8 způsobů, jak vybudovat skvělou značku

Každý skvělý podnikání začíná nápadem. Začíná řešení nebo služba k vyřešení problému nebo potřeby a příběh za tím, co vše inspirovalo. Ve shonu, kdy přebíráte svůj nápad a přeměňujete jej ve skutečný byznys, a v ideálním případě takový, který generuje smysluplný příjem, musíte věnovat čas spojit se s tím příběhem.

Protože podniky, které jsou zapamatovány pro něco víc než jen pro věci, které prodávají, jsou ty, které si věnují čas, aby z tohoto příběhu vytvořily něco, s čím se jejich zákazníci skutečně spojí. Stávají se více než jen podnikáním; mít příběh z nich dělá značku.

Jak ale odhalit svůj příběh a zajistit, aby se dostal k lidem, které chcete přilákat? A kromě toho, že to jen znáte nebo si to zapisujete, jak můžete tento příběh vzít a rozšířit na něco, s čím se lidé skutečně spojí?

Nejdůležitější věcí k zapamatování je, že i když se branding zdá jako zcela kreativní proces, je to z jedné části umění a z jedné části věda. I když si nevěříte, že jste kreativní typ, existují kroky a cvičení, kterými se můžete pustit do příběhu vaší společnosti a vybudovat značku, které věříte vy i vaši zákazníci.

1. Identifikujte své ideální publikum

Pro zákazníky je nejobtížnější se orientovat a souznít se společností, která posílá smíšené zprávy. Skvělý branding a marketing začínají důsledným vyprávěním a sdílením v průběhu času. Jednou z prvních věcí, které můžete udělat pro vytvoření konzistentního zasílání zpráv jako společnost, je jasně si ujasnit, s kým byste měli mluvit –váš cílový trh.

Pro koho jsou vaše produkty a služby určeny? Jaký problém to pro ně řeší? Kde by se o vaší společnosti dozvěděli? Jaké jsou jejich bolestivé body?

To vše jsou otázky, které byste si měli položit, abyste identifikovali a porozuměli svým ideálním zákazníkům. Kromě kladení otázek si udělejte čas na vytvoření až tří ideální zákaznické osoby.

Pro inspiraci může být užitečné založit tyto osoby na stávajících zákaznících, abyste měli jasnou představu o rozsahu jejich osobnosti a potřeb. Ačkoli ne každý jednotlivý člověk, který nakupuje od vaší společnosti, přiřadí tyto persony k tričku, vytvoření představy o tom, s kým chcete jednat, vám pomůže vylepšit vaše zprávy, abyste jasně mluvili s typem osoby, kterou chcete, aby vaše společnost přitahovala. Pokud potřebujete pomoc s personálním procesem, projdeme si ho v jednom z našich kurzů tzv Marketing, na kterém záleží.

Noví majitelé firem se často domnívají, že branding je o tom, abyste si udělali značku a pak ji použili na vše, co vaše společnost vyrábí. Ale vaše značka je o mnohem více než to. Vaše značka je především o vaší osobnosti jako společnosti, způsobu, jakým podnikáte, jak se chováte k lidem, hodnotách vaší společnosti, vaší kultuře a vašem důvodu, proč podnikáte. Jde o to vzít všechny tyto věci a ztělesnit je svými činy a závazky ve světě a se svými zákazníky.

Udělejte si čas na to, abyste se zamysleli nad tím, kým chcete, aby byla vaše společnost ve světě podnikání, a za čím chcete stát –vaše poslání. Pak se zaměřte na to, jak můžete tyto prvky předvést a vnést do své značky. Jde o víc než jen slova, která umístíte na své webové stránky, jde o to, jak se projevujete a reprezentujete ve světě podnikání.

3. Definujte, co nutí vaše zákazníky

Značka, která je větší než jen logo, je taková, která neustále myslí na potřeby a zkušenosti zákazníka. Značka, která vyniká, je taková, která vytváří marketing a zprávy, které spojují a rezonují s těmi samými lidmi. Trávit čas opravdu poznat své zákazníkya interně vyhodnoťte, jak chcete inspirovat zákazníky, aby podnikli kroky k interakci s vaší společností.

Jde o pochopení jejich potřeb a emocí. Jde o to se s nimi spojit, když mohou těžit z produktů nebo služeb, které může vaše společnost nabídnout, a o skutečnou nabídku řešení, která lidem pomáhají.

Orientace v této části vaší značky znamená proniknout do empatie a skutečně pochopit, odkud vaši zákazníci pocházejí a jak chcete, aby se po spojení s vaší společností cítili. Pokud dokážete využít emoce a vytvořit pozitivní zákaznickou zkušenost, je mnohem pravděpodobnější, že si vytvoříte loajalitu ke své značce a podnikání.

4. Vytvořte hlas značky

Branding a marketing nejsou jen o tom, s kým mluvíte a co říkáte svému ideálnímu publiku, ale také o tom, jak to říkáte. Udělejte si ve svém podnikání čas na vytvoření konzistentního hlas značky se kterými se mohou vaši zákazníci spojit. Pokládejte otázky jako:

Je hlas naší značky silný nebo jemný? Vzdělávací nebo inspirativní? Je formální nebo neformálnější?

Budete vědět, že jste na správné cestě, když hlas vaší značky rezonuje se zákazníky a ti říkají, že váš marketing měl pocit, jako by mluvil přímo k nim. Klíčem je, aby byl tento hlas relevantní pro vaše publikum a konzistentní ve všech aktivech a zprávách, které vaše společnost vytváří.

5. Upravte estetiku své značky

Značky jsou částečně vystavěny z nápadů, ale také z hmatatelnějších viditelných prvků. Barvy vaší společnosti, typ písma, který používáte, styl ilustrace nebo snímky, které dáváte na svůj marketing, to vše jsou klíčové prvky při definování a odlišení vaší značky.

Zaměřte se na to, abyste se brzy zaměřili a definovali „vzhled“ vaší společnosti a řídili ji potenciálními zákazníky, abyste zjistili, zda vyniká pozitivním způsobem. Jakmile se rozhodnete pro estetiku, která se vám líbí, neodchylujte se a použijte mix stylů nebo vizuálů, protože to může být pro zákazníky matoucí.

I když se tyto prvky mohou v průběhu času vyvíjet se změnami designu a vašeho vlastního stylu, dejte si záležet na tom, abyste si vybrali kousky, které jsou spolu harmonické, a nějakou dobu se jich drželi. Pokud si tyto prvky zamilujete, vězte, že rebrandovat můžete vždy, ale pokud uděláte změnu, budete ji muset implementovat naplno.

Díky jasné estetice bude vaše značka zapamatovatelná a v ideálním případě by zákazník měl být schopen identifikovat něco jako součást vaší značky kvůli tomu, jak to vypadá, i když na tom není vaše logo.

6. Zjistěte, kde by měla vaše značka žít online

Není pochyb o tom, že internetový marketing může být pro malé podniky velkým motorem prodeje. Jsou jich tuny nástroje a platformy to vám může zjednodušit a usnadnit prodej zboží a služeb vaší společnosti online, ale stejně důležité je zvážit místa, kde chcete propagovat své obchodní nabídky, abyste se ujistili, že to, co propagujete, skutečně vede ke konverzi.

S nesčetným množstvím platforem sociálních médií, SEO/SEM aktivitya reklamy, které můžete spustit online, může být složité určit, které místo je tím správným místem pro zobrazení vaší firmy, a může být vyčerpávající propagace milionem různých způsobů.

V tuto chvíli je klíčové vrátit se ke konceptu vašeho ideálního zákazníka (zákazníků) a zeptat se sami sebe, kde se vaši lidé poflakují? Ať už je odpověď jakákoli, je to místo, kde vaše firma musí zveřejňovat a propagovat obsah.

Spíše než se snažit řešit každý kanál, vyberte si tři základní sociální platformy a dva interní způsoby, jak se propagovat a zaměřit svou marketingovou strategii, vyprávění a obsah na to, co bude na každém místě nejlépe rezonovat.

7. Identifikujte svých 5 klíčových příběhů

Už nestačí jen ukazovat se na webech nebo sociálních sítích a prezentovat své produkty nebo služby. Lidé, kteří se aktivně zabývají online, jsou přitahováni značkami a podniky, které tato média využívají k vyprávění příběhů, se kterými se jejich cíloví zákazníci mohou ztotožnit.

Proto je důležité, abyste určili a definovali soubor klíčových příběhů, které mohou fungovat jako průběžný odraz vaší značky na sociálních sítích a webu.

Klíčem je, že méně je ve skutečnosti více. Lidé chtějí najít a sledovat lidi pro konkrétní věci, a pokud se váš příspěvek týká milionu různých produktů nebo služeb, lidé budou zmateni a přestanou sledovat kvůli nekonzistenci obsahu.

Pokuste se co nejlépe destilovat svou značku na 5 základních příběhů navržených tak, aby přilákaly vaše ideální publikum, a poté upravte svůj obsah podle těchto příběhů, abyste přilákali trvalé následovníky a proměnili je v platící zákazníky.

8. Sdílejte konzistentním a skutečným způsobem

A konečně, nyní musíte zvážit jen to, co sdílíte, ale jak sdílíte a jak to utváří způsob, jakým mohou ostatní vnímat vaši značku. Jako společnost procházíme velmi zajímavou érou v oblasti brandingu a marketingu, která zahrnovala hodně obsahu #influencer a affiliate reklamy.

To, co vidíme, je stálý pokles lidí, kteří se zabývají tímto druhem obsahu, i když online prodeje stále rostou. Pro vaši značku to znamená, že lidé nechtějí být prodáváni záludným způsobem. Chtějí vědět, že reklama je reklama, a jsou s tím v pořádku, pokud budete upřímní.

Snažte se tedy být ryzí ve způsobech, jak uvádíte svou značku na trh. Pamatujte, že lidé, kteří propagují vaše produkty (placené nebo jinak), budou také považováni za rozšíření vaší značky, takže pečlivě zvažte, s kým spolupracujete.

Nakonec se chcete zaměřit na vyprávění příběhu vaší společnosti konzistentními, poutavými a užitečnými způsoby, jak dodávat obsah, který působí jako kurátor, aby inspiroval zákazníka k tomu, aby se dozvěděl více, než aby využíval „vliv“ a přiměl je k nákupu vašich produktů nebo služeb. Lidé chtějí nakupovat od skutečných lidí a skutečných společností, s nimiž se cítí propojeni, a proto vybudujte značku, která se bude prezentovat online způsobem, který je stejně opravdový, jako byste byli osobně.

Pamatujte, že budování působivé a zapamatovatelné značky není něco, co se stane přes noc. Chce to čas a lze to zjednodušit tím, že projdete těmito kroky, abyste věděli, co má vaše značka sdílet se světem. Odtud můžete definovat procesy a obsah, který převezme značku, kterou jste vybudovali, a konzistentním způsobem rozšíří příběh vaší společnosti, abyste na oplátku přilákali zákazníky, se kterými máte pracovat.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *