Jak přežít „Efekt Amazonky“ jako vlastník malého elektronického obchodu

Právě jste si online koupili něco, co vypadalo perfektně, a nemůžete se dočkat, až to dostanete do rukou. Udělejte si chvíli pauzu a přemýšlejte o tom posledním kousku: Jak dlouho byste to chtěli vlastně jste ochotni počkat, až dostanete svou položku?

U velké většiny produktů – bez ohledu na váš cílový trhlidé jsou ochotni čekat asi dva dny. Tato touha mít to, co chcete při této rychlosti, je to, co průmysl vytvořil „Efekt Amazonky.“

Převážná většina světa elektronického obchodu se změnila v závody až ke dveřím a spousta věcí ve spěchu upadá.

Pro malé podniky elektronického obchodu Chcete-li přežít a růst, budete se muset této nové realitě vyrovnat a reagovat na ni způsobem, který vaši zákazníci chtějí, ať už to vědí nebo ne.

Pozor na „Efekt Amazonky“: Cena, rychlost a omezené výsledky

Amazon má více než 100 milionů účtů Prime a tento mix lidí a podniků pohání americkou ekonomiku. Často slýcháme o nich, že mají pravomoc ovlivnit změny a nastavit offline očekávání díky tomu, co zažívají na webu, a to je do jisté míry pravda.

Pro většinu malých firem a vlastníků elektronického obchodu, jako jste vy, je pravděpodobně důležitější, že lidé ještě více zužují své možnosti na základě vyhledávání a zároveň zvyšují své požadavky. Dívají se na cenu a rychlost, s druhotným pohledem na kvalitu.

Také čelí příliš mnoha možnostem, než aby je vůbec zvažovali. Konkrétně na platformě Amazon, nemohou ani vidět všechny své možnosti.

Pokud hledáte „červená baseballová čepice“, Amazon vám řekne, že existuje „více než 100 000 výsledků“, ale omezuje vás na pouhých sedm stránek výsledků. Nevidí ani sedm celých stránek, protože poslední odřízne zhruba o 30 položek dříve než ostatní. Můžete tedy procházet 306 různých možností, neboli 0,3 procenta.

Zaškrtnutím políčka „Prime“ se dostanete až na „přes 9 000“ výsledků a výběrem 4hvězdičkových a výše hodnocených produktů se dostanete na „přes 3 000“. Za 306 však nikdy neuvidítečt možnost libovolného vyhledávání.

Takže lidé, kteří každý den používají Amazon k určení produktů, které chtějí, se téměř vždy posouvají dále na základě recenzí zákazníků a rychlosti dopravy. Pravděpodobně jsou také lhostejní k této rychlosti přepravy jako k charakteristickému znaku kvality, protože ve stejném vyhledávání byla každá jednotlivá položka na první stránce prvotřídní. Označení „Amazon’s Choice“ bylo také omezeno pouze na položky Prime a konkrétně uvádí, že jsou „okamžitě k dispozici k odeslání“.

Požadavky vašich zákazníků a chápání hodnoty jsou specificky utvářeny největším online tržištěm a přímo spojuje hodnotu s něčím, co je pro malé obchody s elektronickým obchodem obtížné dělat samy: nabízet bezplatnou dvoudenní dopravu.

Provoz vaší firmy se změnil

Soutěžit s Amazonem může být ohromující a méně se o to pokouší. Mnoho z nich začleňuje Amazon jako jediný kanál obchodní plány elektronického obchodudoufají, že tam zákazníci budou nakupovat a značku si oblíbí natolik, aby zvážili, zda se podívají na Instagram, výsledky vyhledávače nebo vlastní web, kde se dozvíte více informací a možností.

Součástí správného fungování vašeho elektronického obchodu je určení toho, jak (a zda) chcete konkurovat nebo zda chcete Amazon považovat za součást své celkové strategie. Existuje mnoho úspěšných značek a společností, které se ubírají každou cestou.

Zahrňte prodeje Amazonu do obchodního modelu předplatitelského boxu

Mediální miláček Dollar Shave Club vybudoval velký byznys prostřednictvím chytré reklamy a vstupu do společnosti předplatné box šílenství před hrou. Mohlo to pokračovat v dlouhém úspěšném běhu, aniž by kdy vkročili na stránku Amazonu. Přizpůsobili však část svého obchodního modelu a partnery, které využívají, aby se chopili nového kanálu.

Buď Dollar Shave Club nebo někteří z jeho partnerů viděli hodnotu v Amazonu, podobně jako spotřebitelé. To je to, na co se budete muset zaměřit.

Podniky elektronického obchodu všech velikostí musí najít způsob, jak předvést a poskytnout hodnotu nákupnímu publiku. Amazon má zdroje a rozsah, kterým bude těžké konkurovat, takže musíte najít způsob, jak generovat svou vlastní hodnotu.

Podniky s předplatným boxem ve skutečnosti toho dosáhnete tím, že nebudete muset probírat a vybírat ze stovek tisíc produktů; místo toho je volba učiněna pro zákazníka. Dostanou vybraný výběr za dostupnou cenu. To je důvod, proč na Amazonu dostanete pouze dárkovou kartu, kterou můžete utratit za tyto vybrané krabice.

Hledejte příležitosti, jak vytvořit zákaznickou zkušenost, nabízet jedinečné produkty, personalizovat své nabídky nebo poskytovat snadné vzdělávání o produktu. Pokud zákazník navštěvuje vaše webové stránky, aby dosáhl účelu, jako je tento, je pravděpodobnější, že se na váš web obrátí také kvůli nákupu.

Namísto poskytování produktů, bez ohledu na to, zda jste B2B nebo B2C elektronický obchod, musíte poskytnout hodnotu.

Buďte přátelští k mobilům

Vyvinutí strategie, která se zaměří na Amazon Effect, závisí na tom, jak dobře znáte své publikum a jak jste ochotni zachovat si odborné znalosti, abyste mohli správně reagovat.

Je například váš web elektronického obchodu vhodný pro mobily? Vaše publikum je na svém telefonu více než kdy jindy, takže váš web musí být připraven. Kybernetické pondělí 2018 bylo největším online prodejním dnem v historii USA a mobilní zařízení představovala více než třetinu, 2,8 miliardy dolarůz těchto prodejů. To je 56procentní nárůst prodejů založených na chytrých telefonech.

Stejný přehled tržeb o svátcích 2018 zaměřený konkrétně na váš trh ukazuje, že mobily představovaly 41,7 procenta celkových prodejů elektronického obchodu za 5 dní od Dne díkůvzdání do Cyber ​​Monday.

Použijte personalizaci pro různé demografické segmenty

Mobilní zařízení je jen jedním ze způsobů, jak zdůraznit potřebu zákaznicky orientovaného přístupu k vaší firmě. Vaše publikum může být vnímavější k e-mailům, které je zdraví jménem, marketingové kampaně které se spoléhají na instagramové influencery, spolupráci s jinými společnostmi nebo kombinace produktů, které usnadňují zjištění, co je pro ně „správná“ volba.

Personalizace přichází v široké škále příchutí a lidé téměř na všechny dobře reagují – jen nebuďte příliš strašidelní. Pokud tedy máte potíže s otevřením, začněte v malém a jednoduše předveďte další a související produkty pod doporučenou položkou na jakékoli dané prodejní stránce. To je také velmi základní úvod do AI, kde zvýrazňujete související položky na základě minulých návštěvníků webu.

Jak budete růst a učit se více, můžete používat sofistikovanější nástroje AI a personalizace k vytváření působivějších nabídek. Ve své podstatě však musí být vaše reakce vedena konkrétně vaším publikem.

Rychle doručte: Získejte správnou poslední míli

Nutností je rychlé a přesné plnění. Vaše podnikání bude tlačit na co nejefektivnější dodávky. To k nám posílá mnoho malých podniků elektronického obchodu – podívejte se na tento seznam nejlepší poskytovatelé plnění elektronického obchodu které sdílíme s vlastníky, jako jste vy – pro rozhovory o tom, co to všechno znamená a jak reagovat.

Skladování a plnění můžete zadat někomu jako jsme my, kdo se na to specializuje, nebo můžete spustit operaci z vašeho webu. Existuje mnoho technologií, které umožňují obě možnosti, a existují různé body v životě podniku, kde jedna možnost bude dávat větší smysl než druhá.

Nevěřte žádné společnosti, ať už poskytovateli plnění nebo někomu, kdo se vám snaží prodat skladový software, která říká, že vždy existuje jedna chytrá volba nebo že cokoli v elektronickém obchodování je univerzální. Stejně jako když mluvíte s právníkem, každá kvalitní odpověď začíná slovy „záleží“.

Důležitou součástí vašeho podnikání je určit, co si můžete dovolit, a pak to slíbit svým zákazníkům. Pokud se vy nebo váš partner dostanete do každého domova v kontinentálních USA za dva dny, řekněte to. Pokud nemůžete, neslibujte to.

Pokud potřebujete účtovat více za doručení, udělejte si domácí úkol, abyste zjistili, zda vaše konkrétní publikum více akceptuje platbu přímo za dopravu, nebo zda to potřebujete zapéct do nákladů na produkt. Opět záleží.

Dělat víc než přežít

U tradičního elektronického obchodu vás vaši zákazníci budou posuzovat podle celého procesu, od objevení vašich produktů přes objednávku, platbu a doručení. Pokud jsou po cestě nešťastní, nesete vinu vy. Pokud půjdete cestou Amazonky, dostanete se k objednávkám a plnění. Bohužel, zaměření na Amazon také znamená, že si budujete méně vztahů se svými zákazníky.

Přežít a prosperovat ve věku TAmazonský efekt spočívá v pochopení toho, jak chcete provozovat své podnikání v oblasti elektronického obchodu, kde se chcete odlišit a jak budete budovat dlouhodobé vztahy se zákazníky, aby vaše podnikání pokračovalo.

Je správné soutěžit na základě ceny, personalizace, spoléhat se na své kanály nebo se připojit k velkým seznamům produktů a snažit se být nejlepší v Amazon SEO? Záleží.

Dobrou zprávou pro každého, kdo to právě čte, je, že jsou k dispozici odpovědi a možnosti bez ohledu na velikost vaší firmy nebo kategorie produktů. Chovejte se ke své firmě a svým zákazníkům správně a budete moci udělat víc, než jen přežít TAmazonský efekt.

Jake Rheude je ředitelem marketingu společnosti Red Stag Fulfillment, skladu pro plnění elektronického obchodu, který se zrodil z elektronického obchodu. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti elektronického obchodování a rozvoje podnikání. Ve svém volném čase Jake rád čte o podnikání a sdílí své vlastní zkušenosti s ostatními.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *