5 důvodů, proč účast na veletrzích může být pro malé podniky cenná

Účastní se veletrhy může znít jako něco, co mohou zvládnout pouze velké společnosti nebo nadnárodní společnosti. Ale ve skutečnosti to může být nákladově efektivní způsob, jak rychle vybudovat svou malou firmu.

Účast na správném veletrhu vám může pomoci zvýšit zisk povědomí o značcekultivujte obchodní vztahy, generujte vysoce cílené potenciální zákazníky, získejte informace o své konkurenci a udržujte si přehled o nejnovějším vývoji ve svém oboru.

Zde je návod, jak můžete tyto výhody využít – aniž byste museli vyčerpat celý svůj marketingový rozpočet najednou:

1. Zvyšte povědomí o značce

Veletrhy pokrývají škálu od malých akcí s několika desítkami prodejců až po velké akce, které zaplní stovky tisíc čtverečních stop prostoru konferenčního centra.

Ale bez ohledu na jejich velikost, většina veletrhů nabízí obchodním účastníkům příležitosti, jak dostat svá jména před účastníky, než je pouhé přihlášení na stánek. Můžete být například schopni zaplatit za účast ve vícestupňovém sponzorském programu nebo za umístění svého loga na lup na události (jako jsou šňůrky na odznaky nebo dárkové tašky pro účastníky).

Problém? Většina těchto výhod přichází s cenovkami, které nejsou zrovna vhodné pro malé podniky. Lepším řešením pro malé společnosti je podívat se na příležitosti přednášet nebo se účastnit panelových zasedání. Nejen, že za to pravděpodobně získáte bezplatné vstupenky, ale také vystoupení na akci vám může pomoci vybudovat povědomí o značce a umístit vaši firmu jako lídra ve vašem prostoru.

Chcete-li porozumět tomu, jaké druhy nabídek mohou být přijímány, položte zákazníkům otázky, abyste zjistili, která témata je nejvíce zajímají. Pokud například doufáte, že budete mít konferenční prezentaci, pošlete zákazníky anketní otázky, jako je tatos dotazem, o čem se chtějí dozvědět. Použijte tyto informace k informování nejen o vaší prezentaci, ale také o marketingových materiálech pro vaše akce.

2. Pěstujte obchodní vztahy

Jakmile se rozhodnete zúčastnit se veletrhu, věnujte určité úsilí tomu, abyste přesně určili, co si ze zážitku chcete odnést. Je vaším hlavním cílem získat skutečné zákazníky? Snažíte se propojit s doplňkovými podniky? Nebo se možná chcete dozvědět více o tomto odvětví. Rozhodnutí, co chcete ze své investice získat, bude pomůže vám lépe se připravit a určit, co můžete utratit za dosažení pozitivní návratnosti investic.

Pokud například používáte účast na veletrzích jako příležitost ke spojení se svým publikem a budování obchodních vztahů, existuje několik akcí, které můžete předem podniknout, abyste zlepšili své výsledky.

Propagujte svou docházku

Ujistěte se, že vaši zákazníci vědí, že se zúčastníte. Zahrňte hashtag události do svých příspěvků na sociálních sítích, aby se show dostala na radar účastníků. Kde je to vhodné, zapojte se také do konverzací o události na sociálních sítích.

Některé události poskytnou seznam účastníků před akcí. Pokud se vám tyto informace podaří získat, použijte je ke zlepšení dosahu akcí. Pozvěte účastníky, aby se zastavili u vašeho stánku, nebo si naplánujte schůzky před nebo po veletrhu, abyste optimalizovali svůj čas.

Je to také dobrý nápad procházejte LinkedIn a najděte další kontakty kterým se akce líbila. Bez ohledu na to, jak kontakty identifikujete, ujistěte se, že jasně uvádíte hodnotu, kterou poskytujete, nebo výhodu, kterou získají, když se u vás zastaví.

Buďte kreativní se svým lupem

Konferenční pera a další osvědčené možnosti jsou nudné a nezapomenutelné. Namísto, hledejte takové položky které jsou užitečné pro vaše publikum, relevantní pro vaši značku a které mají svérázný nebo vtipný nádech. Zvažte přidání vtipného sloganu značky, který pomůže vaší malé firmě překonat hluk na akci.

Mezi položky, které je třeba zvážit, patří reproduktory Bluetooth, opakovaně použitelné láhve na vodu nebo deštníky. Hledejte položky, které jsou relevantní pro vaši značku nebo odvětví. Pokud například vaše společnost slouží hudebnímu průmyslu, sluchátka budou pro účastníky mnohem přitažlivější než taška.

Nakonec zvažte vytvoření poutavého zážitku nebo pobídky pro své účastníky, aby získali lup – například hraním hry nebo řešením hádanky – místo toho, aby nechali všechno na stole. Připojení předmětu k zážitku vytvoří trvalou vzpomínku a také lepší zážitek pro účastníka.

3. Generujte vysoce kvalitní potenciální zákazníky

Na veletrh nechodíte jen pro zábavu. Pokud je vaším účelem generovat na akci vysoce kvalitní potenciální zákazníky, jedním z nejlepších nástrojů ve vašem arzenálu je vaše prodejní a marketingové zajištění.

Tyto položky – včetně letáků, brožur, složek, vizitek a dalších – vypovídají mnohé o vaší společnosti. To, jak obsah zabalíte, vytváří důležitý první dojem, který může rozhodnout, zda si potenciální zákazníci materiály přečtou.

Použijte například živé snímky, díky kterým vynikne vaše zajištění. Jako příklad zvažte tuto kapesní složku leták používaný firmou zabývající se přestavbou domů. Snímky zachycují mladý pár, který renovuje svůj domov, a slogan renovační společnosti: „Přinášíš sen. Přivezeme domů,“ zprostředkovává důležitý smysl pro profesionalitu.

Jako bonusový tip, pokud chcete měřit úspěšnost události, zvažte předání speciálního kódu kupónu, který se používá pouze pro danou událost. Později zvážíte svou investici do pořadu podle toho, kolikrát kód vyprodukoval nové zákazníky.

4. Další informace o soutěži

„Walking the show“ je dlouholetá tradice veletrhů. Až se zúčastníte, udělejte si čas a projděte si všechny expozice ve výstavní síni, abyste viděli, co dělají vaši konkurenti a jaké trendy se objevují.

Jaké druhy propagace jsou vaši konkurenti reklamní? Kdo jsou oni cílení? Jaké druhy displejů používají a které vizuální prvky jsou nejvýraznější? Nejen, že tyto druhy pozorování mohou poskytnout informace o vašich budoucích zkušenostech se stánkem, ale mohou také poskytnout cenný přehled o tom, co od vás vaši zákazníci potřebují slyšet.

Řekněme například, že vaše společnost prodává softwarový program, který usnadňuje online rezervaci v několika různých odvětvích. Pokud jste ve všech svých marketingových materiálech upřednostňovali nízké náklady – ale všichni vaši konkurenti propagují jejich snadné použití – může to být známkou toho, že potřebujete aktualizovat své zprávy nebo vylepšit své funkce.

Jedna věc, kterou si mnoho malých podniků neuvědomuje, je, že nemusíte být vystavovatelem na veletrhu, abyste se mohli zúčastnit. Konference a akce často prodávají vstupenky, které zahrnují pouze přístup na výstavní plochu. Použijte tyto vstupenky, pokud jsou k dispozici, k účasti na představeních, která obsluhují konkrétní mezery na trhu, jako je tento zaměřený na značky CPGabyste lépe porozuměli svým širším trendům v oboru a výstavních stánkech.

5. Zůstaňte na špičce v oboru

Jednou z posledních výhod, kterých se malé podniky těší z účasti na veletrzích, je schopnost udržet si špičku v oboru. Procházka show, jak je popsáno výše, některé odhalí nové trendy v podnikání a postřehy. Existuje však několik dalších kroků, které můžete podniknout, abyste maximalizovali hodnotu své účasti na výstavě.

Pokud prezentujete relaci, možná budete muset vysedět jiné panely a prezentace, abyste se připravili na svou vlastní. Ale pokud ne, nezapomeňte zkontrolovat agendu události pro relace, které jsou relevantní pro vaši firmu nebo vaše publikum; jsou často dobrou příležitostí slyšet nové hlasy, které jsou schopny sdílet praktické poznatky z reálného světa.

Věnujte zvláštní úsilí účasti na setkáních pořádaných předními představiteli oboru, s nimiž byste se mohli spojit. Poté, co se vrátíte domů z představení, může být skvělým způsobem, jak začít nový vztah, odeslání rychlého e-mailu s poznámkou o tom, jak moc se vám jejich prezentace líbila.

Není možné obejít skutečnost, že veletrhy mohou být nákladné. Pokud však máte přehled o tom, které přehlídky navštěvujete, a dbáte na to, abyste maximalizovali výsledky, které od přehlídky očekáváte, mohou být tyto akce skvělým způsobem, jak pomoci rychle rozvinout vaši malou firmu.

Matt Shealy je prezident ChamberofCommerce.com. Chamber se specializuje na pomoc malým podnikům při růstu jejich podnikání na webu a zároveň usnadňuje propojení mezi místními podniky a více než 7 000 obchodními komorami po celém světě.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *