Gratulujeme! Teď, když ty mít oficiálně webové stránkyco začalo jako a semeno nápadu se rozrostla v plnohodnotné podnikání – a možnosti jsou nekonečné.
Vytvoření webových stránek vaší firmy je důležitým krokem, ať už plánujete prodávat online nebo jednoduše nasměrujte potenciální zákazníky na vaši kamennou prodejnu. Je to platforma, která je zcela pod vaší vlastní kontrolou pomáháte zákazníkům objevit příslib vaší značky a co nabízíte.
Informuje o tom nadace Ecommerce Foundation 88 procent spotřebitelů prozkoumejte produkty online před nákupem. Mít web znamená, že váš produkt nebo služba je na očích více, což vede k většímu potenciálnímu prodeji.
Pokud jste jako většina majitelů malých firem, pravděpodobně jste se při tvorbě svých webových stránek spoléhali na open-source systém pro správu obsahu (CMS), jako je WordPress.
Máte-li malé nebo žádné vývojářské zkušenosti, začít tímto způsobem je přitažlivé kvůli jejich relativní snadnému použití a schopnosti vytvářet krásné a funkční stránky, které lze snadno aktualizovat. Vybudování vlastního webu je navíc snadný způsob, jak rozjet podnikání – zvláště když nemáte rozpočet na to, abyste si najali vývojáře, který by vytvořil plně přizpůsobený web.
To znamená, že existují a několik obav souvisejících s bezpečností všechny začínající podniky a malé podniky by o tom měli vědět, když používají CMS k vytváření svých webových stránek.
Co ohrožuje web CMS?
Protože je CMS open source, je obtížné efektivně spravovat kód, který jste použili k vytvoření vašeho webu. Ve skutečnosti se spoléháte na funkce, jako jsou zásuvné moduly a motivy; musí být pravidelně aktualizovány, jinak riskujete zranitelnost zabezpečení.
Pokud jsou zranitelní, můžete se vsadit, že útočníci najdou způsoby, jak tyto zranitelnosti zneužít. Více než 27 procent internetu je používá WordPress. Je to zdaleka nejpopulárnější CMS, ale to také znamená, že je to nejoblíbenější cíl pro hackery.
Pluginy umožňují přizpůsobení a snadné použití, kterými je WordPress známý, ale mohou být také riskantní. Podle průzkumu, který provedla moje společnost, je u webů s 20 nebo více zásuvnými moduly 3,6krát vyšší pravděpodobnost, že budou kompromitovány, a administrativní panely na open source CMS, jako je WordPress, jsou pro útočníky snadno dostupné, pokud je majitelé stránek nechají otevřené a nezašifrované.
Co je malwarový útok?
Malwarové útoky mohou poškodit jak vaši ziskovost, tak vaši reputaci – zvláště pokud je váš web přepnut do režimu offline nebo odstraněn z výsledků vyhledávání. Může být obtížné udržet na paměti neviditelnou hrozbu, ale zjistili jsme, že webové stránky jsou vystaveny v průměru 63 útokům denně.
Mnoho majitelů malých podniků mylně předpokládá, že jsou bezpečné kvůli jejich velikosti. Bohužel nikdy nejste příliš malí na to, aby vás někdo hacknul, a polovina z 28 milionů malých podniků ve Spojených státech byla obětí úniku dat. Ke kompromitaci vašeho webu stačí jeden úspěšný útok a cesta k obnově je s napjatým rozpočtem ještě těžší.
Jak zlepšit zabezpečení webu pro váš startup v 5 snadných krocích
Když moje společnost provedla průzkum vlastníků webových stránek, zjistili jsme to skoro polovina měli dojem, že jejich poskytovatelé hostingu zahrnuli bezpečnostní opatření. V realitě, zabezpečení vašeho webu je vaší zodpovědností. Naštěstí základní kroky k zabezpečení webu nemusí narušit rozpočet. Začněte s níže uvedenými tipy, jak chránit svůj web před malwarem.
1. Uvažujte o tom, které zásuvné moduly používáte
Vy opravdu potřebujete plugin, který počítá počet návštěvníků vašich stránek? Možná – nebo možná ne. Držte se zásuvných modulů, které skutečně potřebujete k vytvoření svého webu, a utrácejte za jeden nebo dva prémiové, pokud jsou pro váš web životně důležité. Pluginy nejsou ve své podstatě špatné nebo je třeba se jim vyhnout, jen to nepřehánějte. Čím více používáte, tím více potřebujete aktualizovat.
Někteří majitelé webových stránek se uchylují k pirátství WordPress, stahování bootleg verze prémiových zásuvných modulů, ale to není dobrý nápad. Distributoři těchto ukradených zásuvných modulů nevydělávají peníze tím, že jim hodnotu zdarma poskytují; dělají to šířením malwaru, kterého může být obtížné se zbavit.
2. Udržujte svůj CMS, zásuvné moduly a motivy aktualizované
Udržování aktuálního CMS je jedním z nejzákladnějších obranných opatření, která můžete přijmout ke zlepšení zabezpečení webových stránek. Náš průzkum zjistil, že na většině webů WordPress infikovaných malwarem nebyly spuštěny nejnovější bezpečnostní záplaty, když došlo k narušení zabezpečení.
A dokonce i s aktualizovaným CMS se spoléhejte pouze na zásuvné moduly, které jsou řádně udržovány, a vyhněte se tomu 44 procent které nebyly aktualizovány více než rok.
3. Ujistěte se, že formuláře pro odeslání obsahují CAPTCHA
Nejen, že vás CAPTCHA může zachránit před stovkami spamových zpráv, ale může také blokovat roboty hledající zranitelnosti nebo vstupní body na vašem webu. Vše, co potřebujete, je nechráněný kontaktní formulář pro robota, který vloží kód, který hackerům umožní získat přístup k vašim zákaznickým informacím nebo dokonce zcela unést váš web.
Nejlepší na tom: K přidání CAPTCHA nepotřebujete celý IT tým. Pro CMS, jako je WordPress, je to stejně snadné jako stažení a instalace zásuvného modulu.
4. Použijte webový skener malwaru
Malwarové skenery webových stránek vám pomohou najít a opravit škodlivý software a zranitelnosti oprav.
Ty nejlepší jsou automatizované, což jim umožňuje pravidelně vykonávat své funkce bez nutnosti zásahu člověka. Budou chránit váš web před malwarem skenováním hrozeb a jejich odstraněním, čímž zajistí, že vaše návštěvníky nebude vyrušovat pád webu, nízká rychlost nebo poplašná zpráva od Googlu vysvětlující, že web je infikován a uveden na černé listině.
5. Nainstalujte certifikát SSL
Stránky s certifikátem SSL poznáte podle toho, že na adrese URL je logo zámku následované „https“. Tyto certifikáty samy o sobě neposkytují ochranu webu, ale šifrují informace, které jsou z webu odesílány na server.
Řekněme například, že jeden z vašich zákazníků zadá číslo kreditní karty a odešle svou objednávku. Pokud kyberzločinec zachytí tyto platební údaje při zpracování, budou díky šifrování SSL nerozluštitelné. Pokud na svém webu přijímáte platby, je SSL certifikát naprostou nutností.
Zabezpečení webových stránek pro malé firmy by nemělo být důsledkem. Malwarové útoky jsou levné na provedení a kyberzločinci často jdou za snadnými cíli. Vaše firma může být malá – ale neudělejte tu chybu a nepředpokládejte, že ji to vylučuje z kybernetických útoků. Chraňte svůj web před malwarem a chraňte reputaci své firmy pomocí výše uvedených kroků k vybudování silné obrany.