Jak vytěžit maximum ze služby psaní obchodního plánu

Založení vlastního podnikání je úžasná cesta a jedno z nejvíce posilujících a pozitivních rozhodnutí, jaké můžete udělat. Je to vyvrcholení všeho, co jste se během své kariéry naučili, vytvořili a překonali.

Může to být také děsivé.

Co když nemáte ty správné informace, které by investory zaujaly? Co když se zapomenete připravit na důležitý krok v procesu? Jak se vůbec vědět, kde začít? Netrvá dlouho a zjistíte, že i vaše otázky obsahují otázky.

To je okamžik, kdy si mnoho podnikatelů uvědomí, že získání pomoci profesionálního spisovatele podnikatelského plánu může přenést jejich podnikatelský koncept ze snění do každodenní práce. Přizvat zkušeného profesionála je moudrá volba, která může společnost nasměrovat k úspěchu od prvního dne.

Než se ale dostaneme k odměně – finanční nezávislosti a těžce vybojovanému titulu vlastníka malé firmy – je několik věcí, které můžete udělat, aby proces probíhal hladce.

Udělejte si čas na zvážení následujících otázek. Mít připravené odpovědi (i když si je poznamenáte na ubrousek nebo je jen zamknete ve svém mentálním trezoru, dokud je nebudete potřebovat), nejenže to usnadní proces obchodního plánování, ale pomůže vám to posadit vás na sedadlo řidiče, takže důvěra v hotový výrobek.

1. Kdo jsi?

Než se posadíte ke své první konverzaci s profesionálním tvůrcem podnikatelského plánu, promyslete si základy – čím je vaše podnikání, kdo bude dělat práci a komu budete prodávat?

Mise

Jako společnost, tzn. Udělejte si čas ujasněte si své poslání a pokud plánujete pomoc, seznamte se s lidmi, se kterými plánujete podnik řídit. Najděte vášeň, kterou máte pro svůj koncept, a použijte ji k vytvoření mentálního obrazu typu společnosti, kterou chcete vytvořit.

Tyto informace budou tvořit základ nejen pro vaše poslání, ale i pro vaši firemní kulturu a v konečném důsledku i pro směr, kterým vaše společnost roste. Podobně jako u stromu je vzor budoucí velikosti, dosahu a síly vaší společnosti určen druhem semene, které se rozhodnete zasadit nyní.

Typ entity

Nezbytností je také zvážení založení podnikání vaší společnosti. Jak se jmenuje vaše firma? Bude vaše podnikání založena jako LLC, S-Corp, C-Corp atd.? Kdo bude mít vlastnictví ve vašem podnikání, abyste mohli začít?

Umístění

Budete mít fyzickou polohu? Pokud ano, kde plánujete otevřít svůj podnik (ulice, město, stát)? Bude vaše firma primárně podnikat online?

Jedinečná nabídka prodeje (USP)

Další zásadní otázkou, kterou je třeba v této fázi zvážit, je co dělá váš podnikatelský nápad nebo model jedinečným? Umět úspěšně formulovat svou vizi a popsat potřebu svého podnikání na trhu každému, kdo si přečte váš podnikatelský plán, je prvořadé. To bude váš první krok k trvalému úspěchu.

Soutěž

kdo jsou vaši nejvyšší konkurenti společnosti? Každý podnik má konkurenci, i když je na pokraji inovací. Pokud v současné době neexistuje žádný konkurent, přemýšlejte o tom, kdo jiný by mohl vidět příležitost, kterou jste si uvědomili, a rychle začněte také ve svém oboru.

Vedení lidí

Kdo je ve vašem vedoucím týmu? Proč jsou vhodné, aby vaše podnikání bylo úspěšné? Tyto informace mohou být užitečné zejména tehdy, když plánujete využít svůj obchodní plán k hledání investic.

tým

Někteří lidé prostě nechtějí zodpovědnost za řízení jiných lidí – jdou do podnikání pro sebe z jiných důvodů a prostě nemají plány na to, aby firma v dohledné době rostla. Jiní podnikatelé začínají plánovací proces s konceptem, který vyžaduje zaměstnance, nebo s vizí ovládnutí trhu. Vědět, jak velká podle vás bude vaše společnost v příštích několika měsících (a dokonce letech), bude řídit klíčové složky obchodního plánu.

Cílový trh

Kdo je podle vás skutečně vaším hlavním zákazníkem nebo klientelou? Buď konkrétní. Pokud zakládáte společnost SaaS (software jako služba), váš cílový trh není ve skutečnosti každý s počítačem nebo mobilním zařízením. Promyslete si specifika – demografické údaje, věk, pohlaví, úroveň příjmu.

2. Jaký je váš krátkodobý cíl pro tento podnikatelský záměr?

Plánujete vyrazit hned, abyste začali dostávat investoři a hledající bankovní financování jakmile budete mít svůj podnikatelský plán v ruce, nebo hledáte plán, který vám pomůže zajistit a spravovat financování, které již máte?

Budete pracovat s Správa malých podnikůnebo nákup franšízy? Pokud nejste vůbec připraveni začít podnikat a chcete získat plán jako potvrzení že váš nápad je životaschopný, možná vám lépe poslouží, když si nejprve necháte udělat studii proveditelnosti. Tento druh studie nabízí hloubkový náhled na to, zda má váš podnikatelský koncept potenciál uspět, a je to skvělý první krok, pokud chcete jen otestovat vody.

Když budete vědět, co od svého plánu očekáváte, jakmile jej budete mít, pomůže vám to odborník na obchodní plánování poskytnout vám hotový produkt, který přesně odpovídá vašim potřebám.

3. Potřebujete finance? Pokud ano, jaký druh a kolik?

“Počkej,” pomyslíš si. “Neměl by mi můj tým podpory pro psaní obchodního plánu pomoci to zjistit?” Je to pravda – můžeme a budeme.

Ale sedíte na místě řidiče a alespoň obecně platí, že pokud víte, jaký druh financování chcete získat, umožní to vašemu odborníkovi na obchodní plánování postupovat rychleji a také zajistí, že plán, který obdržíte, bude dokonale přizpůsoben vaše potřeby financování.

Existuje několik typů financování, které byste mohli chtít zvážit, přičemž každý má svůj vlastní soubor požadavků:

Financování banky/SBA: Jedná se o klasickou, osvědčenou metodu financování: schválené úvěrové instituce nabízejí půjčky SBA. Část půjčky SBA je garantována Small Business Administration a vyžaduje dokumentaci a pozornost k detailu, kterou bude vždy znamenat cokoliv spojené s vládou. Půjčky SBA musí splňovat přísný soubor předpisů a požadavkem je obchodní plán v souladu s SBA (se všemi správnými sekcemi obchodního plánu).

investoři: Investoři budou chtít vidět obchodní plán to jasně ukazuje odměnu pro ně a jak dlouho budou muset čekat na návratnost své investice. Jsou tu také mnoho různých druhů investorů, všichni s různými prioritami. Financování od investorů může nabídnout vašemu podnikání skokový start, ale přichází s mnoha očekáváními ohledně výkonu a zisku.

Rodina a přátelé: Mnoho lidí dělá chybu, když si myslí, že nepotřebují kompletní podnikatelský plán, když hledají u přátel a rodiny půjčku nebo investici. Nic nemůže být dále od pravdy. V mnoha případech rodina a přátelé vkládají své vlastní těžce vydělané úspory, když souhlasí s nákupem ve vašem obchodním snu. Zacházejte s nimi minimálně se stejnou péčí, zdvořilostí a profesionálním respektem, jako byste nabídli cizímu člověku.

Pokud jde o to, kolik finančních prostředků byste mohli potřebovat, zvažte své záměry. Hledáte nákup potřeb pro živnostníky zaměřené na ruční výrobu, popř doufám, že založí restauraci který bude potřebovat fyzické umístění a aktualizovanou kuchyň?

Vědět, na co budete potřebovat finanční prostředky, pomůže vám a vašemu odborníkovi na obchodní plánování spolupracovat na formulování přiměřené finanční částky, kterou budete hledat, a ujistit se, že váš plán obsahuje správné prvky obchodního plánu. Vzhledem ke složitosti této fáze procesu obchodního plánování se mnoho nových i zkušených podnikatelů spoléhá na odborné znalosti profesionálního spisovatele podnikatelského plánu.

Konečně jedna z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba zvážit, je také jedna z nejjednodušších:

Jste srdcem, duší a hlasem vaší společnosti a nikdo by neměl být více oddaný a zapálený pro proces budování podnikání než vy.

Pokud si jen ponoříte palec do vody, abyste viděli, jak může proces plánování probíhat, může to být užitečné cvičení, ale výsledný plán nebude tak dobrý jako ten, který podporujete svým nadšením a náležitou péčí.

Největší návratnost investice je úspěch, který roste z investování nejcennější komodity ze všech: vašeho času.

Joseph Ferriolo, ředitel Wise Business Plans, pracoval v odvětví financí a obchodního plánování více než dvě desetiletí, a to prostřednictvím vyvíjejících se ekonomických podmínek, vzestupu digitálního marketingového kanálu a rychlých změn, které definují budování podnikání v novém tisíciletí. Společnost Wise Business Plans zaměstnává zkušené autory podnikatelských plánů se vzděláním MBA a finanční modeláře a vlastní obchodní plány pro společnosti ve více než 400 průmyslových odvětvích po celém světě.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *