Jak vytvořit efektivní webové stránky pro vaši firmu

Vzpomeňte si, kdy jste naposledy doslova seděli na kraji sedadla s očekáváním. Možná to bylo v posledních 5 minutách neuvěřitelně těsného sportovního mistrovství. Nebo když poprvé nebo posedmé uvidíte svou oblíbenou kapelu na koncertě.

Efektivní stránka pro web s brzkým příchodem by měla u vašich návštěvníků vyvolat podobnou odezvu.

Je to příležitost udělat silný počáteční dojem a vzbudit nadšení pro vaše podnikání. Profesionálně vytvořené webové stránky, které již brzy vzniknou, vám také mohou pomoci přilákat investory, zajistit si více finančních prostředků a vytvořit si online přítomnost ještě předtím, než bude celý web spuštěn.

Přečtěte si kompletního průvodce tím, co budete potřebovat k vybudování úspěšného webu již brzy.

Proč investovat do připravovaného webu?

Existuje mnoho důvodů, proč byste měli využít brzy vstupní stránku pro své budoucí podnikání. Vezměme si výhody jeden po druhém, od vytvoření rozruchu po zajištění většího financování.

Nastolit důvěryhodnost

Webová stránka pomáhá budovat důvěryhodnost. A dočasný web vytvoří vaši online přítomnost dříve, než bude celý web nebo podnik připraven ke spuštění. Pokud začínáte, i jen brzká vstupní stránka vám pomůže ukázat vaši přítomnost potenciálním klientům a investorům.

Poskytuje vám také důvod umístit adresu vašeho webu na vaše vizitky a místo pro nasměrování nových kontaktů. Na technické úrovni také nastartujete proces indexování a bez prodlení vás zachytí vyhledávače.

Získejte finance

Dočasný web může pomoci přilákat investory a zájem o vaše podnikání v raném stadiu. Na vizuální úrovni můžete předvést svou značku, spustit časovou osu a jak přistupovat ke svému cílovému trhu. Z hlediska ověření můžete provádět návštěvy webu, akce na stránce a řadu dalších faktorů, abyste projevili zájem investorů.

Můžete dokonce nastavit předprodeje prostřednictvím připravované vstupní stránky, abyste získali finanční prostředky. Pokud vaši potenciální zákazníci vidí hodnotu a jsou ochotni zaplatit předem, můžete snadno získat další počáteční prostředky výměnou za předobjednávkový bonus nebo exkluzivní zkušební období. A jako další bonus to jednoduše ještě více ověří vaše podnikání pro potenciální investory.

Vytvořte seznam e-mailů

Nakonec můžete snadno nastartovat své marketingové úsilí vytvořením seznamu e-mailů. Stačí přidat e-mailový registrační formulář pro návštěvníky webu, kteří mají zájem dozvědět se více o vaší firmě.

Můžete jednoduše začít zasláním aktualizací uvedení na trh a produktů, fotografií a videí ze zákulisí a dokonce jen informačního obsahu, abyste své zákazníky nadchli.

Před spuštěním můžete zvýšit konzistenci svého e-mailového marketingu. Povzbuďte své první osvojitele, aby šířili novinky, nadchli se pro zahajovací akce a dokonce sdíleli exkluzivní propagační akce pro včasnou registraci.

Tipy pro design a obsah pro stránku, která již brzy vznikne

Váš dočasný web nepotřebuje mnoho – může to být jednostránkový web se základními informacemi o společnosti a kontaktními údaji. Obecně platí, že webová stránka, která se brzy objeví, tyto prvky obvykle obsahuje.

Podmanivý obrázek hrdiny

Obraz hrdiny je místem, kde se dělá první dojem. Využijte toho na maximum a investujte do vysoce kvalitního obrázku nebo krátkého videa na pozadí. Pokud zvolíte video na pozadí, dejte pozor, abyste nepoužili takové, které skutečně ruší pozornost nebo je v rozporu s účelem nebo étosem vaší firmy.

Také se ujistěte, že obrázek nebo video není uloženo v obrovské velikosti souboru. Může to být pouze jednostránkový lander, ale pokud se nepodaří načíst během několika sekund, uvidíte, že stále více lidí odchází, aniž by se s vaším webem zabývali. Využijte nástroj pro kompresi obrázků a čas od času otestujte rychlost své stránky, abyste se ujistili, že jsou vaše stránky optimalizované pro návštěvníky.

Stejně jako obrázek hrdiny chcete pro svou firmu zřetelný identifikátor, a proto je důležité zahrnout logo. Nebojte se, pokud je to prozatím jen zástupný symbol, užitečné je cokoli, co zákazníkům umožní spojit se s vaší firmou. Jakmile se přiblížíte spuštění celého webu, můžete jej vždy aktualizovat oficiální verzí.

Webová nabídka hodnot

Na rozdíl od vašeho poslání vaše webová hodnotová nabídka rychle uvádí, kdo jste, co děláte a co vás odlišuje od jakékoli konkurence. Hodnotová nabídka je obvykle umístěna přes obrázek hrdiny a měla by to být 1–2 fráze, protože návštěvníci webu musí být schopni rychle naskenovat a přečíst obsah.

Může to být zjednodušená variace vašeho prohlášení o poslání a dokonce i chytlavý slogan, pokud ho máte připravený. Pokud zjistíte, že uživatelé opouštějí váš web, aniž by podnikli nějakou akci, možná by stálo za to otestovat nové varianty tohoto prohlášení, abyste zjistili, zda má větší ohlas.

Kontaktní informace a rukojeti sociálních médií

Návštěvníci webu se pravděpodobně budou sami sebe ptát – Jak mohu kontaktovat tuto firmu? Je tento podnik v provozu?

Uveďte telefonní číslo, e-mailovou adresu a fyzickou adresu (pokud budete provozovat fyzický obchod). Někteří zákazníci se mohou cítit pohodlněji, když vás sledují nebo si s vámi povídají prostřednictvím sociálních sítí. Pokud jste si vytvořili profily na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru, přidejte sem odkazy na ně, aby se mohli snadno připojit a sledovat vaši firmu.

Základní informace o produktech/službách a časová osa spuštění

Na začátku můžete zahrnout jednoduché jednořádkové prohlášení o tom, jaký bude váš produkt nebo služba. Ale až budete sepisovat specifikace produktu, modely služeb a časovou osu spuštění, budete je chtít přidat na tuto stránku.

Čím více kontextu můžete uživatelům poskytnout a čím více specifických klíčových slov můžete na svou stránku umístit, tím je pravděpodobnější, že lidé najdou další informace a zaregistrují se k nim.

Formulář předplatného e-mailem

Když už mluvíme o registraci, budete chtít na svou stránku přidat nějaký formulář pro přihlášení. I když máte v plánu pouze zasílat aktualizace produktů nebo obecné marketingové e-maily, je to nezbytné pro vytvoření počátečního publika. A jak jsme již řekli, je to také jednoduchý způsob, jak ověřit váš podnikatelský nápad a může vám pomoci získat větší investiční zájem.

Výběr platformy webu

Existuje mnoho webových platforem, které jsou k dispozici pro hostování vašich stránek, které již brzy vzniknou. Je na vás, abyste zjistili, která možnost je pro vás nejsmysluplnější.

Obecně platí, že budete muset zvážit snadnost použití, možnosti přizpůsobení a škálovatelnost webové platformy. Níže jsou uvedeny nejběžnější možnosti, které budete zvažovat.

WordPress CMS

Mnoho společností používá WordPress, nejoblíbenější systém pro správu obsahu na světě, počínaje tématem nebo šablonou WordPress. Platforma je velmi flexibilní a přizpůsobitelná, takže web může růst a rozšiřovat se s vaší firmou.

I když nemusíte vytvářet celý svůj web na stejné platformě jako stránka, která již brzy vznikne, může vám to zjednodušit investice do všestranného tvůrce, jako je WordPress, pro oba projekty.

DIY platformy

Pokud vás opravdu nebaví hrát si s webovým designem, může být lepší volbou platforma pro kutily, jako je SquareSpace nebo Wix. Jedná se o levný a rychlý způsob, jak vytvořit svůj vlastní web, jehož implementace nevyžaduje žádné znalosti webdesignu.

Buďte však opatrní, pokud nemáte silné oko pro designové prvky, může váš web brzy vypadat obecně nebo komplikovaně.

Spolupráce s webovou agenturou

A konečně, pokud byste se raději zaměřili na jiné prvky svého podnikání a nechali web na profesionálech, možná budete chtít najmout designovou agenturu. Jednou z hlavních výhod je, že většina webových designérů a agentur začlení dočasnou stránku v brzké době jako součást většího projektu designu webových stránek.

A nebojte se, stále budete moci poskytnout návod, co byste na webu chtěli, jen se nemusíte starat o to, že si je skutečně navrhnete sami.

Nejčastější chyby, kterým je třeba se u vašeho webu brzy vyhnout

Jak můžete vidět, je toho tolik, co lze získat ze silné stránky. Ale může se také stát škodou pro váš nový podnik, pokud je implementován nesprávně. Zde jsou tři běžné chyby, kterých byste se při nastavování webu měli vyvarovat.

1. Spokojte se s výchozí šablonou návrhu

Vaše webové stránky mohou být pro většinu zákazníků a investorů prvním dojmem vašeho podnikání. Nekvalitní web šablony nevyjadřuje profesionalitu tak, jako by to dokázal dobře navržený web.

Pokud je to vaše jediná možnost, může být lepší vzdát se dočasné stránky, než vzbudit špatný dojem s výchozím designem a zasíláním zpráv pro vaši firmu. Místo toho, když vyvažujete investice na začátku podnikání, ujistěte se, že vyčleníte prostředky na kvalitní design webových stránek, až budete připraveni.

2. Nedostatek informací a možností kontaktu

Když se dostanete na dočasnou stránku, vaši návštěvníci se pravděpodobně budou ptát, zda jste již otevřeni pro podnikání. Pokud vaše společnost ještě není plně funkční, nezapomeňte na webové stránce uvést aktuální informace a předpokládané datum spuštění.

Pokud pro návštěvníka webu nejsou k dispozici žádné relevantní informace, není důvod, aby na webu zůstával – nebo se na něj vracel.

V závislosti na zahájení podnikání může být váš dočasný web několik týdnů nebo měsíců v provozu. Zajistěte, aby stránka měla vždy nejaktuálnější informace o vaší firmě, jak se věci mění. Kromě toho, pokud jste vytvořili seznam e-mailů, ujistěte se, že stejné informace předáte svým odběratelům nebo je nasměrujte zpět na web pro nejnovější aktualizace.

3. Příliš dlouhé používání dočasné webové stránky

I když většina vašeho podnikání bude pocházet z doporučení, je velmi běžné, že potenciální klienti vyhledávají firmu online, než vás osloví. Zatímco dočasné stránky vám mohou pomoci v krátkodobém horizontu, některé podniky dělají tu chybu, že se na ně zdlouhavě spoléhají.

Jak vaše firma roste, dočasná webová stránka může vytvořit nesprávný dojem a vést potenciální klienty k domněnce, že stále nejste otevření pro podnikání. Trendy v designu se také rychle mění a obvykle budete muset web předělat každých 3–5 let, abyste zůstali aktuální.

Jednostránkový web navíc není nejlepším postupem pro optimalizaci pro vyhledávače (SEO). Vyhledávače upřednostňují weby, které mají více informací a obsahu, který návštěvníky na webu udrží déle. A i když jste v procesu indexování postoupili tím, že máte dočasný web, veškerá tato dynamika může být ztracena, pokud se nikdy neaktualizuje.

Využijte své brzké webové stránky k dlouhodobému úspěchu

Vytvoření online přítomnosti, a to i pomocí jednoduché webové stránky, legitimizuje vaše podnikání v očích potenciálních klientů a investorů.

Ujistěte se, že jej využíváte jako odrazový můstek pro své podnikání, budování zákaznické základny, ověřování vašeho nápadu a jeho rozšíření na plnohodnotné firemní webové stránky. Se správným přístupem a implementací můžete posouvat své podnikání z jednoduché upoutávky na úspěšnou společnost.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *