7 trendů, které budou určovat budoucnost eCommerce v roce 2022

První věc, kterou většina společností zabývajících se elektronickým obchodem v únoru 2020 udělala, bylo rozbít své křišťálové koule a vyhodit předpovědi poptávky, protože svět se formoval tak, aby se nepodobal ničemu, co jsme dosud viděli. Tato nejistota stále existuje, ale nyní se k ní můžeme obrátit, abychom viděli vzorce a stanovili si určitá očekávání pro rok 2021. Ale mějte připravená zrnka soli, protože nikdo si není zcela jistý, jak bude rok vypadat.

Abychom vám mohli pomoci, sestavili jsme seznam sedmi předpovědí pro eCommerce pro rok 2021 a co to znamená pro velké a malé značky. Ty jsou založeny na prvcích, které by měly posílit váš obchod a omezit narušení provozu a zároveň budovat lepší vztahy se zákazníky. Ekonomika a vaši zákazníci se stále mění, pojďme se tedy podívat, co nás naučily hnací síly změn.

1. Větší sociální integrace

Marketing eCommerce má tendenci sledovat širší prodejní a sociální trendy a upřednostňuje snadný přístup pro své inovace. Například příspěvky a příběhy, které lze nakupovat na Instagramu, umožnily uživatelům zkontrolovat téměř okamžitě a měly značný úspěch. Vedly k programu Obchody, který přišel během krize COVID. Tyto nástroje pomohly společnostem zvýšit jejich obecné možnosti elektronického obchodování a získat větší zájem ze strany zajatého publika.

S koncem roku 2020 se prosadily i další sociální kanály. Partnerství Shopify se společností TikTok je jedním z kroků, který si získává pozornost značek a spotřebitelů, protože reklamy mohou dorazit do informačního kanálu uživatele a jsou stylizované jako ostatní obsah, který konzumují.

Očekáváme, že tento trend bude pokračovat, protože uživatelé zůstanou doma až do roku 2021 a mnoho nárůstů sociálních médií za poslední rok se upevní do trvalejších návyků. Mobilní zařízení bylo běžným způsobem, jak se zvýšilo zapojení, a zaměření společnosti TikTok na mobilní zařízení z něj udělalo místo, kde lze sledovat sociální elektronický obchod. Společnosti budou chtít sledovat, které kanály jejich publikum používá, ale měly by počítat s přesunem části svých tradičnějších reklamních výdajů na sociální nakupování a nové integrace mezi prodejními kanály a sociálními aplikacemi.

2. Zákazníci chtějí, abyste jim uhnuli z cesty

Charakteristickým rysem prostředí roku 2020 byl prudký nárůst digitálních samoobslužných nástrojů. Lidmi pohánění chatboti a nástroje telefonních služeb také přibyly, protože bylo potřeba zůstat na dálku. Průměrnému spotřebiteli se tyto možnosti líbily dříve, ale nyní podle McKinsey více než 75 % kupujících uvádí, že je preferují.

Stejný výzkum zdůrazňuje, že preference se týkají zákazníků B2B a B2C a pouze 20 % B2B nakupujících se chce vrátit k osobnímu prodeji. To je v rozporu s mnoha praktikami v tomto prostoru a ukazuje, že budete muset budovat vztahy na webových stránkách a prostřednictvím obsahu. Interakce jsou nyní digitální a preference zákazníků tomu tak zůstanou.

eCommerce takeway je, že musíte zákazníkům poskytnout cesty k nakupování a prozkoumávání a získat informace, které potřebují k rozhodnutí o nákupu, s minimálním přerušením. Prodejní cesta je nyní řízena sama, takže většinu kontaktních bodů pro lidskou interakci by měli řídit zákazníci. Kliknutím zavolat nebo získat přístup k chatbotu, tweetování pro službu nebo možnost naplánovat videokonferenci/demo by mělo být v jejich rukou.

Prozkoumání zprávy ukazuje, že kupující a prodejci očekávají, že se tyto modely udrží alespoň v roce 2021, což vám dá spoustu příležitostí otestovat a optimalizovat úsilí, které vaši zákazníci preferují.

3. Specializované trhy se stávají větší hrou

V roce 2020 boom elektronického obchodu zpočátku hrál přímo do rukou největších digitálních trhů v okolí. Například Amazon vykázal své dosud největší zisky a pravděpodobně toto číslo znovu vyhodí z vody.

Zisky Amazonu a jeho zakladatele a generálního ředitele však podnítily rozhovory o tom, jak by spotřebitelé měli utrácet své peníze. Zacházení společnosti s pracovníky, zpoždění a bližší pohled na její obchodní praktiky vedou malé komunity k tomu, aby se poohlížely jinde. Knihkupectví se stala jednou z oblastí, kde lidé přesouvají své dolary, a specializované trhy, které se vyhýbají monstrům, mohou být lákavější pro spotřebitele, kteří chtějí vrátit peníze své místní komunitě a menším podnikům.

Viděli jsme to v marketingu a prodeji pro menší eCommerce společnosti a dokonce i v některých kruzích B2B. Je tu touha vypadat lokálně a soustředit se menší. Prodejci poskytuje přítomnost v tomto menším měřítku také větší flexibilitu při reakci na požadavky spotřebitelů. Může to otevřít významné dveře, zvláště pokud necháte své publikum řídit ochranu.

Společnosti elektronického obchodu by měly v roce 2021 sledovat, jak dobře dokážou jejich konkurenti zachytit okrajové oblasti a co lze nebo nelze napodobit. Například knihkupectví Capitol Hill Books ve Washingtonu DC se pokusilo zrcadlit některé konkurenční nabídky exkluzivity pro nákupy, ale mělo to střídavý úspěch. Pak, jeden e-mail od zákazníka se během pandemie COVID-19 stal jedním z jejích nejúspěšnějších prodejních nástrojů.

4. Hlas bude upřednostňovat lepší nákup

Hlasové interakce na zařízeních s obrazovkou i bez ní výrazně rostou díky osobním asistentům, jako jsou Siri a Alexa. Hlasové vyhledávání a nakupování jste pravděpodobně viděli jako trend, který je třeba sledovat již několik let, a shodli bychom se na tom, že prostor pro elektronický obchod se vzrušujícím způsobem rozšiřuje.

Rok 2020 nám však ukázal, že je to potenciální elektrárna pro elektronický obchod, protože lidé se cítí pohodlně nakupovat prostřednictvím hlasu. Průmysl přešel od očekávání tohoto trendu k tomu, že 43 % majitelů chytrých reproduktorů v USA používá technologii k nákupu. To je zhruba 17 milionů Američanů.

Pro eCommerce to znamená zajistit, aby váš obsah fungoval na chytrých reproduktorech. Udělejte z toho proces kontroly všeho, co děláte, od reklam ve vyhledávání a funkcí až po váš web a dokonce i e-maily a nabídky, které odešlete. Když budete jednodušší a srozumitelnější, jste lepším kandidátem na prodej.

Mnoho menších značek eCommerce si neuvědomuje, že tyto vyhledávací nástroje často spoléhají na Bing pro vyhledávací dotazy. To by mělo alespoň částečně řídit úsilí o marketing a rozvoj stránek. Vytvoří to další práci a důraz, ale zajištění správného obsahu na Bing vám může pomoci získat další prodeje elektronického obchodu.

5. Dynamická tvorba cen zaznamená důkladný test dat

Dynamické stanovování cen zaznamenalo během pandemie nárůst a očekává se, že bude pokračovat podle společností s daty, jako je 3dcart. To přináší velký potenciál pro výnosy a spokojenost zákazníků. Zároveň existuje značné riziko, pokud vás zákazníci budou vnímat jako podráždění cen nebo zaznamenají velké zvýšení cen během své cesty kupujícího.

V roce 2021 se očekává, že značky eCommerce provedou více průzkumu konkurence, informování o cenách a pravděpodobných změnách výnosů v průběhu roku. Schopnost zachytit tato data a více informací pro spotřebitele usnadní vývoj „cenového zpravodajství“, což podnikům umožní maximalizovat příjmy a zároveň minimalizovat hrozby a kanibalizaci.

Nabídka a poptávka se budou i nadále měnit. To vytváří příležitost otestovat nové dynamické cenové modely a metodiky a tvůrci produktů cenového zpravodajství pravděpodobně začnou nabízet více dat a nástrojů. Maloobchodníci budou muset upřednostnit sledování metrik a prognózy, včetně toho, jak konkurenti upravují propagační akce, které by mohly posunout něco pod inzerovanou cenu.

Zákazníci také provádějí dynamickou tvorbu cen. Rozšíření prohlížeče – jako je Honey, Amazon Assistant a Invisible Hand – pro kontrolu cen na různých webech, uplatnění kuponů a dokonce sledování vaši cenu přesčas. Údaje dostupné spotřebitelským nástrojům budou informovat o jejich nakupování a konečném výběru dodavatele.

Pokud plánujete často upravovat ceny, uvědomte si, že vaši zákazníci v roce 2021 se pravděpodobně naučí, co děláte, a mohou vás odměnit nebo potrestat v závislosti na tom, jak dobrou nabídku nabídnete, a pokud budou mít pocit, že jste příliš nenasytní.

6. Zákazníci budou chtít více informací o dopravě a doteků

Jako poskytovatel služeb plnění elektronického obchodu se specializací na velké, těžké nebo objemné položky sledujeme ve společnosti Red Stag Fulfillment různé požadavky spotřebitelů a společností v oblasti dopravy a plnění.

Počínaje daty za rok 2019 zaznamenaly značky elektronického obchodu nárůst zákazníků, kteří požadují více možností a informací o svých možnostech dopravy. Zákazníci chtěli vidět různé cenové a rychlostní výběry během procesu pokladny a odhady při nakupování. Integrace s nástroji košíku mnohým umožnila odhadnout cenu a stále si všimnout, že konečný výběr závisí na PSČ kupujících.

Transparentnost byla klíčem k zahájení roku 2020. Tehdy trh zažil jedny z největších přerušení plnění v nedávné paměti. Místní a regionální prodeje byly ovlivněny méně pravděpodobně, ale stále jsme zaznamenali nárůst poptávky po informacích o dostupnosti, rychlosti, spolehlivosti a době zpracování. Vaši zákazníci začínají být důvtipní ve všech aspektech plnění a budou klást hlubší otázky než dříve.

Značky elektronického obchodu se budou chtít naučit, jak mohou poskytovat informace a automatizovat tyto kroky a zároveň nabízet bezplatné a rychlé možnosti. Kromě širokých kategorií se také ptají na vaše specifické oborové prvky. Luxusní zboží a křehké produkty mají zákazníky, kteří požadují lepší zážitek z rozbalení, který zahrnuje značkovou dopravu a vložky. Pokud cílíte na zákazníky, kteří dbají na zdraví a planetu, buďte připraveni odpovědět na otázky týkající se vaší udržitelnosti v přepravě.

Doprava zdarma již není to jediné, co značky budou potřebovat, pokud chtějí být považovány za inovativní a nabízející ty nejpřesvědčivější možnosti plnění.

7. Rychlé rozhodování může být trvalým rysem

Rozhodovací proces zákazníka řídí další faktory, které jsme pro rok 2021 sledovali. Spotřebitelé jsou stále informovanější a očekávají, že jim poskytnete různé informace a možnosti a zároveň se s nimi setkáte tam, kde chtějí nakupovat a hrát si. Když se rozhodnou, že váš obchod je místo, kde budou utrácet, nakupování musí být snadné a efektivní a zároveň vybírat produkty, odesílat a získávat další podrobnosti, které chtějí.

Vaši zákazníci sedí na sedadle řidiče. To také znamená, že mohou kdykoli změnit jízdní pruh a boom možností elektronického obchodování to jen usnadňuje. Přestávka v prodejní cestě nemusí být něco, co by zvládli sami. Společnosti zabývající se elektronickým obchodem budou muset řídit očekávání a opakovaně testovat, aby se ujistily, že vše funguje a data o refundacích, vracení zboží, dopravě, prodeji a dalších jsou vždy k dispozici.

Zatímco zákazníci byli velmi shovívaví po nákupu v roce 2020, není jasné, zda budou shovívaví před nákupem v roce 2021. Vaším posláním je pomoci jim, aniž by se dostali do cesty a podpořit snazší nákup. Když se rozhodnou u vás nakoupit, urychlete to a nedejte jim šanci změnit názor.

Připravte se na další změny

V důsledku pandemie postoupily v roce 2020 trendy v eCommerce neuvěřitelně rychle. A je pravděpodobné, že změny, které jsme zde uvedli, se budou v roce 2021 nadále upevňovat jako nutnost. Buďte připraveni na ně hned skočit a provést nezbytné změny udrží váš eCommerce konkurenceschopný. Je zde méně příležitostí čekat, a pokud alespoň neuvažujete o přizpůsobení se hrstce těchto trendů, brzy zjistíte, že budete mít problém držet krok.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *