Jak firmy budují vztahy ve své komunitě

Pro mnoho malých podniků – včetně místních restaurací – má vztah, který si vybudují se svou komunitou, hluboký dopad na jejich hospodářský výsledek. I franšízanti mohou být aktivními účastníky ve svém okolí a využívat výhod budování komunity.

Budování a udržování vztahů s lidmi ve vaší komunitě je důležité, i když se nikdy nestanou vašimi zákazníky, protože setkání s novými lidmi a vytváření sítí mohou pro vaši malou firmu udělat hodně. Pokud se lidé ve vaší komunitě setkají a spojí se s vámi osobně, pravděpodobně budou chtít vaši firmu využít, když budou potřebovat službu nebo produkt, který poskytujete.

Zapojení do komunity

Pokud ještě nejste členem místní obchodní komory, přestaňte číst a připojte se. A neplaťte jen příslušné poplatky. chodit na schůzky; účastnit se. Obchodní komora vás může spojit s místními školami, vedením města, dalšími vlastníky firem, představiteli komunity a členy komunity. Tím, že nasloucháte ostatním, můžete začít chápat, co ve vaší komunitě funguje a jaký je společný cíl. Odtud můžete přizpůsobit své zaměření prioritám vašich zákazníků a začít s budováním vztahů a zapojením komunity.

Měli byste také trávit čas v jídelně vaší restaurace nebo byste měli mít sympatického generálního ředitele, který dokáže navázat spojení s hosty. Budování individuálních pozitivních vztahů s návštěvníky vaší restaurace vám pomůže zjistit, na čem jim nejvíce záleží, a mohou dokonce nabídnout skvělé nápady.

Vytvářejte propagace řízené komunitou

Chodí v pátek večer celé město na středoškolské fotbalové zápasy? Nabídněte speciální před hrami nebo slevu pro hosty ve školním oblečení. Trpí místní dítě rakovinou? Nabídněte, že uspořádáte benefici, darování části výtěžku v konkrétní noc rodině. Přihlaste se se svými spolupracovníky, abyste viděli, co se děje v komunitě a co jim můžete nabídnout jako lidské bytosti, nejen v propagačním smyslu.

Tyto změny jsou jednoduché, ale často se vyplatí a pomáhají budovat důvěru a pevné vztahy v komunitě. Tento typ komunitně řízených propagací může být zahrnut do původního obchodního plánu nebo může být zaveden později již zavedenou restaurací.

V některých případech budou obecnější propagace fungovat dobře, pokud své komunitě rozumíte natolik dobře, abyste věděli, čeho si cení. Některé restaurace nabízejí slevy ve speciální dny nebo probíhající slevy, včetně:

 • Veteráni jedí zdarma na Den veteránů nebo Memorial Day
 • Speciální nabídky ke Dni matek a Dni otců
 • Získejte k narozeninám dezert zdarma
 • Přineste si útržek vstupenky z místní akce a získejte slevu
 • Získejte slevu s bulletinem z nedalekého kostela
 • Zapojte se do místní kupónové knížky nebo slevové karty, která je výhodná pro školy nebo sportovní tým

Začněte vracet

Vracení zpět komunitě, často nazývané „společenská odpovědnost“, hraje dnes v podnikání důležitější roli než kdykoli předtím. Studie ve skutečnosti ukazují, že hraje klíčovou roli při získávání zákazníků a jejich přeměně na pravidelné zákazníky. Studie z května 2013 provedená společnostmi Cone Communications a Echo Research ukázala, že 85 až 90 procent kupujících zvažuje při porovnávání produktů zapojení společnosti do komunity. Pokud jde o jídlo s vámi nebo v restauraci na ulici, těchto 85 procent by mohlo znamenat obrovský rozdíl.

I když to může zahrnovat poskytování darů místním neziskovým organizacím, existují také způsoby, jak se zapojit a přispět k blahu komunity, pokud nemáte rozpočet na přispění do všech místních sbírek. Zvážit:

 • Sbírání plechovek pro místní potravinový přístřešek nebo prázdninové jídlo
 • Nabízí zákazníkům možnost přispět místní neziskové organizaci
 • Propagujte místní neziskové akce pomocí nápisů uvnitř restaurace
 • Sdílejte příspěvky o komunitních událostech na sociálních sítích
 • Vyvěste nástěnku pro místní organizace, kde budou zveřejňovat informace o nadcházejících akcích
 • Uspořádejte fundraisingový večer, kde procento z výtěžku půjde místní škole
 • Sponzorujte místní tým Little League
 • Sponzorujte školní akci nebo nabídněte zajištění jídla na akci

Jděte ven do komunity

Neváhejte a zapojte se do akcí, které prospívají místním školám, církvím a místním neziskovým organizacím. Darujte čas a produkt, pokud je to možné, na pomoc lidem kolem vás. Nejen, že to lidem dá šanci ochutnat vaše jídlo, ale také to posílí uznání jména a zvýší loajalitu zákazníků. Pokud máte značkové věci, nabídněte během dne několik kreseb na tričko, čepici nebo jiný předmět.

Je-li to možné, je vždy dobré poslat na tyto události několik svých špičkových serverů nebo se sami zúčastnit. Lidé milují dobré jídlo, ale spojuje je přátelská tvář a vlídné slovo. Když jim dokážete, že vaše restaurace nabízí obojí, je to oboustranně výhodná situace.

Navázání spojení s těmi, kteří žijí a pracují ve vaší komunitě, často přináší mnohem větší návratnost investic než billboard, rozhlasový spot nebo jiná tradiční reklama. Kromě zvýšení povědomí o značce u zákazníků vám známé jméno v komunitě také usnadňuje nábor nových zaměstnanců.

Nejlepší na tom je, že budování vztahu s vaší komunitou je jednoduché. Spojením se s obchodní komorou, vedoucími představiteli místních podniků a dalšími komunitními organizacemi zjistíte, že se jako kouzlem objevují příležitosti, jak oslovit stále více potenciálních zákazníků. Jakými kreativními způsoby se spojujete s místní komunitou? Dej nám vědět @joinhomebase.

setTimeout(function () {
!funkce (f, b, e, v, n, t, s) {
if (f.fbq) return;
n = f.fbq = funkce () {
n.callMetoda?
n.callMethod.apply(n, argumenty) : n.queue.push(argumenty)
};
if (!f._fbq) f._fbq = n;
n.push = n;
n.loaded = !0;
n.verze = ‘2.0’;
n.fronta = [];
t = b.createElement(e);
t.async = !0;
t.src = v;
s = b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t, s)
}(okno, dokument, ‘skript’,
‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘289044868114522’);
fbq(‘track’, ‘PageView’);
}, 3000);

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *