4 základní nábory, pokud začínáte podnikat v roce 2020

S blížícím se koncem roku je vhodný čas podniknout kroky začněte podnikat v roce 2020. Jako mnoho začínajících podnikatelů si možná říkáte, že budete muset nosit nejen více klobouků, ale všechny klobouky, když začínáte. Může se zdát snazší odložit přemýšlení o prvních nezbytných nových náborech.

Jaký je problém s tímto přístupem?

Nikdo není dobrý ve všem. Nebudete neuvěřitelný CFO/CEO/grafik/webový vývojář. Zkuste to všechno a strávíte spoustu času učením se novým dovednostem (které si nakonec najmete), když byste se měli soustředit na růst svého podnikání.

Pokud chcete zvýšit své šance na úspěch startupu, měli byste investovat do odborných znalostí vybraných profesionálů se specializovanými dovednostmi, a to i v dřívějších fázích vaší společnosti. To neznamená, že musíte hned všechny zaměstnat na plný úvazek, ale měli byste vážně uvažovat o uzavírání smluv s odborníky – základními nábory, které budete potřebovat k práci, která je mimo vaše schopnosti. Zde jsou typy lidí, které je třeba zvážit, pokud příští rok začnete podnikat.

Marketingový odborník

Internet je velmi přeplněné místo a není snadné vyniknout, i když máte ten nejzajímavější produkt nebo službu na světě. Budete potřebovat bystrého obchodníka, který překlene hluk a vytvoří skutečný rozruch o vaší společnosti. Zde je to, co byste měli hledat u marketingového odborníka:

Najděte si vypravěče

Lidé se rozhodují o nákupu z emocionálních důvodů. Je to tak jednoduché. Najměte si obchodníka, který ví, jak na to vyprávět dobrý příběh je klíčem k dosažení vysoké návratnosti investic do marketingových výdajů.

Najměte někoho, kdo rozumí generaci Z (nebo vaší cílové demografické skupině)

Procházíme obdobím přesouvání kupní síly. Boomers stárnou, Gen X a Millennials tvoří většinu pracovní síly a Generace Z začíná mít vážnou kupní sílu.

Na apelovat na digitální domorodce narozené v letech 1996 až 2012, je důležité najmout obchodníka, který rozumí trendům a hodnotám, které ovlivňují výdajové návyky této generace. Gen Z je mobilní a technicky zdatná, šetrná, zajímá se o sociální a environmentální problémy a méně se zaměřuje na prestiž značky než předchozí generace. Ignorujte to, pokud vaše cílový trh je rozhodně mimo tento demografický segment, ale mějte na paměti, že největší generační výdaje se právě teď přesouvají.

Vyberte si někoho, kdo má osvědčené výsledky

Čísla nelžou. Kandidát by měl být schopen ukázat vám příklady toho, jak jeho marketingové úsilí pozitivně ovlivnilo hospodářský výsledek jeho předchozí společnosti. Marketing je náklad, takže nalezení někoho, kdo dokáže ke svým kampaním připojit skutečné metriky úspěchu, vám pomůže soustředit se na to, co bude pro váš cílový trh fungovat nejlépe.

Mentor nebo partner, který může sdílet svou sílu zkušeností

O mladistvé energii by se toho dalo říct hodně, ale malé podniky a startupy v rané fázi mohou také využít hodnotu zkušeností. Lidé, kteří léta pracují ve světě byznysu, dělali chyby (a poučili se z nich) a získali cenné zkušenosti, které mohou přispět k rostoucí společnosti.

Pokud jste na začátku své kariéry a jste méně obeznámeni s každodenní prací při řízení firmy, pak najmout někoho se zkušenostmi při rozjezdu startu může být neocenitelné. Vlastnosti a dovednosti, které je třeba hledat:

Najděte si mentora nebo partnera s přímou zkušeností se startupy

Práce ve startupu – vypěstování něčeho z ničeho – je rozhodně jiná než práce pro organizaci, která existuje už čtyřicet let. Správným mentorem nebo strategickým myšlenkovým partnerem pro startup je někdo, kdo pracoval ve více než jedné úspěšné společnosti a naučil se od základů úskalí a strategie budování podnikání. Nemusí být užitečné najmout někoho, kdo má dlouholeté zkušenosti s obchodní strategií v zavedené středně velké nebo velké společnosti, protože to vyžaduje velmi odlišný soubor dovedností.

SKÓRE nabízí bezplatný program obchodního mentorství, který stojí za to prozkoumat, pokud jste ve fázi, kdy vás více zajímá odrážet nápady od někoho se solidními zkušenostmi, než najímat někoho na strategicky zaměřenou roli.

Správný postoj

Dobrý mentor nebo partner předává to, co se naučil, užitečným a konstruktivním způsobem, aniž by přebíral a dělal veškerou práci. Když hledáte důvěryhodného poradce, je důležité vybrat si někoho se správným přístupem: je ochoten být ozvučnicí a sdílet své zkušenosti, ale má dobrý smysl pro osobní hranice a obecně pozitivní přístup.

Účetní nebo finanční profesionál na penězích záleží

Peníze: jsou hlavním zájmem všech majitelů firem ve všech fázích. Když rozjedete startup, váš kapitál bude pravděpodobně omezený a nemůžete si dovolit ho plýtvat. Pokud nastavujete svůj účetní nástroj poprvé, může mít smysl přizvat si na pomoc profesionála, i když zpočátku plánujete vést účetnictví interně.

Správná (certifikovaná) kvalifikace

Pokud jde o správu peněz, musíte najmout někoho se správnými certifikacemi a pověřeními, nejen někoho, kdo tvrdí, že je dobrý s čísly. Existují mnoho různých typů účetnictví role a je důležité zjistit, jaké jsou specifické potřeby vaší společnosti, než začnete hledat účetního profesionála.

Zkušenosti s účetnictvím pro malé firmy

Podniky různých velikostí mají různé finanční cíle a potřeby. Pokud právě začínáte, je dobré si najmout někoho, kdo v minulosti dělal účetnictví speciálně pro malé firmy a začínající firmy. Budou znát všechny tipy a triky potřebné k tomu, aby vám pomohly vytěžit maximum z vašich počátečních peněz.

Strategické poradenství zaměřené na růst

Když stojíte před zásadním rozhodnutím o výdajích, například zda najmout nového zaměstnance na plný úvazek nebo zda je čas expandovat na nové místo nebo koupit nové zařízení, s pomocí vyškoleného odborný poradce pro malé podniky může být užitečné. Klíčovým prvkem tohoto typu rozhodnutí je porozumění váš peněžní toka sestavování rozumných předpovědí. Pokud si méně věříte ve své dovednosti v této oblasti nebo máte pocit, že jste příliš zaneprázdněni na to, abyste skutečně skřípali čísla, může vám pomoci odborný poradce.

Právník, který vám pomůže dělat věci podle knihy

Nikdo nechce myslet na právní problémy, když rozjíždí své podnikání, ale žádný zakladatel si nemůže dovolit ignorovat toto velmi reálné potenciální úskalí založení společnosti. Existuje mnoho způsobů, jak můžete neúmyslně otevřít svou společnost soudnímu sporu nebo dokonce nevýhodným dohodám s investory. Jakmile podniknete první právní kroky k založení své firmy, možná budete chtít zvážit obchodního právníka jako základního zaměstnání v závislosti na odvětví, ve kterém se pohybujete. Vyberte si právníka, který:

Rozumí potřebám malých podniků a startupů

Když hledáte právního poradce, budete chtít najít právníka, který se specializuje na potřeby startupů nebo malých podniků. Právníci pracují v mnoha různých specializacích a vždy byste měli vyhledat pomoc někoho, kdo má zkušenosti s prací s vaším konkrétním typem podnikání – zvláště pokud plánujete hledat investice a rychle růst nebo škálovat. Kromě toho vyhledejte někoho se skvělými recenzemi a doporučeními – obraťte se na svou síť a požádejte o doporučení. Doufejme, že svému právníkovi nebudete muset volat příliš často!

Tyto čtyři základní nábory vám pomohou uspět

Najímat lidi může být děsivé, zvláště když právě začínáte. Přeci jen je to velký výdaj a vaši zaměstnanci či konzultanti na vás budou alespoň částečně záviset ve svých příjmech. Je však důležité si uvědomit, že je těžké růst bez pomoci. K úspěchu potřebujete ty správné lidi.

Pokud nemáte peníze na najmutí někoho na plný úvazek, začněte spoluprací s nezávislými pracovníky nebo konzultanty. Tím, že se okamžitě zaměříte na své základní zaměstnance, pomůžete nastavit svůj nový podnik k úspěchu. Jen si pamatujte, že se vyplatí počkat na ten správný fit. Mezitím budete nosit několik různých klobouků a dělat si společnost podle sebe.

Andrew Deen byl konzultantem pro startupy téměř ve všech odvětvích od maloobchodu po zdravotnická zařízení a vše mezi tím. Zavádí štíhlou metodologii a v současné době píše knihu o rozšiřování podnikání.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *