4 snadné způsoby, jak mohou podniky snížit provozní náklady

Ať už je vaše firma zbrusu nový podnik, nebo už fungujete roky, pravděpodobně se snažíte co nejvíce snížit provozní náklady vaší firmy.

Obvyklá obava je, že je nutná rozsáhlá, dramatická změna, která skutečně sníží vaše provozní náklady.

Naštěstí existuje mnoho, co můžete udělat, abyste ušetřili peníze a snížili své pravidelné měsíční výdaje, což nebude mít otřesný dopad na vaše operace.

Zefektivnění vašich současných procesů a dokonce i nahrazení některých z nich nebo zavedení nových způsobů práce – to je přístup, při kterém nemusíte mít pocit, jako byste vypínali jeden vypínač a zapínali jiný. Provádění menších progresivních změn ve skutečnosti bude fungovat s větší pravděpodobností – a pokud je budete zavádět postupně, je pravděpodobnější, že u změn dlouhodobě vydržíte.

Zde je několik oblastí, které snižují náklady na začátek.

1. Snižte své účty za energii a spotřebu

Energie není levná, to je jasné – ale je to nutný výdaj, když podnikáte, a není možné se úplně zbavit. Ať už provozujete jednu malou kancelář nebo celý sklad, nepochybně budete mít k dispozici osvětlení, vybavení a spotřebiče.

Naštěstí je více než možné snížit množství peněz, které může vaše firma utratit každý měsíc za plyn a elektřinu. Ve skutečnosti je to vlastně docela snadné.

Je možné, že vaše firma aktuálně nedostává nejlepší možnou sazbu. Začněte tím, že se spojíte buď se svou současnou energetickou společností, nebo se službou přepínání energií, abyste zjistili, zda skutečně dostáváte tu nejlepší nabídku. Dalším možným opatřením ke snížení nákladů pro některé podniky může být úprava rozvrhu tak, abyste ve špičce spotřebovávali méně elektřiny.

Zvažte také celkovou energetickou účinnost. Výměna vašich starých zářivek nebo dokonce žárovek za LED a přechod na energeticky účinnější zařízení a spotřebiče (které nabízejí stejnou úroveň výkonu) jsou jen dva z jednoduchých způsobů, jak můžete ušetřit vaši společnost před utrácením stovek, které by jinak byly vynaloženy. ziskové dolary na zbytečně vysokých účtech za energii.

Možná zjistíte, že budete muset utrácet peníze, abyste ušetřili peníze zlepšením energetické účinnosti. Sestavení jednoduché prognózy, která ukazuje, kolik utratíte za služby každý měsíc a kolik můžete podle projektu ušetřit díky upgradům, vám pomůže zjistit, jak dlouho vám bude trvat, než začnete realizovat úspory nákladů.

2. Zkontrolujte svou pojistnou smlouvu

Kontrola vašeho balíček podnikatelského pojištění nebo zásady, které má vaše firma v platnosti, vám mohou potenciálně ušetřit stovky dolarů každý rok – nebo dokonce každý měsíc, v závislosti na vašich potřebách.

Je zcela možné, že jste se rozhodli pro politiku nebo balíček, který ve výchozím nastavení zahrnuje krytí určitých případů, které se nemusí nutně týkat vašeho odvětví nebo konkrétního podnikání. Můžete dokonce zjistit, že platíte za celou pojistku, kterou nepotřebujete.

Udělejte si čas a promluvte si s odborníkem na pojišťovací makléře. Vysvětlete konkrétní okolnosti vašeho podnikání a identifikujte pokrytí, které vaše společnost skutečně potřebuje, a poté si nechte vytvořit balíček na míru, který to odráží. To znamená, že pak platíte pouze za pojištění, které potřebujete, a žádné z pojištění neplatíte, což by mohlo výrazně snížit vaše měsíční účty za pojištění. Nešetřete na pokrytí tolik, abyste se otevřeli zbytečnému riziko a odpovědnost– prostě neplaťte za krytí, která vaše firma nepotřebuje.

3. Upřesněte své náborové a HR procesy

Není žádným tajemstvím, že lidé jsou pro mnoho společností největším nákladem. Najímání, nábor a udržení vašich zaměstnanců je velká investice, nemluvě o vedlejších nákladech, jako je správa mezd a uvedení vaší pozice na pracovní desky třetích stran.

V této oblasti existuje několik různých způsobů kontroly nákladů. Obrovská úspora času může být outsourcing opakujících se těžkopádných úkolů jako vedení mzdové agendy do společnosti, která se na tuto práci specializuje. Přinejmenším opuštění excelových tabulek a používání nástroje založeného na aplikaci vám může pomoci vytvořit lepší systémy pro uchovávání záznamů a může odstranit některá rizika lidské chyby – nemluvě o čase, který můžete ušetřit automatizací opakujících se úloh.

Každý podnik je jedinečný a v určité fázi růstu vašeho podniku možná zjistíte, že ušetříte peníze tím, že si všechny své HR funkce přenesete do firmy. Při výpočtu možných scénářů nezapomeňte zahrnout čas, který vy nebo váš tým strávíte vyřizováním opakujících se úkolů, a mzdové náklady spojené s tímto časem. A nezapomeňte započítat náklady na infrastrukturu při najímání někoho na plný úvazek, včetně výhod. Možná zjistíte, že najmutí na pozici „generalisty“ v oblasti lidských zdrojů je dobrým prvním krokem, takže máte ve svém týmu někoho, kdo vám pomůže s náborem a dodržováním předpisů a také s věcmi, jako jsou mzdy.

Konečně, když je čas zveřejnit novou pozici, pečlivě si promyslete náklady spojené s inzercí nové pozice. Možná zjistíte, že můžete ušetřit peníze, které byste jinak utratili za mega-pracovní stránky, pokud strávíte trochu času hledáním (potenciálně menších) pracovních desek, které jsou zaměřeny přesně na ten typ kandidáta, kterého hledáte. Pokud se například snažíte obsadit marketingovou roli, hledání pracovních nástěnek spojených s marketingovými asociacemi nebo společnostmi může být plodnější cestou, než zveřejňovat příspěvky na webu jako Monster nebo Indeed.

4. Investujte do své online přítomnosti prostřednictvím digitálního marketingu

Reklama vašeho podnikání je významnou oblastí výdajů. Koneckonců, když lidé nevědí o vaší firmě, jak si od vás mohou koupit produkt nebo službu?

Problém je v tom, že marketing se může zdát také občas drahé. Ale jako prakticky u čehokoli v obchodním světě existují způsoby, jak můžete tento proces učinit mnohem méně nákladným, aniž byste ohrozili efektivitu – konkrétně tím, že většinu svého úsilí do online marketingu.

Ať už zadáte své online marketingové služby agentuře, použijete více praktický přístup a uděláte to sami, nebo začnete budovat svůj vlastní interní marketingový tým, existuje mnoho účinných a nákladově efektivních metod, jak propagovat svou značku. mapu a komunikovat se zákazníky.

Začněte u svého webu a porovnejte náklady na hosting a za služby, jako je nabízení internetového obchodu na vašem webu. Dávejte pozor na metriky vašeho webu: váš počet návštěvníků, doporučení (nebo odkud vaši návštěvníci pocházejí) a váš konverzní poměr – lidé, kteří na vašem webu nakoupí. Pokud si nejste jisti, kde tyto informace získat, začít s Google Analytics.

Odtud se podívejte na strukturu vašeho webu samotného a na to, jak se přes něj návštěvníci dostanou. Tento článek na optimalizaci vašeho webu (pro strategické poradce, ale rady jsou na místě pro každou firmu s webem) je skvělým průvodcem, jak začít.

Nejlepší věc, kterou můžete udělat, abyste ušetřili peníze na digitálním marketingu, je nejprve se ujistit, že vaše úsilí je zaměřeno na váš cílový trh. Za prvé, kdo je váš cílový trh? Pokud je vaše odpověď „všichni“, vraťte se na rýsovací prkno. Pokud si nejste jisti, kdo je váš ideální zákazník, můžete utratit spoustu peněz a úsilí. Dát dohromady a osobnost kupujícího vám pomůže zaměřit se na konkrétní typy zpráv a reklamy, které osloví ty správné lidi.

Odtud se zaměřte na své webové metriky. Než utratíte peníze za marketingovou kampaň, načrtněte si klíčové ukazatele výkonu: metriky, které chcete ovlivnit. Možná jsou to návštěvníci vašeho webu. Možná je to počtem lidí, kteří nakupují. Možná je to zvýšení konverzí nebo dokonce opakovaných zákazníků. Pokud zadáváte práci marketingové agentuře nebo se rozhodnete investovat do interní marketingové role, vykreslete si náklady versus přínosy, než se podepíšete na tečkovanou čáru.

Pokud chcete snížit položky z marketingového rozpočtu, začněte těmi, které nepřispívají k vašim hlavním obchodním cílům. Pokud vaše investice do reklamy na Facebooku přinesla 20 000 nových sledujících, ale nelze je připsat žádnému novému podnikání, věnujte tomuto rozporu pozornost. Možná je čas přeorientovat kampaň, nebo možná získáte lepší návratnost investic, když investujete peníze za marketing jinam.

Klíčem k úspoře nákladů je jejich pravidelná kontrola. Přemýšlejte o nastavení měsíční nebo čtvrtletní schůzky pro kontrolu rozpočtu jako součást vaší pravidelná kontrola podnikatelského plánu. Můžete dokonce začlenit a SWOT analýza jednou nebo dvakrát ročně. Nové poznatky a změny ve strategickém směřování budou mít nepochybně vliv na to, kde utrácíte peníze a kolik.

Kim Whitley je nadšenec do úspor a autor knihy Make It Cheaper. Následujte ji Cvrlikání za pravidelné aktualizace o jejích největších vášních: obchodní svět, energetický průmysl a životní prostředí.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *