Jak vyvinout lepší předvídavost v boji proti chaosu

Dnešní obchodní realita je nejen „bezprecedentní“ jako v době pandemie, ale je také nejistá. Lidé jsou od základu připraveni bát se neznámého. Pro lídry, kteří se snaží orientovat v rozhodování, tato nejistota způsobuje stres a pochybnosti.

Psychologickým protijedem je naše schopnost plánovat. Zatímco kvůli blokování a propouštění je obzvláště nemožné předvídat budoucnost, je možné a nutné, aby lídři rozšířili své prognostické schopnosti. Klíčem k lepší předvídavosti je vybroušený přístup ke strategickému myšlení.

Pro lídry je strategické myšlení těžko osvojitelnou dovedností, protože jde stejně tak o způsob myšlení jako o soubor technik. A co víc, pracoviště mají tendenci odměňovat taktické reakce na okamžité požadavky před dlouhodobou vizí a plánováním. Jako vůdce to vás a váš tým staví do úzkých — Jak byste měli plánovat zítřejší problémy, když jste uznáváni pouze za to, že řešíte ty dnešní?

Trik spočívá v kultivaci a odměňování strategického myšlení jako organizace. V Aperio Consulting Group jsme experty na využití analytiky na pracovišti a implementaci strategií založených na výzkumu za účelem budování vysoce výkonných kultur. Věříme, že zdokonalování své předvídavosti jako lídra v tomto období nejasností vás lépe připraví na to, co přijde.

Proč je předvídavost pro majitele firmy klíčová

Proč je předvídavost tak zásadní schopností pro vedení v turbulentních časech? Protože dobří lídři vědí, jak proklenout chaos a soustředit se na to, co je důležité. Tato schopnost je ještě kritičtější v době narušení, jako je pandemie, protože každý v týmu zažívá vysokou úroveň chaosu, emocí a stresu. Klidný vůdce, který dokáže překlenout hluk a poskytnout směr, může uklidnit mysl zaměstnanců.

Jaké vlastnosti potřebují obchodní vedoucí pro lepší předvídavost?

Ale promítání tohoto klidu vyžaduje kompetence, pokud jde o emoční inteligenci. Lídři musí nejprve zvládnout své vlastní emoce a reakce – jako je nasazení vlastních kyslíkových masek – než budou moci vést ostatní. Pokud ne, jejich silné emoce zúží jejich zaměření, takže je pro ně obtížné vidět větší obrázek. Tato reakce se zúženým zaměřením je spojena s naší fyziologickou reakcí boj nebo útěk: Lidský mozek je napojen na rozpoznání hrozeb a odpovídající reakci. I když úzké zaměření může pomoci, pokud před vámi stojí medvěd, na profesionálním pracovišti vám neprospěje.

Když potřebujete zvládnout emoce, které spouštějí tuto reakční reakci, cyklus pauza-posouzení-předvídat-jednat může být dobrým místem, kde začít. Zachováním stavu záměrného klidu můžete lépe zpracovávat nové informace a věnovat čas rozhodování. Některé situace vyžadují okamžitou akci, ale většina bude mít úspěšnější výsledky s pečlivě promyšlenými dalšími kroky. Koneckonců, strategický přístup k vedení má 10krát větší vliv na vnímání efektivity než jiné způsoby chování.

Pozastavení se za účelem posouzení a předvídání rozšíří vaše zaměření a umožní vám vidět řešení, která byste jinak možná minuli. Jednou jsem například spolupracoval s vedoucím společnosti, jehož zaměření bylo kvůli stresu extrémně úzké. Kdyby nebyl tak pohroužen do svých myšlenek, mohl si všimnout, že jeho tým je šťastný a ochotný se do toho zapojit. Jeden zaměstnanec řekl: „Existují věci, které můžeme udělat, abychom vám pomohli, ale on to nevidí.“ Neudělejte stejnou chybu: Zaměřte se široce, abyste mohli využít všechny strategické možnosti a lépe plánovat budoucnost.

Jak rozvíjet lepší předvídavost

Když COVID-19 poprvé zasáhl, přistupoval jsem k tomu z pozitivní perspektivy. Náš tým využil období pomalé odstávky k tomu, aby se soustředil na strategii. Pracovali jsme dlouhé týdny, česali jsme průzkum trhu a diskutovali o budoucnosti našeho odvětví. A to nás připravilo k úspěchu. Bylo to těžké, ale chtěl jsem vědět, že jdeme správným směrem. Nyní jsou všichni nadšeni naší vizí.

Pro tým bylo uklidňující slyšet, jak říkám: „To je v pořádku. Nevíme, jak se věci vyvinou, ale toto je náš plán.” Můj optimismus, transparentnost a předvídavost jim pomohly cítit se bezpečně v mých schopnostech vůdce a společnosti jako celku.

Hledáte způsoby, jak si udržet dlouhodobý výhled během pandemie a po ní? Zde jsou tři použitelné strategie, které vám pomohou pracovat na novém druhu vize 20/20:

1. Udělejte si čas na sebeobsluhu

Pokud jste ve stresu a vyhořelí, na žádné další radě nezáleží, protože vaše zaměření bude příliš úzké na to, abyste ji realizovali. Nemůžete dělat nic jiného, ​​dokud neodstraníte stres. Zacvičte si. Spát. Vyživujte své tělo. Vzít si den volna. Trávit čas venku. Musíte upřednostnit péči o sebe. Osobně rád relaxuji u vody. Když si naplánujete čas na dekompresi, zlepšíte své celkové duševní zdraví.

Naše těla dočasně vydrží pracovat dlouhé hodiny, ale stejně jako sportovec, který před soutěží trénuje extra tvrdě, musíte dát svému tělu čas na uzdravení a opravu. Chronický stres a tlak nejsou dobré pro naše tělo – ani pro funkci mozku. Když podlehneme úzkosti nebo jsme řízeni egem, tehdy se věci pokazí. Musíte mít dostatečnou flexibilitu a naději, abyste věděli, kdy je čas se obrátit, což znamená, že se musíte dobře starat o své tělo a mozek, než budete moci myslet strategicky.

2. Cvičte strategickou intuici

Nejsi věštec s křišťálovou koulí. I když nemůžete předvídat budoucnost, můžete použít svou intuici k formulaci svých budoucích kroků. To vyžaduje vyhradit si čas a prostor pro pochopení vaší současné reality a vaší potenciální budoucnosti. Udělejte krok zpět a chraňte nějaký prostor mimo všední den, abyste získali širokou perspektivu. Pokud jste neustále v trávě, nikdy neuvidíte celou zahradu.

Z tohoto důvodu má náš tým v Aperio týdenní taktické schůzky, měsíční strategické schůzky a čtvrtletní předpovědní schůzky na místech mimo pracoviště. Vždy povzbuzuji své zaměstnance, aby si každý týden udělali hodinu času na přemýšlení, aby zhodnotili, jak se věci mají a co by mělo vypadat jinak. Jde o propojení teček mezi minulostí, přítomností a budoucností – Co se stalo, kde jsme a kam se snažíme jít? Jakmile prozkoumáte, jak souvisí minulost a přítomnost, můžete lépe předvídat svou budoucnost.

3. Podívejte se na svou organizaci z perspektivy systémů

Věnujte zvláštní úsilí tomu, abyste porozuměli nejen hodnotě svého oddělení, ale také přínosu vaší organizace vašim zákazníkům, klientům nebo složkám. Setkání vyššího vedení jsou důležitá, protože na pochopení této vzájemné závislosti potřebujete čas. To je místo, kde můžete využít svou energii k rozhodnutí, co odstranit a co maximalizovat. Eliminace je obtížný úkol, protože v době narušení chceme lpět na známém, ale je nezbytné ustoupit a učinit tato rozhodnutí uvážlivě.

Vytvářejte scénáře nebo hypotézy k testování. Stanovte svou hypotézu a zjistěte, zda dokážete „zabít“ řešení, když se ho pokusíte otestovat. Pokud váš scénář funguje, je to skvělé; pokud ne, víte se vrátit na rýsovací prkno. Testování a zkoušení věcí vám umožní vidět, jak se události mohou odehrávat, a rychleji se dostat do cíle. Vyhněte se tomu, abyste se drželi status quo, protože to vám pouze brání v pohybu vpřed. Místo toho udělejte krok zpět, abyste si mohli prohlédnout svou organizaci z perspektivy systémů a činit prozíravá rozhodnutí, která podpoří pokrok vaší společnosti.

Udělejte si čas na rozvoj předvídavosti

Obecně platí, že pracovní prostředí odměňuje taktické chování „činitelů“. Ale když se soustředíte pouze na okamžité akce, nikdy si nevyvinete předvídavost. V roce 2021 a dále je třeba se o sebe postarat, dát si prostor k přemýšlení a podívat se na svou organizaci ze systémové perspektivy. Pokud dokážete překonat hluk a soustředit se, možná uvidíte příležitost skrytou za chaosem.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *