8 kreativních způsobů, jak získat více zákazníků

Úspěšně jste zahájili podnikání a vybudovali si pevnou – i když malou – zákaznickou základnu. Začít v malém má své výhody; koneckonců vám to umožnilo pěstovat loajální vztah se svými zákazníky. Nyní jste měli čas vyřešit všechny chyby a jste si jisti, že váš produkt nebo služba je skutečně to nejlepší, co může vaše firma nabídnout.

Nyní toužíte po expanzi a růstu svého podnikání. Rozšiřování zákaznické základny se však mnohem snadněji řekne, než udělá. Jak získat více zákazníků pro vaši firmu? zeptal jsem se Rada mladých podnikatelů za jejich příspěvek, stejně jako Tim Shoemaker, který vedl prodej kanálů zde Palo Alto Software. Od marketingových taktik po lepší networking, vyzkoušejte tyto tipy a sledujte, jak se vaše zákaznická základna rychle rozrůstá.

8 nápadů, které vám pomohou rozšířit vaši zákaznickou základnu:

1. Pokud jde o vaše hřiště, vystupte ze své komfortní zóny

Máte-li potíže s rozšiřováním zákaznické základny, možná neúmyslně zužujete své zaměření – a tím se míjíte s potenciálními novými zákazníky. Pokud svou firmu prezentujete stejným způsobem jako vždy, není žádným překvapením, že máte potíže s oslovováním nových zákazníků.

„Jděte proti proudu a vzdorujte očekáváním,“ doporučuje Wesley Mathews z Marketing na vysoké úrovni. „Prodej je přenos důvěry, takže místo toho, abyste se spoléhali na prodejní nabídku, která vám vyhovuje, zaměřte se nejprve na budování vztahu s potenciálním zákazníkem.“

Budování důvěry, říká Mathews, je jedním z klíčových způsobů, jak oslovit nové zákazníky. „Jakmile jste si získali jejich důvěru, získali jste také jejich ucho,“ říká. “V tu chvíli je můžete začít vzdělávat v rozpoznání vynikající hodnoty vašeho produktu.”

2. Využijte svou stávající síť

Vaše stávající síť může být tím nejlepším místem, kam se můžete obrátit, protože jejich dobré slovo z úst vám pomůže rozšířit vaši zákaznickou základnu.

„Doporučuji, aby si firma vytvořila základní skupinu zákazníků, kteří mohou doporučovat; doporučení jsou silná vodítka,“ říká Tim Shoemaker. „Doporučoval bych, aby se v rámci svého cílového trhu co nejvíce propojili. Pokud jsou například prodejnou jízdních kol, měli by se pokusit připojit k co největšímu počtu skupin souvisejících s cyklistikou.“

Podnikatel Darrah Brusteinová souhlasí: „Zapojte se do své bezprostřední sítě a určete, kdo by se mohl hodit pro váš produkt nebo službu,“ říká. „Nejlepší je zaměřit se na začátku na nejníže visící ovoce a navíc je pravděpodobnější, že vaši společnost doporučí do svých sítí. S vaší sítí již máte vybudovanou důvěru, tak to využijte.“

3. Vytvořte „mapu vztahů“

Tamara Nell z Vedoucí Niche doporučuje vytvořit „mapu vztahů“, která bude odpovídat vašim nejsilnějším vztahům s oblastmi, kde je největší potřeba vašeho produktu nebo služby. Tato mapa vám pomůže nasměrovat vás, koho potřebujete oslovit, abyste se dostali k potenciální zákaznické základně.

„Když jsem poprvé zakládal svou společnost, tvořil jsem [a relationship map] a našel partnera, který měl sice seznámení s klientem, ale neměl zdroje k provedení práce,“ říká. „Navázali jsme partnerství a The Leading Niche byla založena. Dodnes neustále aktualizuji svou mapu vztahů, což vede k novým příležitostem.“

4. Pokračujte v rozšiřování sítě

Spoléhat se při rozšiřování zákaznické základny na vaši stávající síť je skvělé, ale nakonec můžete získat nové potenciální zákazníky. Když se ocitnete v této situaci, možná se budete muset poohlédnout po rozšíření vaší sítě.

„Můžete mít skvělý nápad a skvělou obchodní strukturu, ale pokud nemáte kontakty, které by vám mohly pomoci, je nemožné uspět,“ říká Alfredo Atanacio z Uassist.ME.

Jak postupujete při rozšiřování sítě? „Navštěvujte networkingové akce, připojte se k organizacím, navazujte partnerství a sledujte, jak vaše síť roste,“ říká. Příště se k tomu dostaneme trochu více.

5. Promluvte si na akci nebo uspořádejte průmyslové setkání

Máte spoustu odborných znalostí ve svém oboru – proč se nezapojit do komunity? Sdílením svých zkušeností a zapojením se do svého oboru na místní úrovni budete mít příležitost rozšířit své kontakty a také svou pověst myšlenkového lídra ve svém oboru.

„Moji první klienti pocházeli z toho, že jsem jim nabídla, že budu mluvit zdarma nebo že jsem uspořádala workshop na obchodních akcích, kterých jsem věděla, že se jich zúčastní moji ideální klienti,“ říká Natalie MacNeil z Ona bere na svět. „Začínal jsem na místní úrovni a pak jsem dostal větší příležitosti, které mě dostaly před více lidí. Tak jsem rozjel své začínající podnikání.“

6. Přidejte výzvy k akci

Na menší úrovni, na které lze okamžitě jednat, existuje spousta strategií, které můžete se svým marketingem využít a které mohou potenciálně přilákat nové zákazníky. Přidejte výzvu k akci ke každému marketingu, který odešlete – ať už jde o příspěvek na Instagramu, týdenní zpravodaj nebo jeden z vašich offline marketingové strategie.

„Po vytvoření marketingového plánu začnete každý den provádět několik strategií,“ říká Nicole Munoz o Začněte hodnotit hned teď. „Nestačí jen psát blog. Po napsání musíte přidat výzvu k akci, která jasně stanoví, jak s vámi mohou klienti spolupracovat (tj. „Zaregistrujte se k mému…“). Udělejte to také součástí všech vašich projevů a networkingových akcí.“

Výzvy k akci nemusejí být komplikované ani vyžadovat mnoho od vašich zákazníků; často je cíl tak jednoduchý jako zvýšení angažovanosti. Zeptejte se jich na jejich názory, navrhněte, aby vás označili určitým hashtagem, nebo poskytněte odkaz, aby se mohli přihlásit k odběru vašich e-mailových aktualizací.

7. Zkuste nabídnout bezplatné zkušební verze novým zákazníkům

Další praktická taktika pro získávání nových zákazníků? Nabídněte jim a bezplatná zkušební verze vašeho produktu. „Bezplatné zkušební verze jsou skvělým způsobem uvádění na trh, protože přitahují nové zákazníky a získávají dobré recenze a reference,“ říká podnikatel Souny West. “Umožňují vám také získat více zpětné vazby o nových produktech a poté provést vylepšení tam, kde je to potřeba.”

Dobře, to zní skvěle, ale jak z nich uděláte skutečné vracející se zákazníky? „Nabídkou bezplatných zkušebních verzí jim můžete ukázat hodnotu toho, co nabízíte, a později je přeměnit na platící vracející se zákazníky,“ říká Souny.

Vštípněte tomuto potenciálnímu zákazníkovi hodnotu vašeho produktu a dejte jasně najevo, že váš produkt nebo služba je skutečně příkladná. Udělejte to, nabídněte skvělé služby a pravděpodobně je budete moci převést na a loajální zákazník.

8. Poskytněte své služby zdarma výměnou za případovou studii nebo hloubkové svědectví

Pokud jste podnik založený na službách, nabízíte své služby zdarma, výměnou za to, že klient slouží jako „případová studie“ nebo poskytuje podrobný popis výhod vaší služby, může být skvělým způsobem, jak získat nové klienty.

„Získání skvělé případové studie je jedním z nejlepších způsobů, jak získat spoustu nových obchodů, protože předpokládá, že vaše služba funguje a máte spokojené zákazníky,“ říká Obinna Ekezie z Wakanow. „Kromě toho je výměna hodnoty – služby pro případovou studii – skvělý způsob, jak vybudovat důvěru a získat solidní zpětnou vazbu od zákazníka.“

Řekněme například, že nabízíte služby osobního školení. Zkuste se spojit s prominentním členem fitness komunity a nabídněte jim bezplatnou službu výměnou za blogový příspěvek s recenzí vaší služby na jejich vysoce navštěvovaném blogu. To má za následek zvýšení expozice značky, budování důvěry a důvěryhodnosti ve vašem oboru a doufejme, že to přivede spoustu nových klientů vaším směrem. Dozvědět se víc o jak získat cennou zpětnou vazbu od zákazníků v tomto článku.

Briana je specialistka na obsah a digitální marketing, redaktorka a spisovatelka. Ráda diskutuje o podnikání, marketingu a sociálních sítích a je velkou fanynkou oxfordské čárky. Bri je obyvatelkou Portlandu ve státě Oregon a lze ji najít jen zřídka Cvrlikání.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *