Co řešit na portálu sociálního zabezpečení?

Pryč jsou doby, kdy vyřizování záležitostí týkajících se sociálního zabezpečení znamenalo promarnit ráno (již optimisticky) v dlouhých frontách. V dnešní době již můžete vyplnit prohlášení nebo podat žádost na státní sociální službu, aniž byste opustili svůj domov. V tomto článku vám dáme vědět, jaké záležitosti můžete řešit na Portálu přímého sociálního zabezpečení a jak k této službě přistupovat a jak ji používat.

Promluvme si o aplikace Sociální zabezpečení + Další, které umožňuje, prostřednictvím jeho chytrý telefon nebo tabletakomunikovat s některými službami poskytovanými sociálním zabezpečením.

Co je přímé sociální zabezpečení?

Portál přímého sociálního zabezpečení je online služba, která vám dává možnost komunikovat se sociálním zabezpečením přes internet, aniž byste museli chodit k osobním přepážkám, čímž se zkracuje čekací doba.

Tato platforma je rychlá, efektivní, bezpečná a zcela bezplatná, je dostupná jednotlivcům i firmám a umožňuje nahlížet do záznamů, objasňovat pochybnosti a dokonce žádat o změnu některých informací a občanských záznamů.

Jak se dostat na portál sociálního zabezpečení?

Pro přístup na portál SS Direta se musíte nejprve zaregistrovat, což vám umožní přístup do vaší uživatelské oblasti.

Krok 1: Přejděte na webovou stránku přímého sociálního zabezpečení prostřednictvím tohoto odkazu;

Krok 2: Vyberte možnost „Registrovat“;

Krok 3: Zadejte své identifikační číslo sociálního zabezpečení (NISS);

Krok 4: Do formuláře vyplňte požadované osobní údaje (jméno, datum narození, číslo občanského průkazu a daňové identifikační číslo (NIF);

Krok 5: Vložte kontaktní údaje (e-mailové a telefonní kontakty);

Krok 6: Vyberte, jak chcete obdržet ověřovací kód (SMS nebo e-mail).

Poznámka

Pokud je váš ověřovací kód zaslán na váš e-mail, ale nemůžete ho najít ve své doručené poště, zkontrolujte složku se spamem.

Krok 7: Zadejte ověřovací kód pro aktivaci účtu a nastavte heslo;

Krok 8: Vstupte do své uživatelské oblasti zadáním svého NISS a hesla. To budou údaje, které budete potřebovat k přihlášení pokaždé, když budete chtít vstoupit na portál sociálního zabezpečení.

6 záležitostí, které můžete řešit na portálu sociálního zabezpečení

#1 – Běžný účet

Na portálu Direct Social Security můžete řešit záležitosti týkající se vašeho běžného účtu týkající se plateb a příjmů od subjektu.

Umožňuje vám lépe posoudit vaši současnou situaci analýzou všech hodnot, které spravuje sociální zabezpečení, a také příslušných dat, ke kterým jsou přidruženy. To proto, abyste dobře pochopili, jaké operace se s vašimi penězi provádějí.

Jakmile se dozvíte o svém daňovém stavu, můžete si zkontrolovat, zda nemáte dluhy nebo soudní spory, které čekají na zdanění, a zaplatit je.

V této sekci můžete také konzultovat a měnit povolení k inkasu, měnit svůj bankovní účet a ověřovat nebo vydávat výpisy plateb, mimo jiné záležitosti související s vaším přispěvatelským statusem.

Chcete-li pro účely IRS deklarovat příjem, který dostáváte ze sociálního zabezpečení, můžete to také udělat zde.

#2 – Rodina

Portál sociálního zabezpečení vám také dává možnost řešit záležitosti související s rodinnými přídavky, jako je žádost o vyúčtování, žádost a dokonce i vyřizování otázek souvisejících s rodičovským a dalšími dávkami, které můžete čerpat.

Pokud chcete požádat o status neformálního pečovatele, v této části byste se měli o tento proces postarat. Budete si muset dobře přečíst všechny povinnosti a práva, která vám budou na této stránce představena.

#3 – Zaměstnání

V této sekci máte přístup k vaší mzdové historii deklarované zaměstnavateli. Pokud jste OSVČ, můžete také vystavit prohlášení o podpoře v nezaměstnanosti a zjistit stav své činnosti.

Máte také možnost požádat o určitou finanční podporu na boj proti obtížím, které se objevily v důsledku pandemie COVID-19. V této části se můžete seznámit s nezbytnými požadavky na tato podpůrná opatření poskytovaná sociálním zabezpečením.

#4 – Nemoc

Dále je možné řešit záležitosti spojené s nemocí, a to vystavení výpisu k žádosti o zdravotní dovolenou a příslušnou dotaci a získání Evropského průkazu zdravotního pojištění (CESD).

Právě v této části si můžete zkontrolovat počet dnů dotace, na které máte nárok, a také datum, kdy budete muset svůj CESD obnovit.

#5 – Sociální akce

V této sekci můžete žádat o sociální podporu, sdělovat měsíční frekvenci uživatelů a konzultovat rodinné přídavky dětí a/nebo mladých lidí, kteří mají na starosti instituce.

Zasílání frekvencí nyní systém ověřuje případ od případu podle určitých kritérií věku, postižení a závislosti. I zde je naznačena existence jiných sociálních reakcí, které se vyskytují ve stejnou dobu.

#6 – Důchody

Konečně je také možné přistupovat k penzijním simulátorům, podat žádost o odchod do důchodu, kontrolovat jeho stav, konzultovat roční odměny přiznané zaměstnavateli a dokonce řešit záležitosti související s důchodovými listy.

Pozornost:

Pro účely simulátoru nejsou některé starší odměny dostupné ke konzultaci v nepočítačovém formátu. Pozor však na to, že se s nimi počítá při výpočtu splátek.

Prostřednictvím tohoto oddílu můžete také požádat o invalidní důchod a také přiznat příjem z důchodu pro účely IRS.

Chcete-li získat podrobnější informace o tom, jak funguje přímé sociální zabezpečení, doporučujeme vám přečíst si příručku poskytovanou tímto subjektem, kterou můžete nahlédnout zde.

aplikace Sociální zabezpečení + další

A aplikace Social Security + Next je k dispozici pro systémy Android a iOS a umožňuje občanům a společnostem jednoduchým a rychlým způsobem přistupovat k některým službám sociálního zabezpečení.

V současné době tato aplikace umožňuje:

  • Požádat o Evropský průkaz zdravotního pojištění nebo jej obnovit;
  • Konzultace výše příjmu splátek a očekávaného data;
  • Přístup k vašim přímým zprávám sociálního zabezpečení;
  • Konzultace nadcházejících událostí se sociálním zabezpečením a synchronizace s kalendářem mobilního zařízení;
  • Zkontrolujte částku dlužnou sociálnímu zabezpečení a lhůtu pro zaplacení.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *