Je vaše firma připravena na exponenciální růst eCommerce?

Rok 2020 byl pro eCommerce neuvěřitelným rokem – 10 let růstu za pouhé tři měsíce vidělo, že lídři v oboru propagovali rychlejší, hyperpersonalizované zážitky, zatímco nováčci naskočili do rozjetého vlaku s novými nápady. Podniky musí být připraveny pokračovat v posunu směrem k této nové realitě elektronického obchodování.

Jak obchodní lídři procházejí a využívají příležitostí na tomto novém a rozšířeném trhu, budou nevyhnutelně čelit několika překážkám. Například dodavatelské řetězce se nyní budou zdát zastaralé; způsob, jakým se pohybujeme a skladujeme produkty, bude vyžadovat reinvenci. Přeměna tradičních a analogových modelů na vysokorychlostní a efektivní digitální zážitky bude náročný úkol.

Přes tyto výzvy bude směna také docela lukrativní. Podle globální studie růstu eCommerce se tržby v eCommerce zvýšily v roce 2019 o téměř 15 % a během prvních tří čtvrtletí roku 2020 přibližně o 32 %. Již se formoval vzorec změn, protože spotřebitelé začali být digitálně důvtipní a stále více si zvykali na pohodlí. online pokladny a doručení. Ale to jsme jen poškrábali povrch toho, co je možné.

Co znamenají nové normy eCommerce pro budoucnost podnikání

I když se tato bezprecedentní úroveň růstu eCommerce může s distribucí vakcín zpomalit, očekávání, která pandemie vyvolala, v dohledné době nezmizí.

Pro začátek, sociální omezení zavedená pandemií již značně posunula chování spotřebitelů. Shopify studoval 11 různých trhů a zjistil, že 84 % respondentů nakupovalo online během první vlny pandemie – a většina z těchto lidí pocházela ze starších demografických skupin, které donedávna nebyly velkými zastánci eCommerce.

Potřeby spotřebitelů v kombinaci s pohodlím online nakupování pravděpodobně signalizovaly posun v tradiční demografické struktuře elektronického obchodu. Pouhý počet spotřebitelů, kteří chtějí nakupovat online, změní způsob, jakým musí podniky fungovat, a infrastruktura se bude muset přizpůsobit – což je něco, s čím se v posledních měsících potýkají.

Bez odpovídajících opatření (např. zajištění správné úrovně zásob, schopnosti zpracování objednávek atd.) může růst rychle zpomalit. Zpožděné nebo chybné objednávky, mizerný zákaznický servis a regrese v kvalitě produktů mohou přinést některé mizerné zákazníky a – v konečném důsledku – trvale klesající trajektorii pro kdysi slibné společnosti.

Jak se připravit na revoluci eCommerce

Nová obchodní realita přináší také nové povinnosti. V tomto případě přechod na eCommerce znamená učení se novým dovednostem a nové investice. Zatímco výroba a skladování položek je s online obchodem levnější než kamenné centrum, podniky si nyní musí věnovat čas na vývoj a provoz svých webových stránek.

Společnosti – zejména malé podniky – potřebují vyvinout nové schopnosti a vyškolit nové zaměstnance, často od nuly. Navzdory výzvám je stále možné, aby digitální nováčci uspěli. Zde je několik kroků, které můžete dnes podniknout, abyste zajistili, že vaše podnikání bude připraveno na překonání těchto výzev a udržení růstu.

1. Vytvořte vodotěsný záchranný člun

Podrobné plány mají způsob, jak pracovat. Studie ukazují, že společnosti s podrobnými obchodními plány mají o 16 % vyšší pravděpodobnost, že dosáhnou životaschopnosti, než společnosti, které postrádaly strategie.

Váš podnikatelský plán bude vaším nejlepším přítelem při přechodu na eCommerce a pomůže vaší společnosti zůstat nad vodou. Když si svůj plán sepíšete – dopodrobna – poskytne vaší organizaci cestovní mapu strategií, které vedou přímo k jasným cílům.

I když velkou část vaší cesty eCommerce zbývá objevit, práce na základě obchodního plánu odstraní většinu zbytečných překvapení. Navíc budete připraveni řídit rozpočet a spravovat své finance, abyste se vyrovnali s nečekanými překážkami.

2. Zvyšte pravděpodobnost pokroku tím, že jej budete sledovat

Stejně jako u jiných obchodních cílů budete chtít měřit KPI a podle toho upravit svou strategii a zároveň se přizpůsobit elektronickému obchodu. Začněte tím, že určíte, které ukazatele úspěchu jsou pro vás smysluplné, a poté přiřaďte KPI k souvisejícím milníkům.

Můžete se rozhodnout zaměřit se na konverzní poměr nebo počet návštěvníků vašich stránek, kteří se promění v kupující. Můžete sledovat spokojenost zákazníků a využívat průzkumy na místě k hodnocení spokojenosti uživatelů. Ať už je pro vás cokoli důležité, sledujte svůj pokrok a zároveň šťouchněte do své produktivity a hospodářského výsledku.

CRM řešení. Statistiky dat první strany. Investice do plnění a automatizace. To jsou jen některé z trendů, které se letos v odvětví elektronického obchodování očekávají, ale rozhodně to nejsou jediné, o kterých budete muset mít přehled.

Kdykoli je to možné, předvídejte trendy. Pomohou vám potěšit spotřebitele v blízké budoucnosti a využít vaše investiční dolary moudře. Trend, jako je například zelený konzumerismus, bude významný při navrhování a uvádění produktů na trh spotřebitelům tisíciletí. Více lidí se rozhodlo zaujmout stanovisko k udržitelnosti – pokud s těmito lidmi můžete mluvit o svých obchodních rozhodnutích, můžete získat loajální skupinu nakupujících.

Ano, zůstat u své strategie elektronického obchodování je nejjistější způsob, jak ji udržet na správné cestě. Jen neztrácejte ze zřetele, co vás může čekat a jak by tato budoucnost mohla ovlivnit vaše podnikání.

4. Učte se a rostete se zpětnou vazbou

Získání zpětné vazby z každé oblasti vašeho podnikání je zásadní pro nasměrování vašeho růstu správným směrem. Zpětná vazba od zákazníků je skvělá. Určitě nechcete zasahovat do nákupů nebo obtěžovat lidi, ale můžete hledat kreativní způsoby, jak zaznamenat spokojenost ve fázích procházení, nákupu a doručení.

Zpětná vazba vám poskytne palivo, které potřebujete k přizpůsobení vašeho webu. Zákazníci začnou mít pocit, že rozumíte jim, jejich potřebám a přáním. Vybudování tohoto mostu nakonec inspiruje spotřebitele, aby přešli a zapojili se do vašich služeb elektronického obchodu.

5. Vyvažte manuální práci a automatizaci, abyste se vyhnuli chybám

Lidská chyba je v podnikání nevyhnutelná a nedostatek osobního kontaktu je na internetu běžný. Vyhněte se zbytečným chybám zálohováním vašich manuálních procesů pomocí automatizované technologie.

Přesuňte své tradiční nebo zastaralé systémy na novější programy. Můžete například outsourcovat vyřízení objednávky třetí straně. Můžete také automatizovat úrovně zásob, aby zákazníci mohli okamžitě vidět, když produkty, které často nakupují, dochází skladové zásoby. Ať děláte cokoli, dovolte automatizaci a lidskému kontextu pracovat v tandemu, aby se zajistilo, že nic nepropadne trhlinami.

6. Vytvořte jasnou komunikaci se svým dodavatelským řetězcem

Zatímco vaše firma využívá elektronický obchod a připravuje se na růst, váš dodavatelský řetězec bude vaší mízou. To, jak se produkty vyrábějí, přesouvají, zasílají a doručují, může být rozdílem mezi spokojenými zákazníky a nespokojenými zákazníky.

Začněte s interní komunikací tím, že se ujistěte, že členové týmu znají systémy, které používají. Udržujte jasné prostředky pro aktualizaci stavu zásob, poptávky a cílů, aby byl váš dodavatelský řetězec transparentní. Tato transparentnost je důležitá pro vás a vaše zákazníky, ale je to také užitečný přehled pro každého výrobce, přepravce a poskytovatele logistiky. Vyšší srozumitelnost podnítí větší důvěru ve váš systém a vyšší potenciál růstu.

Přijetí eCommerce pro růst podnikání

Ohromující úrovně růstu již změnily prostředí elektronického obchodu a změnily chování spotřebitelů – možná trvale. I když se toto tempo může zdát šokující nebo zastrašující, můžete naplánovat cestu vpřed pro své podnikání. Jakmile přijmete nebývalý růst eCommerce, můžete si začít užívat kořisti této změny.

Jan Bednar je generálním ředitelem a zakladatelem ShipMonk, technologické společnosti, která přepracovává přepravní logistiku třetích stran. Bednar – rodák z České republiky – se přestěhoval do Ameriky, aby navštěvoval Florida Atlantic University, kde jeho podnikatelské zájmy natolik vzbudily, že založil BedaBox, lodní startup, který se stal předchůdcem ShipMonk. Bednar žije v Deerfield Beach na Floridě.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *