Jak plánovat a rozpočet pro web eCommerce

S eCommerce je váš web vším. Je hnací silou prodeje i marketingu a zavádí nepřetržitou reprezentaci vaší značky.

Pokud jde o internetový obchod, kolik do obchodu vložíte, dláždí cestu k tomu, kolik vyděláte. Bohužel mnoho podnikatelů dělá tu chybu, že do svých webových stránek investují příliš málo a přitom očekávají velké výnosy. Pokud ale začnete s realistickými očekáváními, kolik může stát spuštění úspěšného eCommerce obchodu, budete mít mnohem větší šanci na úspěch.

Před zahájením podnikání v oblasti elektronického obchodu se tedy řiďte následujícími tipy, abyste mohli lépe naplánovat svůj web a přesně rozpočítat své počáteční náklady.

Rozpočet pro počáteční tvorbu webu

Obecně platí, že webové stránky elektronického obchodu vyžadují větší investice než informační webové stránky, protože se jedná o složitější systémy. Budete muset zvážit návrh a sestavení produktových stránek, nastavení zpracování dopravy a plateb a implementaci správných bezpečnostních protokolů k ochraně dat zákazníků. Všechny tyto práce vyžadují více času a zdrojů, ať už web budujete sami nebo s webovou agenturou.

Výběr platformy elektronického obchodu

Váš výběr platformy eCommerce určí vaši počáteční investici do webu. Dvě nejoblíbenější platformy elektronického obchodu jsou v současnosti WooCommerce a Shopify.

Stručně řečeno, WooCommerce je bezplatná platforma, kterou lze bez problémů integrovat do WordPress. Není to však snadné udělat sami a měli byste očekávat, že si najmete zkušeného vývojáře, který implementuje některé složitější kroky. Obvykle budete také potřebovat 2–3 rozšiřující pluginy WooCommerce, které mohou stát od 50 do 100 USD za rok za rozšíření. Velkou výhodou WooCommerce je, že se jedná o platformu s otevřeným zdrojovým kódem, takže existují stovky tisíc webových týmů, které se na tuto technologii specializují.

Na druhou stranu Shopify je proprietární platforma elektronického obchodu, kde budete muset zaplatit za účet Shopify, abyste mohli vytvořit svůj online obchod. Výhodou Shopify je, že máte jasný rozpis nákladů za měsíc na základě vašich požadovaných funkcí, zatímco různé funkce WooCommerce mohou vyžadovat různé množství vývojové práce. Jednou z potenciálních nevýhod Shopify je, že kód je proprietární, takže jste omezeni na možnosti přizpůsobení, které nabízí Shopify a jejich podpůrné služby.

Při porovnávání WooCommerce a Shopify existuje mnoho výhod a nevýhod. Mějte na paměti, že přechod z jedné platformy elektronického obchodu na jinou často vyžaduje přebudování vašeho webu. Udělejte si proto čas, ujistěte se, že víte, co chcete ze svého webu získat, a zvažte rozdíly při rozhodování o nejlepší platformě pro váš obchod.

Šablona vs. vlastní design

Po výběru platformy elektronického obchodu se budete muset rozhodnout pro přístup k návrhu a vývoji webu. Existují dvě možnosti — použití předem navržené šablony nebo vlastní přístup k návrhu.

Takže, které byste si měli vybrat? Zde je několik faktorů, které je třeba zvážit:

  • Jak konkurenční je trh pro vaše produkty
  • Váš čas na uvedení na trh a časová osa projektu webových stránek
  • Složitost a přizpůsobení požadované pro vaše produkty

Práce s webovou šablonou

WooCommerce i Shopify nabízejí předem navržené šablony, které vám poskytnou výchozí bod pro váš internetový obchod. Přizpůsobení šablony může být pro nový web nákladově efektivní možností, protože snižuje práci týmu webu. Může také zkrátit časovou osu pro vytvoření webu, pokud potřebujete rychle dostat produkty na trh.

Práce s designem na míru

Ve srovnání s tím přístup k vlastnímu designu znamená, že webový designér vytváří makety od nuly. Tato možnost může stát za větší investici a časovou osu, pokud potřebujete vysoce kvalitní design, abyste odlišili své podnikání od konkurence. Nebo chcete-li flexibilitu pro aktivní pravidelnou aktualizaci vašeho webu.

Vaše produkty a obchod mohou také vyžadovat vlastní přístup, pokud prodáváte produkty, které zahrnují složitou vývojovou práci. Například prodej produktu s několika variantami, jako jsou trička různých velikostí, je jednodušší ve srovnání se službou placeného předplatného, ​​kde zákazníci každý měsíc dostávají jedinečný design triček.

Důsledně rotující produkty a předplatné služby často vyžadují mnohem více návrhářské a vývojové práce. Což znamená, že vlastní možnost bude pravděpodobně dávat větší smysl.

Výběr obchodního procesoru

Platební brána je služba obchodníka, která vám umožňuje zpracovávat kreditní karty na vašem webu. Vaše průběžné náklady ovlivní i výběr platební brány.

Pokud je váš web elektronického obchodu hlavním pilířem vašeho podnikání, budete chtít nastavit proces placení, kde mohou návštěvníci platit přímo na vašem webu. Chcete se vyhnout tomu, aby byli přesměrováni na web třetí strany k odeslání platby, protože to může odradit od nákupů.

Abychom vám pomohli zúžit možnosti, 3 nejoblíbenější platební brány jsou:

  • Proužek
  • Paypal
  • Authorize.net

Všechny tyto platební brány se integrují se Shopify nebo WooCommerce. Poplatky za zpracování pro Stripe, Paypal nebo Authorize.net jsou aktuálně 2,9 % a dalších 0,30 USD za transakci. V závislosti na vaší volbě platební brány však mohou být účtovány další poplatky za nastavení.

Například je k dispozici bezplatný plugin WooCommerce Stripe pro nastavení na stránkách WooCommerce, zatímco rozšíření WooCommerce Authorize.net je placený roční doplněk. Před výběrem platební brány byste se také měli poradit se zkušeným vývojářem nebo vývojářským týmem o nejlepším řešení pro vaši danou situaci.

PayPal například nenabízí nejlepší možnosti pro placené předplatné, které vyžadují opakované platby. Pokud tedy působíte jako firma založená na předplatném, můžete to okamžitě vyloučit jako možnost a místo toho se podívat na Stripe nebo Authorize.net.

Plánování dlouhodobých nákladů

Zatímco počáteční sestavení webu bude vyžadovat největší investice, weby elektronického obchodu také vyžadují dlouhodobé náklady, aby web fungoval hladce.

Tyto náklady často zahrnují:

  • Hosting a SSL certifikát
  • Bezpečnostní monitorování
  • Pravidelná údržba a podpora vývoje

Váš výběr platformy elektronického obchodu také ovlivňuje vaše měsíční platby za tyto služby. Jako proprietární platforma nabízí Shopify měsíční plány založené na provozu, zabezpečení a potřebách podpory vašeho webu. Webové stránky WooCommerce mají podobné potřeby, ale máte možnost se rozhodnout, které bezpečnostní protokoly nastavit, a vybrat, kterou hostingovou službu chcete používat. V tomto případě se můžete porozhlédnout po nejlepším hostingovém řešení pro váš web, zatímco u Shopify má váš web pouze jednu možnost hostování – proprietární servery Shopify.

I když může být lákavé umístit web WooCommerce na levnou hostingovou platformu, abyste ušetřili peníze, často se to po spuštění webu změní v kritickou chybu. Weby WooCommerce mají tendenci fungovat špatně na sdíleném serveru s omezenými zdroji, zejména když se provoz na webu zvyšuje.

U webů WooCommerce budete také chtít vyčlenit rozpočet na vývojářský nebo vývojový tým, aby pravidelně aktualizoval pluginy na vašem webu. Tyto bezpečnostní aktualizace WooCommerce zahrnují kritické bezpečnostní záplaty a neaktualizace vašeho webu může ohrozit jeho i data zákazníků.

Nastartujte své podnikání v oblasti elektronického obchodu

Je smutné, že mnoho eCommerce podniků selhává, protože nemohou generovat dostatečné prodeje, aby kompenzovaly výše uvedené náklady. Správná rozhodnutí na začátku vás však mohou připravit na dlouhodobý úspěch. Nezapomeňte uvést svůj obchodní plán a finanční prognózy, abyste měli jistotu, že děláte to nejlepší a nejschůdnější rozhodnutí.

I když váš rozpočet může určovat mnoho z vašich možností, jakou platformu zvolíte a zda budete pracovat podle šablony nebo vytvořit svůj vlastní jedinečný web, nezapomeňte při těchto rozhodnutích vzít v úvahu všechny potřeby svého podnikání. Pokud zjistíte, že financování thst je hlavním problémem pro zahájení vašeho podnikání, můžete vždy pracovat s připravovanou vstupní stránkou a ověřit váš produkt nebo službu elektronického obchodu. Díky těmto výsledkům bude mnohem snazší prezentovat se investorům, pokud byste raději utratili více předem za vytvoření nejlepší webové stránky, kterou můžete.

Pokud půjčka nebo financování prostě není něco, o co máte zájem, stále můžete udělat malé kroky k vybudování pevných základů pro růst. Nezapomeňte pečlivě zkontrolovat možnosti svého webu elektronického obchodu a podívat se dopředu na to, co zamýšlíte, aby vaše podnikání bylo za 6 měsíců, 1 rok, 5 let atd. Tímto způsobem plně pochopíte, do čeho jdete, proč investujete do webu a nebudete překvapeni žádnými nevýhodami nebo komplikacemi, jak vaše firma roste.

Mikel Bruce je generálním ředitelem TinyFrog Technologies, agentury zabývající se webovým designem v San Diegu, která se specializuje na webový design a vývoj WordPress a zabezpečený hosting a údržbu. Společnost TinyFrog Technologies, založená v roce 2003, nabízí přístup k webdesignu založený na konverzích a vybudovala více než 1 100 webových stránek.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *