Jak vyřešit největší výzvy v oblasti dopravy a plnění roku 2019

Očekává se, že do roku 2021 celosvětový prodej elektronického obchodu B2C překoná 4,5 bilionu dolarů—téměř dvojnásobek 2,3 bilionu dolarů dosažených v roce 2018. Ale spolu s explozivním růstem online prodeje vzrostla také očekávání zákazníků.

Pokud jste prodejcem elektronického obchodu, vaše řada produktů by měla mít nejen optimální kvalitu, ale také je musíte být schopni dostat ke dveřím vašeho zákazníka co nejrychleji. Pokud tak neučiníte, vaši konkurenti se staví do fronty, aby tyto prodeje získali.

Delší dodací lhůty mají za následek opuštěné vozíky

38 procent online nakupujících zruší své objednávky, pokud doručení trvá déle než týden. Amazon nastavuje laťku neuvěřitelně vysoko se svými dvoudenními, následujícími a stejnými možnostmi doručení. Zákazníci stále více očekávají přístup k produktům a službám na vyžádání a toto zvýšené očekávání představuje velké výzvy pro přepravu a plnění.

Pozdní dodávky mají za následek B2B sankce ze strany větších maloobchodníků

Kromě přímého online prodeje spotřebitelům mohou mít problémy s dopravou a plněním také dopad na online maloobchody, které také prodávají své produkty prostřednictvím větších maloobchodníků. V USA jsou maloobchodníci stále přísnější, pokud jde o jejich zboží plnění objednávek dodavatele.

Společnosti jako Wal-Mart a Kroger zkrátily své dodací lhůty ze čtyř na dva dny a jeden den pro potřeby pro domácnost, přičemž jakékoli odchylky byly pokutovány 500 USD za objednávku nebo 3 procenta z částky objednávky.

Kromě pokut mohou být dodavatelé buď na černé listině, nebo mohou být vyloučeni z propagačních akcí a mohou být ponecháni mimo vyhrazená místa na policích. To může potenciálně vést k ochromujícím ztrátám pro podniky.

Pozdní nebo chybějící dodávky přivádějí zákazníky B2C ke konkurenci

69 procent spotřebitelů je méně pravděpodobné, že budou znovu obchodovat s prodejcem, pokud nebude nákup doručen do dvou dnů od slíbeného data. S hyperkonkurenčním odvětvím elektronického obchodu existuje spousta možností, na které se můžete obrátit, pokud jsou zákazníci nespokojeni.

Nekončí to jen ztrátou obchodu od toho jednoho nespokojeného zákazníka. Lidé se chtějí podělit o své zkušenosti –ať už na sociálních sítích, nebo s jejich kolegy – což znamená, že vaše obchodní reputace může exponenciálně zasáhnout. Proto je důležité budovat vztahy – a skvělý způsob, jak toho dosáhnout, je dodržet slib.

Mezinárodní konkurence je na vzestupu

Očekává se, že podíl USA na celosvětovém maloobchodním elektronickém obchodování bude nadále klesat na 16,9 procenta do roku 2020—pokles z 22,2 procenta v roce 2015. To samozřejmě neznamená, že prodeje elektronického obchodu v USA klesají. Prostě prodeje po celém světě rychle rostou, nejvýrazněji v Asii.

Z tohoto pohledu můžete vidět, jak se kvalita dopravy a plnění stala téměř stejně důležitá jako kvalita samotných produktů. Níže je uveden seznam nejčastějších problémů, kterým můžete v roce 2019 čelit, a co můžete udělat pro jejich řešení.

1. Mezinárodní přeprava

Kromě zřejmých dodatečných nákladů na přepravu do zámoří zahrnuje mezinárodní přeprava také seznámení s pravidly a předpisy, jakož i požadovanou administrativu a povolení. Daně a cla jsou také většinou specifické pro danou zemi, takže i to budete muset vzít v úvahu.

Řešení: Plánujte dopředu

Nejlepším způsobem, jak se vypořádat se složitým procesem mezinárodní přepravy, je plánování dopředu. To znamená vybudování informační databáze se sazbami za přepravu pro různé velikosti a hmotnosti balíků pro různé země, do kterých byste mohli poslat. I když to může být časově náročné, umožňuje vám to nastavit ceny s jistotou a být připraveni na jakékoli problémy, které mohou nastat.

A pokud na to máte prostředky, můžete se také rozhodnout zaměstnat poskytovatele služeb plnění elektronického obchodu. Tyto podniky vám mohou poskytnout veškeré informace o sazbě a poplatcích za dovoz, které budete potřebovat.

Klíčem je být transparentní vůči svým zákazníkům. I když možná neočekávají, že dostanou své zboží přes noc, je nejlepší jim říct, jak dlouho to může trvat, a nabídnout možnosti dopravy. Mnoho zákazníků je ochotno zaplatit příplatek, aby dostali své objednávky dříve.

2. Komunikace s dodavateli

Vaše vztahy s výrobci a dodavateli jsou stejně důležité jako vaše vztahy se zákazníky. Pokud s elektronickým obchodem začínáte, může vás zpočátku zastrašovat oslovit zavedené dodavatele.

Řešení: Přehnaná komunikace a kladení otázek

Je důležité mít na paměti, že bez ohledu na to, jak zkušený dodavatel, kterého oslovujete, je, pouze se snaží podnikat – stejně jako vy. Součástí podnikání je odpovídání na otázky a obavy, takže pokud chcete něco objasnit, zeptejte se.

Pokud stále zjišťujete, odkud získávat své produkty, Alibaba má rozsáhlý obchodní adresář kde najdete téměř vše, co potřebujete.

3. Poškozený/nepřesný inventář

V okamžiku, kdy zákazníci za položku zaplatí, už se těší, až ji obdrží. Takže pokud dostanou nesprávnou nebo poškozenou položku, můžete si jen představovat, jak rozzlobené to může být. Ať už jde o mírně pomačkaný přebal knihy, malý škrábanec nebo uvolněné šrouby – zákazníci si toho všimnou a odrazí se to na vaší společnosti.

Řešení: Sledujte a dvakrát kontrolujte svůj inventář

Správná správa zásob může vyřešit podobné problémy na frontendu. Pomocí centralizovaného systému sledujte zásoby při vstupu a výstupu ze skladu. Nezanedbávejte také skladové podmínky. Ujistěte se, že váš inventář je bezpečně uložen a že je před odesláním dvakrát zkontrolován. Bylo by také rozumné investovat do kvalitního balení a pojištění.

4. Vysoké náklady na dopravu

I když je snadné přenést náklady na zákazníka, tato zkratka je také spolehlivým způsobem, jak o ně přijít. Můžete také hledat nejlevnějšího poskytovatele řešení, ale nechcete slevit z kvality služeb.

Řešení: Prozkoumejte nejlepší nabídky a možnosti balení

Vzhledem k tomu, že každý dopravce má jedinečný soubor služeb a cen, je důležité, abyste při analýze vašich potřeb prováděli náležitou péči. Například spousta dopravců nabízí balení přizpůsobené konkrétním požadavkům. Rozhodnout se pro toto místo investice do vlastního je dobrý způsob, jak se vyhnout dodatečným nákladům.

Existují také poštovní dopravci, kteří poskytují přepravu s pevnou sazbou na základě vzdálenosti, kterou musí balíček urazit. Pokud často zasíláte na určité místo, zjistěte, zda je paušální doprava cenově výhodnějším řešením.

5. Nedostatek technologie

Se vším, co se děje s podnikáním, lze držet krok s technologií snadno přehlédnout. Neupgrade technologie, kterou používáte, nebo spolupráce s přepravními dodavateli, kteří nepoužívají nejlepší technologie, může vést k tomu, že budete zaostávat za konkurencí.

Řešení: Zůstaňte v obraze o technologických trendech v elektronickém obchodu

Držte prst na tepu technologického vývoje. I když ne každá inovace, která přichází, vyhovuje potřebám vašeho podnikání, musíte si být vědomi toho, jaké možnosti jsou k dispozici. Automatizace vám umožňuje být efektivnější při sledování, sledování a přesunu objednávek v celém dodavatelském řetězci. Možná to také najdete aplikace pro elektronický obchod zvyšuje prodeje.

Může to vyžadovat počáteční investici, ale v konečném důsledku to může zvýšit váš konečný výsledek.

6. Zabezpečení dat

Být prodejcem elektronického obchodu znamená, že váš web zpracovává citlivé informace o zákaznících. Bezpečnostní problémy mohou vést k noční můře, ze které se mohou vzpamatovat jen ty největší společnosti.

Řešení: Buďte proaktivní

Udělejte si čas na pochopení potenciálu bezpečnostní chyby na vašem webu a ve vašem platebním řešení. Jedním ze způsobů, jak se vyhnout spoustě potíží, je používat platební službu, která na serverech vaší firmy neukládá žádné citlivé informace (jako jsou čísla kreditních karet).

Pokud můžete, spravujte své vlastní servery. K přenosu souborů nepoužívejte běžný FTP, protože je náchylný ke krádeži. Taky, nepoužívejte otevřenou síť Wi-Fi. Pro další ochranu použijte VPN. A vždy stojí za to opakovat: Zvykněte si mít pravidelné intervaly zálohování.

7. Nesprávné sledovací kódy

Jak již bylo zmíněno dříve, jakmile zákazníci zadají objednávku, již se těší, až ji obdrží. Když tedy obdrží sledovací kód, toto nadšení se jen zvýší. Nechcete poskytnout kód, který nefunguje. Je to skvělý způsob, jak ztratit důvěryhodnost.

Řešení: Otestujte své měřicí kódy

Ujistěte se, že jsou kódy před odesláním zákazníkům otestovány. Nezáleží na tom, jestli to bude trvat déle, než budete moci poskytnout sledovací kód, pokud to uděláte správně. Správné informace o sledování umožňují zákazníkům řídit jejich očekávání. Pokud nastanou nějaké problémy, přesně vědí, odkud pramení.

8. Časově náročné vybírání a balení

Vyzvednutí a balení je proces převzetí objednávek ze skladu, jejich seskupení a odeslání zákazníkovi. V závislosti na systémech, které používáte, to může být časově náročné a může zvýšit náklady.

Řešení: Proveďte průzkum

Existuje celá řada výběr způsobů vychystávání a balení, a ten, který funguje pro některé z největších prodejců, nemusí nutně fungovat pro vás. Proto je důležité věnovat čas studiu různých metod, abyste našli to, co vyhovuje vašim obchodním potřebám.

Správný systém umožňuje zjednodušit proces skladnícicož v konečném důsledku vede k lepší zkušenosti zákazníků.

9. Vrácení produktu

Většina spotřebitelů si před nákupem zkontroluje zásady vracení prodejce. I když jsou dobré zásady vracení a refundace nedílnou součástí skvělého zákaznického servisu, mohou pro vaši firmu znamenat dodatečné náklady.

Řešení: Usnadněte si pochopení svých zásad

Transparentnost by měla být standardní praxí ve všech aspektech elektronického obchodu a stejné je to se zásadami vracení zboží. Při vysvětlování zásad používejte jednoduchou angličtinu, což vám umožní jasně nastavit očekávání.

Zde je také doprava pojištění přijde vhod. Udělejte, co můžete, aby byl proces vrácení co nejpohodlnější, jako je poskytnutí zpáteční obálky a předtištěného štítku pro snadné vrácení.

10. Plánování poptávky

I když právě začínáte, musíte mít plán pro vysokou poptávku. Předvídání nákupních zvyklostí spotřebitelů se však snadněji řekne, než udělá.

Řešení: Sledujte své prodejní trendy

Začněte od základů – očekávejte nárůsty během prázdnin. Než k tomu ale vůbec dojde, sledujte pohyb svých produktů. Pokud zjistíte, že určitý produkt je populárnější než ostatní, je pravděpodobné, že tomu tak bude i během hlavní sezóny.

Kromě práce na pochopení vašich prodejních trendů existují také softwarová řešení prediktivního objednávání, která mohou pomoci malým podnikům zlepšit předpovídání poptávky.

Buďte především proaktivní

Je snadné to přehlédnout, když s podnikáním teprve začínáte, ale doprava a plnění problémy se rychle změní v obrovské obavy. Od skladování, plnění objednávek a mezinárodní přepravy jde hodně o to, aby se vaše produkty dostaly k vašim zákazníkům.

Ale i když se to může zdát ohromující, existuje řada poskytovatelů řešení, kteří vám mohou pomoci prakticky na každém kroku. Ujistěte se, že pokrýváte všechny základny, abyste zajistili, že se vaši zákazníci neobrátí ke konkurenci.

Jaké problémy s dopravou a plněním považujete za nejnáročnější? Dejte nám vědět na Twitteru @Bplans.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *