Jak založit digitální marketingovou agenturu bez externího financování

Založit digitální marketingovou agenturu bez finančních prostředků je snazší, než by si lidé mysleli.

V tomto příspěvku se budu věnovat zahájení vašeho podnikání na vlastní pěst – s aspirací stát se agenturou. Podívám se jak na to získat své první klienty a jak vyvážit svůj čas při jejich hledání – když začnete sami, je to jeden z nejtěžších balancování.

Nastavení

Krása založení digitální marketingové agentury spočívá v tom, že můžete začít prakticky z ničeho. Vím to z vlastní zkušenosti, protože můj obchodní partner a právě to jsem udělal s naší společností, Hlasitěji. Online. Pokud máte odborné znalosti, pak vše, co potřebujete, abyste mohli začít, je počítač a domácí kancelář (nebo alespoň prostor pro práci). Není mnoho podniků, kde je to vše, co potřebujete.

Nemusíte to všechno dávat na kreditní kartu, to není třeba získat bankovní půjčkunepotřebujete počáteční kapitál – stačí vytvořit webovou stránkua můžete být na cestě. To jsme udělali a nyní máme úspěšnou digitální marketingovou agenturu s klienty po celém světě.

Přijímáte své první zaměstnance

Mnoho firem si najme náborové a náborové agentury, aby našly zaměstnance pro svou rozvíjející se digitální marketingovou agenturu, ale pokud se chystáte vybudovat agenturu bez financování, musíte to udělat sami.

Kromě toho, že od začátku nebudete potřebovat peníze navíc na najímání, to bude znamenat, že budete mít kontrolu nad typem zaměstnanců, které přijmete. Až budete připraveni, můžete najmout ty správné lidi kultury, kterou vytváříte kolem vaší firmy.

Školení vašeho týmu

Školení vašich zaměstnanců může to být nákladný obchod, pokud nejste moudří. Když budujete digitální marketingovou agenturu bez vnějšího financování, musíte se ujistit, že máte připravený plán, abyste mohli školit lidi, jakmile se k vám připojí, aniž by to pro firmu znamenalo další náklady.

Něco, co jsme při budování naší agentury považovali za neocenitelné, bylo vyškolit prvních pár zaměstnanců sami a vzdělávat je o všem, co jsme mohli. Jasně, znamenalo to, že jsme na start dali dlouhé hodiny, ale z dlouhodobého hlediska se to vyplatilo.

Školení našich prvních zaměstnanců ve všech oblastech, na které jsme si vzpomněli, je připravilo na to, aby byli schopni školit další vlnu zaměstnanců. Tito zaměstnanci byli schopni učit členy týmu, kteří se přidali po nich.

Jak lidé postupovali po žebříčku v našem podniku, zaměstnanci, kteří se připojili brzy, byli schopni vycvičit juniory, kteří přišli po nich. Zaměstnanci s lepšími platy byli schopni využít svůj čas ke komunikaci s klienty a ke strategii, než aby trávili čas školením – díky čemuž bylo podnikání úspěšnější a ziskovější, a přitom neztratili nic z vize, kterou jsme pro společnost měli, ani toho, jak náš klient digitálního marketingu práce byla provedena.

Dokumentujte své procesy a usnadněte si život

Pokud chcete založit agenturu bez cizího financování, musíte najít způsoby, jak dělat věci netradičním způsobem.

Pokud se vaše podnikání rozjede okamžitě, je pravděpodobné, že budete přijímat zaměstnance poměrně rychle, abyste se vyrovnali s poptávkou. Když pravidelně nastupují noví zaměstnanci, potřebujete mít připraveny dvě věci – dokumentaci procesů a základní funkce HR – nejlépe, abyste nemuseli najímat personalistu příliš brzy.

Na Hlasitěji. Online ujistili jsme se, že jsme se na ně soustředili velmi brzy. Dokumentovali jsme naše procesy od prvního dne v nějakém softwaru tzv Procesní ulice. Tento software vám umožňuje vytvářet kontrolní seznamy a pracovní postupy, které může kdykoli spustit kdokoli z vašich zaměstnanců.

Process Street používáme k dokumentaci věcí jako:

 • Jak odpovědět na telefon
 • Co dělat, když jste nemocní
 • Jak vložit zprávu o výdajích
 • Jak si rezervovat dovolenou
 • Co je potřeba před nástupem nového zaměstnance
 • Co je potřeba, když zaměstnanec odejde

Zdokumentování těchto procesů znamená, že každý ví, co musí udělat, a může se řídit standardním protokolem. Nemusí se ptát svého manažera nebo jiného personálu.

To šetří čas a znamená to, že zaměstnanci, které máte ve své agentuře, mohou skutečně trávit více času fakturovatelnou prací pro klienty. To vás zase dělá výnosnější. Ušetříte peníze, které by jinak musely pocházet z cizího financování.

Také jsme nechtěli najímat personalistu, dokud to opravdu nebudeme potřebovat, a rozhodně jsme to nechtěli zadávat třetí straně. Oba stojí spoustu peněz a nechtěli jsme k tomu používat cizí finanční prostředky.

Po nějakém hledání v prvních dnech jsme našli nějaký software s názvem AppogeeHR.

Software se může pochlubit:

 • Centralizované informace o zaměstnancích
 • Řízení dovolené a nemoci
 • Sledování výkonu a učení
 • Hlášení
 • Vedení OKR

Je jednoduchý na používání a znamená to, že jsme s mým obchodním partnerem mohli fungovat jako HR, aniž bychom tomu museli věnovat spoustu času. Jak se dřívější zaměstnanci stěhovali nahoru, mohli také převzít část práce – a to vše bylo samozřejmě zdokumentováno v podsekci Process Street, když to potřebovali.

Říká se, že „nezbytnost je matkou vynálezu“, a když jsme věděli, že nechceme používat vnější financování, hledali jsme způsoby, jak se ujistit, že to dělat nemusíme.

Bootstrapping

Pokud nemáte na začátku svého podnikání takovou hotovostní injekci, pak ji musíte mít bootstrapping.

Slovníková definice vám řekne, že je to dostat se do situace nebo z ní pomocí existujících zdrojů. Až budete číst další články, budou mluvit o spoléhání se na osobní příjem nebo úspory a mluví o ekvitě potu.

Myslíme si, že tato definice může být o něco širší – v podstatě optimalizuje vaši současnou situaci. Dosáhli jsme toho prostřednictvím inteligentního výběru klientů a chytrosti s našimi penězi. Zjistili jsme, že je to nezbytné, abychom se vyhnuli financování zvenčí.

Získávání dobrých klientů

Špatní klienti vás srazí dolů. Špatní klienti vás stojí peníze. Špatní klienti vysávají váš čas.

Pokud nechcete utrácet peníze za další zaměstnance na pokrytí těchto ztrát, musíte vědět, jak rozpoznat dobrého klienta. Převzít každého klienta, který vám přijde do cesty, pro nás nikdy nebylo možné.

Jak tedy poznáte dobrého klienta? Tady jsou moje tipy:

 • Vyberte si klienty, kteří vám umožní dělat svou nejlepší práci – držte se dál od klientů, kteří se příliš obávají nákladů, protože vás budou z dlouhodobého hlediska stát.
 • Vyberte si klienty, v jejichž podnikání věříte – synergie mezi vaší agenturou a jejich podnikáním povede ke zdravému a respektujícímu vztahu.
 • Pracujte s klienty, kteří rozumí tomu, co děláte – pokud mají nějaké znalosti o prostředí digitálního marketingu, budou se zajímat o to, co děláte, a nebudou očekávat svět.

Buďte chytří s penězi

Tohle zní nějak jasně, že? Ale kolik příběhů jste za posledních několik let četli o firmách, které zanikly kvůli nadměrnému množství peněz, které utratily za kanceláře a výhody, aby se pokusily přilákat zaměstnance?

Zaměstnanci, kteří se připojí k vaší společnosti, pravděpodobně o těchto výhodách vědí a chtějí některé z nich vidět. Zde musíte zkusit odolat. Jistě jsou zábavné, ale pokud nechcete, aby to bylo cizí financování, musíte být rozumní.

Firemní kultura není o arkádových automatech a novinkách klouzajících z jednoho patra do druhého. Firemní kultura je o poutech, které vytváříte, o práci, kterou děláte, ao tom, jak se lidé v práci cítí pohodlně.

Lidé chtějí mít z práce radost. Když si lidé užívají svůj každodenní život, produkují lepší práci a zůstávají ve společnosti déle. Zkombinujte tyto dvě věci dohromady a ušetříte peníze, které musíte vynaložit na nábor a školení – další způsob, jak se vyhnout využívání externího financování.

Stanovení finančních cílů a milníků

Být chytřejší s penězi a utrácet méně je jedna věc; finanční cíl a nastavení milníku Je další. Věděli jsme, že budeme muset od začátku vytvořit něco škálovatelného a také být schopni s určitou mírou přesnosti předvídat, jaké by mohly být naše potenciální příjmy.

Když jsme zakládali digitální agenturu, věděli jsme, že budeme prodávat hodiny od samého začátku. Věděli jsme, že sledování času zaměstnanců a rozpočtů klientů je způsob, jakým jsme se chtěli vydat. Pomocí nástroje pro řízení projektů, jako je např Plánovač kapalin nebo a Sklizeň/Základní tábor kombinace s tím může opravdu pomoci.

Nastavili jsme ceny pro zaměstnance, vytvořili klientské složky a podprojekty brzy. Každý člen personálu měl přidělené úkoly, podle kterých přesně sledoval čas. To nám umožnilo zajistit, abychom klientům nepřekračovali nebo neklesali, a nástroje proměňují hodiny na dolary v podrobných zprávách.

Začali jsme velmi podrobně a měli jsme aktivity nastavené pro různé typy práce, které jsme dělali. To nám umožnilo přesně předvídat, jak dlouho budou konkrétní úkoly trvat, a mohli jsme se podle toho vrhnout – nebyli tam žádné dohady.

Poté, co jsme začali shromažďovat tato data, jsme mohli předvídat, jaké příjmy můžeme přinést na klienta. Odtud jsme vytvářeli finanční milníky na základě blízkého počtu návrhů a toho, kolik podobné projekty stály – a zda se zhroutily nebo překonaly. Zjistili jsme, že je to přesný způsob, jak získat spolehlivé odhady o tom, kde bude podnik za šest měsíců, rok, pět let a dále. Je to strategické plánování resp Štíhlé obchodní plánování.

Začněte v malém, ale plánujte růst

Tak jsme to udělali v Louder Online, od začátku jsme zaujali postoj bez vnějšího financování a ujistili se, že hledáme alternativní řešení, jak snížit náklady. Začali jsme v malém a ujistili jsme se, že od prvního dne existuje kultura.

Dbali jsme na to, abychom vše zdokumentovali, aby noví zaměstnanci věděli, co a kdy mají dělat.

Umožnili jsme zaměstnancům, aby se navzájem školili, jak agentura rostla, čímž jsme vytvořili poslední pouta a týmovou práci.

Není to pro každého a na začátku to pro nás bylo rozhodně těžké, ale udělalo to z nás ziskovou digitální marketingovou agenturu, kterou jsme dnes, a za svět bychom to neměnili.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *