Jste připraveni provozovat chovatelskou stanici nebo podnikat v chovu domácích mazlíčků?

Nejlepší přítel člověka může být vaší nejlepší obchodní příležitostí. Od vrtění ocasem po nedbalé polibky a dlouhé dny plné zvířecího obdivu, otevření nebo koupě chovatelské stanice může být odměnou daleko přesahující vaše potenciální zisky.

Než však necháte svého vnitřního milovníka domácích mazlíčků, aby řídil vaše obchodní rozhodnutí o koupi, nezapomeňte zvážit vše, včetně potenciálních nákladů a výzev, které tvoří odvětví služeb pro domácí mazlíčky a stravování, abyste zjistili, zda je nákup chovatelské stanice tou správnou kariérní volbou.

O majiteli firmy

Než se pustíme do klíčových úvah, je důležité, abyste sami zhodnotili své osobní schopnosti.

Zvažte nejen přizpůsobení různým plemenům a osobnostem, ale také stres, dovednosti a horlivost, které jsou nutné k vedení úspěšného malého podniku.

Pokud nemáte mnoho zkušeností s prací s domácími mazlíčky, zvažte dobrovolnictví u vás místní SPCA nebo jiné organizace zaměřené na zvířata.

Chcete-li se lépe připravit, můžete také zvážit programy osvědčení pro zvířata naučit se vhodné bezpečnostní a pečující protokoly a získat některá pověření, která pomohou získat budoucí zákazníky.

Měli byste také začít vytvářet vztahy s místními zdroji, jako jsou veterináři pro pohotovostní služby a velkoobchodní maloobchodníci s chovatelskými potřebami, abyste zajistili, že můžete outsourcovat potřebné vybavení, materiály a služby.

Použijte plán štíhlého podnikání jako nástroj pro začátek

Kdykoli uvažujete o založení nebo akvizici firmy, je dobré dát dohromady a Štíhlý podnikatelský plán které vám pomohou promyslet každý aspekt vašeho podnikání, než investujete svůj čas a zdroje.

Zde je příklad úplného podnikatelského plánu chovatelské stanice, jehož sestavení budete chtít zvážit, pokud plánujete žádat o půjčku nebo externí investici. Svůj počáteční plán můžete napsat za méně než hodinu pomocí této bezplatné šablonya budete mít lepší představu o tom, co bude potřeba, abyste mohli začít. Tento kontrolní seznam pro spuštění vám také může pomoci zajistit, aby při vstávání a provozu nic nepropadlo trhlinami.

Existuje několik oblastí, které jsou zvláště důležité pro budoucí majitele chovatelských stanic – těm se budeme věnovat příště.

Zvažte místní demografické údaje: Průzkum trhu

Před nákupem udělejte svůj průzkum trhu. Zvažte faktory, jako je průměrný příjem domácnosti, průmyslová konkurence (další stravovací služby pro domácí mazlíčky), budoucí ekonomické projekce, střední věk, počet rodin v oblasti (protože rodiny mívají psy) atd.

Pokud kupujete existující podnik, důkladně si prohlédněte knihy a oslovte předchozí zákazníky, abyste pochopili, jak můžete zlepšit zařízení a nakonec zlepšit kvalitu svých služeb, abyste zvýšili návratnost investic a uspokojili své zákazníky.

Pokud zakládáte zbrusu nový podnik, zvažte provozování verze MVP své služby, kde nabízíte omezené služby ubytování pro domácí mazlíčky, aniž byste investovali do veškeré infrastruktury, kterou byste potřebovali k provozování plnohodnotné chovatelské stanice.

Stanovení cen vašich služeb

Určete svou cenovou strukturu od vaší konkurence a přizpůsobte se na základě dalších služeb a vybavení, které odlišují vaše zařízení a tým. Nabídněte například standardní pobyt vs. stravování s nadstandardními službami, jako je péče o tělo, čas na hraní navíc a školení.

Zvažte přidání slev za doporučení nebo časté návštěvníky, abyste motivovali a odměnili své nejvěrnější zákazníky. Chcete-li získat další příjmy, zvažte, kde můžete vydělat peníze navíc, například prodejem hraček, pamlsků a potřeb pro domácí mazlíčky, nebo nabídkou měsíčních balíčků, kde zákazníci, kteří potřebují častou péči, mohou platit paušální sazbu (jako předplatné) za pobyty na měsíc, šest měsíců nebo po celý rok.

Nezbytné pracovní dovednosti

I když nemusíte být veterinářem, abyste provozovali úspěšnou chovatelskou stanici, potřebujete dovednosti ke správě škály plemen, zákazníků a zaměstnanců, kteří přicházejí s vaším novým zařízením. Pravděpodobně budete muset najmout správce chovatelské stanice, ošetřovatele chovatelské stanice, recepční a závislé na vašem obchodním modeluspeciální služby jako groomer nebo trenér.

Většina zařízení nabízí 24hodinový dohled nad zvířaty, takže se ujistěte, že si můžete najmout pro nepřetržité pokrytí. Hledejte zaměstnance kteří jsou důslední, pracovití, milující zábavu a spolupracující. Pokud kupujete stávající firmu, prověřte stávající zaměstnance podle vašich nových obchodních standardů a nebojte se znovu vytvořit tým, který bude splňovat vaše požadavky na kvalitu, značku a podnikání.

Růst prostřednictvím reklamního úsilí

Chcete-li získat klienty, zvažte reklamní náklady v místních publikacích, sociálních médiích, reklamách v novinách a časopisech, digitálním marketingu a hromadných rozesíláních.

Jako majitel firmy musíte být kreativní. Zastavte se v místních podnicích, školách a komunitních centrech, vyvěšujte letáky a zvažte vytvoření doporučujícího partnerství s klíčovými hráči ve vaší oblasti, jako je místní obchodní komora nebo centrum pro adopci zvířat. Uspořádejte zahajovací akci, průběžné školení, otevřenou hru nebo informační schůzky, abyste vytvořili ze svého podnikání více než jen středisko pro domácí mazlíčky pro komunitu.

Spuštění a dodatečné náklady

Vše od modernizace zařízení, pojištění, vybavení, režie a marketingových nákladů by mělo být považováno za počáteční a opakující se investice v průběhu života vašeho podnikání. Na začátku podnikání si nezapomeňte nechat úspory stranou pro případ nouze, jako je prasklé potrubí nebo nečekaná katastrofa. Použijte většinu svých počátečních zisků na reinvestice ke zlepšení svého podnikání.

Zkontrolujte své náklady a tok peněza veďte podrobné záznamy o obchodních výdajích a čase vyhrazeném na úkoly, jako jsou schůzky s účetními a plánování zaměstnanců, abyste mohli neustále upravovat svou obchodní strategii pro zvýšení efektivity.

Paws Daycare poskytuje přehled o počátečních nákladech chovatelské stanice na vysoké úrovni:

Je toho hodně, co je třeba zvážit vlastnící chovatelskou stanici zařízení. Pokud si vedení svého podnikání důkladně promyslíte a zachováte si stejné vzrušení, jaké cítíte, když se každý den vracíte domů za svým mazlíčkem, pak budete na dobré cestě k provozování nejúspěšnějšího zařízení pro domácí mazlíčky ve vaší oblasti.

Chcete-li se dozvědět více o tom, co je potřeba k zahájení úspěšného podnikání s domácími mazlíčky, podívejte se na příběh Joanny o založení společnosti Trots Dogs, podniku zabývajícího se chovem a venčením psů.

Bruce je americkým a mezinárodním obchodním manažerem společnosti Dynamis Ltd., mateřské společnosti us.BusinessesforSale.com, jednoho z největších online globálních tržišť pro nákup a prodej malých a středních podniků. Zaměřuje se na pomoc malým podnikům k úspěchu a pravidelně píše o podnikání a řízení malých podniků.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *