4 finanční produkty pro pohodové léto

Dlouho očekávané letní prázdniny se blíží. Je to čas relaxace a bezstarostnosti, ve kterém záleží na kvalitním trávení času s rodinou a přáteli. Neznamená to však, že jste imunní vůči nemocem nebo nehodám. Představovali jste si někdy, že během pobytu v Brazílii onemocníte? Nebo utrpíte nehodu během tolik vytouženého silniční výlet ze strany Itálie? V tomto článku vám ukážeme čtyři způsoby, jak zabránit tomu, aby vaše dovolená nešla z kopce.

Prevence je vždy nejlepší lék, a proto existuje zdravotní pojištění. K těmto produktům se můžete dostat čtyřmi způsoby: prostřednictvím vaší kreditní karty, prostřednictvím osobního kreditu, uzavřením cestovního pojištění nebo uzavřením samostatného zdravotního pojištění. Setkáme se s nimi?

#1 – S vaší kreditní kartou může být spojeno zdravotní pojištění

Mnoho držitelů kreditních karet si není vědomo všech nabídek a výhod, které jejich karta obsahuje. Je však velmi běžné, že tyto produkty nabízejí velmi přátelské zdravotní pojištění.

Kromě těchto výhod, pokud se chystáte na dovolenou, vězte, že vaše karta vám může nabídnout i letecké míle a slevy v hotelech a restauracích. Nezapomeňte zkontrolovat funkce své karty, abyste si léto užili naplno.

Zdravotní pojištění, které každá kreditní karta zahrnuje, se liší, ale nejběžnější je, že kryje náklady na pobyt v nemocnici v Portugalsku a v zahraničí, stejně jako na ošetření a další náklady v případě nehody nebo nemoci. Všimněte si, že ačkoli některé karty již mají pojištění zahrnuto, jiné mají tuto možnost jako možnost, a pokud si ji chcete aktivovat, budete muset zaplatit pojistné.

#2 – Pojištění doprovázející váš osobní kredit

Máte osobní kredit? Upozorňujeme, že to pravděpodobně zahrnuje pojištění pro případ nemoci. Mnoho finančních institucí nabízí držiteli, který si tento typ produktu pronajme, životní pojištění a součástí této služby je pojištění pro případ nemoci a invalidity, které se vztahuje na případy, kdy může být osoba dočasně nebo trvale v pracovní neschopnosti.

Existují však určité druhy nemocí, na které se toto pojištění běžně nevztahuje, jako jsou například psychická onemocnění.

Už neztrácejte čas a zkontrolujte, které produkty jsou spojeny s vaším osobním kreditem. Pokud na druhou stranu nemáte žádný osobní kredit, ale uvažujete o tom, že byste si jej na dovolenou pronajali, určitě si prohlédněte všechna existující řešení na trhu a vyberte si to nejlepší pro vás, samozřejmě vyhodnoťte , nabízené pojistné krytí, které nejlépe odpovídá vašim potřebám.

#3 – Víte, zda vaše cestovní pojištění kryje zdravotní výlohy?

Pokud je v rámci Evropské unie bezpečnost větší díky získání Evropského průkazu zdravotního pojištění před cestou, v jiných zemích to nemusí být tak snadné.

Cestovní pojištění může pokrýt léčebné výlohy, což je výhodné, pokud se nacházíte v zemi, kde neznáte zdravotní systém. Běžně, pokud jde o zdravotní výdaje, pojištění kryje nebo hradí převoz pacientů, jejich hospitalizaci a příslušné lékařské sledování.

Výhodou cestovního pojištění je, že kromě zdravotního krytí pokrývá pro ty, kdo odjíždějí na dovolenou, další řadu důležitých záležitostí: ztrátu zavazadel, pojištění občanské odpovědnosti, náhradu v případě zmeškaného letu a další.

Cestovní pojištění je možné sjednat u agentury, přes kterou jste zájezd zakoupili, nebo si aktivovat kreditní kartu, pokud tento typ benefitu nabízí, pokud jste ji použili k nákupu zájezdu.

#4 – Uzavřete si zdravotní pojištění na dovolenou (a další)

Zdravotní pojištění lze také sjednat přímo s pojišťovnou. V tomto případě by záměrem nebylo pořídit si ho jen na dovolenou, ale pomoci v jakékoli situaci spojené s lékařskou pohotovostí jak v Portugalsku, tak v zahraničí.

Pojištění a zahrnuté služby se liší pojištění od pojištění: u některých můžete platit nižší pojistné, ale budete mít také méně výhod, pokud jde o krytí a nižší procenta úhrady. Pokud se rozhodnete pro komplexnější pojištění, bude samozřejmě pojistné vyšší, ale přesto vám poskytne více výhod a může být rozšířeno i do zahraničí.

Jednou z výhod sjednání pojištění přímo s pojišťovnou je možnost mít určitou volnost ve výběru typu produktu, který chcete a jaké krytí chcete.

Především je důležité se plně informovat při výběru zdravotního pojištění, které nejlépe odpovídá vašim potřebám. Pokud si chcete svobodně vybrat krytí, které vám nejlépe vyhovuje, je nejlepší zvolit si pojištění přímo u pojistitele.

Pokud naopak chcete na letní dovolené pouze jednorázové pojištění, které vás ochrání, pak se můžete rozhodnout pro cestovní pojištění. Nejpraktičtější možností je v těchto situacích pořídit si kreditní kartu, která tento produkt kryje, protože kromě zpřístupnění tohoto typu krytí umožňuje snadno provádět platby a vybírat peníze například v zahraničí.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *