8 Trendy digitálního marketingu ve stavebnictví, které lze využít v roce 2022

Pokud vlastníte nebo plánujete založit stavební společnost, můžete využít digitální marketingové strategie, abyste si udrželi náskok před svými konkurenty. Zatímco v minulosti to mohlo být volitelné, stává se to stále důležitější. To platí bez ohledu na to, zda prodáváte přímo spotřebitelům nebo jiným společnostem – podle údajů Redstage 96 % B2B zákazníků dává přednost používání internetu k obchodování s výrobci a prodejci.

Abychom vám pomohli správně nastartovat vaše podnikání nebo optimalizovat váš současný marketingový rozpočet, podíváme se na osm hlavních trendů digitálního marketingu, které se v současnosti odehrávají ve stavebnictví. A jak může vaše firma tyto nové techniky využít.

Většina moderních inzertních platforem – jako je Google a nabízené hlavními sociálními platformami – poskytuje výkonné nástroje pro cílení, díky kterým jsou pro stavební firmy efektivní.

S těmito platformami může každá společnost zaplatit za zobrazování reklam, které se zobrazují ve výsledcích vyhledávání nebo ve zdroji uživatele, v závislosti na použitém řešení. Cílení reklam jim umožňuje vybrat, komu budou tyto reklamy zobrazovat s extrémní přesností. V závislosti na platformě můžete zobrazovat reklamy na základě uživatelských preferencí, umístění, příjmu nebo odvětví, ve kterém pracují.

Stručně řečeno, tyto nástroje vám pomohou jít po vašem cílovém trhu s neuvěřitelnou přesností. Pro stavební firmy je nejjednodušší začít s geografickým cílením, kde zobrazujete reklamy jednotlivcům v dané geografické oblasti. Tím zajistíte, že vaše reklamy osloví pouze zákazníky v dané oblasti, kterou skutečně dokážete obsluhovat.

Odtud můžete prohlížet podle věku, příjmu, typu majetku, podnikání nebo odvětví a řady dalších faktorů. Konečným cílem je identifikovat ideální zákaznickou základnu, která vyhovuje vašemu typickému zákazníkovi a je pravděpodobné, že dojde ke konverzi. Takto mohou menší rozvíjející se firmy získat oporu a vydobýt si mezeru, kterou větší konkurenti jednoduše nedosáhnou.

2. E-mailový marketing

E-mailové výbuchy jsou jednou ze základních reklamních metod pro malé podniky, které může vaše společnost použít k růstu své zákaznické základny, vychování stávajících potenciálních zákazníků a udržení kontaktu se stávajícími klienty.

E-mailové kampaně jsou vysoce účinným nástrojem pro udržení kontaktu se stávajícími klienty a potenciálními potenciálními zákazníky. Rychlý e-mail vám umožní informovat zákazníky o novinkách společnosti, upozornit na nabídky nebo nové nabídky a připomenout jim, že vaše značka existuje.

Stavebním firmám pomůže různý obsah e-mailů na základě potřeb a preferencí vašich kontaktů. Můžete například posílat kombinaci týdenních zpravodajů, které aktualizují všechny kontakty o nových nabídkách a rozvoji podnikání, a také cílené e-maily s konkrétnějším obsahem na základě předchozích nákupů klientů.

Můžete také použít e-mailové výbuchy k inzerci speciálních nabídek, které mohou povzbudit konverze – jako jsou „včasné“ slevy výhradně pro ty, kteří jsou na seznamu adresátů.

To vám také umožňuje sledovat zapojení zákazníků s vaší reklamou – což vám dává skutečně hluboký pohled na to, kdo dobře reaguje na váš marketing. Pokud potřebujete více informací, můžete vždy využít nástroj pro správu e-mailů, jako je Outpost, k lepší správě vaší doručené pošty a odstraňování problémů v komunikaci ve vašem týmu.

3. Optimalizovaná navigace na webu

Web vaší firmy je centrem vašeho online marketingového úsilí. To znamená, že atraktivní web vám pomůže zajistit zákazníky. Znamená to také, že webová stránka, jejíž používání je obtížné nebo nepříjemné, může potenciálního klienta odradit.

Optimalizace webu pro snadné použití je klíčová, pokud chcete, aby byl váš digitální marketing úspěšný. Stránky s důležitými informacemi – jako je otevírací doba, kontaktní informace a seznamy produktů – by měly být snadno přístupné bez ohledu na to, kde se uživatel na vašem webu nachází.

NMC CAT, nový a použitý prodejce stavebních strojů, poskytuje příklad optimalizované navigace na své domovské stránce. Záhlaví nabízí rychlý přístup ke každé stránce, kterou bude návštěvník pravděpodobně potřebovat – dostupné produkty, nabízené služby a obchodní kontaktní informace. Přidání těchto odkazů na stránky do záhlaví webu pomáhá zajistit, že se návštěvníci neztratí nebo nebudou frustrováni hledáním informací, které potřebují.

4. Obsahový marketing

Obsahový marketing je využití obsahu k propagaci vaší značky a budování důvěry mezi vámi a vaším publikem. Obsah často znamená články, blogové příspěvky nebo informativní grafiku, ale fungovat může jakýkoli druh vzdělávacího a hodnotného média. Zatímco většina firem volí obsah, jako jsou články a infografiky, každá forma může mít vliv.

Jacobs Engineering Group, technické služby a stavební firma se sídlem v Dallasu upozorňují na dva různé podcasty na domovské stránce společnosti. Tyto podcasty pokrývají to, co Jacobs považuje za největší nadcházející stavební výzvy v příštích několika letech. Tento obsah je jedním ze způsobů, jak Jacobs využívá své stránky ke zdůraznění odolnosti a předvídavosti firmy potenciálním klientům. Další obsah na přední straně také podporuje tyto hodnoty. Přímo pod podcasty, i když to není na snímku obrazovky vidět, je odkaz na Jacobsův akční plán pro klima.

Bez ohledu na to, jaké hodnoty chcete zdůraznit, obsahový marketing je cenným nástrojem – a proto více než polovina všech firem přijala strategii tak či onak, podle údajů z průzkumu The Manifest.

Pokud vaše firma ještě neexperimentovala s marketingem obsahu, mohou být krátké články publikované na vašem webu nebo nabízené relevantním oborovým publikacím skvělým místem, kde začít. Tyto články poskytnou informace vašemu publiku a vytvoří pověst vaší firmy jako spolehlivé a důvěryhodné.

5. Video

Video je nejpoutavějším obsahem napříč platformami sociálních médií a podle statistik společnosti Wyzowl používá 85 % firem k marketingu své značky nějaký druh videoreklamy.

CEMEX, nadnárodní dodavatel stavebních materiálů se sídlem v Mexiku, využívá firemní Twitter stránku k publikování rozhovorů, např. jeden s architektem Brandonem Cliffordem na firemním betonu s proměnlivou hustotou. Pomocí videa můžete inzerovat produkty, projekty a iniciativy zahájené vaší společností – a téměř cokoli jiného. Další příklady videoobsahu ze stavebnictví ve volné přírodě najdete na stránkách sociálních médií jakékoli velké stavební společnosti.

Video neznamená pouze jeden typ obsahu – mnoho druhů video marketingu může být efektivních. Některým společnostem dobře fungují rozhovory s předchozími klienty nebo partnery. Jiné značky také zaznamenaly velký úspěch s vizuálními prvky, jako je pohyblivá grafika, což je specialita mnoha animačních studií a marketingových agentur.

Klíčem je zjistit, co pro vaši firmu funguje a s čím se vaši zákazníci zabývají. Mohou to být návody na produkty, posudky zákazníků, recenze, pokrytí produktů nebo řada dalších prvků. Navíc se nemusíte obávat, že se svým obsahem dosáhnete kvality na úrovni kina. Začněte zlehka a dejte přednost autenticitě před podívanou, s každým novým vydáním budete prostě lepší a lepší.

6. Webináře a digitální akce

Pořádání webinářů a digitálních akcí může být skvělým způsobem, jak poskytnout účastníkům cenné informace při budování značky vaší stavební společnosti. Pokud existuje téma, o kterém byste mohli prezentovat přibližně hodinu nebo déle – ať už jde o stavební materiály, bezpečnost stavebních zařízení nebo cokoli jiného – můžete vytvořit webinář, ve kterém se podělíte o své znalosti na toto téma s potenciálními klienty a kontakty v oboru.

Webináře mohou být také generátory potenciálních zákazníků. Po prezentaci vám seznam účastníků může poskytnout sadu e-mailů od lidí, kteří budou pravděpodobně publikem vaší společnosti a pravděpodobně se budou zajímat o produkty a služby, které může vaše firma nabídnout.

Pokud nahrajete webinář, můžete video použít také jako obsah poté, co vám pomůže nasměrovat další provoz na váš web. Časopis Construction Business Owner Magazine má poměrně jednoduchou vstupní stránku přesně pro tento účel. Pouze hostí informace a usnadňuje jejich nalezení pro jejich uživatele, což je vše, co k tomu potřebuje.

7. Živý chat a chatboti

Živý chat se rychle stal jednou z nejoblíbenějších metod digitální zákaznické podpory pro podniky. Díky oknu živého chatu na svých stránkách mohou společnosti nabídnout návštěvníkům okamžitý přístup k zástupcům zákaznické podpory, pokud potřebují informace o obchodních nabídkách nebo službách.

Chatboti mohou tuto zákaznickou službu učinit ještě užitečnější. Tito roboti mohou okamžitě klást základní dotazy zákazníků a shromažďovat informace, které mohou předat, když je k dispozici servisní zástupce. Někteří pokročilí chatboti s umělou inteligencí zvládnou základní požadavky dokonce sami.

Vzhledem k tomu, že živé chaty a roboti mohou zákazníkům poskytnout více informací o jejich možnostech a jednoduchých otázkách v terénu, mohou někdy povzbudit zákazníky, aby provedli konverzi – nebo se alespoň dozvěděli více o značce.

8. SEO

Když většina lidí potřebuje informace, obrací se pro odpovědi na internet – obvykle ve formě rychlého vyhledávání Google.

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je soubor technik, které můžete použít k optimalizaci svých stránek pro vyhledávače a potenciálně tak zvýšit jejich hodnocení ve vyhledávání. Pokud se budete zobrazovat výše ve výsledcích vyhledávání, je pravděpodobnější, že si vás všimnou návštěvníci, kteří hledají informace související s vaší prací.

SEO bude obvykle znamenat kombinaci vylepšení stávajícího obsahu pro vyhledávání na webu a také provádění výzkumu klíčových slov, který vám dá vědět, co vaše publikum hledá.

Dobrou strategií pro výzkum klíčových slov je prozkoumat, jak vaše konkurence využívá obsahový marketing na svých stránkách. Kdo se zobrazí, když vyhledáváte výrazy relevantní pro vaši firmu? Nechcete kopírovat jejich práci, ale můžete použít jejich přístup ke strukturování toho, jak vytváříte obsah pro svůj web.

Můžete také hledat výrazy, které ostatní firmy ve vašem oboru zřejmě přehlédly, a zaměřit svou obsahovou strategii na tato klíčová slova.

Digitální marketing je nezbytný pro všechny podniky – stavební společnosti nevyjímaje. Strategie, jako je obsahový marketing, video a SEO, jsou v současnosti mezi stavebními společnostmi jedny z nejoblíbenějších a v roce 2021 budou převládat.

Pokud chcete konkurovat a co nejlépe využít své marketingové úsilí, začněte co nejdříve implementovat jednu nebo více těchto strategií. Najděte způsoby, jak začlenit tyto iniciativy do svého širšího obchodního plánu, a nezapomeňte si předem nastavit ukazatele výkonu. Jedná se o strategie, které se ve stavebnictví teprve stávají populární a poskytují spoustu příležitostí pro důvtipné malé podniky, aby je využily jako první.

Lexie je digitální nomád a grafická designérka. Když necestuje do různých částí země, můžete ji najít na místních bleších trzích nebo na procházkách s jejím Goldendoodle. Podívejte se na její designový blog Design Roast nebo ji sledujte na Twitteru @lexieludesigner.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *