Jak otevřít podnikatelský účet?

Řízení společností je zpravidla usnadněno používáním podnikatelského účtu. Od vyplácení mezd a dodavatelů až po bankovní převody a další operace, které lze provádět přes internet, přináší tento typ účtu řadu výhod. Vysvětlíme si, jak si založit podnikatelský účet a jeho výhody.

Podobně jako při výběru běžného účtu pro fyzické osoby by si firmy a jednotliví podnikatelé měli dávat pozor i při zakládání podnikatelského účtu. Je třeba vzít v úvahu mnoho aspektů, jako je roční poplatek a různé poplatky (údržba, debetní karta, převody, platy a šeky).

Výše provizí účtovaných na každém podnikatelském účtu se obvykle liší v závislosti na velikosti společnosti, výši platů, které vyplácí, šeků, které vypisuje a převodů, které provádí. Kromě provizí mohou některé banky vyžadovat, aby společnost měla vždy určitý průměrný zůstatek, aby udržela podnikatelský účet a netrpěla zvýšenými provizemi.

Jak otevřít podnikatelský účet?

Nyní, když v obecné rovině víte, co je to podnikatelský účet, vysvětlíme vám, jak si jej otevřít a jak jej můžete využít ke správě vašeho podnikání, aniž byste museli platit přemrštěné poplatky.

Proces otevření obchodního účtu bude záviset na instituci, kterou si vyberete, ale díky možnosti to bylo usnadněno online. Banky stále častěji umožňují zakládání účtů přes internet a výjimkou nejsou ani ty, které míří na firmy.

Než se rozhodnete, u které instituce si chcete založit účet, je důležité provést průzkum trhu a porovnat všechna dostupná řešení pro společnosti, abyste si vybrali to nejvýhodnější.

Revolut například nabízí víceměnové obchodní účty, které si snadno vytvoříte přes internet. Chcete-li tak učinit, přejděte na Webová stránka instituce, vyberte možnost „společnosti“, klikněte na „začít zdarma“ a postupujte podle požadovaných kroků.

Schválení účtu se provádí do 24 hodin od registrace a instituce také poskytuje další podporu, aby zajistila, že proces členství proběhne bez problémů.

Jaké jsou výhody podnikatelského účtu?

Obecně řečeno, obchodní účty existují, aby usnadnily finanční řízení vašeho podnikání. Používáním účtu Revolut Business můžete bezpečně a flexibilně snížit zbytečné náklady a zjednodušit účetnictví.

Vybrali jsme hlavní výhody vytvoření podnikatelského účtu Revolut:

 • Možnost vytvoření účtů ve 28 měnách;
 • Mezinárodní převody peněz a konverze bez skrytých poplatků a přemrštěných poplatků;
 • Snadná správa více účtů;
 • Správa a kontrola všech účtů a operací v reálném čase prostřednictvím jediného panelu;
 • Schopnost nastavit oprávnění účtu pro kontrolu toho, co mohou členové týmu vidět a dělat;
 • Nastavte inkaso v eurech, abyste mohli snadno platit předplatné;
 • Vydávání virtuálních a fyzických karet v různých měnách;
 • Definice stropy měsíční výdaje na kartu pro snadnou správu výdajů zaměstnanců;
 • Proveďte až tisíc plateb zaměstnancům nebo partnerům pouhým kliknutím.

Jaké možnosti existují pro vytvoření účtu Revolut Business?

Revolut Business nabízí tři plány pro vytvoření podnikatelského účtu, přičemž toto je plán Volný, uvolnitÓ Růst a Měřítko.

Plán Volný, uvolnit je to nejzákladnější ze tří, a proto nemá žádný související měsíční poplatek. Pro živnostníky nebo mikropodniky by to mohl být plán ke zvážení, protože to nepředstavuje dodatečné náklady, umožňuje bezplatné a neomezené platby na jiné účty Revolut a stále má dva členy týmu spojené s účtem a pět míst převodů za měsíc, vše zdarma.

Pro větší společnosti řešení Růst nebo Měřítko může být nejvhodnější. Navzdory měsíční ceně 25 eur, respektive 100 eur, umožňují více členům týmu používat účet, více bezplatných místních převodů a mají k dispozici omezený počet bezplatných mezinárodních převodů a také poskytují strop směnný kurz ve skutečném kurzu.

Plány podnikatelských účtů | Revolut Business
Byt Volný, uvolnit Růst Měřítko
Měsíční platba 0 € 25 € 100 €
Bezplatné platby na jiné účty Revolut Neomezený Neomezený Neomezený
volné členy týmu dva 10 30
bezplatné místní převody 5 100 1000
bezplatné mezinárodní převody 0 10 50
strop ze směnného kurzu na reálný kurz 0 10 000 € 50 000 €
 • Data převzata z webu Revolut 7. dubna 2020.

Každý plán také nabízí širokou škálu funkcí, jak je vidět v tabulce níže:

Funkce obchodního účtu | Revolut Business
Byt Volný, uvolnit Růst Měřítko
Držte a převádějte 28 měn
Místní účty v GBP a EUR
IBAN pro mezinárodní převody
předplacené debetní karty
aplikace mobil pro držitele karet
virtuální karty
připojit
Otevřete API
24/7 prioritní podpora
uživatelská oprávnění
Schvalování plateb
hromadné platby
ceny
řízení výdajů
 • Data převzata z webu Revolut 7. dubna 2020.

Jak poznám, který firemní účet je pro mě nejlepší?

Nedá se říci, že existuje nejlepší podnikatelský účet, protože každá společnost má své specifické potřeby a může těžit z různých možností, které každá banka poskytuje.

Nejlepším řešením bude vždy to, které bude nejefektivněji reagovat na vaše obchodní potřeby, takže byste neměli opomenout porovnat všechny nabídky na trhu od všech finančních institucí, abyste si vybrali ten podnikatelský účet, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. společnost.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *