6 nejčastějších chyb v identitě značky a jak je opravit

Identita značky je vizuální složkou charakteru společnosti. To zahrnuje loga, typografii, barvy, design webových stránek a další položky. Každý prvek identity značky je cihla, která staví základy značky.

Nike je značka sportovního oblečení s jedním z nejlepších příkladů identity značky současnosti. Není neobvyklé znát jeho slogan Just Do It a jeho rozpoznatelný design loga Swoosh. Prvky v identitě značky posilují její jedinečné kvality a umožňují jí zůstat na špici trhu se sportovním oblečením.

Je snadné si splést, jak se identita značky a image liší. Při porovnávání identity značky a image značky pomáhá vidět identitu jako způsob, jakým prezentujete svou značku na trhu a ovlivňujete spotřebitele, aby vás viděli. Na druhou stranu image značky je to, jak vás spotřebitelé vnímají.

Jaké chyby dělají firmy s identitou značky?

Existuje několik chyb, kterým se můžete vyhnout, abyste si vytvořili lepší značku rychleji. Tento článek se bude zabývat některými z nejčastějších nedopatření a ukáže vám, jak se jim můžete vyhnout. Níže se dozvíte, jak můžete minimalizovat riziko uklouznutí značky.

1. Bez účelu značky

Podniky potřebují hloubku. To je dnes zásadní, protože spotřebitelé hledají značky, které mají kromě vydělávání peněz významnější cíle. Studie společnosti Zeno Group zjistila, že spotřebitelé byli čtyřikrát až šestkrát více nakloněni podpoře značky s jasným účelem ve srovnání s podniky, které to nepodporují.

Účelem značky je definovat, co motivuje vaši společnost k existenci a jaké problémy se snažíte vyřešit. Umožní vám to stát se cílevědomějšími a být více navazující na publikum. Pokud spustíte značku bez účelu, můžete přijít o příležitosti, jak dále zaujmout své spotřebitele.

Existuje několik otázek, které si můžete položit, abyste našli svůj účel. Zde jsou některé z otázek.

  • Jakou změnu chcete provést?
  • Čím jste jedinečný?
  • Proč byste měli být důvěryhodní?

Výše uvedené otázky můžete použít jako výchozí bod pro definování „proč“ ve vašem podnikání.

2. Být nedůsledný

Ujištění, že je vaše značka rozpoznatelná, vám také umožní upevnit vaši značku a podpořit autenticitu. Dává spotřebitelům znamení, že vám záleží na tom, jak vaši značku vnímají.

Neprezentovat svou firmu stejným způsobem negativně ovlivní vaši značku. Nechcete, aby se to stalo pro identitu značky, na které jste tak tvrdě pracovali. Pro spotřebitele může být náročnější ověřit, zda jste vaší značkou vy.

Příkladem konzistentnosti značek ve velkých značkách je logo Gap 2010. Nové logo bylo uchováno pouze sedm dní a vysloužilo si hněv publika, protože bylo zcela odlišné a neodpovídalo identitě značky. Některé publikace dokonce označily projekt za katastrofu, protože se mu dostalo odporu. Fuj.

3. Zapomínání na směrnici stylu

Jedním z faktorů, který pomáhá zažehnat nekonzistenci, je chybějící stylová směrnice. Jedná se o dokument, který je pravidlem, jaké prvky designu tvoří vaši identitu.

Mít průvodce identitou vaší značky je užitečný nástroj. Pomůže vám ujistit se, že designér, se kterým spolupracujete, ať už interně nebo na volné noze, bude vědět, jaké designové prvky jsou na značce a které ne.

Bez toho můžete mít potíže s nalezením správného návrhu nebo se potýkat s revizemi. Pro začátek si můžete vytvořit směrnici stylu značky tím, že budete mít následující.

  • Variace loga a designu
  • Typografie
  • Barvy (RGB a CMYK)
  • Aktiva sociálních médií
  • Hlavičkové papíry dokumentů

4. Nekontroluje originalitu

Nebuď napodobenina. Chcete se ujistit, že design vašeho loga a další aktiva značky nebudou připomínat jiné značky. Je normální se inspirovat od ostatních, ale to neznamená, že můžete vytvořit identitu značky, která vypadá přesně jako jiná společnost.

Vaše značka může trpět, protože může zmást publikum. Navíc vás může vystavit riziku porušení ochranné známky a autorských práv.

Jedním ze způsobů, jak se tomu vyhnout, je výzkum. Pomocí Google můžete zpětně vyhledávat obrázek. Chcete-li to provést, musíte přejít na Obrázky Google a na vyhledávacím panelu se zobrazí ikona fotoaparátu. Stiskněte ikonu a budete mít možnost použít buď adresu URL vašeho loga, nebo nahrát soubor přímo. Začněte výsledky hnědnout, abyste zjistili, zda existuje identická verze vašeho loga.

Případně můžete přejít na webové stránky obchodního adresáře a podívat se na značky ve vašem odvětví. Pomáhá také kontrolovat vaše přímé a místní konkurenty pro další opatření.

V případě, že uvidíte podobný design, chcete provést úpravy identity vaší značky, aby vypadala originálněji.

5. Nemít cílové publikum

Jakkoli drsné to může být slyšet, ne každý vám bude věnovat pozornost. Proto nemá smysl snažit se zavděčit všem. Značka musí identifikovat publikum, které chce, a změnit způsob, jakým komunikují a prezentují se, aby oslovili svůj cíl.

Pokud se například vaše firma zaměřuje na baby boomers, identita vaší značky se musí skládat z prvků, které se jim líbí. Chcete, aby byl design jednoduchý a dobře čitelný. V opačném případě se mohou cítit odcizení a rozhodnout se, že se o vaší značce nebudou dozvědět více.

Začněte zužovat své publikum vyhodnocením jeho demografických údajů, jako je věk, pohlaví a úroveň vzdělání. Poté můžete vytvořit osobu kupujícího, která je jejich polofiktivní reprezentací. To vám pomůže najít společnou řeč, kterou sdílíte, a zjistit, jak můžete své poselství šířit dál.

Provádění průzkumu trhu vám také umožňuje zjistit potřeby, požadavky a možné změny publika. Osvětluje jejich zájmy, libosti a nelibosti. Máte také možnost provádět průzkumy, abyste získali význačnější odpovědi. To je skvělé pro značky, které mají problém najít konkrétní údaje.

Když to uděláte správně, můžete to využít k tomu, aby vám publikum věnovalo více pozornosti.

První dojmy poslední. Logo vaší firmy je tváří vaší značky. Proto se chcete ujistit, že je tak nezapomenutelný a poutavý, jak jen může být.

Není to všechno jen kvůli vzhledu. Loga také představují vaše vlastnosti a obchodní cíle. Publikum používá vaše logo, aby získalo informace o tom, co vaše značka nabízí nebo se na co specializuje.

Značky se často snaží najít design, který vyniká jak formou, tak funkcí. Malé podniky často obětují svůj design, aby nepřekročily rozpočet. Buď mají příliš komplikovaný a přesycený design.

Spokojíte-li se se špatným designem, můžete působit neprofesionálně a zdát se, že vám nezáleží na tom, jak vás vaši zákazníci vidí. Tyto problémy mohou vést ke ztlumení dopadu vaší značky a vaše logo bude obtížně zapamatovatelné.

Při navrhování značky vaší značky, ať už pomocí softwaru pro tvorbu loga nebo grafického softwaru, je nejlepší zachovat jednoduchý design. Chcete vyvážit designové prvky a odklonit se od detailních ilustrací. Pokud však máte rozpočet, můžete spolupracovat s nezávislými grafickými designéry nebo designovými firmami pro komplexnější přístup.

Nebojte se o dokonalost

Nikomu se to nepodaří napoprvé. I ty nejprominentnější značky mají stále svůj poctivý podíl na omylech. Pomáhá však být informován o možných problémech, které mohou nastat v životním cyklu vaší značky.

Vědět, jak a jakým problémům se u vaší značky vyhnout, je zásadní pro vytvoření odlišného a ziskového podnikání. Pomáhá vám také ušetřit čas a peníze při řešení problémů, kterým se lze vyhnout. Tento seznam běžných chyb při vytváření značky vám může sloužit jako vodítko, jak se vyhnout stejným chybám.

Stella je autorkou obsahu pro DesignCrowd a BrandCrowd. Píše o značce, technologiích, eCommerce, designu a všem mezi tím.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *