Jak měřit výkon webových stránek pro malé firmy

Jak poznáte, že vaše firma roste a že vše funguje, jak má? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte mít sadu metrik, které vám poskytnou jasný obrázek o tom, co se ve vašem podnikání děje.

Stejně tak vaše webové stránky, digitální reprezentace vaší firmy a prostředky, pomocí kterých vás lidé najdou a spojí se s vámi, musí mít také zavedeny metriky, abyste věděli, jak si vede. V tomto příspěvku rozebereme klíčová opatření, která vám řeknou, zda váš web funguje optimálně.

Jak měřit výkon vašeho webu pro malou firmu

S pomocí těchto metrik budete schopni odhalit oblasti, které potřebují zlepšení. Můžete škálovat to, co funguje dobře, a můžete opravit kritické problémy.

1. Rychlost webu

Podle marketingové zprávy Akamai 40 % uživatelů opustí web, pokud se načte déle než 3 sekundy. Vím, že jsem opustil mnoho webových stránek ve frustraci, když nenačte svůj obsah téměř okamžitě, když stránku otevřu.

Tuto konkrétní metriku je zásadní opravit; protože pouze tehdy, když lidé zůstanou na vašem webu, máte šanci je přeměnit na platící zákazníky. Zde je několik způsobů, jak zvýšit rychlost webu:

 • Pravidelně provozujte svůj web prostřednictvím nástroje nebo platformy pro testování rychlosti. Pro větší pohodlí můžete na svůj web přidat plugin, který automaticky kontroluje rychlost.
 • Použijte plugin pro ukládání do mezipaměti, aby se předchozím návštěvníkům zobrazila verze vašeho webu uložená v mezipaměti, místo aby se při každé návštěvě načítal celý váš web.
 • Ke zmenšení velikosti obrázku použijte nástroj pro kompresi obrázků
 • Nenahrávejte obrázky přímo na svůj web. Použijte nástroj třetí strany a vložte adresu URL
 • Využijte špičkového poskytovatele hostingu
 • Přidejte témata WordPress, která jsou lehčí než ta, která má příliš mnoho funkcí

Mějte na paměti, že rychlost webu je jen jedním zásadním prvkem webu, který vyhledávače jako Google odkazují a kontrolují, aby určily stav webu. V nadcházejících měsících budou do vyhledávání přidány další funkce Web vitals uživatelského dojmu. Zaměřením se na rychlost webu se můžete připravit na to, že budete mít tyto nové faktory navrch.

2. Výkon SEO

Optimalizace pro vyhledávače zvyšuje šanci, že lidé najdou váš web, když použijí klíčová slova, která jsou relevantní pro vaši firmu.

Bez zavedených strategií SEO se váš web může ztratit mezi miliony dalších webů, které se snaží upoutat pozornost lidí. Zde jsou způsoby, jak můžete sledovat, jak jsou vaše stránky optimalizované pro procházení vyhledávačem a pro zobrazování jako výsledek relevantních vyhledávání.

Výzkum klíčových slov

Proveďte výzkum klíčových slov. Pomocí pluginu nebo platformy SEO proveďte analýzu svého webu, abyste pochopili, podle jakých klíčových slov se hodnotí. To vám řekne, zda potřebujete optimalizovat svůj obsah

Zkontrolujte kvalitu svých zpětných odkazů. Je důležité, aby spamové a problematické weby neodkazovaly na vaše stránky. Pokud takové stránky najdete, můžete kontaktovat vlastníka webu a požádat ho, aby vaše odkazy odstranil, nebo se můžete od odkazů „distancovat“, aby je prohledávače vyhledávačů při procházení vašeho webu slevily.

Mobilní první

Zkontrolujte, zda je váš web responzivní pro mobilní zařízení. Google uvedl, že bude nejprve indexovat mobilní verze webu a poté verzi pro počítače. Také 51 % veškerého internetového provozu pochází z mobilních zařízení a tabletů. Je jasné, že váš mobilní web je pro vás nejdůležitější platformou.

Spolu s těmito metrikami ovlivňuje výkon vašeho SEO také rychlost načítání vašeho webu. Sledováním výkonu SEO pro váš web ovlivníte úspěch vašeho podnikání.

3. Informace o publiku

Informace o tom, kdo navštěvuje váš web, odkud jsou, jak se na váš web dostávají a co tam dělá, mohou být velmi objevné. Chcete-li získat tento typ informací, musíte použít analytický nástroj.

Google Analytics je bezplatný a oblíbený nástroj, ke kterému se může připojit každá firma. Je výkonný a poskytne vám přehled o návštěvnosti vašeho webu. Používání může být komplikované, a proto by někdo bez velkých technických znalostí udělal dobře, kdyby použil analytický plugin, který automaticky vytváří sestavy, které můžete použít.

Podívejme se na typ metrik, které byste měli sledovat pomocí analytického nástroje:

 • Sledujte počet návštěv, které získáváte denně, týdně, měsíčně nebo po delší dobu
 • Odkud jsou vaši návštěvníci? Jsou místní nebo z celého světa?
 • Kolik z nich jsou unikátní návštěvníci a kolik se vracejí
 • Prostudujte si demografické údaje návštěvníků vašeho webu. Jaká je jejich věková skupina, pohlaví a umístění?
 • Jaká klíčová slova používají lidé, aby se dostali na vaše webové stránky?

Tyto metriky vám mohou pomoci posoudit, jak si váš web vede, a mohou vám říci, na čem máte pracovat.

S takovými informacemi můžete vytvářet personalizovanější obsah pro své publikum. Můžete přijít s lepšími tématy pro svůj obsah a budete vědět, na které kanály byste se měli zaměřit.

4. Zdroje návštěvnosti

Vaše analytické nástroje vám také mohou sdělit, odkud vaši návštěvníci přicházejí. Pochopení zdroje návštěvnosti vám může pomoci zaměřit se na správné kanály a zahodit ty, které nefungují. Zde jsou různé zdroje návštěvnosti, které byste měli sledovat:

 • Organický provoz: Jedná se o provoz, který pochází z toho, když lidé používají relevantní klíčová slova k nalezení vašeho webu
 • Přímý provoz: Při tomto typu provozu lidé zadávají vaši adresu URL, aby přešli na váš web
 • Zdroje doporučení: Toto jsou další webové stránky, které odkazují na váš obsah
 • Emailový marketing: Návštěvnost, která pochází z e-mailových marketingových kampaní
 • Sociální média: Jaké procento vašich návštěvníků přichází z Facebooku, Instagramu a dalších sítí
 • Placený marketing: Jedná se o provoz, který přichází prostřednictvím reklam PPC (placených za proklik) a dalších typů reklam

Když víte, odkud pochází váš provoz a které kanály vám přinášejí největší počet návštěvníků, můžete své zdroje a úsilí přesunout správným směrem.

Když například víte, že vaše placené reklamy ztrácejí více peněz, než vydělávají, můžete najít alternativní způsoby, jak zvýšit návštěvnost. Podobně, pokud existují doporučující stránky a přidružené společnosti, které odvádějí skvělou práci při propagaci vašeho webu, měli byste jim pomoci ještě více.

5. Konverzní kurzy

Dalším způsobem, jak zjistit, zda jsou design a obsah vašich webových stránek efektivní, je sledovat různé míry konverze na vašem webu.

Konverze označují konkrétní akce, které uživatelé provádějí. Pomocí analýz a back-endových sestav můžete zjistit, jaké procento lidí dělá následující:

 • Vložte jejich e-mail do vyskakovacího formuláře pro přihlášení a přihlaste se k odběru newsletteru
 • Stáhněte si upgrady obsahu, e-knihy a další typy obsahu ke stažení
 • Klikněte na propagační nabídku, odkaz, propagační akci nebo tlačítka s výzvou k akci
 • Vyplňte úplně formuláře a stiskněte tlačítko Odeslat

Vědět, co na vašem webu konvertuje a co ne, vám řekne, kde je třeba provést změny. Můžete rozšířit nabídky, které se zdají být oblíbené, nebo změnit obsah vyskakovacích formulářů pro přihlášení a vytvořit více předplatných.

Nejdůležitějším typem konverzního poměru, který můžete sledovat, jsou vaše prodejní konverze. Vaše firma potřebuje vydělávat peníze, aby přežila a rostla. A znát rychlost, jakou lidé nakupují, je jako držet prst na tepu vaší společnosti.

Sledujte, co je pro vaši firmu důležité

Právě jsme se zabývali nejdůležitějšími KPI, které byste měli sledovat, abyste věděli, jak dobře si váš web vede. Tento druh sledování a analýzy dat může být obtížné provést. Ale je důležité, abyste to přesto udělali.

Když víte, co se ve vašem podnikání děje, nebudete dělat neinformovaná rozhodnutí. Poznatky, které získáte, mohou změnit vaše schopnosti jako lídra a výrazně ovlivnit, jak dobře si vaše firma vede.

Syed Balkhi je zakladatelem WPBeginner, největšího bezplatného zdroje WordPress. S více než 10 lety zkušeností je předním odborníkem na WordPress v tomto odvětví. Můžete se dozvědět více o Syedovi a jeho portfoliu společností, když ho budete sledovat na jeho sociálních sítích.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *