5 způsobů, jak budovat značku, aby vaše malá firma vynikla

Je tolik věcí, které musíte zvážit, když zahájení vlastního podnikání.

Jaký by měl být název vaší firmy?

Jak byste měli uvést svůj produkt nebo služby?

Jak byste měli strukturovat své ceny?

S tolika otázkami, které je třeba řešit, není divu, že některé aspekty jsou odsunuty na vedlejší kolej. Někteří vlastníci malých podniků obcházejí jednu z největších příležitostí, jak vyniknout svému podnikání, tím, že vynechají proces budování značky.

Až příliš často narážím na majitele firem se třemi různými verzemi svého loga na svých webových stránkách a 27 různými slogany. Pro zákazníky je to matoucí, protože postrádá konzistenci.

Značka vaší malé firmy je koneckonců prvním dojmem, který vaše firma udělá u vašich potenciálních zákazníků. Pokud si na začátku svého podnikání uděláte čas na vybudování silné značky, vyniknete v některých opravdu důležitých ohledech.

1. Dobrá značka pro malé firmy legitimizuje vaši malou firmu

Všem se to stalo. Mluvíte s někým o jeho společnosti a chcete se dozvědět více. Požádáte je o vizitku, ale oni ji nemají.

Místo toho vám dají svůj e-mail. Je to nějaká variace jejich vlastního jména, nebo ještě hůř, roztomilá přezdívka s čísly za ní na gmail.com –[email protected]například.

Najednou se člověk, o kterém jste si mysleli, že je důvtipný networker, nakonec nezdá jako takový profík. Říkejme tomu neobjektivní, ale způsob, jakým se lidé tváří a prezentují v podnikání, je pro nás důležitý.

To znamená, že byste si měli koupit název domény – yourcompany.com

Nastavte oficiální e-mailovou adresu –[email protected]

Investujte do skutečné webové stránky, která nevypadá jako váš synovec, kterou postavil v roce 2014 (tj. konzistentní barvy, dobré využití bílého místa, dobrá navigace, vhodná pro mobily, dobře napsaná, vhodná písma).

Branding je klíčem k tomu, aby zákazníci považovali vaši firmu za legitimní, nikoli jako napůl vypečený postranní shon. Pokud chcete, aby se k vám lidé chovali jako k profesionálovi, budete muset jako profesionál vypadat.

2. Definování značky vám pomůže přilákat vaše ideální klienty

Existuje-li jedno zásadní marketingové učení, které bych mohl poskytnout, bylo by to důležité nejprve identifikovat a poté přilákat ideální publikum – vaše cílový trh.

Dobrá značka pro malé podniky je jedním z nejdůležitějších prvků potřebných k přilákání lidí, se kterými chcete pracovat, a přirozeně nepřitahování lidí, které nechcete. Tím, že svou značku navrhnete kolem svého ideálního zákazníka, vyniknete přesně mezi těmi lidmi, které chcete přilákat.

Definování značky je jedním z nejjednodušších způsobů, jak zajistit, že nejen přitahujete zákazníky, které chcete, ale také zesilujete vysoce kvalitní doporučení, protože vaši spokojení zákazníci o vás budou mluvit. Nevíte, jak začít? Vytvořit osoba kupujícího nebo uživatele.

Osoba kupujícího je fiktivní postava, která má některé specifické vlastnosti společné s tím, kdo je podle vás váš ideální zákazník. Například místo budování značky, která oslovuje ženy ve věku 24 až 48 let na jihozápadě Spojených států, budujete značku pro Liz Applewood, 32 let, manažerku maloobchodního obchodu s oblečením v Albuquerque.

Zaměření na konkrétní cílovou osobnost vám pomůže vybudovat značku, která rezonuje s potenciálními zákazníky, kteří se podobají vaší cílové skupině.

3. Odliší vás od konkurence

Většina malých podniků čelí nějakou soutěž nebo alespoň srovnání s jinými společnostmi na jejich trhu. Nevěřím v plýtvání energií na podnikání konkurence, protože to je energie, která by měla být zaměřena na růst vaší vlastní.

Věřím však v zapamatování.

Budování značky tak, aby vaše firma vyčnívala z davu, udělá dojem na potenciální zákazníky. Také by měl upoutat pozornost každého nakupujícího na základě srovnání, aby se ujistil, že vám dá druhý pohled. Jen se ujistěte, že zálohujete svou značku skvělými službami, a můžete skončit se zákazníkem na celý život.

4. Pomůže vám získat špičkové talenty

Váš branding by měl být vždy více než jen vaší vizuální identitou nebo vašimi barvami a designem loga. Vaše značka by měla skutečně zapouzdřit osobnost vaší společnosti – atmosféru a kulturu.

Ujistěte se, že vaše značka představuje nejen to, jak vaše společnost „vypadá“, ale také to, jak se cítí. Po všem, 88 procent potenciálních kandidátů se domnívá, že kultura společnosti je kritickým faktorem při určování, zda je to dobré místo pro práci.

Pokud máte za cíl růst vaší společnosti a najmout další lidibudete moci přilákat špičkové talenty, které rezonují s vaší značkou, pokud skutečně odráží to, co vaše společnost znamená, a to jak interně, tak externě ve světě.

5. Sdílí vaše hodnoty, poslání a příběh se světem

To je skutečně nejdůležitější důvod, proč by dobrá značka pro malé podniky měla být prioritou.

Všechny malé podniky zakládají lidé – skuteční lidé, jako jste vy – mnozí z nich jsou inspirováni smyslem pro účel. V mém světě marketingu tento důvod rádi nazýváme naším „proč“. Můžete to zapouzdřit do svého prohlášení o poslání. Toto je nejdůležitější zpráva, kterou můžete sdílet se světem, abyste přilákali ty správné zákazníky – ty, kteří věří v poslání vaší společnosti.

Zákazníci chtějí znát příběhy za podniky, od kterých nakupují. Chtějí cítit osobní spojení s touto společností a věřit v hodnoty, které za ní stojí. Branding je pro majitele firmy nejúčinnějším způsobem, jak zakomponovat „proč“ svého příběhu do toho, jak svět vidí společnost, aby rezonoval a rozvíjel vztahy se svými ideálními zákazníky.

Existuje důvod, proč některé značky s námi zůstávají po celý život, zatímco jiné nejsou vůbec zapamatovatelné. Podniky, které potřebují čas na vybudování silné značky, která reprezentuje jejich příběh, hodnoty a kulturu jako společnosti, si mnohem pravděpodobněji zapamatují.

Investujte svůj čas a energii předem do vytvoření obchodní značky a výhody se vyplatí. Zdokonalení vašeho obchodního příběhu vám přinese vaše ideální zákazníky, kteří touží být součástí vašeho příběhu o úspěchu malého podniku v nadcházejících letech.

Madeline Pratt je generální ředitelkou a zakladatelkou společnosti Fearless In Training, kreativní poradenské společnosti, která přímo spolupracuje s podnikatelkami, progresivními účetními a technologickými inovátory, aby jim pomohla založit, růst a rozšířit úspěšné podniky. Tato firma, postavená na základech odborných znalostí v oblasti technologií, marketingu, vzdělávání a rozvoje podnikání, poskytuje konzultační služby založené na spolupráci a online kurzy, které klientům pomáhají dosáhnout jejich nejdivočejších podnikatelských snů.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *