Co to je a jak najít smysl svého života

L’ikigai je japonský princip, který lze v italštině interpretovat pomocí výrazů “důvod žít” nebo také „důvod své existence“.

Podle konceptu ikigai má každý svůj vlastní smysl života, a proto je dříve nebo později nezbytné jej hledat.

Získání povědomí o vlastním účelu zlepšuje život mnoha způsoby, a to natolik, že mnozí odborníci věří, že ikigai je skrytým tajemstvím štěstí a dlouhověkosti japonského lidu.

Ve skutečnosti je jedním z Japonské filozofie v západním světě rozšířenější jako kintsugi, tj. umění opravovat keramiku jako metafora péče o sebe, ikebana, tj. umění aranžování květin, zenová zahrada a konmari, slavná metoda Marie Kondo, jak se zbavit nadbytečných věci.

V tomto článku Business Coaching Italia je možné najít všechny podrobnosti týkající seikigai a rady, jak to zjistit a žít šťastněji.

Co znamená ikigai?

Ikigai je japonský termín, který v doslovném překladu znamená „důvod bytí a existence“. Tvoří se z iki, “život”, A gay, “hodnota”, a proto naznačuje primární účel života a štěstí, to je to, co dokáže dávat radost jedinci, důvod, proč se každý den probouzí.

Podle této filozofie má každý člověk své vlastní ikigai a ke štěstí je potřeba ho najít a následovat.

Původ ikigai

Koncept ikigai je často považován za přirozený vývoj základních principů týkajících se zdraví a pohody tradiční japonské medicíny.

Ve skutečnosti, podle těchto zásad, fyzickou pohodu úzce souvisí s duševní pohodu a emocionální, které jsou zase výsledkem toho, že má život smysl.

Michiko Kumano, japonská psycholožka, nedávno uvedla, žeikigai lze popsat jako jeden stav pohody a spokojenosti který pochází z činností, které rádi praktikujete, a z oddanosti, se kterou se věnujete.

Ken Mogu, japonský neurovědec, ve své příručce Probuzení vašeho Ikigai uvádí, že ikigai je velmi starodávný pojem, který dnes musí být vykládán pomocí výrazů “Důvod, proč ráno vstát” nebo „probuď se do radosti“.

Jak napsat a vyslovit ikigai v japonštině

Pojem ikigai, slovo, které v japonský ty to napiš 生き甲斐, je identifikovatelný s italskými výrazy “důvod žít” A „důvod bytí“.

Jak porozumět vlastnímu ikigai

L’ikigai je součet faktorů jako:

 • vášeň;
 • mise;
 • profese;
 • povolání.

Proto jej lze nalézt přesně v místě, kde se kříží následující 4 oblasti:

 • věci, pro které člověk cítí vášeň;
 • co svět potřebuje;
 • v čem jsi dobrý
 • za co můžete dostat zaplaceno.

Abyste zjistili, který je váš personál ikigai, je užitečné vytvořit jakýsi diagram, ve kterém jsou 4 kruhy které se protínají:

 • první kruh mělo by být zahrnuto vše, v čem jste dobří, tj. vše, co souvisí s určitými talenty nebo schopnostmi a do čeho nejste nutně nadšení;
 • druhý kruh: musíte si zapsat, co milujete, co přináší štěstí a díky čemu se cítíte spokojení a naplnění;
 • třetí kruh: musí být napsáno vše, co svět a lidstvo nebo komunita potřebuje.
 • čtvrtý kruh: musíte zadat každou činnost, za kterou můžete být placeni, tedy činnosti a služby, pro které existuje trh.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *