Návod, jak ušetřit na vánočních dárcích

Nebude žádným překvapením, když se o Vánocích mluví jako o poněkud chaotickém čase. Nakupování vánočních dárků je vyčerpávající úkol, který často končí velkou zátěží pro vaši peněženku. Chcete ušetřit letošní Vánoce? Pak se podívejte na tipy, které pro vás máme v našem článku.

Jak mohu organizovat výdaje za vánoční dárky?

Před velkými nákupy je vždy důležité naplánovat, kam tyto peníze utratíte. Za tímto účelem si musíme v letošní vánoční sezóně trochu lépe uspořádat priority, abychom optimalizovali náklady.

Existuje proto řada opatření, která můžete před vánočními nákupy přijmout.

Uspořádejte náklady podle kroků:

#1 – Udělejte si vánoční rozpočet

Než se podíváte na to, co utratíte za vánoční dárky, je důležité pochopit, jaké další fixní náklady na tento měsíc máte. Uprostřed chaosu, kdy vše opravujeme, je snadné zapomenout, že musíme platit ještě další věci, jako je platba za dům, energie, voda a další.

Při sestavování rozpočtu zohledňujete tyto náklady do celkových nákladů. Už víme, že nechat na 24. a 25. vše připravené, od jídla po dárky, bude vždy velkou zátěží pro vaši peněženku.

Toto je opatření, které vám může zabránit v tom, abyste dosáhli ledna s dluhy.

Za tímto účelem jsme připravili vánoční rozpočet v souboru Excel, který můžete k tomuto účelu použít. Jednoduše vložte všechny fixní náklady, které budete mít, a pak přidejte výdaje, které předvídáte na Vánoce.

#2 – Ušetřete si vánoční příspěvek

Pokud jej nedostáváte po dvanáctině, peníze navíc z vánoční dotace vám v tuto dobu vždy poskytují extra komfort. Je však třeba si dát pozor na to, abyste si nějakou částku odložili stranou a neutratili ji celou za vánoční dárky.

Bude vaší velkou pomocí, abyste si v tomto ročním období udrželi pořádek ve financích. Můžete dokonce využít příležitosti vložit si část z toho na svůj spořicí účet, využít možnosti termínovaného vkladu nebo dokonce spoření na důchod.

#3 – Znovu použijte své dekorace

Vánoční ozdoby jsou již velkou součástí této tradice, ale zde je již snazší snížit náklady. Řešením je zjistit, jaké dekorace již máte a jak je můžete znovu použít, aniž byste museli utrácet další penny za nákupy.

Zde je klíčové vyhnout se plýtvání. Někdy stačí dát osobní kontakt tomu, co už doma máte. Můžete také brouzdat po internetu (hledejte například „udělej si vlastní vánoční ozdoby“) a najít spoustu praktických nápadů na zdobení.

# 4 – Použijte svou představivost pro dárky

Hodnota vánočních dárků může být v tom, co emocionálně představují, a ne tolik v materiálu. V tomto smyslu je možné trochu inovovat typ dárků, které můžete dát, aby nedošlo k nevyváženosti vašich financí.

Tip na dárek:

Přemýšleli jste například o vytvoření vlastních voucherů, které byste mohli nabídnout svým přátelům a rodině? Od poukazů až po hlídání dětí, aby vaši přátelé mohli povečeřet ve dvou, fantazii se zde meze nekladou.

A co takhle fotoalbum se vzpomínkou na ty nejlepší chvíle, které jste s danou osobou strávili? Nebo dokonce personalizovanou pohlednici? Kromě toho, že jde o udržitelné a ekologické opatření, vždy dává osobní nádech, který v obchodě nekoupíte.

#5 – Porovnejte ceny

Pokud opravdu jdete do obchodu nebo supermarketu, je důležité, abyste si prohlédli ceny, které se v těchto provozovnách praktikují. Právě porovnáním různých možností můžeme získat přidanou hodnotu z našich vánočních nákupů.

Zde můžete dokonce využít platformy jako OLX, abyste viděli produkty, které jsou v téměř novém stavu, nebo KuantoKusta, abyste mohli posoudit, jaké jsou nejzajímavější ceny na trhu. Dobře se podívejte na rozdíl v částce, kterou byste zaplatili při použití těchto alternativních řešení.

#6 – Vytvořte seznam úkolů

Jak se datum blíží, je někdy složité zorientovat se ve všem, co na Štědrý večer potřebujete. Zde je lepší předcházet a udělat si seznam všeho, co je potřeba. Od výzdoby domu, přes nákup cukroví nebo i péči o nějaké ty vánoční dárky.

Také na sebe nedávejte veškerý tlak vánočních nákupů. Vždy se můžete o tyto úkoly podělit s rodinou a zapojit je tak více do oslav.

Už vím, jaké vánoční dárky budu dávat, co teď?

Je čas ušpinit si ruce a začít shánět dárky pro celou rodinu. V době nákupů stále existují opatření, která můžete přijmout, abyste dále snížili své náklady.

Opatření, která je třeba dodržovat při nákupu:

Koupit předem

Pozor na blížící se termín, snažte se nakoupit vše potřebné k Vánocům co nejdříve. Vyhnete se tak i frontám lidí, kteří si vánoční nákupy možná také nechali na poslední chvíli.

Čím blíže k Vánocům nakoupíte, tím vyšší ceny dostanete.

používat kanály online

Abyste se vyhnuli davům v nákupních centrech, je zde dobrým řešením využít k nákupu vánočních dárků virtuální obchody. Všechny své nákupy můžete provést, aniž byste opustili pohodlí své pohovky.

Kromě toho, že ušetříte svůj čas, můžete ještě více ušetřit na svých výdajích. Je to proto, že mnoho obchodů nabízí propagační akce, které v jejich fyzických prostorách neexistují.

Když přijde na nákupy onlineprioritním aspektem je bezpečnost vašich transakcí, abyste se nestali obětí podvodu. Vždy zkontrolujte, zda Webová stránka který používáte, má na začátku adresy „https“. To znamená, že vaše data jsou šifrována.

Nákupy najednou

Zde je cílem maximálně využít svůj čas a vyhnout se dalším cestám, které by mohly být zbytečné, a také ušetřit palivo a parkování. Vyberte si den, který vám vyhovuje a už můžete řešit otázku vašich vánočních nákupů.

Ujistěte se také, že jste na něčí dárek nezapomněli. Zde se vám bude hodit udělat si seznam všeho, co budete potřebovat k nákupu.

Nenechte se chytit do pasti „nabídky, které musíte vidět“

Pokud jste si již naplánovali, co potřebujete pro své vánoční dárky, je méně pravděpodobné, že podlehnete „teplu okamžiku“ a utratíte trochu více za výprodej, který jste náhle viděli.

Důležité je především dodržet Vámi stanovený rozpočet, aby nevznikly zbytečné výdaje navíc. Mít disciplínu ve svých nákladech se vyhne pokušení těchto propagačních akcí.

Využijte slevy se zákaznickými kartami

Pokud máte nasbírané body na zákaznických kartách, pak je zde ideální příležitost je utratit. Zkontrolujte si také, zda nemáte slevové poukazy na další nákup nebo akce v partnerských obchodech.

Většinou se stává, že tyto zákaznické karty jsou z vašich oblíbených obchodů, to znamená, že byste do těchto provozoven pravděpodobně již chodili. Jde o to spojit užitečné s příjemným.

Užijte si výhody kreditních karet

Pokud opravdu potřebujete utratit o něco vyšší částky, pak je použití kreditní karty řešením, které je třeba zvážit.

To se totiž může později přetavit do výhod jako např cashback, kde můžete získat zpět určité procento z toho, co jste utratili za vánoční dárky. Pomocí kreditní karty můžete také sbírat body, slevy nebo míle leteckých společností.

Užijte si vánoční čas na maximum

Na konci dne je důležité, abyste si vánoční období užili vyváženě a zdravě, pro sebe i své blízké. Někdy je důležité se zastavit a zhluboka se nadechnout, aby to, na čem opravdu záleží, povýšilo nad ostatní.

Nákup vánočních dárků není třeba zneužívat. Při těchto slavnostních příležitostech stačí k zajištění dobré nálady naprosté minimum. Vaše rodina si jistě nepřeje, abyste se začátkem příštího roku zadlužili.

Jakmile jsou náklady organizovány, využijte také příležitosti naplánovat si aktivity, které budete s rodinou dělat v pohodlí domova, jako je sledování filmu nebo hraní deskových her. Krásné Vánoce (a hodně štěstí pro vaše finance).

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *