4 výhody implementace AI do nákupních procesů WOW

V současné době je nakupování online součástí normálnosti, děláme to vlastně všichni. Nyní, jaké to bude nakupovat v blízké budoucnosti? V tomto článku vám řekneme, jak na to Implementujte AI Zlepší to proces elektronického obchodování.

Nákup přes internet má dvojí výhodu. Na jednu stranu je to výhodné pro značky, protože mohou prolomit fyzické bariéry a dostat se se svými produkty nebo službami všude; a na druhé straně pro lidi, kteří si mohou koupit, co potřebují, odkudkoli, aniž by museli chodit do obchodu.

Nyní je výzvou neustále udržovat aktuální informace a přizpůsobovat se digitální transformaci podniků. Jak toho lze dosáhnout? No, Joumělá inteligence Přišel kvůli tomu a mnohem více.

Chytré nakupování nebo chytré nakupování?

Pokud se vrátíme o pár let zpět, umělá inteligence (AI) vypadalo to jako něco, co bylo přítomno pouze ve sci-fi filmech. Všude informace, roboti s lidskými schopnostmi, počítače, které poskytovaly příliš přesná data, všechno bylo součástí vzdáleného vesmíru. Ale ejhle, tohle všechno dorazilo a umělá inteligence je nyní něčím, s čím žijeme každý den.

Co je to umělá inteligence? Můžeme to definovat jako „schopnost stroje prezentovat stejné schopnosti jako lidské bytosti, jako je uvažování, učení, kreativita a schopnost plánovat“. Jinými slovy jde o disciplínu, která se snaží částečně nahradit manuální práci automatizovanými systémy. K dosažení této automatizace používá AI různé algoritmy, které získávají informace od spotřebitelů, a tak rychle a efektivně pokrývají všechny jejich potřeby a přání. Pokud máte zájem dozvědět se více o umělé inteligenci, přečtěte si tuto poznámku.

V současné době je umělá inteligence přítomna v mnoha našich obvyklých úkolech, zejména při nákupu online. To umožňuje inteligenci při nákupech, protože díky jeho implementaci je mimo jiné možné:

 • Zpracovávejte objednávky online.
 • Viz doporučení produktu.
 • Získejte informace v reálném čase.
 • Chraňte data a vyhněte se podvodům.

A více.

Implementujte AI v elektronickém obchodování

V éře omnikanálu se elektronický obchod stal jedním z oblíbených prodejních kanálů lidí. Digitální obchod ve skutečnosti stále roste a Latinská Amerika je jedním z regionů, které budou v této otázce nadále dosahovat pokroku.

Jak optimalizovat e-commerce pomocí AI? Za prvé, analyzovat a určit, jaké jsou cíle, které podnik sleduje. S ohledem na to by měly být strategie zaměřeny a měly by se hledat nejlepší technologické možnosti propagace organizace nebo značky.

Použití umělé inteligence v dnešní době je jednoduchý úkol, protože existují odborníci, kteří budou vědět, co doporučit a jak to použít v různých mezerách na trhu.

4 výhody AI v online nákupních procesech

Automatizace je jednou z velkých výhod umělé inteligence a zde vám řekneme o některých výhodách její implementace v digitálních obchodech.

1 – Personalizace v zákaznické zkušenosti

AI aplikovaná na procesy online nákupu pomáhá prodejcům nabízet personalizované zážitky, protože díky předchozí analýze určuje, co zákazníci potřebují. Jak je toho dosaženo? No, data jsou hlavním hrdinou tohoto příběhu.

K rozpoznání cenných informací a jejich přizpůsobení tomu, co lidé hledají, je však nutné je analyzovat a vědět, jak je správně interpretovat. To je důvod, proč AI, i když automatizuje procesy, tak činí částečně, protože lidský zásah je vždy nezbytný.

Vytvořením personalizace ve vlastní zkušenosti zákazníka je možné vědět více o cílovém publiku, poskytovat hodnotný obsah a relevantní informace.

2 – Viditelná zlepšení zákaznických služeb prostřednictvím chatbotů

Virtuální asistenti jsou klíčoví ve strategiích zákaznických služeb. Podle výsledků studie společnosti Watermark Consulting dosáhly zákaznicky orientované společnosti zisk 307 %, zatímco ty, které toto téma odsouvaly, dosáhly pouze 90 %.

A co víc, podle zprávy CX Trends 2022 společnosti Zendesk utratí 93 % zákazníků více u společností, které jim nabízejí preferovanou možnost komunikace s nimi, mezi nimiž vynikají chatboti. Zpráva také uvádí, že 61 % zákazníků by po špatné zkušenosti se značkou přešlo ke konkurenci. Existují nějaké pochybnosti o tom, že zákaznický servis je klíčovým bodem pro růst společnosti? Data ukazují, že ano.

Mějme na paměti, že chatboti jsou schopni simulovat lidskou konverzaci a udržovat plynulou konverzaci se zákazníky prostřednictvím předem vytvořeného systému otázek a odpovědí. Tito virtuální asistenti se automaticky učí z vašich interakcí se zákazníky a každý den zdokonalují své dovednosti, takže konverzace se stává důvěryhodnou, přirozenou a především užitečnou. Tady vám nějaké necháme tipy pro navrhování efektivních chatbotů.

3 – Optimalizace v logistice, zásobách a prognóze prodeje

Dodávka produktů v online nákupních procesech je pro společnosti a zákazníky velkým problémem. Mnoho podniků nemá vlastní logistické služby, a proto se uchylují k externím agentům, kteří mají na starosti doručování produktů (pošta, pick & pack systémy, kurýr atd.). A navíc nedostatek zásob v důsledku neudržování aktualizací databází může způsobit, že někdo koupí něco, co není k dispozici.

Zpoždění způsobí ztrátu důvěry zákazníků ve značku a způsobí určitý druh frustrace pro kupující. S pomocí AImůžete provádět prediktivní analýzu a navrhovat strategie prodeje a výměny zboží

A strojové učení a automatizace procesů jsou pro to klíčové. Na jedné straně je tento typ umělé inteligence schopen učit se a klasifikovat data tak, aby předvídal, co zákazníci potřebují, a na druhé straně dokáže automatizovat lidské úkoly, a tak maximálně využít talentu zaměstnanců. To znamená, že dochází k optimalizaci úkolů a lepšímu řízení času.

Pokud jde o zásoby, umělá inteligence se může podívat na historické trendy objednávek a řídit prediktivní proces objednávek, takže vám nikdy nedojdou zásoby. To pomáhá učinit procesy online nákupu spolehlivějšími a bezpečnějšími tím, že máte jistotu, že produkt, který se osoba chystá koupit, tam bude a bude čekat na zakoupení. Nedojde k žádnému dlouhému prodlení nebo zklamání kvůli nenalezení produktu na skladě. AI pomáhá, aby vše bylo na svém místě a ve správný čas.

4 – Extrakce informací v reálném čase

Je potřeba shromáždit spoustu dat a nevíte, kde začít? AI to opravuje. Díky své technologii umožňuje extrahovat velké množství komplexních dat a poskytovat více informací v reálném čase, což usnadňuje a zlepšuje rozhodování nákupních týmů. Aby se tak stalo, mějte na paměti, že musíte udělat svou část, protože databáze musí být dobře uspořádané.

Mít informace o zákaznících je velmi cenný poklad, který ne každý umí využít. Jsou to skutečná data získaná z těch nejreálnějších zdrojů, které můžeme mít, proč si nechat ujít tuto skvělou příležitost?

Čím lépe jsou všechny informace spravovány a používány správně, hodnota bude bezkonkurenční.

Bonusová stopa: další výhody AI spojené s elektronickým obchodem

I když se ponoříme do 4 výhod implementace AI do online nákupních procesů, je jich více a my bychom chtěli zmínit některé z nich:

 • větší produktivitu
 • Úspory a snížení nákladů
 • Kvalita a automatizace úkolů
 • Snížená hranice chyb
 • Bezpečnost a prevence podvodů
 • konkurenceschopnost
 • Technologie dostupná každé společnosti

celkem

Využití současné technologické dostupnosti je plusem k dosažení lepších výsledků, zejména s konkurencí, která existuje v mnoha oblastech.

Díky nástrojům AI v procesech nákupu online se můžete odlišit tím, že zákazníkům nabídnete skutečné a užitečné zkušenosti.

Umělá inteligence není fikcí nebo imaginární představou, která přijde, ale již je zde a pomáhá mnoha procesům, včetně online nakupování, být stále efektivnější na obchodní úrovni a zákaznické zkušenosti.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *