Dokončili jste úspěšnou crowdfundingovou kampaň? Jděte přímo do Amazonu

Gratulace k využití crowdfundingu rozjet svůj projekt!

Existuje spousta milionových projektů na Kickstarteru, jako je Pebble a Bunch O Balloons, díky nimž vypadá crowdfunding jednoduše. Ale – jak jistě víte – úspěšné crowdfunding projektu je náročný úkol. Jen málo začínajících podnikatelů nebo majitelů malých podniků dosáhne svých cílů, takže dosažení vašich je důvodem k hrdosti.

Ve skutečnosti je šance na dosažení plného financování pomocí Kickstarteru jen o chlup vyšší 36 procent. U cíle kampaně ve výši přibližně 10 000 USD se šance zvýší na 38 procent, což představuje nejvyšší pravděpodobnost úspěchu. Pokud je však vaším cílem dosáhnout 50 000 $, úspěšnost klesne na pouhých 18 procent.

I když jste již dosáhli svého peněžního cíle, zůstaňte soustředění: Ještě nejste z lesa.

Crowdfundingová berlička

Platformy jako např InDemand Indiegogo usnadňují zapojení do komunity prvních osvojitelů, které se crowdfundingové weby konkrétně věnují. S tímto vestavěným publikem se vyhnete problémům s vytvářením robustního webu elektronického obchodu se zcela novým zasíláním zpráv. Bezpochyby se jedná o skvělé krátkodobé řešení, které vám pomůže zachovat dynamiku a udržet prodej v chodu.

Problém nastává, když se podnikatelé spoléhají na tuto metodiku dlouho po skončení kampaní. Crowdfundingové platformy mohou být těžkopádné a pokud na nich budete působit déle, než je nutné, může to vypadat, že vaše společnost stagnuje a nedokáže splnit své původní sliby.

Když přijde čas jít dál, musíte být připraveni létat v družstvu. Po období počátečních investic a prodejů vám vaše závislost na crowdfundingu nedělá dobře. Ve skutečnosti vás to zdržuje. Crowdfundingové platformy mohou dělat marketing vašeho produktu obtížnější. Nejen, že je obtížnější zobrazovat reklamy, ale přizpůsobení prostředí pro kupující je také složitější a vaše prodejní a marketingové týmy mají menší flexibilitu.

Platformy crowdfundingu mohou být extrémně nestálé a propagační nabídky, které obdržíte, jsou živým důkazem. Například po Benjamin button projekt Kickstarter proplevelil všechny své podezřelé nabídky, zúžil pole na dvě, které považoval za spolehlivé. Každý přišel s hvězdnou reputací a zářivými referencemi, ale nakonec jeden získal jediného podporovatele kampaně, zatímco druhý nedokázal pohnout jehlou navzdory svému působivému čtyřcifernému rozpočtu.

Další bolestivá, ale povinná součást crowdfundingové přítomnosti je vydávána na milost a nemilost rozhněvaných podporovatelů. Když máte něco, co se zdá jako milion dalších naléhavých priorit a existuje jeden podporovatel, který není spokojen s vaším produktem, jste nuceni věnovat čas řešit jeho obavybez ohledu na to, zda jsou rozumné.

Protože nikdy nevíte, jak velký vliv mohou mít podporovatelé nebo lidé v jejich sítích, pokud jde o úspěch vaší kampaně, musíte se ke každému chovat, jako by byl klíčovou zainteresovanou stranou ve vašem úsilí. Podle systému hodnocení Kickstarteru je celkový počet podporovatelů podporujících projekt důležitější než celková vybraná částka. V důsledku toho můžete svůj cíl v oblasti získávání finančních prostředků vyřadit z parku a nikdy se nedostanete do žebříčku nejlepších projektů, což je kritická ztráta z hlediska publicity.

Představujeme alternativu Amazon

Když váš projekt vznikl na crowdfundingové platformě a dosáhl svého fundraisingového cíle, absolvovat neznamená jít sám. Amazon Exclusives je skvělou volbou pro pokračování v prodeji, pokud máte produkt, který lze odeslat, a je to stejně snadné jako založení obchodu Amazon.

Oslovení nakupujících na Amazonu, celkem 310 milionů od roku 2016 jde pouze o přidání klíčových slov. Jak pokračujete v růstu vašeho startupu, Amazon se stará nejen o zákaznický servis, ale také o dopravu a vrácení. Jako crowdfundovaný projekt existuje také šance, že se váš produkt kvalifikuje na pozici Amazonský program Launchpad.

S Launchpadem spolupracuje Amazon s Kickstarterem i Indiegogo na identifikaci inovativních nových produktů od podnikatelů a začínajících společností. Tyto produkty jsou pak uvedeny se zdroji pro budování značky, včetně videa s otázkami a odpověďmi. Produkty jako dálkový dávkovač pamlsků Petzi Treat Cam a Canary Security System začaly samy o sobě zaznamenal velký úspěch když byly uvedeny na Launchpadu.

4 kroky k přechodu od crowdfundingu k Amazonu

Po úspěšné operaci crowdfundingu je Amazon skvělým místem pro propagaci vaší značky a vašeho produktu. Pokud jste připraveni udělat skok, začněte těmito čtyřmi kroky:

1. Nastavte si službu Amazon Seller Central

Začněte se základy, včetně vytvoření účtu, profilu a internetového obchodu. Zjistěte, pod jakou kategorií produktů budete prodávat, a zvažte profesionální plán za 39,99 $ měsíčně, který vám umožní prodávat neomezený počet položek bez poplatků. Pokud prodáváte mnohem menší počet dražších položek, individuální tarif vás bude stát 99 centů za každou položku bez měsíčního poplatku.

2. Připravte si svůj záznam

Samozřejmě budete muset zahrnout stav položky spolu s cenou a množstvím, ale je také důležité uvést data prodeje, ceny, data doskladnění, SKU, obrázky a popisy. Klíčová slova jsou také důležitá, ale je stále důležitější je rozvíjet kvalitní kopie pro výpisy.

3. Nastavte plnění od Amazonu

Jednou z výhod Amazonu je praktický přístup, který vám umožňuje při plnění objednávek. Pokud chcete, aby tyto položky byly odstraněny z vašeho talíře, nastavte plnění ze strany Amazonu pro přesné a včasné dodání. Podle Fortune byl rok 2016 pro program, který přinesl Amazon, průlomový 2 miliardy položek u ostatních prodejců – dvojnásobek ve srovnání s předchozím rokem.

Další informace o tomto aspektu procesu najdete v tomto průvodci Bplans pro zahájení plnění ze strany Amazonu.

4. Vytvořte marketingový plán elektronického obchodu

Amazon určitě zjednodušuje proces prodeje, ale nečekejte, že vaše produkty vyletí z regálů samy. Ohromující 44 procent zákazníků při nakupování online přejděte přímo na Amazon, ale dobrý marketingový plán je stále důležitý. Vždy doporučuji spolupracovat s agenturou, která se specializuje na ecommerce, abyste zajistili splnění vašich prodejních cílů. Pokud si nejste jisti, kde začít, marketingovým agenturám se líbí Partneři Enventys může pomoct. Přečtěte si alespoň, jak si nasadit overal marketingový plán spolu.

Váš dosavadní úspěch v crowdfundingu je skvělým znamením a pravděpodobně se cítíte optimisticky ohledně toho, co přijde. Nepolevujte však příliš, protože tyto další kroky jsou pro budoucnost vašeho podnikání klíčové. Chcete-li si dát tu nejlepší možnou šanci na úspěch, sledujte je pozorně a využijte Amazon k tomu, abyste jeli na vlně crowdfundingu, kam až to půjde.

Roy Morejon je prezident a spoluzakladatel Enventys Partners, vertikálně integrované agentury pro vývoj produktů, crowdfunding a digitální marketing. Firma na klíč kombinuje vývoj produktů a marketingové služby a pomáhá podnikatelům a podnikovým společnostem rychle uvádět inovativní produkty a nápady na trh. Morejon, sériový podnikatel a myšlenkový lídr v online marketingu již více než 25 let, konzultoval ve svých mladistvých letech pro AOL a Microsoft a nyní poskytuje technologickým startupům komplexní řešení pro všechny jejich potřeby při uvádění na trh.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *