nejlepší způsob, jak upoutat pozornost médií, je včasné a jedinečné zasílání zpráv, které je donutí zahrnout vaši značku do redakčních příležitostí.

Výroba v karanténě, učení se nové dovednosti, recepty pro rodinu a domácí cvičení patří mezi top trendy, o kterých média píší. Máte-li produkt, který se hodí k podobným tématům, neváhejte a udělejte to! Pokud vaše produkty nejsou nutně spojeny s těmito konkrétními tématy, buďte ohleduplní při oslovování médií, protože jejich zaměření se změnilo.

6. Vytvořte stále zelenou knihovnu obsahu

Stále zeleným obsahem jsou snímky, blogové příspěvky a další formy obsahu, které lze používat po celý rok. Udělejte si inventuru obsahu, který vaše publikum v minulosti milovalo, a použijte jej pro budoucnost. Tato strategie je vynikající pro místní podniky, které mohou být právě nyní uzavřeny, což ztěžuje vytváření obsahu. I když vás vaši zákazníci možná nebudou moci navštívit v obchodě, sdílení tohoto znovu použitého obsahu jim připomene všechny důvody, proč jsou rádi vašimi zákazníky.

Pamatujte, že s rozšiřováním knihovny obsahu se pozice vaší značky v průběhu roku mění v závislosti na sezónnosti a povaze vašeho produktu nebo služby. Za normálních okolností by se mnoho společností zaměřilo na podporu jednoty mezi rodinou a přáteli, oslavy svátků, propagaci akcí a další.

Je důležité si uvědomit, jak se může pozice vaší značky změnit v rámci aktuálních událostí a určitých omezení, kterým spotřebitelé čelí. Zaměřte se na vytváření obsahu, který si vaši spotřebitelé užijí, když zůstanou doma, a vyzdvihněte všechny možnosti elektronického obchodu, které máte k dispozici.

7. Zlepšení SEO a uživatelské zkušenosti

Podle nedávné studie se procházení webu zvýšilo o 70 %. Pochopení toho, jak si vaše webové stránky vedou ve vyhledávačích, je zásadní pro úspěch značky. Jsou potenciální zákazníci schopni snadno najít vaši značku? Jak se vám daří na Googlu?

Znát svou pozici ve vyhledávání na nejpopulárnějším vyhledávači, který uvádí 93 % všech návštěv organického vyhledávání v USA, je nesmírně důležité. Využijte tento čas k optimalizaci svých webových stránek a zlepšení uživatelské zkušenosti. Prozkoumejte klíčová slova, abyste se ujistili, že jsou relevantní pro to, co vaši zákazníci hledají. Pokud jste již roky neaktualizovali design svých webových stránek, nyní je ten správný čas! Nyní je k dispozici tolik jedinečných funkcí pro tvorbu webových stránek, které vám pomohou vyniknout mezi vašimi konkurenty. Investování času do této strategie nyní přinese velký rozdíl, až se spotřebitelé vrátí do nákupního režimu.

8. Přepracujte svou e-mailovou marketingovou strategii

Odkládali jste e-mailový marketing a soustředili jste se na jiné aktivity? Nyní je ideální čas představit kampaň na uvítanou a opuštěný košík. Ve skutečnosti 59 % obchodníků tvrdí, že e-mail je jejich největším zdrojem návratnosti investic.

Je důležité si uvědomit, že vaším cílem není tlačit na prodej, ale snažit se pobavit nebo přidat hodnotu pro vaše publikum. To zajistí správné představení vaší značky potenciálním zákazníkům. Budou lépe obeznámeni s vaší společností a v budoucnu bude pravděpodobnější, že koupí vaše produkty před konkurencí. Začněte testovat různé předměty, výzvy k akci a šablony, abyste zjistili, co je efektivní, což vám poskytne cenné informace, které můžete používat po celý rok.

9. Upravte svou reklamní strategii

Facebook ohlásil 70% nárůst používání ve všech aplikacích během měsíce března 2020, což dokazuje, že toto je optimální čas pro oslovení vaší cílové skupiny. Pokud jste ve své počáteční strategii plánovali propagovat nadcházející událost nebo uvedení produktu na trh, zvažte změnu výzvy k akci na něco, co je prozatím vhodnější, jako je propagace dostupnosti produktu online.

Pokračujte ve své reklamní strategii začleněním různých výzev k akci, včetně „Nakupujte online“, „Doručení zdarma“ nebo „Doručení ve stejný den“. Tyto výzvy k akci umožňují spotřebitelům pokračovat v nákupu vašich produktů s další výhodou. Kromě toho zvažte přesunutí metrik na zapojení, nikoli na konverze. Zatímco návratnost investic je obvykle nejvyšší prioritou, oslovení cílového publika je jednou z nejúčinnějších věcí, které mohou vaše reklamy udělat.

10. Pořádejte virtuální akce

Pokud byla vaše akce zrušena nebo odložena, máte možnost propagovat místo ní virtuální akci! Software pro videokonference a technologie webinářů roste na popularitě. Zvažte virtuální uspořádání vaší akce a spojení se svým publikem na sociálních sítích. Zahrňte hashtagy virtuálních událostí na Twitter, abyste povzbudili konverzaci kolem vaší události a poskytli jim podobný zážitek, na který se těšili.

Otočení vaší strategie

Pomocí těchto tipů můžete nyní změnit svou marketingovou strategii a zaměřit se na prvky, které musí být flexibilní při plánování do budoucna. Nyní, když víte, jak změnit svou strategii, mějte tyto tipy na paměti při plánování budoucnosti.

Tato pandemie nás vedla k přehodnocení způsobu, jakým vytváříme naše strategie, a klademe velký důraz na důležitost flexibility. Nyní víme více než kdy jindy, že život jen zřídka jde podle plánu. Buďte připraveni na neočekávané a navrhněte adaptabilní strategii, která může kdykoli změnit kurz.

David Hernandez je spoluzakladatelem a vedoucím partnerem společnosti lotus823, oceněné integrované marketingové agentury. Jeho vizionářské vedení oddané marketingové znalosti a snaha vyniknout jsou základem úspěchu a reputace lotus823 jako důvěryhodného partnera v integrovaném komunikačním prostoru.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *