Jak vybrat místo podnikání

Tento článek je součástí našeho Průvodce zahájením podnikáníkurátorský seznam našich článků, které vás rychle zprovozní!

Pokud jste přemýšleli o zahájení podnikání na chvíli je pravděpodobné, že máte představu o tom, jak bude vaše obchodní místo vypadat.

To je skvělé, ale to nestačí.

Výběr správného místa je mnohem víc než jen najít místo, které vypadá nejblíže tomu, co jste si představovali.

Jde o to být někde, kde vás vaši zákazníci uvidí, být v konkurenčním prostředí, dodržet rozpočet a dodržovat místní a státní předpisy a zákony.

V tomto článku se podíváme na to, co je třeba mít na paměti při výběru místa, nabídneme vám rady, kde hledat obchodní místo, a poskytneme vám několik zdrojů, o kterých si myslíme, že se vám budou hodit jako procházíte procesem.

Poslechněte si, jak Peter a Jonathan mluví o nejpřátelštějších a nejméně přátelských městech pro podniky ve čtrnácté epizodě The Bcast, oficiálního podcastu Bplans (ve 27:42):

Klikněte sem a přihlaste se k odběru The Bcast na iTunes »

1. Otázky, které vám pomohou při hledání místa vaší firmy

Než se pustíte do podrobných detailů výběru místa, zvažte následující věci.

Obecné úvahy:

 • Kde je tvůj cílový trh nachází se?
 • Co image nebo značku chceš sdělit?
 • Jak se k sobě hodíte nebo z nich vyčníváte vaši konkurenti?
 • Jak blízko musíte být dodavatelům?
 • V jaké čtvrti si chcete zřídit obchod? Je bezpečnost velmi důležitá?
 • Snadno budete schopni najít zaměstnance?
 • Je vaše oblast přátelská k podnikání?
 • Máte přístup k angažované komunitě, která touží pomoci?

Finanční aspekty:

 • Budete muset udělat rozsáhlou rekonstrukci, než se budete moci nastěhovat?
 • Kolik jsou daně z nemovitosti? Kolik jsou daně z příjmu a z prodeje? Vyrovnejte je.
 • Mohli byste zaplatit méně tím, že byste se rozhodli začít v jiném státě?
 • Můžete si dovolit platit svým zaměstnancům alespoň minimální mzdu?
 • Máte nárok na nějaké vládní ekonomické programy nebo pobídky? Mohl byste se kvalifikovat někde jinde?

Právní aspekty:

 • Můžeš legálně provozovat své podnikání v této oblasti?
 • Pokud chcete provést rekonstrukci nebo změny v budově, existují nějaká zákonná omezení?
 • Narazíte na omezení kvůli územním zákonům ve vaší oblasti nebo lokalitě?

2. Pochopte územní zákony a podmínky pronájmu

Než začnete „hon“ za perfektním umístěním, stojí za to vědět trochu o tom, jak vás mohou ovlivnit územní zákony.

Územní zákony a zřízení prodejny

Pokud jde o to, kde můžete legálně provozovat své podnikání, měli byste zvážit místní územní předpisy a vyhlášky. Ty ovlivní vaši schopnost provádět změny na nemovitosti, kterou kupujete – a skutečně ji v první řadě koupit. Budou také definovat, jak mohou být různé vlastnosti použity, a mohou omezovat věci, jako je výška nebo velikost struktury.

Obecně platí, že nemovitost je zónována buď pro komerční nebo rezidenční využití. To brání firmám stavět v obytných oblastech a naopak.

Nejlepší věc, kterou můžete udělat, abyste zjistili, jak je nemovitost ve vaší oblasti nebo městě zónována, je kontaktovat místní plánovací agenturu. Můžete také podívat se na právníka za pomoc s tímto procesem.

Jednoduché vyhledávání Googlem by také mělo zobrazit mapu zón vaší oblasti, tak to vyzkoušejte.

Zde je příklad:

Územní mapa Eugene, Oregon.

Pokud jsi provozování živnosti mimo svůj domov, bude pro vás platit mnoho stejných územních zákonů. Běžná omezení mohou zahrnovat: omezení nebo zákaz značení souvisejícího s vaším podnikáním venku nebo na vašem domě, provádění venkovních změn vašeho domova, které se týkají obchodních aktivit, a omezení související s dopravou nebo hlukem.

V závislosti na vašem městě nebo radě můžete být také požádáni o získání povolení k pobytu v domácnosti. Tady je příklad povolení pro město Portland, Oregon.

Také stojí za to pamatovat na to, že pokud si pronajímáte svůj dům, nemusí to být jen územní kódy, se kterými se musíte potýkat. Majitelé často mají v nájemní smlouvě klauzuli o tom, že nemovitost nesmí být používána pro komerční účely. V tomto případě, pokud porušíte zákon, riskujete nejen uzavření vaší firmy, ale také vystěhování.

Bod? Proveďte svůj výzkum!

3. Začněte hledat pěšky a online

Vědět, jaké místo chcete a co musíte zvážit, je velmi dobré, ale kde najít fyzické místo podnikání?

Některé z vašich obecných možností zahrnují:

 • Vaše místní SBDC
 • Místní obchodní komora
 • Craigslist
 • Procházky po okolí a hlídání značek na pronájem
 • Komerční realitní kanceláře

Několik webů, které obsahují seznam komerčních nemovitostí k pronájmu, zahrnují:

4. Jak ostatní našli místo podnikání

Prestiž lokality a SEO

Loveletter Cakeshop je butiková pekárna svatebních dortů, která se nachází na 535 Fifth Avenue na Manhattanu. Majitel a šéfkuchař Brandon Baker říká, že si toto místo vybral z několika důvodů.

Za prvé, že být na Páté Avenue je a musí pro jakoukoli luxusní společnost v New Yorku. „Pokud žijete ve městě, kde určité ulice mají vliv a význam nad ostatními, musíte svou adresu považovat za nedílnou součást vašeho celkového úsilí o budování značky,“ říká.

A za druhé, umístění uprostřed města dalo jeho společnosti výhodu SEO. „Když na Googlu hledáte místní firmu (např. Svatební dorty v New Yorku), Google vám zobrazí firmy, které se nacházejí nejblíže vaší přesné poloze. Tím, že jsme se umístili do geografického středu velkého města, jsme se ujistili, že nikdy nebudeme příliš daleko od hledače na Manhattanu,“ říká Brandon.

Pro Bridgette Freeman, vedoucí makléř ve společnosti Juwai Realty, umístění a prestiž byly také důležitými rozhodujícími faktory. „Ačkoli nejsem domýšlivá, odvětví, ve kterém se pohybuji, je velmi náročné a na umístění záleží,“ říká.

Samozřejmě, skvěle vypadající umístění v dobré oblasti není vše, na čem záleží. Bridgette dodává: „Já [also] podíval se na sousední podniky, blízkost dálnice a snadnost, jak se k nám dostat. V tomto případě ty věci odpovídaly účtu a bylo to na tom, co je v názvu, nebo spíše v názvu ulice. Naše firma se nachází na Country Club Drive a na ulici od velké komunity country klubů.“

Protože se Juwai Realty specializuje na luxusní nemovitosti, je důležité, aby jejich podnikání odráželo totéž. „Byl najat interiérový designér, aby prostor zazářil. Obchody uzavíráme, jakmile lidé znají naši adresu a navštíví naši kancelář. Všichni víme, jak důležité jsou obchody pro jakýkoli podnik, zejména obchod s nemovitostmi.“

Umístění, umístění, umístění!

Buďte tam, kde vás lidé očekávají

Pro technologický startup se sídlem v Londýně Crozdesk, výběr obchodního místa měl mnohem více společného s tím, kde se budou nacházet jiní jako oni.

„Jako technologický startup pro nás bylo prvořadé, abychom se nacházeli v tom, čemu se říká ‘The Silicon Roundabout’. V Londýně jsme identifikovali trend: zřizování kanceláří, společných prostor a skladů pod zábradlím nadzemí, uvnitř „The Arches“. Jakmile jsme si byli jisti svou polohou, použili jsme Gumtree.“

V technologickém světě má přístup k talentům prvořadý význam. Když se ocitnete uprostřed přesně toho místa, kde se věci budou dít, usnadníte si život.

Crozdesk se nyní nachází v centru londýnské startupové scény a poskytuje jim přístup přesně k těmto věcem: talent a prosperující životní styl se spoustou pěší dopravy (hned za slavným Cargo Night Club).

Potřeby svých klientů dejte na první místo

Pro Poradenství a konzultace Polaris, mít místo, kam by bylo snadné se dostat, bylo prvořadým hlediskem.

„Před otevřením obchodu jsme s našimi klienty provedli průzkum trhu. Jako terapeuti jsme měli stávající klienty v jiných agenturách, které se rozhodly následovat nás do našeho nového sídla. Ujistili jsme se, že jsme jim dali vědět, že odjíždíme, a zeptali jsme se jich, kam se nejsnáze dostaneme v centru,“ uvedli.

Nakonec se rozhodli pro umístění v Pawtucket, Rhode Island, který se nachází hned vedle 95 a na každé hlavní autobusové trase.

„Našim místním i některým nemístním klientům to umožnilo snadný přístup ke všem. Po několika měsících jsme také viděli, že je potřeba otevřít virtuální kancelář pro více našich zahraničních klientů, kteří chtěli přístup k našim službám.“

Zvažte to svůj vlastní průzkum trhua zeptejte se své cílové skupiny, kde by pro ně bylo ideální umístění.

Přemýšlejte o svých vlastních hodnotách a o tom, kde budete šťastní

Haroldu Hughesovi bylo řečeno, že pokud chce svůj technologický start Rozjetý vlak aby byl úspěšný, musel by se přestěhovat do Silicon Valley.

Problém? Chtěl zůstat zakořeněný ve své komunitě v Jižní Karolíně. „Moje společnost, Bandwagon, je trhem vstupenek na univerzitní sporty, takže kde je lepší založit společnost než na jihu? Toto je domov univerzitního fotbalu, takže pobytem zde v Greenville, SC, mohu stimulovat růst pracovních míst ve své komunitě a zároveň zůstat blízko našim zákazníkům – fanouškům!“

Na konci dne se Harold rozhodl, která pro něj byla správná, a opravdu nemohl znít šťastněji!

Další užitečné zdroje:

Máte zkušenosti s výběrem místa podnikání? Co jste udělali správně a co byste změnili? Řekněte nám to na Twitteru @Bplans!

Candice je spisovatelka na volné noze, šperkařka a hybrid digitálního marketingu. Více se o ní můžete dozvědět na jejích osobních stránkách nebo ji kontaktovat na Twitteru @candylandau.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *