Jak dostat své podnikání a tým zpět na správnou cestu

Založení a provozování vlastního podnikání je úžasné dobrodružství. Pocit úspěchu, který doprovází budování ziskového podniku od základů, je na jedničku.

Ale pro každého podnikatele nastane okamžik, kdy jednoduše sejdete z cesty. Vaše energie může ubývat nebo se příliš soustředíte na jednu oblast, obvykle na úkor mnoha dalších, včetně vašich zaměstnanců.

Zde je návod, jak se znovu zaměřit, vrátit se do rytmu a znovu žít sen.

Realita podnikání

V určitém okamžiku v životě téměř každého člověka převezmou sny o vlastnictví podniku. Z mnoha důvodů se tyto sny pro mnohé možná nikdy nesplní. U jiných se ty kořeny uchytí a absolutně nic je neuvolní.

Spadám přímo do druhé skupiny, naštěstí jsem vypiloval své znalosti a dovednosti v prosperující podnik. Rozhodně to nebyla snadná cesta ani úspěch přes noc. Abychom se dostali do tohoto bodu, byly dokončeny vrstvy za vrstvami práce, a dokonce i nyní se na mě pokradmu plíží dalších 100 vrstev.

Navzdory všem těmto překážkám jsem však jako většina podnikatelů tento stres šťastně nesl. Prostě jsem to považoval za nedílnou součást podnikání.

Nedávno jsme prošli další fází růstu v Restaurant HR Group. Byl jsem zaneprázdněn setkáním s novými klienty a zajišťováním trvalé podpory pro naše stávající. A ještě před pár týdny jsem si myslel, že je všechno v pořádku.

Ve skutečnosti můj stres začal stékat dolů a pronikat dovnitř firemní kulturu, na jejíž rozvoji a udržení jsme tak tvrdě pracovali. Ve své zaneprázdněnosti s rozšiřováním společnosti jsem neúmyslně zanedbával svůj tým.

Jistě, dokázali jsme se sejít na pár večeřích a sbírkách. Ale to nestačilo. Můj tým potřeboval konkrétnější podporu a mým úkolem bylo zajistit, aby ji měl. Pár zábavných mimoškolních aktivit to prostě neřešilo.

Stahovat to dohromady

Zatímco tým byl nadšený z našeho úsilí o expanzi a budoucí trajektorie společnosti, něco jim chybělo. Po osobních schůzkách s každým zaměstnancem se mi trvale otevřely oči. Ukázalo se, že můj tým byl vyčerpaný, zmatený, vystresovaný a nedotrénovaný.

Během doby, kdy jsem se zaměřoval na růst společnosti, jsem trávil stále méně času ujišťováním se, že máme ty správné základy pro zvládnutí tohoto růstu – věci jako systémy, procesy a aktuální školení.

Je úžasné, jak rychle se „žití snu“ může změnit v noční můru. Když se příliš soustředíte na jednu oblast, všechno (a tím myslím všechno) může rychle jít na jih. Váš tým se může odpojit v důsledku toho zcela ztrácejí smysl pro směr a účel. A nemyslete si, že ani klientů se to netýká. Cítí stres a dezorganizaci, což je může přimět, aby šli hledat zelenější pastviny. Promluvte si o způsobu, jak vrátit zpět všechny vaše snahy o růst.

Jak říká nechvalně známý Dr. Phil: „Nemůžete změnit to, co neuznáváte.“ Nyní jsem měl znalosti a rychlá a významná změna byla nevyhnutelná.

Provádění změny

I když ta poslední věta zněla trochu zlověstně, změny, které jsem implementoval, nebyly nic jiného než pozitivní. Nikdo nebyl napomenut ani vyhozen. Takhle tady věci neřešíme a koneckonců to byla opravdu moje chyba.

Zde je rychlý přehled toho, jak jsme firmu a tým dostali zpět na správnou cestu a pracovali jednotně:

  • Týdenní osobní odbavení — Jak se naše plány zužovaly, naše obvyklá týdenní týmová schůze měla tendenci sejít stranou. Místo toho jsme se hodně spoléhali na pohodlí e-mailu a textových zpráv. Osobní setkání však nabízí mnohem víc – příležitost pro nás všechny, abychom se vyřádili, popovídali si o problémech a skutečně pocítili synergii, která pochází z práce na dosažení společného cíle.

  • Předefinujte cíle — Když se naše pracovní vytížení zvýšilo, bylo těžší určit konečné konečné cíle. Naše vize se zahalila do zaneprázdněnosti a soustředila se na blížící se termíny. Byla to skvělá příležitost předefinovat naše cíle, krátkodobé i dlouhodobé.

  • Zefektivněte systémy a procesy — Jsme odborníci na zavádění systémů a procesů pro naše klienty. Tím jsme ale ztratili trakci s vlastními. Zjistili jsme, že můžeme zefektivnit nebo dokonce odstranit určité systémy, které jsme zavedli. Společně jsme se důkladně podívali na to, co všichni dělali, a zjistili jsme, že některé naše systémy nepřinášejí takovou hodnotu, jak jsme si původně mysleli.

Dívat se dopředu

Pokud jsem to řekl jednou, řekl jsem to tisíckrát – vlastnit a rozvíjet firmu je TĚŽKÉ! Nevyměnil bych to za nic na světě, ale člověče, člověče, na své cestě určitě přichází s vlastní sadou jedinečných výzev.

Závěrem však je, že když začnete cítit, že se vaše podnikání a tým rozcházejí, okamžitě začněte jednat. Promluvte si se všemi, spojte nápady, vypracujte plán a přísahejte, že se vrátíte na správnou cestu… ASAP.

Sledujte Restaurant HR Group na LinkedIn a nikdy nezmeškáte žádný příspěvek. Nebo nás navštivte tady.

Dostal se váš podnik nebo tým mimo trať? Jak jsi dal všechny dohromady? Řekněte mi to prosím v komentářích níže!

setTimeout(function () {
!funkce (f, b, e, v, n, t, s) {
if (f.fbq) return;
n = f.fbq = funkce () {
n.callMetoda?
n.callMethod.apply(n, argumenty) : n.queue.push(argumenty)
};
if (!f._fbq) f._fbq = n;
n.push = n;
n.loaded = !0;
n.verze = ‘2.0’;
n.fronta = [];
t = b.createElement(e);
t.async = !0;
t.src = v;
s = b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t, s)
}(okno, dokument, ‘skript’,
‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘289044868114522’);
fbq(‘track’, ‘PageView’);
}, 3000);

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *