Jak otevřít obchodní bankovní účet

Tento článek je součástí našeho Průvodce zahájením podnikáníkurátorský seznam našich článků, které vás rychle zprovozní!

Jedna z klíčových položek vaší nové firmy kontrolní seznam pro spuštění otevírá podnikatelský bankovní účet. Ať už se rozhodnete založit si účet kdekoli, budete pravděpodobně tuto banku nebo družstevní záložnu používat po mnoho let. Není to jen místo pro uložení vašich peněz; je to partner, se kterým budete chtít rozvíjet vztah, jak vaše společnost roste, zvláště pokud vy hledat půjčku nebo úvěrová linka.

Vytvořili jsme tohoto průvodce, který vás provede procesem založení firemního bankovního účtu. Pomůžeme vám najít banku, která je pro vás ta pravá, vám pomohou zvážit funkce bankovnictví a projít procesem nastavení.

3 důvody, proč potřebujete firemní bankovní účet

Pokud právě začínáte, možná se divíte, proč potřebujete firemní bankovní účet. Proč nepoužít pouze své osobní účty? Každý seriózní podnikatel vám potvrdí, že obchodní účet je pro váš úspěch životně důležitý.

Proč? Zde je několik důvodů.

1. Chcete-li sledovat své výdaje

Pokud máte své osobní a obchodní účty pohromadě, budete muset projít každou transakci, abyste zjistili, kolik peněz přišlo a odešlo.

Je to zdlouhavý úkol, který vám ubírá čas, který je lepší využít ke zlepšení vašeho podnikání. Je to chytrý nápad založit si obchodní kreditní kartu ze stejného důvodu. Je to opravdu těžké sledovat cash flow vaší společnosti pokud jsou smíchány s vašimi osobními penězi.

2. Zmírnit daňové bolesti hlavy

Když daňová doba se valí kolem, chcete mít všechna svá čísla na jednom místě. Je nekonečně snazší předat účetnímu výpisy z účtu, které jsou založeny výhradně na vašem podnikání.

Z těchto výkazů může kvalifikovaný účetní hledat daňové odpočty a pobídky. I když se rozhodnete platit vlastní daně, účet věnovaný vašemu podnikání vám zachrání život.

3. Navázání vztahu s bankou

V určitém okamžiku možná potřebujete půjčku pro své podnikání. Doufejme, že za pár let budete chtít expandovat.

Pokud již máte vztah s bankou, jste o krok blíže k získání finančních prostředků. Toto spojení v kombinaci s solidní obchodní plán, vám pomůže zajistit finanční prostředky, které potřebujete k růstu.

Úvahy, které vám pomohou vybrat tu správnou banku

Na výběr máte z různých možností. Měli byste jít s velkou firemní bankou, regionální bankou nebo družstevní záložnou? Je to těžké rozhodnutí. Vše záleží na tom, co hledáte.

Zde je několik bodů ke zvážení.

bankovní poplatky

Každá banka má poplatky, některé vyšší než jiné. Určitě se ptejte na poplatky a jejich strukturu.

V některých případech vám budou účtovány poplatky za nedodržení minimálního zůstatku na účtu. Poplatky za bankomat se mohou sčítat. Některé banky si dokonce účtují „poplatek za údržbu“, aby účet zůstal otevřený.

Velké banky obvykle mohou nabízet nižší poplatky, protože mají větší objem klientů. Zeptejte se, jak je běžné, že se poplatky také zvyšují, nebo zda jsou některé sazby propagační a rychle vyprší.

Půjčovací schopnost

Zeptejte se na schopnost půjčovat. Může bankéř, se kterým pracujete, autorizovat malý podnikatelský úvěr, nebo to musí nejprve projít šestnácti vrstvami podnikových manažerů? Je to něco, co budete chtít vědět předem.

Obvykle zde mají větší flexibilitu regionální banky a družstevní záložny.

Online funkce

Většina podnikatelů chce online funkce. Většina bank je nabízí.

Zeptejte se na konkrétní funkce, které potřebujete, a porovnejte ceny s jinými bankami, od online placení účtů až po možnost převádět peníze z vašeho firemního účtu na váš osobní účet.

Spokojenost zákazníků

V některých případech poskytuje spolupráce s místní pobočkou osobní spokojenost, ale podle spokojenosti zákazníků společnosti JD Power průzkum, velké banky v této oblasti převyšují své menší protějšky. Je to něco, co si budete muset zvážit sami.

Online banky

Online bank přibývá a někteří podnikatelé považují jejich funkce za přitažlivé. Online banky mají tendenci nabízet optimalizované digitální funkce, jako jsou bankovní aplikace a uživatelsky přívětivé řídicí panely.

Samozřejmě neexistuje žádné osobní spojení, které v závislosti na vašem podnikání může být pro nebo proti. Může také být obtížné vložit hotovostpokud má vaše firma kamennou provozovnu.

Nalezení správné banky je pravděpodobně časově nejnáročnější část procesu. Bude nějakou dobu trvat, než prozkoumáte, co každá banka nabízí a jak to funguje v rámci vašeho podnikání.

Co byste si měli vzít při otevření účtu

Když jste připraveni otevřít si obchodní bankovní účet, budete muset shromáždit nějaké papíry, které si s sebou vezmete. Zde je rychlý seznam toho, co byste si měli přinést.

Identifikační číslo zaměstnavatele

Před založením účtu budete potřebovat identifikační číslo zaměstnavatele neboli EIN. Vláda toto číslo používá ke sledování vaší firmy a jejích daňových požadavků.

Můžete požádat online o získání tohoto čísla prostřednictvím webové stránky IRS. Po vyplnění některých formulářů online získáte číslo okamžitě.

Správné ID

Ujistěte se, že máte s sebou řidičský průkaz. Banka bude potřebovat řádný průkaz totožnosti, aby dokázala, že jste tím, za koho se vydáváte. Pokud máte oficiálního obchodního partnera, bude muset přinést také svůj průkaz totožnosti.

Certifikace obchodní identity

Bez ohledu na to, jaký druh podnikání založíte, budete muset podat papírování státu. Banka tyto informace potřebuje vaší obchodní struktuře také.

jestli ty založit LLC, budete potřebovat organizační články. Pokud si založíte vlastnictví, budete potřebovat svůj DBA (podnikající jako) papíry. Pokud zakládáte společnost, budete muset přinést své stanovy. Pokud máte obchodního partnera, vezměte si s sebou dohoda o partnerství.

Živnostenská licence (pouze pro některé firmy)

V některých státech potřebují konkrétní podniky a živnostenský list provozovat. Když založíte obchod se státem, budete upozorněni, zda potřebujete licenci. Pokud to vyžaduje stát, banka to bude muset vidět, aby se ujistila, že je vaše podnikání legitimní.

Bankovní aplikace

Každá banka je jiná, ale vždy je potřeba vyplnit žádost. Přihlášku je dobré si vyzvednout a doma vyplnit. Tímto způsobem budete připraveni vyrazit, jakmile si sednete s bankéřem.

Co můžete očekávat, když si otevřete účet

Sednete si s bankéřem a promluvíte si o svých obchodních potřebách. Bankéř s vámi probere různé možnosti účtu a zkontroluje vaše papírování. Pokud jste nevyplnili přihlášku předem, uděláte to také.

Vyplníte podpisovou kartu, aby banka mohla ověřit váš podpis proti různým transakcím. Pokud máte obchodního partnera, bude muset také podepsat kartu, aby měl přístup k účtu.

Banka vás zkontroluje osobní kreditní skóre. Banka chce vědět, s kým jedná, takže očekávejte, že se podívá na vaši finanční historii. Pokud plánujete požádat o úvěrovou linku nebo půjčku, některé z těchto rozhodnutí bude založeno na vašem kreditním skóre.

Celý proces bude pravděpodobně trvat hodinu nebo tak, možná déle, pokud plánujete diskutovat o dalších produktech, jako jsou spořicí účty, obchodní kreditní kartynebo úvěrové linky.

Bude vám vystavena dočasná šeková knížka a většina bank vydává dočasný bankomat nebo debetní kartu. Vaše oficiální šeková knížka a debetní karta vám budou zaslány poštou o několik dní později.

Vedení vašeho bankovního účtu

Alespoň jednou za rok je dobré zkontrolovat výběr bankovnictví. Zkontrolujte poplatky a ujistěte se, že vám neúčtujeme nic nového. Pokud uvidíte něco neobvyklého, zavolejte své bance a problém proberte.

Lisa Furgison je novinářka s desetiletou zkušeností ve všech oblastech médií.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *