5 věcí, které je třeba zvážit při otevírání autobazaru

Otevření autobazaru vyžaduje pečlivé plánování. Aspirující prodejci musí vzít v úvahu konkrétní zákonné požadavky, které budou muset splnit, aby mohli otevřít zastoupení ve svém státě.

Musíte také zvážit další aspekty, jako je váš místní trh, zda nabízet nová a/nebo ojetá auta, jaké počáteční náklady budete čelit a jak vytvořit solidní podnikatelský plán. Pokud chcete, aby se vaše podnikání rozvíjelo a pokračovalo po dlouhou dobu, budete muset počítat se všemi těmito oblastmi a dalšími.

Seznam nejdůležitějších věcí, které je třeba zvážit při otevírání autobazaru, čtěte dále!

1. Místo obchodního zastoupení

The umístění vašeho obchodního zastoupení má vliv na počet tržeb a zisk, který v daném roce dosáhnete. Některé státy jsou ziskovější a poskytují lepší podnikatelské klima Než ostatní.

Co dělá stát dobrým místem pro otevření obchodního zastoupení? Průměrný roční prodej, náklady spojené s otevřením obchodní zastoupení, stejně jako průměrné mzdové náklady a týdenní mzdy zaměstnanců ve vaší oblasti, to vše jsou faktory, které musíte zvážit.

Otevření obchodního zastoupení v nejziskovějších státech má zároveň i některé nevýhody. Například navzdory velké poptávce v mnoha z těchto států obchodní podmínky nemusí být vždy optimální nebo snadné (kromě jiných faktorů musíte vzít v úvahu růst HDP, roční mzdové náklady a míru kriminality). A co víc, pokud si otevřete své obchodní zastoupení v jednom z těchto států, které jsou přátelské k podnikání, budete se potýkat se spoustou konkurence.

Při výběru místa vašeho obchodního zastoupení musíte také přemýšlet o tom, jaký druh obchodního zastoupení chcete otevřít. Národní asociace prodejců automobilů (NADA) pololetní a výroční zprávy vám může nabídnout spoustu informací, abyste se mohli informovaně rozhodnout.

2. Typ obchodního zastoupení

Víte, jaký druh obchodního zastoupení chcete otevřít? Budete otevírat nový (nebo franšízový) prodejce vozidel, nebo se budete specializovat na ojetá vozidla – nebo možná obojí? Zaměřit se můžete i na nabídku elektromobilů, luxusních vozů nebo primárně zahraničních vozů. To souvisí s umístěním vaší firmy a vaší cílové skupiny.

Některé státy, jako například Florida, jsou známé tím, že preferují asijská auta. A pokud jde o ojetá auta, většina států má jasná preference pickupů, jiné státy místo toho preferují SUV a kompaktnější vozy. Jinými slovy, pochopení místních chutí bude zásadní pro váš úspěch.

Další úvahou, kterou byste v tomto bodě mohli mít, je, zda byste chtěli zahrnout a servisní oddělení nabízet údržbářské a opravárenské práce. Podle datové zprávy NADA se za posledních osm let služby dealerství a prodej dílů v USA téměř zdvojnásobily, což vedlo k celkovému obratu 114,15 miliardy dolarů u všech prodejců nových vozidel. Může to být zdroj dodatečného příjmu pro vaše obchodní zastoupení.

Zde je důležité mít na paměti, že cokoli si vyberete, určí směr vašeho podnikání. Například otevření nového prodejce vozidel bude vyžadovat více financovánízatímco autobazar bude vyžadovat méně financování, ale pravděpodobně také přinese nižší zisky.

3. Obchodní a finanční plán

Vaše obchodní a finanční plány jsou další dva důležité kousky skládačky dealerství. Nakonec budou tito dva informováni o volbách, které učiníte s ohledem na to, kde a jaký druh obchodního zastoupení si přejete otevřít. Na základě toho začnete rozvíjet své plány, jak budete podnik řídit, od A do Z, a jak jej budete financovat.

Chcete-li vytvořit spolehlivý obchodní plán, budete muset přemýšlet a určit:

Pokud jste nikdy předtím nevytvářeli podnikatelský plán, může být rozumné konzultovat tuto problematiku s odborníky nebo se alespoň podívat na vzorový podnikatelský plán abyste viděli, jak jsou strukturované.

Existují různé druhy podnikatelských plánů Přemýšlejte také o tom, proč jej potřebujete – abyste získali bankovní půjčku, externí investici nebo jako interní strategický plán, který povede váš růst. Veškeré peníze, které investujete do rozvoje podnikání, jsou dobře vynaložené a pravděpodobně vám pomohou ušetřit mnohem více na cestě snížením počtu pokusů a omylů, kterých se můžete dopustit kvůli nedostatku strategie nebo zkušeností.

Výše uvedené platí také pro váš finanční plán. Kromě toho, pokud plánujete hledat investory nebo žádat o půjčku, aby se vaše obchodní zastoupení rozběhlo, budete požádáni, abyste předložili podrobné a komplexní obchodní a finanční plány. Chcete-li provést hrubý výpočet počátečních nákladů, vyzkoušejte Tabulka počátečních nákladů SBA.

4. Licenční požadavky

Chcete-li otevřít obchodní zastoupení v jakémkoli státě, budete muset získat obchodní licenci, která vám umožní prodávat vozidla určitého druhu. Licenční požadavky se mezi státy výrazně liší. Některé státy mají minimální požadavky a málo poplatků, zatímco jiné mají přísné, zdlouhavé a někdy drahé licenční postupy.

Požadavky na licence, se kterými se často setkáte, jsou:

 • Pronajmout nebo vlastnit nemovitost pro své obchodní zastoupení
 • Dodržujte specifické požadavky na umístění vaší kanceláře a showroomu
 • Absolvujte prověrku kriminální minulosti nebo požadavek na dotazník osobní historie
 • Získejte identifikační číslo zaměstnance (EIN) z IZS
 • Získejte státní daňové číslo od místního daňového úřadu
 • Poskytněte kopie své pojistné smlouvy a smlouvy o ručení prodejce automobilů
 • Poskytněte kopii franšízové ​​smlouvy (pokud prodáváte nová auta)
 • Absolvujte státem nařízený školicí kurz pro prodejce
 • Absolvujte inspekci v prostorách vašeho prodejce
 • Vyplňte a odešlete formulář žádosti prodejce spolu se všemi dalšími požadovanými dokumenty
 • Zaplaťte všechny poplatky za aplikaci, licence a poplatky za značku prodejce

5. Právní ustanovení a požadavky

Jakmile začnete prodávat vozidla, budete muset dodržovat různé státní a federální zákony. Patří mezi ně konkrétní licenční zákony pro prodejce, které se na vás vztahují v závislosti na stavu, ve kterém se nacházíte Pravidla Federální obchodní komise pro ojeté vozystejně jako zákon o citronu ve vašem státě, pokud existuje.

Jedním ze specifických požadavků obsažených ve většině států licenčních zákonů pro dealery je požadavek na získání záruky. Dluhopisy dealerů jsou smlouvy o finanční záruce které zaručují, že prodejci budou dodržovat státní zákony, které upravují prodej automobilů. Jsou formou ochrany spotřebitelů a státní vlády a nabízejí odškodnění v případech, kdy prodejci poruší zákony a způsobí ztráty nebo škody kterékoli z těchto stran.

Když žádáte o licenci, budete muset poskytnout kauci v určité výši, což je částka maximální náhrady, kterou může kauce pokrýt v případě nároků proti vaší kauci. Pochopení federálních a státních zákonů, které se vztahují na vaše podnikání, je nezbytné, abyste se vyhnuli nákladným nárokům.

Na druhou stranu podle pravidla FTC pro ojeté vozy musíte pro každé vozidlo, které prodáváte, vytvořit příručku kupujícího, která obsahuje různé typy informací týkajících se vozidla, vašeho prodejce, záruky na vozidlo atd. Pokud tak neučiníte, může to mít za následek sankce. které mohou být v určitých případech velmi závažné.

Pokud jde o zákony o citronech, i když se často mylně předpokládá, že platí i pro prodejce, nové zákony o citronech platí pro výrobce vozidel, která jsou vadná. Na druhou stranu se na vás mohou vztahovat zákony o citronech ojetých vozů, ale pouze pokud se nacházíte v jednom ze šesti států, které v současnosti takové zákony zavedly. Těmito státy jsou Connecticut, Massachusetts, Minnesota, New Jersey, Nové Mexiko a New York. Některé státy mohou mít také požadavek na záruku na prodej ojetých vozů, takže se na to také podívejte.

Plánujete otevřít autobazar nebo jste v procesu otevírání? Pokud máte nějaký návrh, který byste chtěli přidat, kontaktujte nás na Twitteru @Bplans.

Todd Bryant je prezidentem a generálním ředitelem společnosti Bryant Surety Bonds, dluhopisové agentury s licencí k vydávání záručních dluhopisů ve všech 50 státech. Bryant Surety Bonds pomáhá prodejcům automobilů získat licenci tím, že jim pomáhá plnit požadavky na dluhopisy u prodejců automobilů.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *