6 digitálních marketingových kanálů, které budou prioritou v roce 2022

Ačkoli je těžké během této pandemie vyhlásit vítěze nebo poražené, existují určitá odvětví, která ze změn spotřebitelských zvyklostí těžila.

Elektronický obchod jako odvětví během této doby poměrně hodně vzrostl, konkrétně v segmentech Food & Drinks, Health & Fitness, Home & Garden a Beauty. Je to výsledek zrychlené digitální transformace mnoha podniků.

Marketing není výjimkou, protože mnoho osobních akcí a obchodních konferencí je zrušeno, marketéři jsou nuceni přizpůsobit svou digitální marketingovou strategii.

Význam digitálního marketingu pro malé firmy

Lidé jsou nyní připojeni více, alespoň online, než kdy předtím. Stále se objevuje stále více digitálních platforem a služeb, a proto je pro malé podniky velmi důležité mít zavedenou strategii digitálního marketingu. Zvláště v době, kdy je více lidí doma a hledá pohodlnější, na zákazníka orientovaná a nákladově efektivnější řešení.

I když vaše firma neprodává produkty online, měli byste stále využívat digitální marketing jako součást vaší komunikační strategie. Jak již bylo řečeno, nejlepší způsob, jak využít digitální kanály, je doladit je tak, aby splnily vaše obchodní cíle. Digitální technologie může být skutečně levnou a cílenou metodou pro oslovení zákazníků, ale může to být také propad peněz, pokud se k ní nepřistupuje strategicky.

Jaký je nejúčinnější marketingový kanál?

Níže jsou uvedeny některé z nejlepších digitálních marketingových kanálů, které můžete začít používat během pandemie a po ní.

Když uživatel zadá sadu slov do svého oblíbeného vyhledávače a následně se mu zobrazí řada různých odkazů vedoucích k relevantnímu obsahu, nazývá se to organické vyhledávání. A pokud se tento uživatel rozhodne kliknout na jeden z odkazů, který se mu zobrazí, nazývá se to organický provoz. Existuje například mnoho lidí, kteří mají zájem dozvědět se o nejrůznějších věcech. A zájem lidí o tutoriály se během pandemie COVID-19 zvýšil o úžasných 72 %.

Jak tedy organické vyhledávání využít? Vytvořením obsahu, prodejních stránek a popisů produktů kolem výrazů očekáváte, že váš cílový trh provede průzkum. Je toho mnohem víc, ale vědět, co vaši zákazníci chtějí, a poskytovat zdroje, produkty a služby, které slouží jejich potřebám, je prvním krokem.

Chcete-li získat náskok v iniciativě organického vyhledávání, podívejte se, kdo se aktuálně nachází u výrazů, které byste chtěli hodnotit. Zkontrolujte jejich názvy článků, strukturu stránek a na jaké další weby odkazují. Poté tyto funkce přizpůsobte svému vlastnímu webu elektronického obchodu. Ale snažte se odpovědět na konkrétnější otázky, hloubkové zdroje a poskytnout lepší celkový zážitek, abyste mohli rychle překonat konkurenci.

2. Sociální média

Výzkum provedený v květnu 2020 ve 20 různých zemích ukazuje, že 42 % uživatelů sociálních sítí tráví během pandemie COVID-19 více času na sociálních sítích. Jak už možná víte, mezi některé z nejpopulárnějších platforem sociálních médií patří Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn a YouTube. Když lidé kontrolují své oblíbené stránky na sociálních sítích, je velká šance, že uvidí příspěvek o vaší společnosti, produktech nebo službách s odkazem Další informace.

Ve skutečnosti není tento typ provozu tak těžké vybudovat, ale vyžaduje častou tvorbu relevantního a poutavého obsahu. To může být obtížné udržovat bez specializovaného zaměstnance provozujícího vaše sociální kanály nebo organizovaného plánu zveřejňování. Ale pokud má vaše firma specializovanou klientskou základnu, můžete rychle crowdsourcovat obsah, abyste nastartovali svou přítomnost na sociálních sítích.

Klíčem k úspěchu je, že jakmile získáte určitou trakci, budete vždy v kontaktu se svým publikem. Poskytujte exkluzivní propagační akce, oslovte ty, kteří se nejvíce zapojili, a dokonce zvýrazněte své sociální kanály na svém webu.

Kromě toho se podívejte na zobrazování placených reklam na sociálních kanálech. Mohou to být levné kampaně, které cílí na konkrétní výklenek. A pokud provozujete a vyhledáváte reklamy (které si krátce popíšeme), mohou vaše sociální reklamy doplnit vaše sdělení a poskytnout další kontaktní body pro potenciální zákazníky.

3. E-mailový marketing

E-mailový provoz je typ provozu, který generují vaše odchozí e-mailové kampaně a vaše e-mailové interakce. Pokud například někdo narazí na odkaz vložený v e-mailu a klikne na něj, měl by se přesměrovat přímo na váš web.

Jedna dobrá věc na e-mailovém provozu je, že je to jedna z nejlevnějších možností, ale je to také jedna z těch možností, která může být velmi efektivní, když se provádí správně. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí je stále uzavřeno ve svých domovech, je pravděpodobnější, že budou číst jejich e-maily. Během pandemie COVID-19 je zasíláno o 44 % více e-mailů.

S ohledem na to byste se během této pandemie měli pokusit využít svůj e-mailový seznam co nejvíce. Vězte, že více firem pravděpodobně dělá totéž, což znamená, že budete muset otestovat a zpřesnit svou komunikaci. Váš předmět, úvody a délka e-mailu – to vše může znamenat rozdíl mezi konverzí a nepřečtenou zprávou.

4. Doporučení

Doporučení představují provoz odkazovaný z jedné webové stránky na druhou a poskytují skvělou příležitost proměnit jednorázové návštěvníky v věrné klienty. Pokud máte například věrnou zákaznickou základnu, které se vaše produkty nebo služby opravdu líbí, můžete jim poskytnout kupón na poloviční slevu, který mohou sdílet s přáteli a rodinou. To je důvod, proč by spokojenost zákazníků měla být prioritou, protože se mohou stát vašimi největšími zastánci prodeje.

Kromě poskytování sdílených propagačních akcí a výhod můžete také hledat partnerství s jinými podniky. Vzájemně se propagujte na svých webových stránkách, pracujte na produktech se společnou značkou nebo společně organizujte sociální soutěže mezi svými sledujícími. Je to jednoduchý, levný a produktivní způsob, jak se rozdělit na zavedené, ale doplňující se publikum.

Placený marketing ve vyhledávání zahrnuje věci jako Pay-Per-Click, GeoMarketing, GeoFencing, bannerové reklamy, příspěvky na sociálních sítích a další. Hlavní rozdíl mezi strategií organického vyhledávání a strategií placeného vyhledávání spočívá v tom, že strategie placeného vyhledávání vyžaduje, abyste platili za několik různých věcí. To zahrnuje každou reklamu, každé zobrazení, každou návštěvu a každou konverzi.

Navzdory skutečnosti, že GeoFencing (cílení na zákazníky v rámci konkrétní geografické lokality vašeho fyzického podnikání) by v současné době mělo ustoupit do pozadí, měli byste stále zvážit investování části svých marketingových peněz do placené reklamy. Začněte v malém, vyzkoušejte různé texty reklam, vstupní stránky a cílení, abyste našli cenově nejefektivnější kombinaci.

Optimalizace placených reklam může chvíli trvat, ale na základě skutečných výsledků můžete postupně zvyšovat nebo snižovat své výdaje. Je to v podstatě méně riskantní metoda, která se může časem snadno stát účinnější než klasická reklama.

6. Přidružené programy a prodejci třetích stran

Některé další kanály, které můžete použít, zahrnují přidružené programy a prodejce třetích stran, jako jsou Etsy, Rakuten, Amazon a eBay. Je to skvělý způsob, jak předvést své produkty a služby na zavedených platformách, abyste získali viditelnost, důvěryhodnost a další prodeje.

Mějte na paměti, že nebudete moci obdržet sto procent z každého prodeje, který provedete pomocí těchto kanálů. To je stále potenciálně lepší než platit za reklamy předem a může to pomoci přilákat úplně jiné publikum, které vás jinak nemusí najít.

Který marketingový kanál je nejdůležitější?

V první řadě je každý z výše uvedených kanálů digitálního marketingu důležitý svým vlastním způsobem. Všechny mají své vlastní účely a výhody, ale je na vás, abyste určili, který kanál je pro vaše podnikání nejsmysluplnější. Je také důležité poznamenat, že různé kanály digitálního marketingu se navzájem doplňují, což může pomoci realizovat jediné úsilí pro více kanálů.

Nejlepší, co můžete udělat, je začít s analýzou trhu, abyste zjistili, které platformy vaši zákazníci preferují. Poté si nastavte konkrétní cíle, klíčové ukazatele výkonu (KPI) a rozpočty pro vaše úsilí v oblasti digitálního marketingu. Jako vždy se můžete opřít o svou širší obchodní strategii a prognózy, pokud si nejste jisti, a začít podporou současných iniciativ. To důležité začíná nyní, protože digitální marketing a komunikace tu zůstanou a rychle se stanou prioritou.

Jako generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Traktion jsem nadšený z toho, že pomáhám podnikům škálovat se správnými růstovými talenty. Mám více než 5 let škálování podnikání na trhu ve 3 zemích a svou kariéru jsem začal jako součást zaváděcího týmu Uber v Indii. Jsem také spoluzakladatelem platformy P2P akcí Lemonade.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *