6 způsobů, jak zvýšit sváteční prodeje a zaujmout své zákazníky

Pro podniky po celém světě je období, kdy na svých stránkách vidí konečný výsledek výsledovky (zisk a ztráta, nebo P&L) přejít z červené na černou! Černý pátek je hned za rohem, a to je skvělý čas, abyste si přečetli své cíle prognózy prodeje a vytvořili strategii, jak je splnit prostřednictvím svých vánočních kampaní.

Co tedy vaše firma udělá, aby se ujistil, že vaše produkty budou na prvním místě, když vaši zákazníci rozhodují o výdajích od Černého pátku a Cyber ​​Monday až do konce roku?

Zde je 6 způsobů, jak může vaše firma vytvářet vánoční marketingové kampaně, které vám v této sezóně pomohou zvýšit prodej o svátcích!

1. Nabídněte věrným zákazníkům speciální slevy

Nabídněte svým nejlepším nebo nejvěrnějším zákazníkům speciální slevy na věci, které nakupují nejčastěji. Proč jim nedopřát sváteční dárek, od vás po ně? Nabídnout nabídky, které nemohou odmítnout na věci, které kupují nejvíce, je skvělý způsob, jak svým nejvěrnějším zákazníkům říct Veselé Vánoce, Šťastnou Chanuku nebo Šťastnou Kwanzaa!

Pamatujte, že získání zcela nových zákazníků vás obvykle stojí mnohem více než udržení těch, které máte. Pokud tedy skutečně oslovujete své hvězdy jen jednou ročně, ujistěte se, že je to během prázdnin. Jedním ze způsobů, jak zvýšit sváteční prodeje, může být nabídnout těmto věrným zákazníkům ještě větší přestávku, když vaši firmu doporučí rodině nebo přátelům. . . a tito doporučení provedou nákup.

2. Přizpůsobte e-maily svým zákazníkům

Zejména pro internetové obchody, ale pro každou firmu, která má e-mailové adresy a některé základní informace o historii prodeje své zákaznické základny, je skvělé mít možnost personalizovat e-maily uvedením jejich jména a příslušných detailů. Možná jsou zákazníkem déle než rok.

Možná vždy zadávají měsíční objednávku. Pokud vždy zadávají stejnou objednávku, přizpůsobte e-mail návrhem na položku, o které si myslíte, že by se jim líbila, na základě historie objednávek a řekněte jim proč.

Segmentace e-mailů na základě historie vašich zákazníků nebo osobních údajů, jako je jejich datum narození, pokud je znáte, je mocným nástrojem. Tento přístup vašim zákazníkům připomene, že si opravdu vážíte jejich loajality. Funguje to dobře pro vánoční marketingovou kampaň, ale je to také skvělá strategie kdykoli.

3. Nabídka dárkových poukazů

Možná jste opravna automobilů, kadeřník, pokojská, profesionální organizátor nebo webový vývojář – jak tyto věci darujete? S dárkovým poukazem, samozřejmě!

Kdo by nemiloval bezplatnou výměnu oleje a výměnu pneumatik, nový účes nebo úklid domu!?! (Vím, že bych, naznačil, naznačil.) Nebo možná máte spoustu produktů a služeb a vybrat si jeden je příliš obtížné! Darujte vybraný dárek. Dárkové poukazy jsou skvělým pomocníkem do punčoch a nabízejí skvělou příležitost ke křížovému prodeji (viz #2!).

Nekomplikujte věci, ale neslevujte z nabídky online možnosti nákupu dárkového certifikátu, i když nakonec stále posíláte fyzickou kopii. Vyzkoušejte to – propagujte je na svých kanálech sociálních médií nebo do svého e-mailového seznamu.

Pokud máte kamennou prodejnu, udělejte si u své pokladny vizuálně přitažlivý nápis. Můžete dokonce provozovat prodej dárkových karet, nabízet množstevní slevu nebo jinou pobídku (například koupit dárkový certifikát na službu a získat službu zdarma nebo se slevou), aby si je zakoupili jako dárek. .

4. Křížový prodej!

Měsíce před prázdninami jsou skvělým časem k tomu, abyste navrhli položky k produktům nebo službám, které si vaši zákazníci již kupují. Třeba mamince loni koupili krásnou sadu náušnic. Letos navrhněte odpovídající náhrdelník. Když prodáváte lázeňský balíček, nabídněte k němu prémiovou domácí lázeňskou sadu jako nosič dárkového certifikátu!

Kadeřníci mohou křížově prodávat sadu šamponů a kondicionérů v salonní kvalitě. Autoservis může nabídnout startovací kabely nebo ploché kanystry – vše jako pěkné malé nosiče nebo punčochy na dárkové poukázky! Křížový prodej je skvělý způsob, jak klientovi přidat hodnotu – a zvýšit prodej o svátcích.

5. Pošlete nápady na dárky

Kolikrát jste narazili na dárek pro toho, kdo je na vašem seznamu těžko koupit? Všichni jsme tam byli! Pomozte tedy svým zákazníkům zasláním e-mailu plné nápadů na dárky šité na míru lidem na jejich seznamu s nadpisy jako: „dárky pro maminku“, „skvělé dárky pro spolupracovníky“, „dárky pro sousedy“ nebo „dárky pro poštovní doručovatele“.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější předměty a kdo je kupuje? Sdílejte tyto informace s lidmi ve vašem seznamu adresátů a oni vám za to budou vděční!

6. Nabídněte dopravu zdarma nebo speciální dodávky

Kdo by neměl rád překvapení?!? Nebojte se myslet mimo rámec, abyste zvýšili sváteční prodeje. Co kdyby ten prémiový lázeňský balíček a domácí lázeňská sada byly? doručováno ručně s kyticí čerstvých květin nebo bonboniérou?

Co když byla výměna oleje provedena na místě u příjemce doma? Co kdyby byl v sobotu ráno doručen čerstvý dárkový koš s několika sklenicemi místního domácího džemu a čerstvými koláčky? Nebylo by tím dárek extra výjimečný?

Pokud provozujete e-shop, není žádným tajemstvím, že ano soutěží s obřími maloobchodníky, jako je Amazon které nabízejí více možností a rychlou dopravu zdarma. Co uděláte, aby se vám vyplatilo čekat a vyplatilo se za to zaplatit více, nebo abyste snížili své ztráty, pokud nabízíte dopravu zdarma?

To, jak vytvoříte zákaznickou zkušenost při čekání na nákup a jeho přijetí, může mít velký vliv na to, jak jsou lidé ochotni zaplatit náklady na dopravu nebo čekat déle, než by museli, kdyby nakupovali od Amazonu.

7. Pošlete pohlednice nebo dárky současným i minulým klientům.

Možná, že zůstat v kontaktu a být na mysli je tak jednoduché, jako popřát svým zákazníkům krásné svátky a poděkovat jim za jejich podnikání! Zákazníci rádi vědí jsou oceňovány. Pošlete jim a děkovná karta nebo speciální dárek, který nemá nic společného se snahou jim něco prodat – budou vás za to milovat!

Poznámka redakce: Tento článek původně vyšel v roce 2011. V roce 2019 byl aktualizován.

Carolyn Higgins je prezidentkou a zakladatelkou společnosti Fortune Marketing Company. Jejím osobním posláním je pomáhat malým firmám přestat plýtvat penězi na reklamu a propagace, které se nezobrazují, a pomáhat majitelům firem zavést účinný marketingový systém, který přivede více zákazníků – konzistentně. Pro více informací o Fortune Marketing Company navštivte web nebo blog Fortune Marketing Company.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *