Jak a kde získat obchodní licence a povolení

Tento článek je součástí našeho „Průvodce zahájením podnikání“ – kurátorský seznam článků, které vás rychle zprovozní!

Každý se musí vypořádat s naprostými detaily zahájení podnikání; Bez ohledu na to, v jakém oboru se pohybujete, bezpečné a legální zahájení vyžaduje alespoň trochu byrokracie.

Musíte udělat ze svého podnikání oficiální právnickou osobu a důkladně se podívat na to, jaké obchodní licence a povolení potřebujete na místní, státní a federální úrovni, abyste mohli fungovat bez obav z pokuty – nebo horší je to zavřít.

Co je to živnostenské oprávnění?

Obchodní licence jsou povolení vydávaná federálními, státními a místními vládními agenturami, která umožňují jednotlivcům nebo společnostem podnikat v rámci geografické jurisdikce vlády. Možná budete muset získat více licencí, abyste byli v souladu.

Výraz „podnikatelská licence“ je trochu zavádějící, protože to zní, jako by existovala jedna licence, o kterou žádáte, něco jako řidičský průkaz, kterou získáte a – voila! Podnikáte legálně. Není tomu tak.

Je získání živnostenského oprávnění totéž jako prohlášení svého podnikatelského subjektu?

Získání obchodních licencí nebo povolení jde nad rámec pouhé registrace nebo deklarace vaší obchodní entity – jako je LLC nebo korporace; jen proto, že jste začlenili svou firmu nebo založil LLC neznamená, že jste skončili s poplatky a papírováním.

Může vám být odepřeno živnostenské oprávnění?

Podnikatelská licence vám může být odepřena, pokud je vaše žádost neúplná, nepodepsaná nebo pokud jste ji nenechali podepsat správnými lidmi. Můžete být také odmítnuti, pokud nebudete postupovat podle pokynů ve formuláři. Je dobré oslovit licenční agenturu a ujistit se, že máte správný formulář (který není zastaralý) a zeptat se jí na vše, co je ve formuláři nejasné.

Jaké typy místních obchodních licencí a povolení potřebuji?

Často, živnostenský list se uděluje na úrovni města a je to poplatek za získání osvědčení o registraci k dani, které vám pak umožňuje legálně podnikat v dané oblasti. Počet a typ licencí a povolení, které budete potřebovat, závisí na několika různých faktorech: na typu firmy, ve které působíte, kde se nachází a na vašich konkrétních obchodních potřebách.

Řekněme například, že jste restaurace, která chce podávat alkohol a mít venkovní terasu. V závislosti na vaší lokalitě budete možná potřebovat licenci k otevření restaurace ve vámi vybraném místě, licenci k podávání alkoholických nápojů v areálu, a povolení k výstavbě terasy. S největší pravděpodobností by se jednalo o tři různé aplikace, které by mohly zahrnovat to, že byste je získali na tři různá vládní oddělení.

Mějte na paměti, že pokud provozujete domácí firmu, možná budete muset získat povolení a licence, které se liší od těch, které jsou nutné k provozování malé firmy s vyhrazeným místem mimo váš domov.

Jaké typy federálních obchodních licencí a povolení potřebuji?

Federální vláda ve Spojených státech obecně vyžaduje pouze povolení a licence pro velmi specializovaná průmyslová odvětví. Pokud například vyrábíte alkohol, přepravujete hospodářská zvířata přes státní hranice nebo otevíráte komerční rybářství nebo obchod se zbraněmi, budete se muset podívat na požadavky federální vlády.

Pokud se zdá, že vaše odvětví je velmi úzce zaměřené nebo má vysokou úroveň odpovědnosti, je pravděpodobné, že budete muset přeskočit nějaké obruče. Pro úplný seznam, SBA poskytuje užitečný zdrojE.

Jaké druhy státních živnostenských oprávnění a povolení potřebuji?

Vzhledem k tomu, že existuje padesát různých států, dokážete si představit míru rozmanitosti mezi zákony týkajícími se povolení a licencí. Některé státy vyžadují, aby se maloobchodníci zaregistrovali pro licenci prodejce, aby mohli například odvádět státní daň z obratu. Můžete najít generála adresář jednotlivých států zde. I když se místní zákony budou lišit, ještě více, existují určité konzistence; jako každý stát má deska pro kontrolu alkoholu.

Jaké jsou běžné typy podnikatelských licencí a povolení?

Typy povolení se budou samozřejmě lišit podle státního a místního práva, ale existuje několik oblastí, kde můžete téměř vždy očekávat, že budete žádat a platit za povolení nebo licenci. Patří mezi ně využití půdy a výstavba, značení a exteriér budovy, jakákoli obchodní činnost zahrnující alkohol nebo konopí, parkování, využívání přírodních zdrojů a další povolení a licence pro konkrétní odvětví.

Územní a stavební povolení

Pokud vytváříte budovu nebo stavbu na pozemku, budete téměř jistě potřebovat stavební povolení od místní samosprávy na základě místních zákonů o územním plánování. Příslušné kontaktní informace a aplikace byste měli najít na webových stránkách vlády vašeho města, jako je tento.

Pokud používáte nebo stavíte jakýkoli druh zařízení, jako je výkladní skříň, kancelář, továrna, kuchyňka nebo podobně, budete potřebovat, aby byl prostor vhodně vybaven pro vaše účely a v souladu s příslušnými právními předpisy.

Značení a exteriér budovy

Poněkud související s výše uvedeným, mnoho vlád na úrovni měst nebo okresů má pravidla týkající se velikosti a umístění značení a vzhledu exteriérů budov (jako jsou nástěnné malby nebo světlé barvy), která stojí za to mít na paměti. rozhodnout o brandingu pro umístění vaší firmy.

Alkoholické licence a povolení

Pokud prodáváte alkohol, váš podnik a v některých státech k tomu vaši zaměstnanci budou potřebovat licenci na lihoviny, kterou můžete získat na státní úrovni. Pokud vyrábíte alkohol, budete potřebovat federální povolení.

Parkovací oprávnění

Pokud máte u svého zařízení parkoviště, nemělo by se vás to týkat, i když možná budete muset vyjednat využití prostor s pronajímatelem, pokud nějaké máte. Pokud ve své oblasti potřebujete parkování na ulici, budete si muset od městské správy zakoupit parkovací povolení pro každé vaše firemní vozidlo.

Pokud stavíte parkoviště, budete potřebovat stavební povolení a povolení k využívání území od místní samosprávy a nezapomeňte, že musí být v souladu se zákonem o Američanech se zdravotním postižením.

Průmyslově specifické licence a certifikace

Ve vašem oboru mohou existovat průmyslové asociace nebo státní rady, u kterých se musíte přihlásit nebo splnit požadavky na testování. Většina lidí si okamžitě představí právníka, který musí projít advokacií, nebo doktora, který má atestaci, ale věděli jste, že potřebujete také licenci kadeřníka, a certifikaci být osobním trenérem?

Pokud prodáváte potraviny, budete potřebovat čistý posudek od ministerstva zdravotnictví a odpovídající povolení. Ujistěte se, že si uděláte průzkum ve svém oboru, abyste měli všechny licence, které potřebujete.

Licence a povolení k přírodním zdrojům

Většina okresů nebo obcí má pravidla a předpisy týkající se obchodního využití a možného znečištění vzduchu a vody. Podívejte se, jaké zákony se mohou vztahovat na vaši firmu, zejména pokud se vaše firma musí zbavit velkého množství odpadu, protože k tomu možná budete muset požádat o zvláštní povolení. Pokud se zabýváte jakýmikoli nebezpečnými materiály, tento by měl být nesporný a možná budete muset dodržovat další předpisy týkající se skladování těchto materiálů před likvidací.

Je skutečně nutné získat živnostenské oprávnění a povolení?

Krátká odpověď je ano – je vaší odpovědností získat potřebné licence a povolení pro vaše podnikání. I když by mohlo být lákavé myslet si, že můžete projet pod radarem, nechali byste se doširoka otevřeni všem druhům rizik, včetně pokut a právní odpovědnosti, pokud se něco pokazí.

Jedním z požadavků, abyste byli vlastníkem firmy, je zbavit se všech vašich licencí a povolení a udržovat je v aktuálním stavu. Může to být složité a zdlouhavé, ale to prostě přichází s územím podnikání.

Umělecké + intelektuální aktivity. Sociální spravedlnost. Herečka. Modelka. Hudebník. Eugene // Portland.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *