6 jedinečných nápadů na získávání finančních prostředků pro neziskové organizace, jsme si jisti, že jste to nezkusili

Ať už vybíráte peníze pro svou vlastní neziskovou organizaci nebo jinou charitativní organizaci, existuje několik kreativních způsobů, jak uspořádat sbírku. Namísto pořádání běžného galavečera nebo večeře přemýšlejte nad rámec škatulky a vymyslete něco, co vaše hosty potěší a nadchne.

Abychom mohli začít, připravili jsme pro vás šest jedinečných nápadů na získávání finančních prostředků, o kterých jste si jisti, že jste je ještě nezkusili.

1. Tématické a vlastní doplňky

Mnoho dobročinných sbírek zahrnuje prodej jedinečných značkových oděvů, jako jsou košile, bundy nebo čepice. Proč místo toho nezačít kreativně a neprodávat vlastní tématické doplňky?

Představte si, že máte vlastní sbírku Elite Sport Socks, která zve lidi ke koupi obuvi s jejich oblíbeným týmem. Můžete dokonce uspořádat tematickou událost, která účastníkům umožní obléknout se na podporu jakékoli hry, kterou milují.

Případně se rozhodnout pro bláznivé a nepředvídatelné téma. Prodávejte vlastní šály, podivné kravaty nebo barevné rukavice. Čím hloupější, tím lepší.

Proměňte celou věc v událost oblékání a rozdávejte malé ceny těm účastníkům, kteří nakonec vypadají nejpodivněji. Čím více kravatových šátků a návleků na nohy s potiskem pizzy mají na sobě, tím lépe. Lidé nejenže přispějí trochu navíc, aby získali další dobroty, ale také se při tom dobře zasmějí.

Pamatujte, že sbírka nemusí být seriózní a okouzlující gala. Není nic špatného na tom, když se budete smát až do dárkové schránky.

2. Scavenger lovy

Lov mrchožroutů je sám o sobě vzrušující činností. Je to však také skvělý způsob, jak získat peníze na věc nebo charitu. Náklady na nastavení jsou obecně velmi levné a nemusíte rozdávat drahé ceny, aby se hra vyplatila.

Udělejte věci zajímavými tím, že zařídíte lov po celém městě. Týmům můžete účtovat malý vstupní poplatek, přičemž všechny zisky půjdou na vybranou věc. Účastníci tak budou přispívat a přitom se skvěle bavit.

Chcete-li věci trochu oživit, vytvořte úrovně dárcovství. Když někdo daruje určitou částku, může si vybrat oblečení pro svůj tým nebo vyzvat jinou skupinu, aby se oblékla určitým způsobem. Existují různé způsoby, jak můžete takto okořenit fundraising.

To znamená, že nepřidávejte žádné úrovně, které by všem zkazily zábavu. Například ne všichni dárci budou moci věnovat velké množství finančních prostředků. Rozdávání dalších vodítek za vysoké dary znamená spoustu zábavy ze hry. Místo toho udělejte úrovně zábavné a obohacující, než abyste v podstatě nabízeli „cheaty“.

3. Únikové místnosti

Únikové místnosti se v posledních letech staly neuvěřitelně populárními. Poté, co podnikatel Victor van Doorn založil Sherlocked, se tyto logické hry rozšířily po celém světě. Nyní jich je 15 a hráče nadchnou a potěší hodiny dobrodružné zábavy.

Zajímavé je, že van Doorn tvrdí, že není až tak těžké vytvořit si vlastní únikové místnosti. Chce to jen lásku k hlavolamům a trochu nestandardního myšlení. Dobrý příběh samozřejmě pomáhá, stejně jako věc.

Požádejte účastníky, aby zaplatili malý poplatek, aby si mohli užít únikovou místnost při vaší sbírce. Můžete mít dokonce více než jeden a umožnit dárcům vybrat si, které příběhy a hádanky by chtěli vyzkoušet.

Nejen, že je to velmi kreativní způsob, jak získat finanční prostředky, ale k vytvoření vzrušujícího zážitku nemusíte utrácet mnoho peněz. K sestavování hádanek lze použít každodenní předměty. Ve skutečnosti můžete k vytvoření zábavného příběhu použít cokoli, od tajemného seznamu skladeb YouTube až po zamčené jednotky USB.

4. Turnaj ve videohrách

Videohry bývaly něčím, co vás tu a tam bavilo povalovat se na podlaze před televizí v obýváku. Dnes je to masivní globální průmysl s turnaji, sponzorskými dary a mnohamilionovými cenami.

Hraní her je rozšířeným koníčkem a více než 2 miliardy lidí v nějaké formě rádi hrají videohry. Pořádání turnaje může být fantastický způsob, jak získat peníze pro vaši organizaci.

Účtujte si vstupní poplatek a nabídněte několik dobrých cen pro lidi, kteří se umístí na vrcholu. Na takový večer by byly skvělé různé hry.

Postavte proti sobě závodníky v Mario Kart a nechte je davem povzbudit. Případně vrhněte všechny do Fortnite Battle Royale a podívejte se, kdo je poslední muž nebo žena. Hearthstone je další vynikající možností a křivka učení není příliš strmá.

Můžete dokonce vykopat několik starších her, aby se účastníci cítili nostalgicky, pokud se staráte o starší skupinu.

5. Non-událost fundraiserů

Některé významné neziskové organizace mají značné reklamní rozpočty a utrácejí malé jmění na své fundraisingové akce a galavečery. Místo pořádání večírku s cílem získat peníze na charitu uspořádejte žádnou akci.

Když rozešlete „pozvánky“, dejte lidem vědět, co chtějí zvyklý dostat za své peníze. Poznamenejte si například, že příspěvek 30 USD půjde přímo na vámi vybranou charitu, nikoli na slavnostní večeři.

Tyto typy „událostí“ dodávají charitativnímu fundraisingu osvěžující úroveň transparentnosti a poctivosti. Vaši dárci mohou být dokonce nakloněni darovat více, protože vědí, že jejich peníze nebudou utraceny lehkovážně.

6. Vzdálené a virtuální sbírky

Virtuální sbírky nejsou žádnou novinkou. Mnoho populárních youtuberů využilo platformu k získání stovek tisíc dolarů pro různé charitativní organizace. Například známý let’s player, Jacksepticeye, v rámci online akce #HopefromHome vybral 659 000 $ v jediném streamu pro různé pomocné fondy.

Vzdálená virtuální sbírka může být velká nebo malá. Můžete hostit jednoduchý stream a s odkazem na darování nebo vytvořit interaktivní online bash. Ať tak či onak, kroky jsou relativně podobné jako při pořádání běžné akce.

Budete si muset vybrat platformu, jako je Zoom nebo YouTube, najít řečníky nebo účinkující, odeslat pozvánky a rozhodnout se, jak přijímat dary. Existuje několik online poskytovatelů softwaru, ze kterých si můžete vybrat.

Ať už chcete uspořádat akci, udělat prezentaci nebo si užít triviální výzvu, vaše možnosti vzdálené sbírky jsou téměř nekonečné.

Závěrečné slovo

Navzdory zažitým názorům nemusí být fundraisery nudné, standardní ani dodržovat přísná pravidla. Není nic špatného na pořádání zábavné, kreativní a předem připravené akce, abyste získali peníze pro svou organizaci nebo charitu.

Prodávejte hloupé přizpůsobené doplňky, jako jsou ponožky, rukavice a návleky na nohy, a zapojte se do akce, abyste udělali věci trochu zajímavějšími. Zorganizujte mrchožrout nebo nadchněte své dárce tím, že jim nabídnete řadu únikových místností a příběhů, které mohou zjistit.

Mějte na paměti, že lidé chtějí přispívat na dobročinné účely, ale také chtějí mít pocit, že jejich peníze jsou vynakládány zodpovědně. Přeskočte událost úplně a ukažte svým nehostům, jak mohou jejich dary skutečně pomoci.

Ať už se rozhodnete uspořádat turnaj nebo párty, nebojte se myslet mimo škatulky. To, že přispívají na dobrou věc, neznamená, že se vaši dárci při tom nechtějí bavit.

Ashley Lipman je oceňovaná spisovatelka, která objevila svou vášeň pro poskytování znalostí čtenářům po celém světě o tématech, která jsou jejímu srdci nejbližší – vše digitální. Od svého prvního středoškolského ocenění v kreativním psaní pokračuje v poskytování úžasného obsahu prostřednictvím různých oblastí, které se dotýkají digitální sféry.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *