4 způsoby, jak přimět svůj startup k rychlému růstu

Počáteční fáze podnikání je vyčerpávající. Je pravděpodobné, že jste přepracovaní, nemáte dostatek zaměstnanců a fungujete s omezeným rozpočtem. S přihlédnutím ke statistice, že jen polovina podniků přežít prvních pět let, i prostoje mohou být stresující.

Dosažení rychlý růst po několika těžkých letech v počáteční fázi může být jedním z nejvíce vzrušujících (a úlevných) období v životě podnikatele. Když vaše firma začne nabírat páru, vaše ziskové marže začnou růst a je 100% jasné, že děláte silný dojem na zákazníky nebo klienty, je to „zvládl jsem to!“ okamžik, kterému se nic jiného skutečně nevyrovná.

Jak tedy můžete dosáhnout tohoto vzrušujícího okamžiku, aniž byste ztratili zdravý rozum?

Zde jsou čtyři způsoby, jak pomoci urychlit mučivou fázi spouštění a dosáhnout slibného období rychlého růstu.

1. Představte si produktivitu zaměstnanců jako obchodní strategii

Připomínám, že během počáteční fáze pravděpodobně pracujete s velmi omezeným rozpočtem. Jak se vaše operace začne rozrůstat, budete potřebovat další ruce. Ale nemůže existovat žádná mrtvá váha.

Osvědčené postupy pro produktivitu musí být zakořeněny od prvního dne. Mějte na paměti, že protokoly a základní pracovní postupy, které zavedete během počáteční fáze, mohou mít velký vliv na to, jak hladce a rychle poroste vaše firma.

I když jistě dojde k řadě vnitřních změn, které proběhnou ve fázi rychlého růstu a dále, upevňují standardy pro výkon zaměstnance brzy je jednou z nejchytřejších dlouhodobých akcí, které můžete udělat. Najmout správnou osobu od začátku je klíčové a ve skutečnosti existuje hodně můžete udělat abyste se ujistili, že si nepřinesete drahé špatné uložení.

Jakmile budete mít ten správný tým, pokud v současné době nemáte rozpočet na utrácení za luxusní nástroj na sledování produktivity, který dokáže měřit návratnost investic vašich zaměstnanců na minutu, možná budete muset být trochu kreativní, abyste zajistili, že střelba na všechny válce.

To nemusí být přehnaně složité. V závislosti na povaze práce existuje mnoho jednoduchých způsobů, jak můžete rozložit svá očekávání a měřit výkon. Pokud jste například v okamžiku, kdy to potřebujete přizvěte manažera rozvoje podnikánímůžete nastavit sdílenou tabulku, do které mohou zadávat vše, co během dne dělají.

To může zahrnovat množství potřebného průzkumu trhu, požadavky na rozpočty, taktické projekty, jako je oslovení potenciálních zákazníků atd. Ujasněte si, že každý den očekáváte X množství práce a sledujte výstup.

I když je tato praxe docela základní, je to skvělý způsob, jak vybudovat pevné základy produktivních pracovníků, kteří budou podniku příkladem během rychlého růstu i mimo něj.

2. Odvážně založte svou specializovanou autoritu

V tomto věku sociálních médií a neustálého propojení mají firmy a jednotlivci hlas, který je slyšet po celém světě. Mnoho myšlenkových vůdců a odborníků dokázalo využít tento koncept ve svůj prospěch a mít silný dopad na své publikum nebo průmysl.

Mějte na paměti, že jedním z největších vedlejších efektů této éry neustálého propojení je to, že se nyní po celém světě ozývá více hlasů než kdykoli předtím – z nichž většina pouze přidává hluk. Pokud chcete, aby si vás skutečně všimli a vytvořili si autoritu ve svém výklenku, musíte vytvořit zasílání zpráv, které vynikne.

Dělejte odvážné předpovědi o svém oboru, riskujte, buďte tím, kdo vyjádří něco, co si mnoho lidí myslí.

Elon Musk je možná nejlepším příkladem tohoto konceptu v historii lidstva. Jak pravděpodobně víte, Musk je velmi otevřeně o svých inovativních vizích budoucnosti. Odešel do záznamu říkat věci jako autonomie bude standardem pro vozidla v příštích několika desetiletích, lidé se do roku 2025 vydají na Mars, umělá inteligence je nebezpečnější než jaderné zbraně a mnoho dalšího více. Pokud o tom potřebujete důkaz, podívejte se jeho Twitter!

Budování autority v jakémkoli výklenku vyžaduje čas od času skok víry. Je však velmi důležité poznamenat, že existuje tenká hranice mezi vyjádřením myšlenkového vedení a pouhým hlasitostí. Když uděláte odvážné prohlášení, nezapomeňte ho podložit pevnými důkazy a pokyny. A co je důležitější, řekněte světu, jak ovlivňuje vaše vize. V opačném případě riskujete, že budete označeni za „mluvčího“ a nikoli za „činitele“.

3. Buďte strategičtí ohledně hodnocení zákazníků

V tuto chvíli každý ví, jak životně důležité zákaznické recenze jsou pro firmu. Koncept zanechání online recenzí sahá až do konce 90. let. V průběhu let způsob, jakým jsou tyto recenze shromažďovány a interpretovány, jistě zaznamenal svůj podíl na rostoucích bolestech. Značky si uvědomily, jaký vliv mají recenze na potenciální zákazníky, a našly způsoby, jak systém obejít. To obvykle zahrnovalo psaní falešných pozitivních recenzí o sobě nebo placení ostatním, aby to udělali.

Naštěstí většina spotřebitelů tuto podvodnou praktiku zmoudřela. Ve skutečnosti některé platformy pro recenze penalizují podnik, pokud se pokusí manipulovat s autentickým sentimentem zákazníků.

Mějte to na paměti, musíte být velmi inteligentní jak spravujete recenze zákazníků v raných fázích vašeho podnikání. Pokud je to potenciální zákazník pouze vidí zářící 5hvězdičkové recenze, může to vyvolat určité obavy, že nemusí být 100 procent pravé. Když tedy oslovíte zákazníky po nákupu nebo zkušenosti, povzbuďte je, aby si promluvili o výhodách i nevýhodách.

Vezměte si tyto recenze Trustpilot například:

Tím, že jsou uvedeny jak klady, tak zápory, je recenze mnohem upřímnější a značku příliš nezvýhodňuje. Když se na to lidé podívají, získají syrový, autentický názor na to, jaké to je pracovat s touto firmou, což je skutečný účel online recenzí.

Při zobrazování recenzí ukažte kromě dobrých i několik méně než hvězdných. Můžete je použít k předvedení vašich obchodních hodnot tím, že odpovíte a budete se snažit problém(y) vyřešit.

Pamatujte, že špatná recenze nedefinuje firmu – ale způsob, jakým s ní nakládáte dělá. Projevit silnou touhu a vůli splnit očekávání zákazníků ve veřejném hodnocení je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro utváření vnímání vašeho startupu.

4. Plánujte s ohledem na trendy

Svět, ve kterém žijeme, se řídí trendy. Zatímco mnohé jsou dočasné, některé jsou dostatečně velké, aby se držely a změnily každodenní život.

Ve světě podnikání je realita taková, že musíte svůj interní radar vypilovat na trendy, na kterých záleží, takže se přizpůsobte těm velkým, jinak riskujete, že zastaráte.

Pokud jste posledních pár let nebydleli pod skálou, určitě to víte rostoucí přítomnost umělé inteligence (AI) v tom, jak jsou řízeny podniky. Jako startup, který chce růst, musíte tento trend využít a najít způsoby, jak implementovat AI a strojové učení do každodenního života.

A zpráva od Salesforce zjistili, že více než polovina malých podniků věří, že umělá inteligence je v dnešní době důležitým faktorem při výběru nových technologií. Mnoho malých podniků zjišťuje, že správná implementace umělé inteligence může z dlouhodobého hlediska ušetřit peníze.

I když to v tuto chvíli nemusí být proveditelné, aby vaše celý Podnikání založené na umělé inteligenci je potřeba začít v několika klíčových oblastech. Zákaznický servis je velký. The vzestup chatbotů v posledních letech umožnily podnikům komunikovat se zákazníky a pomáhat jim 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Mnohé z těchto nástrojů lze naprogramovat tak, aby napodobovaly vaši jedinečnou osobnost značky a řešily běžné dotazy. Většina z nich je dokonce vybavena tak, aby používala zpracování přirozeného jazyka (NLP), aby porozuměla jemným milostem každé interakce, aby se s reakcemi stala lidštější. Kromě toho mohou být tyto chatboty dokonce použity k prodeji!

Existují všechny druhy startupové trendy dělat vlny napříč světem byznysu, s umělou inteligencí v čele. Jako vlastníkem firmy Chcete-li rychle růst, musíte si dát záležet na tom, abyste zůstali v obraze a našli způsoby, jak moudře implementovat nový vývoj do svého provozu.

K tobě

Dostat se přes počáteční fázi je těžké; není tam žádný cukr. Nemusí to však být bída.

Vždy si pamatujte: Základní hodnoty, které si v této fázi stanovíte, hrají obrovskou roli v tom, jak se bude vaše podnikání rozvíjet, ať už jde o výkon zaměstnanců, utváření vnímání veřejnosti nebo držení kroku s dobou.

Pokusit se přizpůsobit se novým strategiím později v podnikání je těžší. Pokud dokážete zavést silné, škálovatelné postupy ve fázi spouštění, dosažení a navigace v rychlém růstu bude mnohem snazší.

Jsem Vivek, místní SEO marketingový konzultant v E2M, jedné z nejrychleji rostoucích digitálních marketingových agentur v Indii. Jsme odhodláni plnit nejvyšší etické standardy služeb digitálního marketingu, abychom řídili strategický a udržitelný obchodní růst.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *