Jak najít beta testery k ověření vašeho obchodního nápadu

Máte podnikatelský nápad to vás pálilo vzadu už měsíce a konečně je čas s tím něco udělat. Tento koncept vás vzruší – motýli v břiše, zpocené dlaně jsou vzrušené a vy znát že se to lidem bude líbit.

Ale jak ty? opravdu víte, že to bude hit? Jak víte, že to lidi nadchne stejně jako vás?

Pravda je, že ne.

Ve skutečnosti mnoho zakladatelů startupů a malých podniků zakládá své nápady spíše na domněnkách než na faktech, a to je ten důvod hodně padá na první překážce. Bez lidí, kteří se zajímají o váš nápad a pro které bude užitečný, budete mít opravdový problém rozběhnout své podnikání a dosáhnout úspěchu.

Jak tedy zjistíte, zda lidé jsou vlastně bude investovat jejich těžce vydělané peníze v tom, co tam dáváte?

Odpovědí jsou beta testeři.

Jsou to lidé, kteří se k vám hodí cílový trh publikum, které vyzkouší váš produkt nebo službu za snížený poplatek nebo zdarma výměnou za zpětnou vazbu a doporučení. Kromě získání názorů ze skutečného života od potenciálních skutečných zákazníků budete také moci vidět, co ve vaší firmě funguje a co nefunguje. Je to jeden z klíčů průzkum trhu.

Poté, jakmile to s vašimi beta testery proběhne hladce, můžete svůj produkt zveřejnit, aby ho svět viděl v bezpečí s vědomím, že dělá, co říká, a že je to potřeba.

Proč potřebujete beta testery

Když začnete podnikat, je opravdu snadné získat tunelové vidění.

Víme, co se snažíme zevnitř vytvořit, ale nikdo jiný to neví, což znamená, že často přehlížíme důležité věci, protože si myslíme, že ostatní jsou na tom stejně jako my.

Beta testeři vám pomohou odhalit jakékoli problémy ve svém podnikatelském plánu a vložte svůj produkt nebo službu pracovat, než to tam dáte. Poslední věc, kterou chcete, je rozjet svůj láskyplně vytvořený podnik, aby vás přivítali cvrčci nebo v horším případě negativní komentáře.

Beta testeři vám pomohou vyhnout se oběma těmto situacím.

Kromě toho, že beta testeři zajistí, že váš produkt bude ve vašem oboru potřeba, odhalí vše, co nefunguje, a poskytnou zpětnou vazbu o tom, co můžete zlepšit, aby vaše podnikání bylo ještě lepší.

Přilákání správných beta testerů

Než se vůbec zamyslíte nad tím, že se tam vydáte hledat beta testery, musíte vědět, jaké beta testery chcete – nebo, což je důležitější, potřeba.

Není dobré žádat přátele a rodinu, kteří nepotřebují váš produkt, aby byli beta testery, protože nebudou vědět, zda má výsledky, jaké chcete. Ve skutečnosti by to mohlo být mnohem škodlivější než cokoli jiného.

Místo toho chcete získat co nejrelevantnější zpětnou vazbu tím, že zajistíte, aby vaši beta testeři odpovídali vaší cílové skupině. I když chcete, aby lidé poukazovali na to, co by se dalo zlepšit, chcete také, aby uživatelé poskytovali zpětnou vazbu o tom, které funkce pro ně skutečně fungovaly a které ne.

Ale co je nejdůležitější, musíte si pamatovat, že beta testeři nejen sedí a čekají, až vám poskytnou zpětnou vazbu k vaší nové firmě. I když vaše firma mohla spotřebovat hodně vaše čas a být super vzrušující vy, to nemusí být nutně případ všech ostatních, kterým procházíte cestou, kterou překročíte.

Vaši beta testeři jsou zaneprázdnění lidé, takže musíte upoutat jejich pozornost a zaujmout je co nejlépe.

K tomu jim pomáhá poskytnout solidní pobídku a jasný cíl, kterého dosáhnou, až skončí s používáním vašeho produktu nebo služby. Opět to znamená, že je důležité, aby vaši beta testeři odpovídali vaší cílové skupině a aktivně hledali konečný výsledek, který vaše firma poskytuje.

Chcete-li začít, zde je několik nejlepších způsobů, jak najít relevantní beta testery pro váš nový obchodní nápad.

1. Váš seznam e-mailů

Pokud jste ještě nezačali vytvářet seznam e-mailů pro svůj startup, měli byste začít okamžitě.

Toto je jeden z to nejcennější, co ve svém podnikání budete mít protože na rozdíl od kanálů sociálních médií vy vlastní tabulku kontaktních údajů spíše než třetí strana, která by mohla kdykoli zavřít dveře.

V ideálním případě začnete svůj e-mailový seznam hromadit před začnete vytvářet své produkty a služby, abyste mohli získat ověření na každém kroku.

Je důležité, aby vaše odběratele zaujali rozesíláním cenných zpravodajů, videí a vzdělávacích materiálů. Tím si vybudujete důvěru a zopakujete hodnotu vašich produktů a služeb, až budou nakonec uvedeny na trh.

V době, kdy budete připraveni zahájit podnikání, budete mít pěkně vyplněný seznam relevantních odběratelů, které můžete oslovit a pozvat je, aby se stali beta testery. To funguje zvláště dobře, pokud svůj seznam rozdělíte na odběratele s největším zapojením, protože tito lidé již otevřeně komunikují s vaší značkou a jasně se jim líbí, co tam zveřejňujete.

Můžete poslat rychlý e-mail s žádostí o zpětnou vazbu, nejen když jste v režimu beta. Ve skutečnosti může být výhodnější zahrnout své nejaktivnější odběratele během celého životního cyklu budování vašeho podnikání, abyste mohli znovu získat ověření pro každý krok.

2. Prostřednictvím osobního kontaktu

Je tak snadné získat přístup k tisícům relevantních lidí prostřednictvím propojené povahy internetu, ale někdy pomůže ponořit se trochu hlouběji. Pokud je vaše podnikání o produktech a službách s vysokou hodnotou (čti: s vysokou cenou) nebo nabízíte osobní individuální nabídku, stojí za to oslovit potenciální beta testery osobně.

Pokud je například vaše firma zaměřena na vysokoškolské studenty, navštivte místní vysokou školu a osobně se se studenty setkejte a požádejte je, aby byli beta testery. Alternativně, pokud budujete lokalizovanou firmu, můžete se zúčastnit networkingových akcí a komunitních akcí a najít potenciální beta testery.

To také poskytuje více personalizovaná forma zpětné vazby a funguje dobře, pokud chcete, aby jen několik beta testerů vyzkoušelo produkt nebo službu s vysokými vstupenkami.

3. Prostřednictvím facebookových skupin a fór

V opačném případě se můžete vrátit online a proniknout do studny potenciálních beta testerů, kteří číhají ve skupinách a fórech na Facebooku Reddit nebo Quora.

Skvělá věc na této metodě jste vy znát tito lidé jsou ochotni pomáhat druhým, protože mají tendenci již trávit alespoň část svého volného času odpovídáním na otázky a nabízením rad na zvolené platformě.

Zejména skupiny na Facebooku jsou skvělým místem, kde můžete najít lidi ve vaší cílové skupině chtít pomoci. Ve skutečnosti existuje téměř skupina na Facebooku pro každý druh zájmu a geografickou oblast, jde jen o to zjistit, kde se vaše cílové publikum schází.

Klíčem k tomu je ne přidejte se do těchto skupin a jednoduše křičte na beta testery. Místo toho chcete pěstovat spojení s klíčovými lidmi aktivní účastí na konverzacích a skutečným nasloucháním tomu, jaký dialog již ve vašem oboru probíhá.

Získejte ze svých beta testerů maximum

Vyhledání beta testerů a práce s nimi je jednou z nejdůležitějších součástí zahájení nového podnikání. Pokud tento krok přeskočíte, možná zjistíte, že váš produkt nebo služba je po konečném spuštění velký propadák, jednoduše proto, že jste si nevěnovali čas na ověření, zda jsou potřebné nebo ne.

Pamatujte: Najděte beta testery, kteří vyhovují vaší cílové skupině, a udělejte pro ně zážitek poutavým.

Scott je generálním ředitelem Elevation Marketing. Je vyváženým riskantním člověkem s téměř třemi desetiletími zkušeností se zakládáním a růstem reklamních a marketingových agentur. Jeho obchodní prozíravost se shoduje s touhou budovat kreativní týmy, které prosperují v otevřeném pracovním prostředí založeném na spolupráci. Scott vyhledává ty nejlepší kreativní jednotlivce, a to nejen proto, aby poskytovali kvalitní služby klientům, ale také aby pomohli utvářet budoucí směřování Elevation.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *