Jak používat Google Trends pro výzkum klíčových slov

Pochopení toho, co vaše publikum hledá, je klíčem k předvídání potřeb vašich zákazníků a zvyšování prodeje online i offline. Jejich znalost předem vám umožní odpovídat na otázky, mít k dispozici správné informace a získat přehled o tom, jak si vede vaše konkurence. Všechny stavební kameny efektivní optimalizace pro vyhledávače (SEO).

Nyní identifikace těchto klíčových slov nemusí být složitý nebo nákladný proces. Ve skutečnosti stačí použít Google Trends. I když to není váš typický výzkumný nástroj, stále vám poskytuje užitečné informace týkající se sezónních i obecných trendů, které lze použít pro reklamy a kopírování pro váš web.

Začněme základy výzkumu klíčových slov

O tom, jak fungují vyhledávače, není žádná záhada. Uživatel zadá konkrétní otázky nebo požadavky a algoritmus je spojí s co nejrelevantnějšími výsledky. Klíčová slova jsou klíčová slova, pokud chcete na svůj web získat relevantní návštěvnost.

Musíte si být vědomi toho, že na slovech, která používáte ve svých názvech, metapopisech a v celém vašem obsahu, záleží. Jsou důležité pro vaše zákazníky, kteří hledají informace, a jsou důležité pro vyhledávače, které se snaží identifikovat ty nejlepší informace, které mohou uživatelům nabídnout.

Existuje několik faktorů, které budete nakonec muset vyřešit, abyste vyvinuli efektivní strategii SEO. Důrazně doporučujeme přečíst si Definitivní průvodce výzkumem klíčových slov od Backlinko, kde najdete podrobné informace. Ale využití klíčových slov je pro začátek jednou z nejužitečnějších a nejdostupnějších cest.

Ve skutečnosti je mnohem snazší přesně vědět, co lidé hledají, abychom jim mohli poskytnout tu nejrelevantnější odpověď. Kde? Na vašem webu, samozřejmě! Jinak k čemu je vytvářet hodnotný obsah nebo informativní vstupní stránku, kterou nikdo nečte.

Google Trends je bezplatný nástroj pro analýzu popularity libovolného vyhledávacího výrazu nebo tématu. Pomocí tohoto nástroje můžete sledovat povahu chování při vyhledávání, porovnávat objemy vyhledávání různých dotazů, používat historická data k zobrazení životnosti jakéhokoli tématu a být schopni ji předvídat. Je to zdarma, aktuální a nade vší pochybnost relevantní.

Dobrou zprávou je, že nemusíte být odborníkem na SEO, abyste mohli používat Google Trends. Když hledáte určitý dotaz, poskytne vám graf. V tuto chvíli je důležité mít na paměti, že vám neřekne skutečný objem vyhledávání, ale číslo od 0 do 100.

V Google Trends 0 bude indikovat, že není k dispozici dostatek vyhledávacích dat pro správnou analýzu, což pravděpodobně znamená, že je jen málokdo nehledá. Hodnota 100 bude představovat nejvyšší popularitu tématu, které jste hledali. Čím vyšší číslo, tím více vyhledávání, která používají toto klíčové slovo.

Mějte na paměti, že na klíčových slovech, která se blíží nebo na úrovni 100, záleží. Často je nejpraktičtějším a dlouhodobým rozhodnutím zaměřit se na ty, kteří mají stabilní růst nebo stabilní pozice. I když mohou vypadat méně populární, představují témata, která jsou rok od roku trvale vyhledávaná a nepřinesou nechtěné poklesy.

Můžete získat podrobnější informace o tom, jak Google Trends funguje, nebo číst dále, abyste přímo pochopili, jak provádět vlastní výzkum klíčových slov.

Chcete-li zahájit analýzu, navštivte Google Trends a začněte psát jakýkoli výraz, který vás zajímá.

Všimnete si, že brzy poté, co začnete zadávat dotaz, vám nástroj poskytne různé autosugesce. Chcete-li například zkontrolovat elektronický obchod, Trendy Google vám poskytnou dvě možnosti hledaný výraz a téma.

Chcete-li analyzovat širokou škálu relevantních vyhledávacích dotazů, vyberte „Téma“. Chcete-li analyzovat konkrétní vyhledávací dotaz, slovo nebo frázi, kterou uživatelé zadají do vyhledávače, zvolte „Hledaný výraz“. Tímto způsobem hledaný výraz představuje klíčové slovo, na které chcete cílit.

A to je vše pro zahájení výzkumu klíčových slov. Použití je tak jednoduché. Nyní se podíváme na to, jak využít výsledky, které najdete, k vylepšení strategie klíčových slov.

Jak využít Google Trends pro výzkum klíčových slov

Sezónní hledané výrazy

Zatímco některá klíčová slova mají stabilní poptávku po celý rok. Jiné bývají oblíbené pouze v určitých ročních obdobích. Například výsledky vyhledávání související se Dnem matek se začnou zobrazovat na začátku března. Svého vrcholu dosahuje mezi třetím a devátým květnem a zcela mizí až do března příštího roku.

Chcete-li využít sezónní hledané výrazy ve svůj prospěch, můžete provést následující kroky:

1. Analyzujte, jaké produkty a/nebo služby se v jaké sezóně prodávají lépe

Když jste si vědomi sezónních špiček, můžete být připraveni na chutné nabídky, které by vaši zákazníci nejen rádi dostali, ale také je plánovali koupit.

2. Začněte připravovat nejrelevantnější obsah předem, aby jeho vydání odpovídalo sezónním špičkám

Pokud například prodáváte květiny, měli byste mít připravenou řadu článků nebo stránek na téma „Jak nasbírat dokonalou kytici“ nebo „Jaké květiny koupit pro zelenookou dívku“ a jakýkoli druh vašeho obsahu. cílové publikum bude pravděpodobně hledat. Tímto způsobem pak můžete připravit speciální nabídky na zvýšení potenciálních prodejů po udržitelném zahřátí.

3. Aktualizujte relevantní stránky a stávající informace na svém webu před vrcholem

To by mohla být dobrá rada pro ty, kteří již mají zveřejněné slušné blogové příspěvky nebo vstupní stránky. Pamatujte, že nemusíte vždy vytvářet veškerý obsah od začátku, stačí optimalizovat to, co již máte.

Analýza obecných trendů

Mimo sezónnost budete chtít cílit na vyhledávací dotazy, které mají potenciál zvýšit popularitu. To znamená podívat se na širší rozsah výsledků vyhledávání mimo vaše cílové klíčové slovo, abyste získali představu o tom, jak moc je vaše téma vyhledáváno. Chcete-li tedy získat co nejširší statistiky, při provádění tohoto výzkumu vyberte místo „Hledaný výraz“ „Téma“.

Kromě toho stojí za to porovnat různé výrazy, abyste získali lepší představu o tom, jak si něco vede ve vztahu k jiným oblíbeným tématům.

Pokud například zadáte „eCommerce“ a poté jej porovnáte s „Blog“, všimnete si, že celkový zájem lidí o blogování je mnohem vyšší než o eCommerce. Tyto znalosti vám pomohou, pokud, řekněme, zvažujete, jakou nika si mezi těmito dvěma vybrat. I když Blog v průběhu času mírně poklesl, popularita tohoto výrazu je stále vyšší.

Nyní mějte na paměti, že toto je poměrně zobecněný příklad a může existovat mnoho důvodů, proč kratší termíny, jako je tento, fungují lépe než jiné. Budete se chtít ponořit trochu hlouběji, zkontrolovat různé varianty (například tipy pro elektronický obchod a tipy pro blogy) a spustit tato vyhledávání sami, abyste skutečně viděli, jak jsou věci populární.

Identifikujte své potenciální zákazníky podle místa

Pomocí geografického rozdělení v Trendech Google můžete zjistit, které regiony mají zájem o vaše produkty, služby a obsah.

Při hledání určitého dotazu se stačí posouvat dolů a zobrazit mapu, kde budete mít k dispozici oblasti, kde je daný hledaný výraz nebo téma nejoblíbenější. Kromě toho Google Trends zobrazí přesné procento celkového vyhledávání a uvede přesné oblasti a města, kde vaše cílové publikum žije.

Pohrajte si a zadejte libovolné varianty relevantních výrazů, abyste definovali zájmy svých potenciálních zákazníků v různých lokalitách. Pokud například zadáte „eCommerce“ do Google Trends, zobrazí se, které oblasti v USA tento výraz nejčastěji vyhledávají.

V tomto okamžiku můžete přejít na každé konkrétní místo a získat podrobná čísla o zájmu o vyhledávání tam a dokonce nakonfigurovat e-mailová upozornění, která vás upozorní na jakékoli změny v trendech.

Pamatujte, že nezáleží na tom, zda máte místní nebo celostátní firmu, protože pomocí Google Trends můžete sledovat, v jaké lokalitě jsou konkrétní klíčová slova oblíbenější. Projděte si tyto užitečné tipy pro případ, že byste se chtěli dozvědět více o pokročilém vyhledávání.

Rozšiřte svůj dosah

Vždy je moudré podívat se za své konkrétní hledané výrazy a určit podobné možnosti, které můžete použít. Když hledáte určitý výraz, přejděte dolů a podívejte se na „Související témata“ a „Související dotazy“ a budete přesně vědět, jaká podobná vyhledávání jsou relevantní.

Řekněme například, že provozujete marketingovou agenturu. Hledáte „marketingové“ Google Trends, ale chcete se dozvědět více o tom, na které odvětví byste měli cílit, když mluvíte o svých službách.

V tomto případě se podívejte na „Související témata“ a také na „Související dotazy“. Tyto seznamy můžete použít pouze jako další klíčová slova, abyste mohli využít nebo kliknout na kterýkoli z výsledků, abyste se dostali hlouběji do toho, jaké další související vyhledávací výrazy byste měli zvažovat.

Top vs. rostoucí trendy

Při analýze souvisejících trendů si všimnete, že máte dvě možnosti: „Top“ a „Rising“. Top znamená nejoblíbenější témata a Rising znamená témata s největším nedávným nárůstem vyhledávání. Značka rozdělení znamená, že toto téma má obrovský nárůst.

V případě, že během používání trendů Google zapomenete na rozdíl, stačí kliknout na ikonu otazníku vedle položky „Související témata“ a budete mít připomenutí za pochodu.

Google Trends je fantastický bezplatný nástroj pro výzkum klíčových slov

SEO je nutností pro online i offline podniky, pokud chcete prosperovat online. Samozřejmě to můžete ignorovat a domnívat se, že je to příliš složité a zamotané, nebo můžete prostě začít kopat a implementovat řešení, která jste objevili. Vždy mějte na paměti, že SEO je velmi široké a komplexní téma, které se skládá z řady prvků, které musíte vzít v úvahu, abyste jej zvládli. A použití nástroje jako Google Trends je skvělý a bezplatný způsob, jak začít budovat strategii SEO.

Chcete identifikovat aktuálně populární témata a také žhavé hledané výrazy? Chcete zjistit, která klíčová slova mají v průběhu roku stabilní poptávku a která bývají oblíbená v určitých obdobích? Zajímá vás, které regiony mají zájem o vaše produkty, služby nebo obsah?

Toto je jen několik věcí, které můžete dělat s Google Trends, ale jsou pevným základem pro zahájení vaší cesty s tímto nástrojem.

Julia je profesionální manažerka obchodního rozvoje s prokázanými zkušenostmi v oblasti získávání zákazníků, strategických partnerství a outbound marketingu. Nyní se stará o globální marketing a obchodní růst ve společnosti Wincher, sledovači hodnocení klíčových slov.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *