7 chytrých marketingových tahů na sociálních sítích pro místní firmy

Protože Facebook není jen pro fotky z večírků

Využití sociálních médií k získání nových zákazníků a udržení těch stávajících může být docela balancováním. Bez jakékoli online přítomnosti vaše společnost přichází o obrovskou zákaznickou základnu. Ale podnikání, které zahlcuje čtenáře příliš mnoha příspěvky, může také odcizovat zákazníky. Jaký je nejlepší způsob, jak oslovit své publikum online – aniž byste je nutili stisknout tlačítko pro zrušení přátel?

V mnoha ohledech můžete kultivovat přítomnost na sociálních sítích napodobováním vztahů, které fungují v reálném životě. Představte si networkingovou akci: raději byste si promluvili s člověkem, který vás zapojí do přátelského rozhovoru o vašem oboru, nebo s člověkem, který tráví každý dech ve snaze vám něco prodat? Pěstováním přátelského vztahu se svým publikem na sociálních sítích může vaše firma udržet zákazníky v zájmu a zapojení. Konverzace s publikem, namísto pouhého „mluvení“ s publikem, může znamenat dlouhou cestu.

Pamatujte: snažíte se oslovit technicky zdatné zákazníky, z nichž mnozí žijí a dýchají na sociálních sítích. Zveřejňování kompulzivního obsahu, který stojí za sdílení, na příslušných kanálech může pomoci pouze růstu vašeho podnikání. A když pochybujete, obrázky koček jsou pravděpodobně dobrý nápad. To je konec konců internet.

1. Nabídněte exkluzivní nabídky

Každý má rád výhodné ceny a vaši příznivci na sociálních sítích budou pravděpodobně dobře reagovat na slevy a akce. „Pokud svým fanouškům na sociálních sítích poskytnete exkluzivní nabídky a propagační akce, můžete si vytvořit větší publikum,“ napsal podnikatel a generální ředitel AJ Agrawal pro Inc. Vaši zákazníci s větší pravděpodobností zůstanou v kontaktu s vaší značkou, když jsou k dispozici potenciální nabídky. Cítit se jako „insider“ s exkluzivními slevami je další výhodou. Například pokud máte skvělé kupóny, které jsou pouze nabízené na vašich stránkách sociálních médií, vaši zákazníci budou mít větší sklon kliknout na tlačítko „To se mi líbí“. Online nabídky jsou pro vaši společnost skvělým způsobem, jak získat věrné zákazníky s relativně malým úsilím.

2. Získejte Analytical

Dostávají se vaše zprávy ke správnému publiku? Zacílení vašich sociálních médií na lidi, kteří se s největší pravděpodobností stanou vašimi zákazníky, je nejlepší způsob, jak ze svého úsilí vytěžit maximum. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak sledovat dosah vašich zpráv. Jak Drew Hendricks vysvětlil v Forbes„Existují také stovky nástrojů analyzovat úspěchy a neúspěchy kampaně na sociálních sítích,“ a můžete je použít k zajištění úspěchu kampaně. Když se ponoříte do těchto dat a vytvoříte akční plán pro oslovení cílového publika, můžete zajistit, aby pro vás sociální média fungovala tím nejlepším způsobem. Pokud jde o to, aby se vaše zpráva dostala ke správným lidem, více dat je vždy dobrá věc.

3. Připojte více než prodávejte

I když může být lákavé zveřejňovat každý příspěvek o vašem produktu nebo službě, neustálá reklama může některé zákazníky odradit. Jak poznamenal generální ředitel Ian Mills v Huffington Post, „Odborníci doporučují poměr 80/20, přičemž pouze 20 procent vašeho obsahu je propagační v přírodě a zbývajících 80 procent tvoří obsah, který vaše publikum skutečně zajímá a zapojuje je do konverzací.“ To pomůže udržet vaše publikum v zapojení, aniž by vyčerpalo jejich trpělivost, což povede k dlouhodobému oddanosti vaší značce. Pokud se například zabýváte prodejem nádobí, může být skvělým způsobem, jak zaujmout potenciální zákazníky, zveřejňování kreativních receptů nebo tipů na vaření.

4. Přidávejte komentáře

Sociální část sociálních médií je klíčová a mnoho malých a středních podniků by udělalo dobře, kdyby se zapojily do konverzace. Jak řekl hvězdný hvězda sociálních sítí Gary Vaynerchuk The New York Times„Poslouchání je a směřovat. Proto jsem vzlétl. Odpovídal jsem lidem na otázky, vytvářel kontext atd. Poté klikli na můj profil a viděli, kdo jsem a co jsem dělal, a tak jsem to postavil, pomalu a jistě.” Váš tým může následovat vedení Vaynerchuka a co nejvíce komunikovat s vašimi zákazníky online. Například tím, že budete komentovat jejich komentáře nebo rychle odpovídáte na otázky, můžete přispět k tomu, aby vaše podnikání působilo lidštěji a lépe.

5. Vytvořte obsah, který lze znovu odeslat

Nemusíte dělat každý tweet hodný Pulitzera, ale věnovat čas a úsilí svým příspěvkům se vyplatí. Jak napsala podnikatelka a generální ředitelka Susan Gunelius Business Insider“Více úžasný obsah, který publikujete online prostřednictvím vašich profilů na sociálních sítích a značkových destinací, tím více lidí to bude chtít sdílet se svým publikem.“ Pokud jsou vaše příspěvky vtipné, bystré nebo jinak zajímavé, pak je větší šance, že vaše práce bude sdílena – což je pro vaši společnost v zásadě bezplatné. I když možná nebudete schopni vytvořit příspěvek, který se stane zcela virálním, použití poutavých titulků a promyšleného obsahu může pomoci vašim příspěvkům vyniknout z davu.

6. Příspěvek správně

Může to znít jako nesmysl, ale porozumění základům vaší platformy sociálních médií a odpovídajícím způsobem zveřejňování může vést k vytříbenému obsahu. Vědět, „jak používat sociální obsah na každém unikátní kanál za účelem maximalizace výsledků“ je klíčovým faktorem v marketingové hře na sociálních sítích, jak napsala Michelle Crawley Štěstí. Dlouhý příspěvek může být lepší na Facebooku než na Twitteru, zatímco krátké video může být vhodné pro YouTube i Vine. Zvládnutí základů zveřejňování může vést k tomu, že vaše publikum bude spokojené. Například správná velikost obrázků může zajistit, aby vaše příspěvky vypadaly skvěle, a zajistit, aby vaše odkazy byly živé, je velkou zdvořilostí vůči vašemu publiku.

7. Poslouchejte víc, než mluvíte

Nebo v tomto případě více čtěte, než píšete. Obchodníci na sociálních sítích by udělali dobře, kdyby „četli online obsah vaší cílové skupiny a jv diskuzích naučit se, co je pro ně důležité,“ napsala expertka na marketingovou komunikaci Susan Guneliusová Podnikatel. Držet krok s novinkami ve svém oboru, ať už jste specializovaná vinotéka nebo cateringová společnost, je skvělý způsob, jak zůstat na vrcholu témat, která zaujmou vašeho čtenáře. Budete také vědět, jaká témata byla udělaná k smrti, a to vašemu týmu usnadní produkci čerstvého obsahu. Je to jednoduchý zvyk, který vám pomůže vytvořit co nejcílenější obsah pro vaše publikum.

Sledujte nás na Twitteru @joinhomebase Další tipy na marketing na sociálních sítích pro vaši firmu.

setTimeout(function () {
!funkce (f, b, e, v, n, t, s) {
if (f.fbq) return;
n = f.fbq = funkce () {
n.callMetoda?
n.callMethod.apply(n, argumenty) : n.queue.push(argumenty)
};
if (!f._fbq) f._fbq = n;
n.push = n;
n.loaded = !0;
n.verze = ‘2.0’;
n.fronta = [];
t = b.createElement(e);
t.async = !0;
t.src = v;
s = b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t, s)
}(okno, dokument, ‘skript’,
‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘289044868114522’);
fbq(‘track’, ‘PageView’);
}, 3000);

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *