Koníček nebo kariéra? Jak se rozhodnout

Pokud máte talent, je velká šance, že se najde někdo, kdo je ochoten za to zaplatit.

Ať už pletete, pečete nebo máte talent učit děti na kytaru, váš koníček může poskytnout příležitost ke zvýšení vašeho příjmu nebo k nahrazení vašich 9 až 5 úplně. Naštěstí žijeme ve světě, kde je podnikání dostupnější než kdykoli jindy v historii.

Je snazší než kdy jindy dostat své jméno a pověst před potenciální zákazníky. Přesto je přechod ze zaměstnance na podnikatele velký problém a vyžaduje trochu plánování. Například budete muset dát cenu za své dovednosti a začít vypisování šeků strýci Samovi více než jednou za rok.

Zde jsou a málo otázek zeptejte se sami sebe, než začnete:

Je váš koníček prodejný?

Malování a výcvik psů jsou příklady koníčků, které by se mohly proměnit ve značný příjem; pozorování ptáků a pěší turistika asi ne, bez pořádné dávky kreativity.

Dobrým způsobem, jak změřit prodejnost vašeho produktu nebo služby, je provést rychlé vyhledávání na Googlu. Rychle uvidíte, zda lidé kupují to, co prodáváte. Budete také schopni určit přiměřenou maloobchodní cenu a vypočítat, zda máte potenciál být ziskový či nikoli.

Jste emocionálně schopni odložit svůj koníček jako vášeň a dělat to podle zadání někoho jiného?

Váš koníček naplňuje emocionální potřebu a uspokojuje vás; když se to stane placeným koncertem, musíte to udělat podle specifikace vašeho zákazníka a překonat kritiku z trhu.

Můžete být úžasný umělec nebo spisovatel, ale když lidé platí za projekt, mají vizi toho, co chtějí, a nemusí to být stejné jako vy.

Chcete nahradit svůj dosavadní příjem?

Pokud je vaším cílem 50 $ měsíčně na pomoc při platbě za zásoby, pravděpodobně nejste připraveni z toho udělat svůj hlavní koncert. Pokud jste však zaznamenali poptávku a jste ochotni pracovat na nahrazení svého současného příjmu, je čas začít objevovat svět samostatné výdělečné činnosti.

Můžete začít tím, že budete pracovat na částečný úvazek ve svém vedlejším podnikání a rozšiřovat svou zákaznickou základnu, dokud nebudete produkovat pohodlný příjem.

Co dělat, když jste připraveni přeměnit svůj koníček v podnikání:

Pokud jste na tyto otázky odpověděli „ano“, gratulujeme – jste připraveni podniknout první kroky. Zde je návod, jak na to.

1. Vytvořte si podnikatelský plán

Váš obchodní plánpodle Business New Daily, měla by obsahovat informace o účelu a cílech vašeho podnikání. Pomůže vám zjistit počáteční náklady a identifikovat potenciální problémy s produktem, službou nebo trhem.

Pokud plánujete zůstat samostatným podnikatelem, váš obchodní plán nemusí být formální – můžete zvážit sepsání a Štíhlý plán– ale poslouží jako obecný průvodce, který vám pomůže zůstat na správné cestě a ověřit, zda je váš nápad prodejný. Když plánujete hledat investici nebo se snažíte získat půjčku, je vyžadován podnikatelský plán.

2. Získejte EIN a obchodní licenci

Inc. poznamenává, že vy ne mít mít federální EIN (identifikační číslo zaměstnavatele) pokud jste samostatný podnikatel. Pokud ale plánujete mít zaměstnance, partnera nebo chcete zachovat soukromé číslo sociálního pojištění, je to nutnost.

Budete také potřebovat živnostenské oprávnění a musíte zaregistrovat své obchodní jméno, pokud nevystupujete jako vy. Zde se můžete dozvědět více o různých způsobech založení firmy.

3. Prodejte svůj první produkt/službu

Začněte tím, že provedete svůj první prodej. Vzhledem k tomu, že již znáte svůj produkt, nemusíte ještě zavádět značku. Uskutečnění prvního prodeje vám pomůže namočit si nohy a usnadnit celý proces. Také vám to dodá sebevědomí jít vpřed.

Můžete také hledat příležitosti k vystoupení neoficiální průzkum trhu poskytnutím bezplatných vzorků vašeho produktu vašim přátelům, rodině a spolupracovníkům. To také poskytne příležitost k provedení nezbytných úprav před uvedením na trh na plný úvazek. Zjistěte vše, co můžete o tom, co se lidem líbí a nelíbí na vašem produktu nebo službě, a využijte prvních pár měsíců k otestování cen.

4. Maximalizujte své marketingové úsilí

Marketing je akt, kdy se váš produkt nebo služba stane přitažlivým a dostane ho před vaši cílovou demografickou skupinu. Vaše marketingové úsilí by mělo začít online. Vytvořte webFacebook, Instagram a Twitter účty a zveřejňovat obrázky a informativní blogové příspěvky o vaší firmě.

Forbes také navrhuje použití párování emailová adresa s vaším obchodním jménem (např. [email protected]) Získejte s designérem a rozvíjet značku která zahrnuje zapamatovatelné logo a marketingové materiály, jako je banner a propagační předměty, z nichž posledně jmenované jsou zvláště důležité, pokud plánujete navštívit veletrhy nebo akce v místní komunitě.

5. Používejte své peníze moudře

Vaše první platba není otevřená výzva k marnotratnosti, ale příležitost investovat zpět do svého podnikání. Používejte své peníze moudře vytvářením inventáře a přidělováním peněz do oblastí, které potřebujete posílit. Pokud vaši zákazníci například pravidelně požadují kvalitnější materiál, utrácejte za něj peníze, než se vydáte na luxusní dovolenou.

Pečlivě si vybírejte své dodavatele a hledejte ty, kteří mají pověst nabízejících skvělý produkt za férovou cenu; nejlevnější není vždy nejlepší. Budeš muset pečlivě prozkoumejte obchodní kreditní karty a další finanční produkty. Mnoho z nich nabízí odměny, které můžete na konci roku proměnit v tolik potřebný ústup nebo poskytnout bezúročný peněžní tok po dobu prvních 12 až 15 měsíců.

6. Zvažte najmutí pomoci

Jakmile se dostanete do bodu, kdy máte stálý příjem, je čas zvážit přivedení zaměstnance. Jako vlastník malého podniku bude osoba nebo osoby, které najmete, jednat jako zástupce vaší společnosti vaším jménem.

Nechoďte do tohoto rozhodnutí na lehkou váhu a buďte ochotni zaplatit konkurenceschopnou mzdu. Jedna z nejhorších věcí pro majitele malého podniku je neustálý proud měnících se tváří. Vaši zákazníci budou chtít příležitost, aby vás poznali a vaše zaměstnance a vždy si budou pamatovat pozitivní zkušenosti se zákaznickým servisem. Pečlivě se podívejte na role, které vaše společnost skutečně potřebuje obsadit – buďte k sobě upřímní ohledně svých vlastních nedostatků v dovednostech, abyste si mohli najmout odborníky, kteří tyto potřeby zaplní.

Než se nový podnik stane ziskovým, nějakou dobu trvá. Možná nebudete schopni okamžitě opustit svou každodenní práci. I když vyděláváte peníze, tyto počáteční prostředky by měly být použity k budování vašeho podnikání. Nenechte se odradit a udělejte si čas na uvolnění do prosperity. S chytrým plánováním můžete své zájmy proměnit v příjem a vykročit z práce vlastníka malého podniku.

Maria Cannon věří, že nikdy nejsme příliš mladí na to, abychom se věnovali nějakému koníčku. Vytvořila HobbyJr, aby povzbudila mladé lidi, aby si našli koníček, který mají rádi. Maria léta trpěla depresemi a úzkostmi. Její koníčky – zahradničení, prošívání, šití a pletení – hrají hlavní roli v udržení jejího duševního zdraví.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *