Jak vytvořit animované vysvětlující video, které bude rezonovat s vaším publikem

Animovaný vysvětlující videa jsou poutavá a může vám pomoci vytvořit silné spojení se současnými i potenciálními zákazníky. V tomto článku se podíváme na to, co dělá skvělé animované vysvětlující video a jak je vytvořit pro vaši firmu.

Proč animovaná videa?

Počkat, nejsou všechna dobře zpracovaná vysvětlující videa poutavá? No, ano, ale s animací máte některé další výhody, o kterých jste možná nepřemýšleli:

Jsou skvělé pro vysvětlení složitých produktů

Ve srovnání s živými akčními videi vám animace pomůže detailně ukázat váš produkt. Přidání grafiky ke zvýraznění důležitých dat, které může pomoci přeměnit zdánlivě nudná a komplikovaná čísla na něco, co vaše publikum snadno stráví a zapamatuje si.

Jsou plně přizpůsobitelné

Díky síle animace si můžete vytvořit svůj vlastní svět. Řekněme, že máte hudební produkt a chtěli byste, aby vaše postava tančila na diskotéce nebo v živém divadle – nebo obojí! To by bylo pro živé akční video velmi drahé a časově náročné. Možná budete muset najmout tisíce herců, abyste měli dav. S animací si můžete vytvořit svůj vlastní scénář a své postavy, jak chcete.

Nevěřte jen tomu, co říkám, věřte Dropboxu. Služba hostování souborů viděla a 10procentní nárůst konverze z jejich animovaného vysvětlujícího videa – to znamená 10 milionů nových uživatelů!

Nejoblíbenější styly vysvětlujících videí jsou:

  • Screencast
  • Kreslený styl
  • Tabule
  • Pohybová grafika

Tento článek bude celý o kresleném stylu vysvětlující videa, protože je to velmi poutavý styl az hlediska rozpočtu je ideální volbou pro startupy a podnikatele.

Takže, pojďme se ponořit!

1. První věci: Poznejte své publikum

Než začnete, je důležité mít jasnou perspektivu váš cílový trh. Pokud stále ne, měli byste nějaké použít analytické nástroje jako Google Analytics, která vám pomůže lépe porozumět demografickým údajům vašich ideálních zákazníků.

Například: Kdo přichází na váš web? Jsou to muži nebo ženy? Jak jsou staří?

Je užitečné znát svou cílovou skupinu, protože by ji měla představovat hlavní postava vašeho videa. Jakmile shromáždíte tato data, zkuste si představit, jak by vypadali jako postava. Je ten člověk žena? Co má na sobě? Jaká je její práce? Toto se nazývá a zákazník nebo osoba kupujícího.

Naše společnost pro produkci animovaného videa, Yum Yum videa, vytvořili tento příběh, ve kterém jsme využili všechny informace o cílovém publiku klienta k vytvoření hlavní postavy.

2. Napište svůj skript

Nyní, když máte svou postavu, musíte napsat silný, ale velmi krátký příběh, ve kterém vaše postava zažije problém – bolest vašeho publika.a váš produkt mu pomůže tento problém vyřešit.

Tento druh animace skript marketingového videa má tři momenty:

Co: Musíte své cílové skupině ukázat, jaký problém váš produkt řeší. Tímto způsobem rychle upoutáte jejich zájem a udržíte jejich pozornost až do konce.

Jak: Nyní, když vědí, jaký problém řešíte, budete muset ukázat, jak jim váš produkt může pomoci. Obecně platí, že v tuto chvíli se zobrazí vaše logo.

Proč: Ije čas prodat! Řekněte své cílové skupině, proč je váš produkt tou nejlepší volbou na trhu k vyřešení jejich problému.

Mějte na paměti, že 160 napsaných slov v angličtině odpovídá přibližně jedné minutě videa. Na 90sekundové video tedy budete potřebovat 240 slov.

Toto video pomohlo Dropboxu zvýšit konverzi a vydělat 50 milionů dolarů na dodatečných příjmech. Uvidíte tři momenty marketingová zápletka křišťálově čisté: v prvních třiceti sekundách vysvětlí bolestivý bod svého publika; za jejich logem je uvedeno řešení; poté vysvětlí více o jedinečných vlastnostech svého produktu. Koukni na to!

3. Pojďme umělecké! Nakreslete scénář a vytvořte stylové rámečky

Tento předprodukční krok ukazuje na statických snímcích, jaké bude video snímek po snímku. Podobně jako u karikatury nám scénář umožňuje vidět, co kamera ukáže v každém záběru, než se pustíme do výroby videa.

Pokud vytváříte své video sami, máte k dispozici jednu možnost softwarové platformy nakreslit scénář.

Toto je skvělá ukázka scénáře z jednoho z našich animovaných videí (VO znamená voice-over):

4. Vytvořte si rámečky stylu

Jakmile si upevníte základní scénář, pokud spolupracujete s profesionální společností, dají dohromady stylové rámečky.

Stylové snímky jsou snímky s vysokým rozlišením (na základě scénáře), které představují část videa – něco jako fotografování hotového videa. Tyto barevné statické obrázky pomáhají vizualizovat skutečnou kvalitu finálního videa ještě předtím, než je hotovo.

Podívejte se na jasný příklad níže:

5. Zvažte možnosti návrhu

Zde máte dvě možnosti: můžete použít a šablony, nebo si najměte profesionální společnost.

Pokud máte nějaké rozpočtové a časové omezení, můžete pro vytvoření animovaného videa vyzkoušet některou z několika softwarových platforem. Uvidíte, že mají předem navržené postavy a pozadí, které se používají znovu a znovu pro několik společností.

Pokud si najmete animovanou produkční společnost, musíte jí pouze poskytnout svůj přehled o vaší cílové skupině, výhodách vašeho produktu a hlavním cíli vašeho videa. Postarají se o zbytek kroků k vytvoření působivého videa.

Jakmile klient zkontroluje všechny předchozí fáze, profesionální ilustrátoři digitálně nakreslí všechny grafické prvky, které budou ve videu použity. Patří mezi ně postavy, typografie a pozadí. Každý detail bude plně přizpůsoben tak, aby reprezentoval jedinečnou osobnost vaší značky.

Například CrazyEgg – služba vytvořená Hitenem Shahem a Neilem Patelem –zvýšení konverzí o 64 procent a vydělali 21 000 $ měsíčního příjmu navíc, když umístili toto animované marketingové video na svou vstupní stránku.

Věnujte pozornost jejich hlavní postavě: je to vejce s legračním knírem! Tuto úroveň přizpůsobení můžete získat pouze s profesionální společností, nikoli pomocí šablony. Jednoduše řečeno, bez té vtipné postavy by celé toto video prostě nebylo vtipné.

6. Zdroj vaší animace

Pomocí všech grafických prvků, rámečků scénáře a hlasových nahrávek se profesionálním animátorům podaří uvést celé video do pohybu. Od pohybů postav ve scéně až po výrazy obličeje – profesionální digitální umělci udělají z vašeho videa legraci, když to vtipné být musí.

Zkontrolovali jste, jak důležité jsou výrazy obličeje těchto CrazyEgg a pohyby jeho kníru pro sdělení poselství této značky?

7. Nahrajte svůj hlasový projev

V animovaném vysvětlujícím videu postavy obvykle nemluví. Místo toho je tu voice-over – jako vypravěč – který je třeba nahrát samostatně.

Výběr správného hlasu je klíčem ke skutečné reprezentaci vašeho publika. Musí odpovídat jejich profilu a nastavit tón a náladu vašeho videa. Proto je velmi důležité zvážit najmutí profesionálního hlasového herce, který je zároveň rodilým mluvčím (ze země cílového publika), aby se zlepšil váš scénář.

Na webu jsou samozřejmě k dispozici některé bezplatné automatické hlasové generátory, ale znějí roboticky a divně, když potřebujete, aby byl váš hlasový komentář zábavný a vtipný. Věřte mi, že uděláte-li takovou chybu, může to zničit vaše video místo toho, abyste si s publikem vybudovali neocenitelné pouto!

8. Přidejte zvukový efekt

Předpokládejme, že váš animovaný příběh má raketový vzestup jako ve scénáři výše. Pravděpodobně budete potřebovat zvuk startující rakety. Všechny tyto zvuky nazýváme FX a budete je potřebovat k vylepšení vašeho příběhu.

Mějte na paměti, že budete potřebovat také hudbu, která vám pomůže nastavit tón vašeho vysvětlujícího videa. Platí pravidlo, že hudba bez textu je lepší, aby se předešlo riziku překrývání voice-overu.

Úpravy hudby a mix zvukových efektů spolu s finálními úpravami zvuku tvoří poslední fázi procesu video produkce.

Dostat se k tomu!

Pamatujte, že bez ohledu na to, zda se chystáte natočit video sami nebo najmout profesionální společnost, musíte vědět, kdo je vaše cílová skupina a jaké jsou její bolesti.

Při vytváření animovaného videa se ujistěte, že dodržujete každý krok tohoto průvodce: napište scénář, vytvořte scénář, navrhněte své postavy, použijte profesionální komentář a přidejte hudbu. Nezapomeňte použít grafiku a barvy své značky k vybudování silné identity.

Víctor Blasco je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Yum Yum Videos pro vysvětlující video. Je také audiovizuálním designérem a odborníkem na video marketing. Kromě podnikání rád studuje čínskou filozofii a je skutečným nadšencem pro sci-fi filmy a komiksy! Síla je v tomto silná.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *