Jak zvýšit prodej elektronického obchodu – tipy pro růst od odborníků z oboru

Jaké jsou některé z nejlepších obchodních strategií pro rozšíření vašeho nového podnikání v oblasti elektronického obchodu? Pro online podnikání, které právě začíná, se pravděpodobně snažíte najít odpovědi na přesně tuto otázku. A i když existuje spousta obecných pokynů ohledně toho, co je třeba řešit jako první, může být obtížné prolomit nepořádek a najít strategie, které skutečně fungují.

Ale co kdybych vám řekl, že existuje způsob, jak najít nejlepší marketingové strategie elektronického obchodu pro vaši firmu? Osvědčené strategie, které optimalizují vaši návratnost investic (ROI) a jsou pevně zakořeněny v metodologiích přijatých špičkovými platformami elektronického obchodování. Strategie, kterým se budeme věnovat v tomto článku.

5 osvědčených obchodních tipů pro zvýšení prodeje eCommerce

Oslovil jsem některé z nejlepších marketingových platforem elektronického obchodu v okolí, abych získal odpovědi přímo od odborníků, a shrnul je do 5 užitečných tipů.

Vše, na co jsem se ptal – Jaká je vaše nejlepší rada pro online podniky, aby dosáhly prodeje?

Začněme!

1. Nic nefunguje jako ústní – Raul Galera, ReferralCandy

Word-of-mouth je klíčovou součástí marketingové strategie každé rostoucí firmy. Jakmile se vaše podnikání rozběhne a jak noví zákazníci kupují vaše produkty, začnou se sem organicky dostávat doporučení. Přemýšlejte o tom – vaši zákazníci pravděpodobně představí vaše produkty svým přátelům a rodině a vaše značka se objeví v konverzacích a doporučeních.

Nyní, protože se to všechno děje organicky, je sledování nákupů za doporučení docela obtížné (ne-li nemožné), aniž byste měli na svém místě software pro marketing doporučení. V tom může pomoci společnost jako ReferralCandy. ReferralCandy pomáhá značkám nastavit a spouštět programy doporučení zákazníků (např. dejte 10 $, získejte 10 $) na autopilotu – to znamená sledování nákupů za doporučení a automatické rozdělování odměn za doporučení.

Vezměte si jako příklad společnost iWader. Jejich marketingová strategie doporučení přispěla k 13 % všech příjmů a jejich program doporučení vygeneroval 2 600 % ROI. Pokud je váš produkt nebo služba dobrá a poskytujete vynikající zákaznický servis, spuštění programu doporučení může být neuvěřitelně užitečné a od ruky.

Kromě toho si můžete také vyžádat recenze nebo provést případové studie se spokojenými zákazníky a proměnit vaše doporučení na širší marketingovou kopii na místě. I když nejde o tradiční ústní sdělení, kladné recenze uvedené na vašem webu, v zápisu ve službě Moje firma na Googlu nebo kdekoli jinde plní téměř přesně stejnou funkci. Pomáhá podobným zákazníkům navázat kontakt a poskytuje jim autentické a důvěryhodné zdroje, na které mohou odkazovat při rozhodování o nákupu. V podstatě digitální verze word-of-mouth.

2. Vytvořte vícekanálovou stopu pro smysluplnou zákaznickou zkušenost — Rytis Lauris, Omnisend

Každý nerad dostává reklamu od značky, která pro něj není relevantní. Působí rušivě, odpojeně a bezdůvodně, což často vede k negativnímu nebo pasivnímu vnímání dané značky. Pro vaše podnikání v oblasti elektronického obchodu je jedním z nejlepších způsobů, jak generovat tržby, vytvoření pohlcujícího prostředí, které vždy pošle relevantní zprávu vašim zákazníkům. Tato strategie, známá jako omnichannel marketing, je postavena na vytvoření definované a konzistentní přítomnosti, která se překládá mezi vaším webem, e-mailovými zprávami, SMS, sociálními médii, tradičními a digitálními reklamami a dokonce i v obchodě.

Náš zákazník INGLOT Cosmetics Canada je skvělým příkladem vytvoření omnichannel sítě, která se rozšiřuje nejen na všechny online kanály, ale také na jejich in-store zkušenosti. Propojením Omnisendu s jejich systémem prodejních míst v obchodě mohou pomáhat svým zákazníkům a dávat doporučení na základě jejich předchozích nákupů. INGLOT Canada nenabízí své online zkušenosti ani prostřednictvím e-mailu, ale využívá SMS a push notifikace, aby oslovili své zákazníky s časově citlivými nabídkami.

INGLOT Canada se snaží být tam, kde jsou jejich zákazníci, a využívat jejich zákaznická data k poskytování lepší celkové zkušenosti. O to by mělo usilovat více maloobchodníků v oblasti elektronického obchodu, pokud chtějí v příštích několika letech uspět. Bude to nejen přínosem pro zákazníky, ale pomůže to snížit náklady na zbytečné výdaje na reklamu nebo marketingové kampaně, které se jednoduše nespojí s vaším publikem.

Zdroje, které vám pomohou vyvinout vaši omnichannel strategii

3. Využijte organický provoz pro vyšší návratnost investic a konverze — Hailey Friedman, GrowthBar

Moje nejlepší rada pro online podniky, aby generovaly tržby, je investovat do SEO. Proč? Protože SEO neboli „organický“ provoz je levný.

Pokud máte skvělou SEO strategii, můžete vybudovat ziskový online obchod od prvního dne.

SEO je způsob, jakým jsme byli schopni proměnit Growth Marketing Pro v největší růstový marketingový blog na internetu. A právě odemknutí pomohlo mému partnerovi Markovi a mně vytvořit pasivní příjem téměř milion dolarů ročně.

Pro ilustraci – jen pro klíčové slovo „Zoom recenze webináře“ jsme minulý měsíc získali 12 873 organických návštěv. Ano – řadíme se na 1., 2. nebo 3. místo (v závislosti na dni) pro naši recenzi největšího nástroje webináře na světě. A minulý měsíc jsme vydělali 18 056 USD prodejem softwaru pro webináře prostřednictvím affiliate marketingu.

Zde je několik dalších příkladů klíčových slov, u kterých se řadíme na 1. nebo 2. místo, včetně „software pro webináře“, „software vstupní stránky“ a „co je růstový marketing?“

Jak to děláme opakovaně a důsledně?

Za posledních 10 let jsme naši strategii SEO destilovali pouze na několik klíčových komponent, které nám pomohly umístit se v několika nejlepších výsledcích na Googlu pro některá z nejkonkurenceschopnějších klíčových slov na internetu. To zahrnuje vytváření skvělého obsahu, analýzu konkurentů, kontrolu objemu vyhledávání a zaměření na technické SEO komponenty, jako je rychlost webu a zpětné odkazy.

Nejvýkonnější komponentou je však náš SEO nástroj GrowthBar. K replikaci našeho úspěchu nutně nepotřebujete nástroj SEO, ale slibuji, že vám umožní mnohem rychleji a snadněji vidět výsledky.

4. Udržte si své zákazníky pomocí věrnostního marketingu — CandyBar

Zlepšení ROI je docela jednoduché. Vyberte si stávající zákazníky před novými zákazníky. Věrní zákazníci nejen nakupují znovu a znovu, ale také si vybírají produkty z vašeho obchodu před konkurencí. A tak byste jim měli jednou za čas poděkovat. Něco tak malého, jako je děkovná karta, může změnit. Neustále získáváme příběhy obchodníků o tom, jak uspěli s udržením zákazníků pomocí i těch nejjednodušších věrnostních programů.

Když začínáte, možná ani nebude nutné vytvořit formální věrnostní program. Můžete jednoduše poslat kupon k narozeninám zákazníka nebo poslat slevy pouze pro předplatitele, pokud se zaregistrují do vašeho e-mailového seznamu. Z dlouhodobého hlediska může být cennější vytvořit robustnější program pro lepší sledování a podporu loajality zákazníků, ale chcete si být jisti, že to má pro vaši firmu smysl a stojí to za to.

5. Vyberte správný redakční systém

Jako blogger a odborník na eCommerce na WordPressu s více než 4letými zkušenostmi bych se rád podělil o nejdůležitější věc — Buďte velmi konkrétní při výběru CMS.

Může se to zdát jako maličkost, ale výběr špatného redakčního systému může ovlivnit vaše podnikání. To vám může pomoci optimalizovat výrobu, zefektivnit správu webu a celkově ušetřit peníze tím, že se vyhnete zbytečným nákladům. Což zase můžete dále investovat do růstu vašeho podnikání.

Pokud například zakládáte internetový obchod a máte firmu podporovanou inventářem, budete chtít platformu, která nabízí funkce, jako jsou integrace správy zásob. Jinak budete tolik investovat do přizpůsobení a vývoje funkcí, které chcete mít.

Právě teď je novinkou pro správu zásob dropshipping. A k tomu byste měli zvolit Shopify. Zatímco WooCommerce bude mnohem levnější, přijdete o spoustu dodavatelů. Kromě toho, že je vše na jednom místě, nabízí Shopify aplikace pro dropshipping, které se výhradně integrují s platformou. Například Fuel, dodavatel dropshippingu POD, nabízí levné produkty, ale integruje se pouze se Shopify.

Pokud vás zásoby netrápí nebo je zpracováváte interně, pravděpodobně budete chtít platformu s dalšími funkcemi. Chcete-li zjistit, co od platformy CMS potřebujete, zkontrolujte svůj obchodní plán a provozní cíle. To vám může pomoci upřednostnit potřebné funkce a zároveň se vyhnout povrchním aplikacím, které vašemu podnikání prostě neprospějí.

Zvýšení konverze eCommerce je iterativní proces

To bylo několik skvělých tipů od odborníků, kteří v současnosti pracují v oblasti eCommerce, které můžete použít k vybudování seriózního online podnikání s vyšší návratností investic a rafinovanými toky příjmů. Pracujte na své obchodní značce a vytvořte dlouhodobý štíhlý obchodní plán, který vám pomůže tento proces zvládnout.

Moje nejoblíbenější ze všech strategií je udržení zákazníků. Existuje mnoho způsobů, jak můžete přimět své zákazníky, aby si vybrali vaši firmu před ostatními. Využijte úžasnou hodnotovou nabídku, věrnostní kampaň, sociální důkazy a dokonce i obsahový marketing, abyste se lépe spojili se svými zákazníky. Neustále zdokonalujte svou strategii, testujte a opakujte svůj přístup, abyste zjistili, co nejlépe rezonuje.

Pulkit Bhardwaj je blogger WordPress a nadšenec pro elektronický obchod. Když není zaneprázdněn sdílením úžasných nápadů, můžete ho najít, jak pomáhá novým obchodům na boutiquesetup.net nebo sdílí tipy pro blogování na starttheblog.com.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *