Jak vícejazyčné SEO může pomoci vybudovat vaši globální značku

Daří se vašemu podnikání ve vaší zemi dobře? Pokud ano, možná budete chtít rozšířit svou značku na globální trh. Chcete-li úspěšně zahájit své podnikání, budete muset investovat čas a úsilí do optimalizace pro vyhledávače (SEO). Jak? Začněte tím, že se dozvíte více o vícejazyčném SEO a o tom, jak jej můžete použít na svůj web. Pomůže vám to zvýšit vaši viditelnost a organický dosah v jiných zemích.

V tomto článku si povíme, co je to vícejazyčné SEO a jak z něj můžete těžit.

Co je vícejazyčné SEO?

Víte, že musíte zapracovat na svém vícejazyčném SEO, ale co to vlastně je? Vícejazyčné SEO je postup optimalizace obsahu vašich webových stránek tak, aby byl hodnocen pro více jazyků a umístění. Pokud například chcete prodávat svůj produkt nebo služby ve Francii, bylo by skvělé přeložit váš obsah do francouzštiny. Přestože je angličtina ve světě široce používaný jazyk, nechcete si nechat ujít příležitost propagovat svou firmu neanglicky mluvícím lidem.

Nyní, jaký je problém s oddělenými weby pro vaše překlady a jak může vícejazyčné SEO pomoci? Za prvé, mnoho vícejazyčných webů má problémy s duplicitním obsahem. To způsobí, že jednotlivá hodnocení stránky klesnou, když je zjistí Google. Abyste se tomuto problému vyhnuli, budete muset vytvořit účinnou strategii SEO, abyste se vyhnuli duplicitám.

Kromě toho budete muset provést další sadu výzkumu klíčových slov pro konkrétní jazyk nebo kontinent. Většina lidí si bude myslet, že postačí přímý překlad webu bez jakéhokoli úsilí o lokalizaci. Ve většině případů mohou přímé překlady slov a frází zobrazovat v určité kultuře jiný význam. To je důvod, proč je nezbytné lokalizovat váš obsah pro vaše mezinárodní uživatele. Může pomoci propagovat webové stránky spolu s komplexní metodou, která zahrnuje SEO, PPC, blogování, sociální média a další formy marketingu.

To jsou jen některé z problémů, které může dobré vícejazyčné SEO vyřešit pro vaše globální podnikání.

Proč by měl malý podnik používat multiregionální SEO?

Mnoho majitelů malých podniků by si myslelo, že použití multiregionálního SEO je pro ně příliš brzy. Neexistuje však nic jako „příliš brzy“, pokud jde o expanzi vaší značky na nový trh. V této digitální éře je spojení se zákazníky dále od vašeho webu možné více než kdy jindy, zvláště pokud umíte svůj web správně lokalizovat.

Zde jsou některé z výhod používání multiregionálního SEO ve vaší malé firmě:

  • Své podnikání můžete snadno rozšířit do zahraničí a navázat partnerství s jinými podniky.
  • V jiných zemích můžete objevit nedostatečnou zákaznickou základnu, kterou vaši konkurenti možná přehlédli.
  • Návštěvnost svých webových stránek můžete zvýšit cílením na jiné regiony a země.
  • Nezmeškáte příležitost spojit se se zainteresovanými zákazníky mimo vaši původní cílovou lokalitu.

Jak se liší od multiregionálního a regionálně specifického SEO?

Je snadné zaměnit významy vícejazyčného a víceregionálního SEO. Důvodem je, že oba cílí na více lokalit a na více publik. Ale jak se liší? Klíčem je zde používání jazyků. Multiregionální nemusí nutně vyžadovat překlady jazyků jako vícejazyčné. Spíše se zaměřuje na lokalizaci vašeho webu pro různé geografické oblasti.

Pokud máte například webovou stránku se sídlem v USA a chtěli byste rozšířit svůj trh ve Spojeném království a dalších anglicky mluvících regionech, nemusíte svůj obsah překládat. Musíte pouze lokalizovat svůj obsah a použít multiregionální postupy SEO, abyste zacílili na jiný region. Pokud však máte web se sídlem v USA a chcete cílit na španělsky mluvící uživatele, budete muset svůj obsah přeložit do jiného jazyka. Toto je k propagovat webové stránky španělskému publiku pomocí vícejazyčného SEO.

SEO pro konkrétní region je jednou z nejužitečnějších praktik, kterou mohou při cílení na určitou geografickou oblast použít i malé firmy. Lokalizací obsahu do jazyků a upřednostněním trendů konkrétního regionu můžete získat více bodů pro místní. Například při marketingu ve Španělsku můžete vyhledávat klíčová slova, která se v dané lokalitě často používají. Místo zobecnění článku můžete také použít jména míst nebo veřejně známých osobností.

Navzdory rozdílům ve významu je důležité použít všechny, když cílíte na mezinárodní publikum ve svém podnikání. Podle The Web Globalization Report Card za rok 2019 existuje asi 33 průměrných jazyků, které globální webové stránky používají k dosažení svých mezinárodních cílů.

Jak jste již pravděpodobně uhodli, překlad je klíčem k vícejazyčnému SEO. Prvním krokem je samozřejmě lokalizace vašeho obsahu. Další je propagace. Když úspěšně propagujete webové stránky, zvýší to vaši návštěvnost a viditelnost ve vyhledávačích. Vaše publikum tak může snadno procházet vaše stránky a vidět služby nebo produkty, které nabízíte. Jak je to ale vlastně možné při použití vícejazyčného SEO?

1. Rozvržení plánu pro vaši SEO strategii

První z nich propagace vašich webových stránek prostřednictvím vícejazyčné strategie je plánování všeho. Když už jste na cestě, je snadné se ztratit, takže bude důležité, abyste měli rozvržení svých strategií. Můžete začít analýzou svého vlastního webu a určením míst, odkud pochází většina vašeho provozu. Díky tomu budete schopni znát jazyky, které můžete pro svůj web upřednostnit.

Kromě toho vám další průzkum trhu pomůže identifikovat vaši cílovou skupinu. Můžete začít vytvořením nových osobností kupujících a podívat se na současné a cílové zákazníky svého konkurenta. Měli byste také analyzovat jejich vlastnosti, trendy, kultury, které budou užitečné při identifikaci jazyků, obrazů a přístupu, které pro ně budou fungovat. To výrazně usnadní lokalizaci vašeho obsahu.

2. Používejte vyhrazené adresy URL

Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se vícejazyčné weby setkávají, je duplikace jejich obsahu. Když Google na vaší stránce zjistí duplicitní obsah, bude pro něj obtížné určit, která je původní kopií, a může způsobit problémy s hodnocením. Navíc to může být pro vaše cílové publikum matoucí, protože může být přesměrováno na jiné stránky věnované jinému jazyku.

Abyste tomu zabránili, je nezbytné mít vyhrazené adresy URL s jazykovými indikátory, které budou vaše stránky od sebe odlišovat.

Například místo pouhého slova „www.dedicated-url.com“ můžete pro svou francouzskou stránku použít „www.dedicated-url-fr.com“.

To pomůže vyhledávači a vašemu publiku identifikovat jazyky, které určitá stránka používá.

Můžete si přizpůsobit atributy hreflang, které uvidíte v záhlaví HTTP, mapě webu nebo označení na stránce. To Googlu pomůže určit jazyk a umístění, na které cílíte na svých stránkách. To platí také pro případy, kdy cílíte na lokalitu, ale s různými jazyky. Mohlo by to však být složitější a vyžaduje profesionální kódovací dovednosti než použití vyhrazených adres URL.

3. Přeložte svá metadata

Pokud plánujete přeložit a lokalizovat obsah svých webových stránek, nezapomeňte totéž udělat se svými metadaty. Zahrnuje lokalizaci vašich značek názvu, meta popisu a meta klíčových slov. Vzhledem k tomu, že jde o data, která vyhledávače procházejí a zobrazují čtenářům, je to zásadní pro hodnocení umístění, na které cílíte. Namísto pouhého překládání stávajících údajů se ujistěte, že používáte správná klíčová slova s ​​vysokým počtem vyhledávání a menší konkurencí v určité lokalitě.

4. Partnerství s překladatelskými agenturami

Pokud chcete přesnější překlad a lokalizaci vašeho obsahu a metadat, je nejlepší spolupracovat s překladatelskou agenturou, která se specializuje na tento sektor. Mohou vám také pomoci s technickými detaily, které potřebujete pro své vícejazyčné SEO. Jen se musíte ujistit, že najmete překladatele s původními znalostmi a odbornými znalostmi v jazyce a odvětví vašeho podnikání.

Když přemýšlíte o lokalizaci vašeho webu a používání vícejazyčného SEO, může se to zpočátku zdát příliš složité. Ve skutečnosti je však možné realizovat, pokud máte jen ty správné nápady, jak začít. Díky jeho výhodám, jako je zvýšení návštěvnosti a konverzí při současném zlepšování značky vaší společnosti, se investice vašeho úsilí a času vyplatí.

Ofer Tirosh je generálním ředitelem společnosti Tomedes, poskytovatele jazykových služeb, který pomáhá mezinárodním obchodním klientům růst a expandovat prostřednictvím překladů světové třídy s podporou více než 120 jazyků s rychlým obratem.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *