5 největších mýtů o práci z domova a jsou pravdivé?

Pro mnohé z vás se výhody a výzvy práce z domova za poslední měsíc staly vaší realitou. Můžete mít pocit, že jste to opravdu pochopili; máte rutinu, kdy se probudíte, zamíříte přímo ke kávové konvici a pak se rovnou pustíte do práce ve svém vlastním malém kancelářském prostoru, který jste si vytvořili. Váš šéf, spolupracovníci, přátelé a rodina (nebo možná dokonce vy) však nejsou zcela přesvědčeni, že práce z domova je potenciální cestou k úspěchu.

Realita práce z domova (jako realita čehokoli) není tak okouzlující, jak se o ní říká. Jasně, ty umět pracujte ve svých PJ a nemít šéfa, který vám každou vteřinu nakukuje přes rameno, může být krásné. Ale nedostatek dojíždění a lednice plná občerstvení v okolí neznamená, že práce na dálku je snadná.

Práce je stále práce, ať už ji děláte odkudkoli. A práce z domova představuje svůj vlastní jedinečný soubor výzev, na které tradiční kancelářští pracovníci nemusí být připraveni. Pokud právě pracujete z domova – nebo máte přítele či blízkého, který je – možná jste si všimli, že následující představy o práci z domova jsou rozhodně nepravdivé:

1. Je to jednodušší než práce v kanceláři

Určité aspekty práce z domova jsou jednodušší. Nemusíte se potýkat s neustálým rozptylováním vyzváněním telefonů, nepříjemným zvykem souseda v kóji ťukat do pera nebo spolupracovníky, kteří se potulují do vaší kanceláře a chatují. Pokud se začnete cítit vyčerpaní, můžete si dát pauzu, aniž byste se museli obávat, že se dostanete do problémů. Můžete dokonce vyběhnout na krátkou procházku po okolí nebo se kdykoli zastavit a uvařit si další konvici kávy.

Být sám ale vyžaduje více disciplíny a odhodlání než být odpovědný všudypřítomnému šéfovi. Jasně, ty mohl strávit den procházením Facebooku nebo doháněním prádla, ale pokud se neudržíte v úkolu, zaplatíte za to později tím, že budete muset tahat celou noc. A pokud se nedržíte disciplinovaného pracovního plánu, můžete mít některé nešťastné klienty, kteří se diví, proč se jejich projekty nedělají včas.

Držet se rozvrhu, když jste jediný, kdo je zodpovědný za jeho prosazování, znamená, že musíte být velmi dobří v odolávat pokušením a dodržovat rozvrh (i ten, který jste si sami stanovili).

2. Ve skutečnosti to „nefunguje“

Mnoho tradičních pracovišť měří produktivitu pomocí metody „zadek v křesle“: Pokud vás šéf uvidí zaparkovaného u své židle v 8:50 a stále tam v 17:10, bude si myslet, že musíte tvrdě pracovat. Ve skutečnosti to může být daleko od pravdy.

Spousta lidí může vypadat, jako by byli produktivní, když surfují na webu, míchají papíry, kdykoli jde kolem šéf, a zůstávají prostě trochu déle než kdokoli jiný. Ale na čem opravdu záleží, jsou výsledky, a když nemáte takovou zodpovědnost, která vás drží jako rukojmí, můžete ve skutečnosti zjistit, že pracujete mnohem tvrději. Když máte kontrolu nad svými hodinami, proč byste chtěli plýtvat vlastním časem?

Kromě toho mnoho lidí, kteří tíhnou k práci z domova (na volné noze, podnikatelé a podobně), jsou přirozeně začátečníci, kteří svou práci berou velmi vážně a vyzývají sami sebe, aby odvedli co nejlepší práci. To se může promítnout do mnoha pozdních pracovních nocí a víkendů, protože když někdo jiný nezhasíná světla v 17:00, nic vás nenutí přestat pracovat.

3. Můžete si dělat, co chcete, kdykoli chcete

I když je pravda, že budete moci absolvovat ty kýžené polední schůzky u lékaře, které jste „nesměli“ absolvovat jako kancelářský pracovník, neznamená to, že můžete svůj seznam úkolů hodit za hlavu a flámovat Netflix, kdykoli budete chtít. cítit se tak.

Pokud pracujete v jakékoli pozici vůči zákazníkovi nebo klientovi, je pravděpodobné, že budete dělat hodně své práce během typického devíti až pěti oken, jednoduše proto, že právě tehdy budou lidé, se kterými potřebujete komunikovat, nejdostupnější. Rána a časné odpoledne jsou pro mnoho lidí také dobou nejvyšší produktivity; zatímco ty umět natáhnout noční sovu a dokončit projekt ve 2:00, mnoho lidí pak neodvede svou nejlepší práci. A pokud žijete s ostatními, může být také snazší vykonávat svou práci, když jsou také online pro své vzdálené práce nebo kurzy.

Pokud jste důvtipný plánovač a dokážete se udržet na úkolu, možná vám projde občasné volné období, abyste si zahráli, ale z velké části závisí vaše podnikání na vašem odhodlání, takže může přijít příliš mnoho absencí. zpět, aby vás pronásledovaly stejně jako v podnikovém světě.

4. Poskytuje vám lepší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Když jsem pracoval tradičním způsobem od devíti do pěti, jakkoli jsem to nenáviděl, mohl jsem se alespoň utěšovat tím, že jsem mohl vypnout svůj „pracovní mozek“ v okamžiku, kdy udeřila 17:00. Moje večery a víkendy byly úplně jiný svět, ve kterém moje práce nehrála žádnou roli. Nyní, když pracuji pro sebe, však zjišťuji, že pracuji více hodin než kdy jindy.

Částečně to přichází s námaha, kterou musíte udělat, když zakládáte a rozvíjíte svůj vlastní podnik, a částečně to pochází ze skutečnosti, že je těžké sladit práci a život, když mezi nimi neexistuje žádný fyzický rozdíl. Každé ráno neopouštím domov a nejezdím do kanceláře; Vyjdu ze své ložnice do svého pracovny. Pokud mám projekt, který potřebuje šťourat, mohu se do něj až příliš snadno pustit po večeři, jakmile můj manžel půjde spát, nebo o víkendech.

5. Práce z domova pro mě nepřipadá v úvahu

I když existuje několik povolání, která vyžadují fyzické bytí v prostoru, aby byla práce vykonána, mnoho lidí je překvapeno, kolik prací lze vykonávat z domova. Vzhledem k tomu, že kvůli pandemii Covid-19 platí povinné přístřeší, zaměstnanci i zaměstnavatelé si berou práci do svých domovů a zjišťují, že to skutečně funguje.

Jak jste se již možná dozvěděli, práce z domova není hračka. Jste-li typ pracovníka, který potřebuje trochu držení za ruku, aby se ujistil, že zůstanete u úkolu, pak pro vás byla práce na dálku pravděpodobně náročným přechodem. Pokud však výše uvedené vidíte jako výzvy, kterým je třeba se postavit, pravděpodobně se vám v tomto novém věku práce na dálku bude dařit.

Práce z domácích zdrojů

Pokud jste se potýkali s přechodem na práci na dálku, nebo se vám dokonce dařilo, ale chcete se neustále zlepšovat, máme pro vás několik užitečných článků, které byste si mohli přečíst.

Musí mít tipy a nástroje pro správu vzdálených týmů

Pokud jste vy a váš tým museli v poslední době přejít na práci na dálku, pravděpodobně hledáte nástroje pro produktivitu a spolupráci, které vám pomohou zlepšit vaši hru. Zde je našich 13 nezbytných tipů a nástrojů, které vám pomohou spravovat váš nově vzdálený tým. Přečtěte si více.

Nejlepší kontrolní seznam práce z domova

Stále nejste úplně zvyklí pracovat na dálku? Podívejte se na našeho průvodce práce z domova, kde najdete vše, co budete potřebovat, abyste z dočasné práce na dálku udělali dlouhodobý přínos pro vaši firmu a zaměstnance. Přečtěte si více.

Lepší vzdálená spolupráce se sdílenou schránkou

Pokud má váš tým potíže se správou sdílených e-mailových adres při práci na dálku, řešení sdílené schránky vám může pomoci zlepšit komunikaci a efektivitu. Přečtěte si více.

15 nápadů pro podniky, jak začít v krizi

Pokud vás inspiroval váš přechod na práci na dálku, možná budete chtít prozkoumat zahájení vlastního podnikání. Zde je 15 potenciálních podnikatelských nápadů, které můžete začít online a mimo svůj domov. Přečtěte si více.

Kelly Gurnett je hlavní redaktorkou Career Attraction, šéfredaktorkou CareerMeh a provozuje blog Cordelia Calls It Quits, kde dokumentuje své pokusy zbavit svůj život věcí, na kterých nezáleží, a více se soustředit na věci. že ano.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *