Jak vám CRM může pomoci přeměnit váš vedlejší ruch v podnikání

Takže máte nový podnik – malý, ale rostoucí. Nebo možná máte vedlejší shon, který byste rádi proměnili v něco víc. Uvažovali jste o investici do softwaru pro řízení vztahů se zákazníky (CRM), ale nezdá se, že by se to vyplatilo kupovat, dokud nebudete mít k dispozici více vztahů se zákazníky.

Pro určité podniky zaměřené na vztahy mají CRM litanii hodnoty, a to i v případě, že váš podnik je omezený na hotovost a teprve začíná. Jednoduchý CRM systém může stát jen pár dolarů každý měsíc, ale jde o investici, která se může rozrůst, když se vaše postranní shon změní v plnohodnotné podnikání.

Jak může CRM pomoci malým podnikům udržet si pořádek

Dobrý CRM systém může být přínosem pro podniky a podnikatele ve všech fázích.

Pro obchodní lídry, kteří mají velké nápady a nemají výbornou organizaci a strukturu, mohou být CRM vítaným spojencem. Některé nástroje poskytují kromě sledování všech informací o zákaznících, které byste si mohli mít problém zapamatovat, denní připomenutí kalendáře. Nebo to může usnadnit plánování schůzek, nechávat si poznámky pro sebe a plánovat připomenutí na cokoli. A pokud vás dělat zapomněl jsi někomu zavolat? Vaše CRM vám může připomenout, abyste to udělali.

Pokud vaše podnikání vyžaduje mnoho sítí a řízení vztahů se zákazníky, aby se rozběhlo, CRM udržuje všechny tyto potenciální zákazníky v pořádku a zajišťuje, že je budete sledovat. Můžete kategorizovat kontakty pro budoucí marketingové účely a vytáhnout zprávy, abyste viděli, kdo nebyl nějakou dobu kontaktován. Můžete jej dokonce použít k zobrazení vizuální reprezentace vaší sítě, která vám pomůže identifikovat klíčové hráče.

Podniky zaměřené na prodej mohou pomocí CRM spravovat seznamy zákazníků a pomáhat sledovat každý krok vašeho prodejního procesu, aby bylo zajištěno, že žádný potenciální zákazník nezůstane nesledován. Přehledy můžete také použít k výpočtu průměrného počtu dotyků potřebných k uzavření prodeje.

Ať jsou vaše potřeby jakékoli právě teď, hledejte CRM, které to zajistí. Nemusíte si kupovat CRM se všemi možnostmi, které budete za pět let potřebovat – možná nebudete potřebovat všechny zvonky a píšťalky najednou.

Vaše CRM v raných fázích

CRM nepřinášejí pouze hodnotu automaticky. Musíte mít strategii, jak plánujete používat CRM, abyste mohli co nejlépe využít jeho funkce.

Ještě předtím, než budete mít zákazníky, vám CRM může pomoci využít vaše osobní a profesní sítě k ověření vašich nápadů, nalezení mentorů a roztleskávaček a vytvoření prvních několika potenciálních zákazníků a doporučení.

Když je vaše firma připravena přejít od vedlejšího shonu k malému podnikání, CRM vám může pomoci vytvořit proces registrace nového klienta, který vypadá profesionálně, šetří čas a pomáhá vám vyhnout se psaní (téměř) úplně stejných e-mailů pro každého klienta.

A když růst probíhá rychle, CRM může zabránit potenciálním zákazníkům (a penězům), aby proklouzly trhlinami. Záplava nových zákazníků může být ohromující, ale CRM může zmírnit problémy s růstem tím, že vám pomůže zůstat organizovaný a upevnit procesy, které vám pomohou růst. Pokud váš plán růstu zahrnuje další zaměstnance nebo virtuálního asistenta, vaše CRM se může stát centrem vašeho týmu.

Jak zajistit, aby CRM fungovalo pro vaši stranu

Jakmile jste se rozhodli, že jste připraveni prosadit svůj postranní shon do podnikání, a vybrali jste si CRM, které vám s tím pomůže, co dál? Zde jsou čtyři způsoby, jak maximalizovat potenciál vašeho bočního shonu a jeho CRM:

1. Nahrajte každý kontakt

Nahrajte do něj každý kontakt. To zahrnuje rodinu, přátele a kolegy.

Když právě začínáte podnikat, každý, koho znáte, může vést k vašemu prvnímu zákazníkovi, doporučení nebo advokátovi. Udržování všech ve vašem CRM znamená, že můžete zaznamenávat vztahy, sledovat následná opatření a mít na paměti celkový obraz.

2. Dokumentujte každý dotek

Přidejte bohaté podrobnosti do svých kontaktních profilů. Když budete schopni uvést vše o svém posledním kontaktu, zákazník se bude cítit zapamatován a oceněn a bude mnohem pravděpodobnější, že se v budoucnu zapojí do vašeho podnikání.

Uchováváním kompletní historie vztahů v CRM na sebe budete méně psychicky stresovat a budete moci během příští konverzace navázat tam, kde jste přestali.

3. Naplánujte sledování

Naplánujte si kontrolu po každém dotyku. Následná připomenutí jsou jednou z nejdůležitějších funkcí vašeho CRM.

Po každé interakci s kontaktem si naplánujte nějaký čas, abyste si s ním promluvili a předali mu agendu. Tímto způsobem neupustíte míč do žádného ze svých vztahů a nemusíte se stresovat tím, že si budete pamatovat, kdy zakroužkovat.

4. Vše otestujte

Testujte úplně všechno. Jakmile je vaše firma v provozu, vaše CRM vám může pomoci iterovat a zlepšovat se.

Můžete si například všimnout, že vaším nejčastějším zdrojem potenciálních zákazníků jsou doporučení klientů. Rozhodnete se tedy zahájit pro své podnikání program více doporučení. CRM můžete použít k nastavení kanálu pro sledování vašeho programu doporučení. Můžete dokonce použít vlastní pole, která vám pomohou získat přehledy, abyste zjistili, zda váš program doporučení vede k vyšším prodejům nebo vyšší celoživotní hodnotě pro nové potenciální zákazníky.

Bez ohledu na to, kde se ve svém obchodním procesu nacházíte, vám CRM může pomoci zvýšit produktivitu, zůstat organizovaný a vybudovat si zákaznickou základnu. Neodkládejte tuto cennou investici. Jakmile jeden budete mít, budete se divit, proč vám to trvalo tak dlouho.

Alex Haimann je partnerem a vedoucím obchodního rozvoje ve společnosti Less Annoying CRM, jednoduchého CRM vytvořeného od základů pro malé podniky. Tisíce malých podniků používají LACRM ke správě kontaktů, sledování potenciálních zákazníků a sledování následných akcí.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *