5 způsobů, jak zlepšit své pitchingové dovednosti – od bývalého operního pěvce

Jsem bývalý operní zpěvák stal se podnikatelem. Když jsem opustil obor opery, nikdy jsem si nemyslel, že moje hudební vzdělání bude relevantní mimo hudební průmysl. Myslel jsem, že to bude odsunuto na legrační fakt u korporátních ledoborců nebo nasazeno jako moje tajná zbraň v karaoke.

Brzy jsem získal svou první práci mimo operu a dozvěděl jsem se, že budu muset přednášet jménem své organizace. Byl jsem zděšen. Ale pak jsem si uvědomil, že moje schopnost vystupovat na pódiu ze mě vlastně udělala mocného veřejného řečníka. Cítil jsem se pohodlně před skupinou lidí; Věděl jsem, jak používat dýchání k promítání svého hlasu; Měl jsem jevištní přítomnost, kterou jsem se naučil převést na výkonnou přítomnost.

Během posledních šestnácti let jsem si uvědomil, jak mocné jsou tyto hudební techniky v profesionálním prostředí. Můj tým a já jsme pracovali v desítkách průmyslových odvětví a zemí, s lidmi v každé fázi jejich kariéry, a přizpůsobili jsme tyto hudební techniky obchodním strategiím. A nikde nejsou tyto dovednosti tak potřebné jako v podnikání.

Níže je pět nástrojů ze světa opery, které jsem viděl zlepšit prezentaci mých klientů:

1. Před vstupem do místnosti se vycentrujte

Operní pěvci jsou „on“ ve chvíli, kdy vyjdou na pódium, což znamená, že se musí předem soustředit. Jako podnikatel jste „na“ ve chvíli, kdy vstoupíte do něčí kanceláře.

Ve skutečnosti jste vždy „na“, protože nikdy nevíte, kdy na takového velkého investora narazíte – v letadle, na Acele mezi New Yorkem a Bostonem nebo na konferenci. Než vejdete do místnosti, udělejte si čas pro sebe a připomeňte si proč opravdu věříš váš podnikatelský nápad– mluvte to nahlas pro sebe – a tento smysl pro účel vám pomůže vejít do místnosti s mnohem větší jistotou.

2. Věnujte pozornost svému dýchání

Přemýšlejte o tom, když jste naposledy udělali velký výběr důležitému investorovi nebo podporovateli. Byl jsi nervózní? Pokud ano, vsadím se, že první věc, kterou jsi zapomněl udělat, bylo dýchat. Když jsme nervózní, přestáváme dýchat a náš hlas se stává plochým a monotónním, často se ztrácí vokální smažit.

Soustředění se na dýchání je relaxační nástroj, který doslova působí proti reakci „bojuj nebo uteč“, ke které dochází, když jsi nervózní. Nechte se zastavit a nadechnout se, než začnete a mezi větami. To vás zpomalí a budete znít přemýšlivější – také to dává vašemu publiku čas na to, aby se vrhlo na otázky, díky čemuž bude hřiště více spolupracovat.

3. Mluvte vždy s jednou osobou

Zpěváci nevystupují při pohledu na podlahu nebo na svůj scénář. Dívají se na publikum, aby vytvořili emocionální spojení se všemi v místnosti. Je to stejné, když nadhazujete.

Dejte si poznámky na stranu a mluvte vždy s jednou osobou, dokončení celé myšlenky než přejdete k další osobě. Pro ty z vás, kteří se identifikují jako introverti, to znamená, že nemluvíte s velkým publikem – prostě vedete sérii konverzací 1:1 s lidmi v místnosti. Výsledkem je, že každý člen publika se cítí více osobně zapojen do prezentace, což ho přiměje plněji se zapojit.

4. Budujte si sebevědomí

Sebedůvěra zpěváka pochází z kombinace faktorů, včetně let studia na zdokonalování jejich řemesla, jejich přípravy na toto konkrétní vystoupení a jejich hlubokou lásku k hudbě. Můžete použít stejná opatření pro budování důvěry: investujte do svých dovedností, trávit čas přípravou na prezentacia připomeňte si, proč vás téma, které prezentujete, hluboce zajímá.

Důvěra v prezentaci ukazuje důvěru ve vaši schopnost přizpůsobit se tváří v tvář překvapením zpětná vazba spotřebitelů nebo měnící se podmínky na trhu. Investoři investují především do vy a váš tým, na základě vaší vášně a odhodlání, které jim řekne, že se toho budete držet, když se myšlenka změní.

Závěrečný tip nepochází z oblasti opery. Ve skutečnosti mi tento tip připomíná, proč jsem vlevo, odjet opera. Před dvaceti lety jsem zavrhl kariéru v opeře a přestal jsem na 10 let zpívat, protože jsem byl přesvědčen, že na to nejsem dost dobrý. Až když jsem se naučil hrát na kytaru, uvědomil jsem si, že jsem v srdci vždycky byl folkový zpěvák. Jak je to relevantní pro pitching, vysvětlím v dalším tipu.

5. Zaměřte se na autenticitu před dokonalostí

Operní pěvkyně se může jevit jako toto kouzelné stvoření, které stavíme na piedestal pro jejich nadpozemské pěvecké schopnosti. Nasloucháme a oceňujeme dokonalé vybroušení jejich řemesla, ale nikdy nás nenapadne se k nim připojit na pódiu. Porovnejte to s folkovým zpěvákem, který je někým, s kým si chceme zazpívat (myslím „Blowing in the Wind“).

Investoři nehledají technicky dokonalé hřiště. Jistě, chtějí, abyste věděli, o čem mluvíte, a jasně rozuměli svému materiálu, ale nehledají dokonalého řečníka. Hledají někoho opravdového a sebevědomého, někoho, kdo může být tou nejlepší verzí sebe sama v přední části místnosti, místo aby se snažil znít jako někdo jiný.

Hudba – jak opera, tak folk – má podnikatele o pitchingu hodně co naučit. Vyzkoušejte pět výše uvedených technik před dalším nadhozem a zjistíte, že budete mít větší schopnost hovořit s působivostí. Pokud hledáte další zdroje pro poskytování nabídky, která vám zajistí financování andělů nebo rizikového kapitálu, podívejte se na Bplans pitching průvodce.

Allison Shapira, generální ředitelka a zakladatelka Global Public Speaking LLC, společnosti pro školení v oblasti komunikace, která pomáhá lídrům mluvit jasně, stručně a sebevědomě, je autorkou knihy Speak with Impact: How to Command the Room and Influence Others (Harper Collins Leadership, 2018) . Spolu se svými 15 lety zkušeností s koučováním a školením ve společnostech ze seznamu Fortune 500, vládních agenturách a neziskových organizacích po celém světě v umění řečnictví, Allison vyučuje řečnictví na Harvard Kennedy School. Kromě toho cestuje po celém světě s neziskovou organizací Vital Voices Global Partnership a pomáhá vedoucím ženám rozvíjet jejich podnikání, kandidovat nebo zakládat neziskové organizace. Allison má magisterský titul v oboru veřejné správy na Harvard Kennedy School, je členkou National Speakers Association a je mezinárodně uznávanou zpěvačkou a skladatelkou, která používá hudbu jako způsob, jak pomoci ostatním najít svůj hlas a odvahu mluvit. Žije ve Washingtonu, DC.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *