3 Technologické trendy Zefektivnění provozu pro začínající zdravotnické podniky

Oblast zdravotnictví se přizpůsobuje rychlým tempem a ekosystém startupů je jedním z hlavních důvodů, proč se to děje tak rychle.

Pokud se podíváte na některé z nejdalekosáhlejších změn ve zdravotnických technologiích jen za poslední desetiletí, zaznamenáme velký skok v roli, kterou hrají startupy v oblasti zdravotnictví. Tyto organizace zabývající se povrchem jsou flexibilní, štíhlé a odhodlané a budou i nadále utvářet průmysl v globálním měřítku a posunout se kupředu.

Technologie byla největším motorem úspěchu startupů a je jedním z hlavních důvodů, proč se očekává, že celkový trh s digitálním zdravím ve Spojených státech dosáhne v roce 2022 hodnoty 90 miliard amerických dolarů.

Podíváme se na několik způsobů, jak technologie pomáhají zdravotnickým startupům zefektivnit jejich provoz a zlepšit celkovou kvalitu péče. Pokud zakládáte nebo řídíte startup ve zdravotnictví, toto jsou trendy, kterých si musíte být vědomi.

1. Umělá inteligence pro vyšší rychlost a efektivitu

Vývoj umělé inteligence (AI) umožňuje startupům vše snadno automatizovat. Od sběru dat pacienta pomocí přístupu zpracování přirozeného jazyka (NLP) až po analýzu jeho anamnézy. Umožňuje porovnat informace dříve zadané do systému včetně historických dat a lékařských znalostí. Nakonec zkombinujete všechny tyto informace do digitálního asistenta.

Použití této konkrétní techniky pomáhá udržovat kapacitu lékařů a nemocnice. To také snižuje riziko nakažení ostatních nebo nakažení, protože pacient nemusí opustit svůj domov. Což je zvláště užitečné během pandemie nebo krize veřejného zdraví, jako je ta, které právě čelíme.

Sopris Health se sídlem v Denveru využívá řešení s umělou inteligencí, které automatizuje proces kategorizace, shromažďování, dokumentace a analýzy klinické anamnézy, symptomů a zpětné vazby pacientů. Pomocí aplikace pro přepis chytrých hodinek/smartphone mohou lékaři snadno kontrolovat pacienta a získávat poznatky a zpětnou vazbu. Namísto neustálých poznámek k pozdější dokumentaci formulářů, tento aktivní přepis činí proces přesnějším a efektivnějším.

Pro začínající podniky, které se zaměřují jak na růst, tak na expozici, je skutečně nejlepším řešením využití technologie a její nasazení ke zefektivnění pracovních postupů vašich zákazníků. Nejen, že zlepšuje péči o pacienty, ale také zvyšuje rychlost a efektivitu na straně poskytovatele. Čím více může váš startup poskytovat rychlejší a přesnější řešení, tím je pravděpodobnější, že porostete.

2. Přístup založený na datech pro lepší péči

Technologie pomáhá přispívat k péči zaměřené na pacienta tím, že podporuje komunikaci mezi pacienty a poskytovateli prostřednictvím online portálů, e-mailu a textových zpráv. Rozšiřuje také jejich přístup k životně důležitým informačním zdrojům, jako jsou on-line lékařské záznamy, které mohou rozšířit sebemonitorování a do určité míry svěřit kontrolu do jejich rukou.

Zdravotnická technologie v podobě chytrého asistenta pacienta má potenciál usnadnit vzájemně prospěšné a dlouhodobé vztahy s pacienty. To je zvláště cenné pro osoby s chronickými onemocněními, které vyžadují nepřetržitou péči na dálku po určitou dobu.

Grand Rounds, startup se sídlem v San Franciscu, funguje jako zdravotnický asistent, který zaměstnancům poskytuje přístup k vysoce kvalitní lékařské péči v rámci jejich pojišťovací sítě. Platforma společnosti využívá datovou vědu k rychlému přiřazení zaměstnance ke správnému specialistovi, který je v jejich síti. Aplikace společnosti je také dodávána s personalizovanými návrhy a tipy na lékařské čtení a také s proudem aktivit, který přesně monitoruje výdaje na lékařskou péči.

Stejně jako v tomto příkladu tým Grand Rounds kombinuje technologii, klinické znalosti a data, aby spojil a navedl lidi k nejkvalitnější dostupné zdravotní péči. Aby váš startup ve zdravotnictví uspěl, určete způsoby, jak zlepšit péči o pacienty využitím potenciálu technologie personalizované péče.

3. Propojené prostředí pro rychlejší výsledky

Jako jedno z nejdůležitějších průmyslových odvětví současnosti se zdravotnictví musí snažit implementovat řešení, která umožní úspěšnou výměnu dat. Cílem je pomoci pacientům přestat přenášet jejich lékařské záznamy ze zařízení do zařízení. Lepší péče skutečně začíná interoperabilitou – schopností počítačů a softwaru vyměňovat si a používat informace.

Nedávná studie zjistila, že robustní systém primární péče může pomoci zachytit nemoci, snížit náklady na zdravotní péči a řídit péči o pacienty u více poskytovatelů. Pro takový systém je nezbytná plodná komunikace a interoperabilita. Za účelem nasměrování potřeb pacientů jsou lékaři často povinni komunikovat a vyměňovat si informace s nemocnicemi, specialisty, dalšími zařízeními péče, poskytovateli sociálních služeb – a samozřejmě se samotnými pacienty.

Mobileoptx, startup zabývající se zdravotnickým vybavením, vyvinul inovativní hardwarové zařízení, které umožňuje lékařům snímat endoskopická vyšetření pomocí iPhonu.

Hardwarové řešení společnosti však postrádalo mobilní aplikaci, která by umožnila lékařům a dalším členům týmu klinické péče smysluplně využít záznamy shromážděné v místě péče. Lékaři používali nativní fotoaparát svého iPhonu a poté pomocí aplikací pro zasílání zpráv nebo e-mailu v telefonu posílali své fotografie nebo videozáznamy k dalšímu posouzení.

Společnost MobileOptx se obrátila na společnost Sempercon, společnost zabývající se vývojem aplikací, aby potřebovala poradit, jak zavést připojení k jejich hardwarovému zařízení. Chtěli, aby jejich aplikace mHealth umožnila lékařům zaznamenávat svá endoskopická vyšetření pomocí fotografií a/nebo video dat ve vysokém rozlišení a tato data digitálně sdílet nebo ukládat.

Ti pak vysvětlili technické a procedurální požadavky na připojení jejich lékařského vybavení k internetu. Jednalo se o více než pouhý mHealth podnik – Sempercon vytvořil strategii pro implementaci chytrého řešení IoT, které jejich inženýři dále vyvinuli.

Když spouštíte svůj provoz ve zdravotnictví, vaše služba/řešení musí umožňovat propojení mezi zařízeními, softwarem a organizacemi. Pokud vám to chybí, identifikujte potenciální partnerství, která vám to umožní.

Vliv technologie k úspěchu

Startupy, které si plánují vytvořit si mezeru ve zdravotnictví, musí neustále hledat způsoby, jak znovu objevit pocit spojení mezi poskytovatelem zdravotní péče a žadateli o péči. Jakýkoli nápad, který se točí kolem této logiky a je podpořen technologií, jim pomůže posunout se vpřed a prorazit si cestu k úspěchu.

Pokud chcete využít technologii k úspěšnému zahájení vlastního podnikání ve zdravotnictví, budete muset vypracovat podnikatelský plán. Chcete-li začít, můžete si prohlédnout naši knihovnu vzorových plánů pro lékařství a zdraví nebo vyzkoušet nástroj pro plánování krok za krokem, jako je LivePlan.

Rahul Varshneya je zakladatelem a prezidentem konzultační firmy pro digitální zdraví Arkenea a rozsáhle psal o soutoku zdravotnictví, začínající ekonomiky a technologií.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *